Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) don_peter


don_peter
senior tag

Átnéztem a teljes fórumot, de nem volt ilyen téma, így engedelmetekkel megnyitom és útjára indítanám, hogy minél több információ gyűljön össze és ezzel is segítve az újoncokat, akik szeretnének ezzel a típusú kerettel és program nyelvel megismerkedni. - köztük én is -

A téma nyilván azért is nyílhatott meg a jóvoltomból, mert jelenleg kutatást végzek, egy közlejövőben kezdődő weboldal és mobil alkalmazás fejlesztések kapcsán. Amennyiben lehetséges lenne úgy egy ütésre szeretnék több legyet lecsapni, persze ehhez tudom, hogy sok tanulás is kell majd, de muszáj követni a trendet.

Olvasataim szerint a Flutter megoldást jelenthet egy kompatibilis kereszt platform fejlesztésében. Azt ugyan még nem tudom, hogy iOS és Androidon kívül esetleg rögtön asztali gépek böngészőjével is kompatibilis lenne e, de nyilván ezt majd az okosabbak jól megmondják nekem. Tehát ez utóbbi kérdés is egyben.

Előre is köszönöm, hogy az igényes bejegyzéseddel hozzájárulsz a kollektíva fejlődéséhez.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#2) don_peter


don_peter
senior tag

Úgy fest magammal kell megtárgyalnom a flutterrel kapcsolatban szerzett infókat.. :D
De ha esetleg még valaki ide tévedne, annak 2 érdekesség.
Egy flutter és dart nyelven íródott weboldal: Flutter(Dart) weboldal
Eme másik link pedig különböző packages-k gyűjtőhelye flutterre: https://pub.dev/

Továbbiakban a témában jártasak azt mondják, hogy ha Flutter és Dart nyelven íródik egy weboldal és az szépen stabilan működik azt könnyen lehet majd mobileszközre is fordítani. Tehát lehet érdemes weblapot készíteni majd ezt követően mobilra fordítani a kész weboldalt? Mi a véleményetek erről?

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#3) sutszi


sutszi
veterán

Nálunk fut most egy kis pilot vizsgálódás a Flutter életképességéről... Hát egyelőre vegyesek az érzések. Jól használható amúgy, de van némi bizonytalanság arról, hogy várható-e olyan update ami eltöri a kompatibilitást és sok meló az utána húzás...
Illetve ami most látszik, hogy platformspecifikus emberekre továbbra is szükség lesz akik tudják mit hol kell beállítani... Pl. location-el kapcsolatos konfig Android/iOS vonalon.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4) don_peter válasza sutszi (#3) üzenetére


don_peter
senior tag

Most már 1 hete kutatok utána, eddig tényleg a speciális eseteket leszámítva (ilyen mondjuk a platformfüggő perifériák kezelése) egész jók a visszajelzések. Ha azt nézzük, hogy a google készítette és kezd áttérni rá ezzel irányt mutatva a többiek felé, esélyes, hogy előbb utóbb megkerülhetetlen lesz mindenki számára az átállás, mert a google szűrő rendszere a sorolást ennek megfelelően fogja majd csinálni. Láttam már rá példát, hogy egy flutteres webalkalmazást előrébb sorolt.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#5) togvau


togvau
senior tag

Én már részt vettem piacra készített flutter alkalmazás fejlesztésben, semmi gond nem volt vele, még a titkosított tárhely kezelést is transzparensen csinálta az adott rendszer jellemzői szerint.
androidon is van titkosított tár, meg iosen is, natív alkalmazásnál mind a kettőt kezelni kéne külön külön, flutternél ugyanúgy éred el mind a kettőt, nem látod mi van mögötte, így működik a többi ilyen platform függő dolog is.

Egy dolognál kellett platform függő hackelés, de az is flutteren belül volt, amikor az iOS vissza gomb viselkedését kellett megváltoztatni, ami androidon jól volt.

Amúgy a fordítás az ugyanabból a kódból volt, semmi hókuszpókusz nem kellett, csak a szokásos titkosító kulcsos baromkodás.

Persze ios verziót csak maccel lehet fordítani, mert ugye natívra fordul, és az csak epl rendszereken érhető el.

Webre, androidra bárhol lehet fordítani.

hitler, sztálin, micro usb

(#6) don_peter válasza togvau (#5) üzenetére


don_peter
senior tag

Web-es alkalmazásnál is ugyan azt a kódot fordítod? Nem kell külön a felbontásoknak megfelelő "media query"-ket készíteni? Hogy lehet megoldani a reszponzív megjelenést?

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Elkezdtem egy Udemy kurzust : Flutter & Dart - The Complete Guide [2022 Edition] , az első négy fejezeten vagyok túl. Miután befejeztem, szeretnék 1-2 saját app-ot készíteni, amivel jelentkezhetek junior pozícióra. Van valami ötletetek, milyen app elkészítése válna a hasznomra? köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#8) sutszi válasza Csaby25 (#7) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem csinálj egy appot amivel le tudod fedni a tipikus séma részfeladatokat...Arra gondolok ami egy alkalmazásfejlesztés 95%-nál előfordulhat.:
- REST szolgáltatás hívása
- DB adattárolás
- firebase integráció
- location
- push noti
- camera
- valami egyszerű de látványos UI/UX rész

Hogy milyen történetet raksz köré az mindegy... de ha ezeket meg tudod oldani úgy, hogy az appod prezentálható Android és iOS környezetben is... akkor van egy ütős referenciád.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Szerintetek milyen fizetésre számítson egy junior(tapasztalat nélküli), illetve mennyit érdemes kérni? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#10) togvau válasza don_peter (#6) üzenetére


togvau
senior tag

media queryktől még ugyanaz. Felépítéstől függ.

hitler, sztálin, micro usb

(#11) don_peter válasza togvau (#10) üzenetére


don_peter
senior tag

Köszi.

