Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Folyadékcsapágyas maxtor hol? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Milan


Milan
csendes tag

A kérdés adott: hol lehet kapni olyan maxtor vinyót, amiben nem BB (ball bearing = golyóscsapágy) hanem folyadékcsapágy van?
Part number: 6L0y0Lx (ahol x=1-4,y=4,6,8)

Milan

(#2) karib válasza Milan (#1) üzenetére


karib
addikt

Passz. Seagate Barracudával mi a gondod? Azokban mind az van.

Department of Redundancy Department

(#3) Den válasza Milan (#1) üzenetére


Den
veterán

FDB Fluid Dynamic Bearing= Folyadék Dinamikai Csapágy Marketinges parasztvakitás-Magyar Szótár szerint: siklócsapágy

Vegyél barracudát az tutira ilyen.

www.simson4t.hu

(#4) Loha válasza Den (#3) üzenetére


Loha
veterán

Den ha ez siklócsapágyat jelent akkor annak nem rövidebb az élettartama mint a golyóscsapágyasé?

(#5) guest válasza Loha (#4) üzenetére


guest
veterán

Az idézet pontosan, ''Az élet olyan mint a motor. Berúgás nélkül nem megy.''

prohardver vendég

(#6) Loha válasza guest (#5) üzenetére


Loha
veterán

Guest ha tőlem idéztél :))) akkor így van:
''Az élet olyan, mint a motor. Ha nem megy...be kell rúgni!!!''

(#7) Den válasza Loha (#4) üzenetére


Den
veterán

Nem. A siklócsapágynak is és a golyós csapágynak is megvan a maga optimális alkalmazási területe és üzemi környezete. Pl a golyóscsapágy halála a sugár irányú ütés, ezért nem használnak dugattyús motorban főtengelycsapágynak ilyet (na jó, van hogy haszálnak, pl etz, ott rendszeresen tönkre is megy). Előnye hogy gyári kenéssel elmegy egy életen át.
A siklócsapágy jól bírja az ütést, és mivel nincs tele mozgó alkatrészekkel (golyók, golyókosár), ezért nagyon csendesen és vibráció mentesem műxik. Viszont mivel azon az elven működik hogy a tengely és a persely közötti nagynyomású, nagyon vékony olajfilmen fut a tengely (a persely és a tengely fémesen nem érintkezik működés közben, még fekvő csapágynál sem), ezért halála a por és a szennyeződés. Valamint mivel álló helyzetben nincs meg a hidrodinamikai nyomás ezért a tengely és a persely fémesen érintkezik, igy a legnagyobb kopás indításkor és leállításkor keletkezik.

Tehát ideális esetben a siklócsapágy ugyanolyan hosszú élettartamu mint a golyós (sőt a kevesebb alkatrész miatt még hosszabb is lehet).

Mik tehát az ideális feltételek? Lehetőleg folyamatos működés ritka ki be kapcsolással, lehetőleg zárt pormentes környezet. És mit ad ezért cserébe? Halk, vibrációmentes működést, alacsony hőtermelés mellett.

Egy vinyó belseje ultra tiszta, szennyező anyag mentes, nincs sűrűn ki be kapcsolva. Viszont csendes működést várunk el, kis hőtermelést és vibrációmentességet.

Tehát a siklócsapágy ideális vincseszterbe.

www.simson4t.hu

(#8) Milan


Milan
csendes tag

Most, hogy már tudjuk, miről is van szó, megmondaná valaki, hol lehet ilyet kapni?

Barracudával az a gondom, hogy lassú az elérési ideje, meg hogy melegszik. A maxtor tök jó lenne, de állítólag pár hónap után hangosodik (a golyóscsapágyas).
Ezért keresek fdb-s maxtort. Na.

Milan

(#9) mzperx válasza Loha (#4) üzenetére


mzperx
aktív tag

Den-hez hasonlóan én is leírnám:

a sebességtartományok szerint alkalmazhatók a különböző csapágytípusok.

A golyós csapágy állandó ellenállással rendelkezik, nagyon alkalmas kis elmozdulási sebességek esetén, szerelése, és geometriai méretei jelentősen korlátozzák az alkalmazási területét.... sajnos. DE vannak napjaink korszerű motorjai között is olyanok, amikbe golyós csapágyazású főtengely van - azon konstrukcióknál ahol a szerkezeti kialakítás azt engedi. Ja nagy fordulaton zajos, de a motorokban az szól szépen... Élettartam, kenés igénybevétel, dinamikus hatásoktól függ....

Siklócsapágy: hút tulajdonképpen marha egyszerű, könnyen gyártható és szerelhető. A csapágy lehet hidrodinamikus és hidrosztatikus attól függően, hogy a kenőanyag hogy jut a résbe. Alapelve a szűkülő rés, sebességkülönbség és a viszkózus kenőanyag. Pontosítok hidrosztatikushoz nem kell a szűkülő rés. A szűkülő rés létrejöhet speciális kialakítás révén illetve mozgás közbeni excentricitásból. a folyékony kenőanyag jó elviseli a rezgéseket, hirtelen terhelésváltásokat. Sajna van hátulütő is, ami nem más, minthogy a megfelelő kenőréteghez jelentős sebességkülönbség kell, ezért a csapágy inndulási ellenállása nagyságrenddel eltér az üzem közbeni ellenállásától. Ezért kárpótol az, hogy a használható fordulatszámtartomány szélesebb. Élettartama üzemviszonytól és kenőanyagtól függ. Lehet osztott kivitelű.

