Hirdetés

2019. november 22., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-14 21:29:59

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#22001) TaaT

TaaT
(veterán)

A játékszabályokat az FIA diktálja, nem véletlen hogy kb semelyik gumi gyártó nem akar beszállni a száguldó cirkuszba, hátrakötött kézzel nehéz bokszmecset nyerni. Verseny gumit kb minden normális gumi gyártó tudna csinálni, de nem mindegy milyen feltételekkel.

(#22002) válasza proof88 (#22000) üzenetére

(addikt)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22003) proof88 válasza (#22002) üzenetére

proof88
(addikt)

köszönöm a képet, nem vágom ám fejből az összes pálya vonalvezetését :N gondolom ascariból is egyenesen jössz ki?

(#22004) lenox válasza AMD Power (#21992) üzenetére

lenox
(addikt)

Pedig pl. olyat csinalhatnanak, hogy mostantol aki forditva teszi fel a gumit az szabalytalan.

(#22005) Enzolord

Enzolord
(őstag)

A Gumitémához...
Nem lehetne olyan gumikat gyártani, amiről, ha el is kopott a futófelület, azért nem pukkan el, hanem be lehet hozni a kocsit a boxba, defekt nélkül??
Valami kevlár belső vázat csinálni nekik?

„Leválthatod a feleségedet, a politikádat, a vallásodat, de soha, soha nem cserélheted le a kedvenc futballcsapatodat.” King Éric...

(#22006) lenox válasza TaaT (#22001) üzenetére

lenox
(addikt)

Mar alig varom azt a szabalyt, hogy minimum 4 vagy 8 versenyt kell kibirjon egy gumi, lasd motor/valto :). Vagy lehetne olyat is, hogy ev elejen tankolsz, es ameddig birja...

(#22007) McCartman válasza TESCO-Zsömle (#21998) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Egyszerűbb őket elővenni.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#22008) bitpork válasza lenox (#22006) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog (1)

Vicces lenne a tankolós ötleted. Akkor gyorsan értelmét vesztené a 2 órás közvetítés, meg a 20+ helyszín. 1 pálya 40 perc és csí.

https://www.facebook.com/marketplace/item/2365103570211297/ ~~~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#22009) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Visszanéztem a futamot, és esküszöm hajam kihull így utólag hogy nem tudtam élőben követni a futamot, mert a UPC már Pénteken kicseszett velem, és nem volt TV a hétvégén, a MindigTV-s Android App is megsz*patott...

Hát ilyen futamot se láttam mostanság, hála a Pirellinek. Most tökéletes az aktuális beszólás, miszerint: Pirelli Go Home, You're Drunk.... 4 defekt egy futamon Geeez :Y
Csoda hogy ez után nem lincselik meg Hembery-t.... :U
Grat Rosbergnek, de Alonso és különösképpen Webber csodásat ment.... :)

Azt hiszem ennek a futamnak bizonyos szinten még nincs vége..... :U

szerk.: Ja és komolyan aggódtam Szujó miatt hogy eldurran a buksija :DDD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#22010) Malibutomi válasza crey (#21996) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Tökmindegy mit és ki kért. Az hogy a gumi gyorsan kopó legyen a keveréktöl függ. Az meg, hogy felrobban meg leszakad a futófelület konstrukciós hiba és ez a pirelli sara.
Illetve ha más felelöst kerestek, akkor Lotus, FI, Ferrari, akik nem akarják a módosított gumikat.

(#22011) vlevi válasza proof88 (#22000) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Kimaradt a betűk fele :)
Gyors jobb kanyarra gondoltam.
Lesmo, parabolika. A két sikán de még az Ascari is a lassú kanyarok közé tartozik, ott nincs akkora hirtelen oldalirányú terhelés, mint ami itt volt pl. a célegyenes végén, ahol tényleg kilendült a műszer 5G körüli értékekig, igaz, csak tizedmásodpercekre.

[ Szerkesztve ]

(#22012) pocokxx

pocokxx
(Közösségépítő)

Kezd egész korrekt lenni a Merci büntetése...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#22013) Malibutomi válasza pocokxx (#22012) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Hirtelen milyen segítőkészek lettek :DDD

(#22014) pocokxx válasza Malibutomi (#22013) üzenetére

pocokxx
(Közösségépítő)

Mondjuk ez nem "Fiatalok tesztje", úgyhogy nincs is eltiltva róla a Merci.... ;]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#22015) baluka26 válasza pocokxx (#22014) üzenetére

baluka26
(veterán)

Én is pont erre gondoltam..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22016) crey válasza Malibutomi (#22010) üzenetére

crey
(MODERÁTOR)

Én ezt értem, ebben igazad van, de továbbiakban is tartom azt, hogy ez az olasz banda tavaly még tudott gumit gyártani :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#22017) TESCO-Zsömle válasza crey (#22016) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Hosszútávú memória rulz... :P

(#22018) Malibutomi válasza pocokxx (#22014) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Amúgy meglepődnék, ha a merci nem keresné meg ezügyben a FIA-t, mivel ez így tényleg egy másik teszt, és nem a nevében, hanem a céljában meg a lebonyolításban. Sőt még arra is adok esélyt, hogy a FIA megfontolja hogy engedje őket, lévén nekik (meg a Ferkának) volt legtöbbször hogy szétrobbant a gumi.

(#22016) crey
Így van tavaly tudtak, az idei konstrukció viszont szar. Hogy a gyártás vagy a tervezés, mindegy, mindkettő a pirelli sara.

[ Szerkesztve ]

(#22019) TESCO-Zsömle válasza Malibutomi (#22018) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Hogy a gyártás vagy a tervezés

A rendelés?

(#22020) Malibutomi válasza TESCO-Zsömle (#22019) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

[link]

Olvasás a nagymellényes beszólogatás helyett rulz... :P

(#22021) TESCO-Zsömle válasza Malibutomi (#22020) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

(#22022) Malibutomi válasza TESCO-Zsömle (#22021) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Akkor légyszíves most ide linkelj egy olyan cikket, fotót, bármit, ami azt mutatja, hogy a fordítva feltett gumik robbantak fel...köszi várom.

[ Szerkesztve ]

(#22023) crey

crey
(MODERÁTOR)

Nem épp a legszerencsésebb Joó Gabit linkelni, de itt az eredetije a cikknek.

[ Szerkesztve ]

(#22024) Malibutomi válasza crey (#22023) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Egyébként érdekes, amire valaki rávilágított, hogy ha nem volt változtatás a gumikon (állítólag), akkor miért van, hogy eddig levált a futófelület, és ott látszott az acélszálas szövet, de a kerék megtartotta a formát, most meg gyakorlatilag cafatokra robbantak.

(#22025) Malachi válasza Malibutomi (#22022) üzenetére

Malachi
(addikt)

nem veszel figyelembe minden szempontot. szerintem nagyon fontos a teszt szigorítás is, mert azt nem tudom elhinni, hogy egyik évről a másikra egy ilyen cég "elfelejti" a mesterségét.

nyilván hibás a Pirelli, mert nem tud megfelelni az elvárásoknak, de teljesen biztos lehetsz benne, hogy a hektikus szabályváltoztatások is nagyon fontosak, a teszthiánnyal együtt. és mit mondjanak, csak nem állhatnak neki börnit szidni, már így is mekkora blama az egész nekik, hát ha még ki is penderítenék őket azzal az inkokkal, hogy csak selejtet tudnak gyártani...

nem jó ez sehogy se. :(

(#22026) Malibutomi válasza Malachi (#22025) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Én nem mondtam egy szóval sem, hogy a pirelli elfelejtett gumit csinálni, de idénre más szerkezetű gumikat csináltak, és ott valami hiba van, vagy tervezési, vagy gyártástechnológiai.
Teljesen igaz, hogy ha lenne gumiteszt, akkor jobb gumikat lehetne csinálni. Ez okés.
De az hogy idén eddig felrobbant/szétszállt vagy 15 gumi, és a pirelli első reakciója minden egyes alkalommal a "erre nem számítottunk, biztosan törmelék vagy a rázókő volt..." na az elég gáz.

Én is sajnálom a pirellit, tuti tudnának állati jó gumit is gyártani, de a hátterükkel azért szerintem reális elvárás, hogy teszt nélkül is tudjanak nem felrobbanó gumit gyártani. Jó esélyt adok neki, hogy a módosított gumik ezt megoldották volna, csak egyes kretén csapatok ezt megvétózták ugye. De mostmár a FIA fogja azt mondani hogy ez lesz és kész.

[ Szerkesztve ]

(#22027) Malachi válasza Malibutomi (#22026) üzenetére

Malachi
(addikt)

De az hogy idén eddig felrobbant/szétszállt vagy 15 gumi, és a pirelli első reakciója minden egyes alkalommal a "erre nem számítottunk, biztosan törmelék vagy a rázókő volt..." na az elég gáz.

ez elég pontos, igen.

(#22028) proof88 válasza vlevi (#22011) üzenetére

proof88
(addikt)

így már jó :D

(#22029) mokus1

mokus1
(addikt)

Teszt kellene a gumiknak, de legyen még teszt tilalom.

(#22030) crey válasza Malibutomi (#22026) üzenetére

crey
(MODERÁTOR)

Azt hiszem itt meg is találtuk a közös nevezőt. Igazából én is csak azért szóltam hozzá, mert kicsit sok volt már a gumigyártót szidó hsz., akik minden bokor mögött valami összeesküvést látnak.