Asszem ennyi...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#10) karib válasza Milan (#8) üzenetére


karib
addikt

Sajnos nem tudom hol lehet kapni. Mire szeretnéd használni, hogy annyira számít az elérési ideje? Nem mondom, hogy nem számít, de ha te szemre megmondod a difit egy Barracuda és egy Maxtor között, akkor le a kalappal :)

Department of Redundancy Department

(#11) mzperx válasza Milan (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

Vegyél WD800JB-t. Nálam abból megy kettő, egyszerűen tökéletes. Gyors, csendes, hideg....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#12) karib válasza mzperx (#11) üzenetére


karib
addikt

Tényleg, RAID-ben érvényesül a 8 MB áldásos hatása? Mert egyedül, user felhasználásnál nagyon gyors, de pl. szerverfunkciókra nem jobb az átlagos 7200-esnél a StorageReview szerint. RAID-es tesztet még nem láttam a 8 megásokról, neked milyenek a tapasztalataid?

Amúgy nagy difi van a csendes és a Barracuda IV között :D Most volt itt egy sima D740X-es Maxtor. Mondom magamnak milyen csendes. Aztán pár óra múlva, amikor megint hozzányúltam... hallottam felpörögni és seekelni. Nos, ilyet a Barracudánál csak akkor hallasz, ha rárakod a füled :D

A FDB Maxtor kicsit hangosabb a Seagate-nél, de valszeg azért elég csendes.

Department of Redundancy Department

(#13) mzperx válasza karib (#12) üzenetére


mzperx
aktív tag

Nos:

csendesnek csendes, csak akkor van kicsi hang, mikor elindul, egyébként semmi

hő: csináltam casemodot, hogy legyen külön, jó hűtés, de rájöttem, hogy nem volt értelme, mert nem volt rá szükség

Raid-ben nem lett tesztelve, mert mést nem igazán érdekelt, nekem meg annyi időm akkor nem volt, hogy megcsináljam, bár tanúságos lett volna...

Szerintem jó kis ketyerék....

szervernek nem használom...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#14) karib válasza mzperx (#13) üzenetére


karib
addikt

Neked nem RAID-ben megy? Aszittem.

Department of Redundancy Department

(#15) mzperx válasza karib (#14) üzenetére


mzperx
aktív tag

Még nem, de talán majd ha lesz egy kis időm megcsinálni, akkor.....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#16) mzperx válasza karib (#14) üzenetére


mzperx
aktív tag

Ja, egyébként a mérési eredmények - HDTach - a múltkori Prohardver tesztekben lévőekhez képest elég meggyőzőek voltak...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#17) Den válasza mzperx (#9) üzenetére


Den
veterán

Így vagyon ahogy írod. Én már nem akartam bonyolítani, ezért csak azokat a tulajdonságokat írtam le amik egy vinyónál számíthatnak.
Annyit még hogy ahol golyóscsapágyat használnak főtengelynél ott ált. valamilyen kompromisszum eredménye ez. Pl. a folyamatos kenés nem oldható meg, pl. 2 ütemű motoroknál ahol a nyomott olajozás nem kivitelezhető, a kartersűrités miatt.

Egyébként a motoros topic elég gyorsan befulladt, nem nagyon írtál bele.

www.simson4t.hu

(#18) mzperx válasza Den (#17) üzenetére


mzperx
aktív tag

Bocsika, mert nem voltam, meg államvizsgázok csütörtökön, aztán még előadás, védés, meg miegyéb.....

Még mindig nem tudom, hogy olyan arcokat hogy lehet csinálni, meg képet belinkelni - ez az én hülyeségem....

De igyekszem pótolni ezt a hanyagságot a jövő hét folyamán, akkor már ráérek.....

Ja főtengelycsapágy:

Nálam az 1976-os TS-emben még mindig a gyári csapágyak vannak és a blokk sem volt bontva....
Bár olyan sokan nem is futott....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#19) Den válasza mzperx (#18) üzenetére


Den
veterán

Pl mosolygós arc: teszel egy kettőspontot utána meg egy zárójelet, két zárójellel gurul, és így tovább. Képlinkelés le van írva a súgóban, de [ IMG ] link [ /IMG ] csak szóközök nélkül

Sok sikert a vizsgához. Ha babonás vagy akkor bocs :)

www.simson4t.hu

(#20) Den válasza mzperx (#18) üzenetére


Den
veterán

Hát a Ts-be még beletették az ''anyagot''. Meg nem kalapáccsal verték be a helyére a műanyag golyókosaras csapágyat, azonnal megölve ezzel :(

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Folyadékcsapágyas maxtor hol? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.