A lényeg, hogy ez a helyzet jelenleg senkinek sem jó. :(

(#22032) boogie84 válasza TaaT (#22031) üzenetére

boogie84
(addikt)

És mi van Börni papával? Lányának megy még az Aventadora?

[ Szerkesztve ]

(#22033) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

british fans singing happy birthday nico rosberg!

Laza! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22034) badd válasza TaaT (#22031) üzenetére

badd
(tag)

Mondjuk Mallya is vicces, hogy szerinte csak azért gond ez a defekt, mert picit megijed a mögötte haladó. Meg mondjuk az hogy nem lett komolyabb csattanás, az csakis a pályának köszönhető. Oké, hogy nekik nem volt defekt (szerencse), de azért ez a hozzáállás szerintem már kicsit erős. na mind1.

(#22035) TaaT válasza boogie84 (#22032) üzenetére

TaaT
(veterán)

Megyeget :)

Tegnap olvastam vhol hogy a magyar állam évente 6-7milliárd forint jogdíjat fizet börninek, csodálkozok hogy "csak" egy aventadort kapott...

(#22036) leslieke

leslieke
(Jómunkásember)

F1: kétszer három nap extra tesztet kap a Pirelli

Szükségük is van erre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22037) giigz válasza leslieke (#22036) üzenetére

giigz
(veterán)

Na ez jó hír :) Melyik csapattal? ;]

(#22038) TESCO-Zsömle válasza giigz (#22037) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Nyilván a Mercedessel, mert már összeszoktak. :P

(#22039) Motion_Blur válasza giigz (#22037) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Jó hír, a legjobb a Mercinek. Még jobban tökéletesíthetik a gumikopást és akkor senki nem fogja meg őket versenyen. Az időmérő edzések jól mutatják hogy az övék a leggyorsabb autó. Főleg aeroban nagyon jó, ami az elmúlt éveket nézve hatalmas nagy fejlődés.

Ha megbízható lesz a Merci, Hamiltonnal simán számolnia kell Vettelnek.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22040) giigz válasza Motion_Blur (#22039) üzenetére

giigz
(veterán)

Igen, élmezőnyben a Merci, meg lehet köszönni MSC-nek :)

(#22041) IreN!CuS válasza Motion_Blur (#22039) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Talán bennük van a legnagyobb potenciál,mivel az autó nagyon rendben van ,csak a gumival volt/van bajuk.
Innentől kezdve legalább nem lesz annyira unalmas az idei vb....

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#22042) bambano

bambano
(titán)
LOGOUT blog

hamiltonék szakítottak.... a gumidefekt a versenyző életének minden területét megkeseríti :P

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#22043) Malibutomi

Malibutomi
(nagyúr)

Eh basszus visszanéztem az időmérőt, mi volt ott, mikor Hamilton megfutotta a pole időt...
Már csak ezért is kár a defektért, ha ezt behúzza, felrobbant volna alelátó az tuti...de megnéztem volna... :O
No sebaj, szurkolok hogy behúzzon most kettőt egymás után...

(#22044) bambano

bambano
(titán)
LOGOUT blog

ha a pirellinek nem tetszik, hogy fordítva teszik fel a gumikat a kerékre (amiben én laikusként nem hiszek), akkor csináljon olyan oldalfestést a gumira, amiből ez kiderül. elvileg ők a gyár, azt festenek rá, amit akarnak. és akkor ha durranik a gumi, elő lehet venni a felvételeket és ki lehet nyomozni, hogy ez-e a valós indok.

egyébként pedig nekem volt utcai pirelli a kocsimon. pontosan ugyanúgy viselkedett, mint amit a közvetítésben láttam.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#22045) Motion_Blur válasza leslieke (#22036) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Közben az csak utólag esett le hogy ez nem jelent kollektív tesztet. A Pirelli tesztelhet, de a csapatok továbbra sem :F

(#22046) AMD Power válasza TESCO-Zsömle (#22038) üzenetére

AMD Power
(titán)

Én támogatom! :DDD

Elado Forza Horizon 4 LEGO DLC. https://hardverapro.hu/apro/elado_forza_horizon_4-hez_lego_dlc/friss.html

(#22047) shteer válasza giigz (#22040) üzenetére

shteer
(félisten)

Hogy lelépett? ;]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#22048) kukinyo válasza shteer (#22047) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Gonosz vagy. :D

(#22049) AmunRa válasza bambano (#22044) üzenetére

AmunRa
(aktív tag)

A formula kocsikra nem 10 éves újrafutózott gumit raknak. Neked is 300-nál szétdurrant? :)

(#22050) bambano válasza AmunRa (#22049) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

az enyémen sem újrafutózott volt... ilyen egyik kilométerről a másikra szűnt meg a tapadás, öt féknyom volt...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.