Most éppen azzal kínlódom, hogy iOS-en is sikerüljön telepítenem a fluttert. Sajnos az istenért nem tudom telepíteni mert mindig valami baja van. Most éppen nem tudom megadni, hogy melyik könyvtárba keresse globálisan a flutter-t. Kár, hogy windows-on belül nem lehet iOS-re fordítani. Vagy lehet?

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#12) Csaby25 válasza Csaby25 (#9) üzenetére


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Erre valaki?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13) don_peter válasza Csaby25 (#12) üzenetére


don_peter
senior tag

Attól fennyire vagy képben a flutterrel és a dart nyelvben?

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#14) Csaby25 válasza don_peter (#13) üzenetére


Csaby25
senior tag

[link]
Innen tanulom...
Előzetes Dart - Flutter ismeretekkel nem rendelkeztem. Java alapokat ismerem, elvégeztem egy Java tanfolyamot (nem online hanem face to face...) Adódott egy lehetőség, ahol tapasztalat nélküli Flutter-est is keresnek, ha tudsz illetve hajlandó vagy egyedül tanulni.. Azt mondták készítsek 2-3 appot, ebből 1-2 tutorial alapján és 1 saját ötletből, utánna jelentkezhetek technikaira. Ha befejezem a kurzust szeretnék készíteni egy saját appot és utána jelentkezni...

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#15) don_peter válasza Csaby25 (#14) üzenetére


don_peter
senior tag

Tehát akkor önképzés és utána jelentkeznél valahová?
Nem tudom, hogy mondjuk az elmúlt 5-10 évben hogyan alakult a piac, de tapasztalataim alapján, ha nincs egy felsőfokú végzettséged, akkor nem igen akarnak jó pénzzel megkínálni. Legalább is én mindig ilyen vagy ehhez kötött elutasításokat kaptam. (nem ezen a nyelv területen)
Sajnos egyetlen egy esélyed van, vagy kitanulod ezt a dart nyelvet perfekt módon, tehát nem csak annyira, hogy néhány alkalmazást el tudsz készíteni, hanem minden apróbb részleteit is ismered, akkor talán van esélyed egy olyan állást megpályázni, amely elérheti a kívánt szintet, vagy más specifikusabb nyelvet keresel és abban leszel nagyon penge. Amit én idáig tapasztaltam, hogy ha nincs meg a megfelelő végzettség vagy valamilyen szakirányod (felső iskola, egyetem), akkor nem is tudsz pályázni vagy legalább is a kukába kerül az önéletrajzod.
Ha van valami ismerős cég vagy protekció valahova, akkor talán, de ott meg majd többet várnak majd el mint gondolnád elsőre.

Van azonban egy 3. út is, az pedig, hogy egyéni vállalkozóként próbálsz lavírozni, ott nem számít a végzettség, csak a produktum.

Árban most szerintem visszaeséssel kell számolj, saját bőrömön tapasztalom.
Ha normális a cég és nem csak lehúzni akar, akkor bruttó 650-800eFt/hó most, ami reális. Vannak cégek akik ennél is többet megadhatnak, bruttó 800e-1.2M Ft/hó, de jelenleg jó eséllyel csak bruttó 350-550eFt/hó.
Ezek az én tapasztalataim, sajnos végzettséghez kötötteket tudok csak említeni, ha bár most éppen én is egyénibe nyomom, mert esélytelen volt bekerülni bárhová, mert vagy ezt a hülye vírust kellett kerülgetni, vagy újabban egyre több helyen vannak olyan felvételi körök, amelyben csoportos és egyéni szituációs gyakorlatokat tesztelnek több jelentkező részvételével, ilyen feladatokkal, hogy mond el miért lennél te jobb választás a többi versenytársadnál. Nah ilyenkor én felállok és csak elküldöm a vezetést nem túl érett módon és vigyorral az arcomon sétálok ki a teremből. Borzasztó egy helyzet.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#16) Csaby25 válasza don_peter (#15) üzenetére


Csaby25
senior tag

Van felsőfokú végzettségem (Ipari informatika és Automatizálás mérnöki diploma) és a céget ismerem (volt kolléga ott dolgozik)

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#17) don_peter válasza Csaby25 (#16) üzenetére


don_peter
senior tag

Akkor szerintem megcélozhatod a 650-800eFt-os bruttó bért, de ha van ott ismerősöd, akkor kérj tőle is tanácsot, nyilván nagyobb rálátása van mennyit kérhetsz.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#18) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Akku szintet szeretnék lekérni natív kóddal.
Unhandled Exception: MissingPluginException(No implementation found for method getBatteryLevel on channel samples.flutter.dev/battery)

Ez azt jelenti, hogy nem tudja meghívni a metódust a natív kódból?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#19) don_peter


don_peter
senior tag

Srácok, ti hogy oldjátok meg azt, hogy egy mondjuk SQL lekérés API-n keresztül json_encode()-el, betöltve az ékezetes karaktereket is megérkezzenek? Valamiért mindig NULL-ot kapok vissza arra mezőre, amelyben ékezetes karakter van.
Már próbálkoztam sok mindennel, de nem tudtam megoldani.

Van erre valami ötlet vagy működő megoldásotok?
Köszi előre is.

A kódom ide vonatkozó része:

PHP:
echo json_encode($records);
Flutter:
Future<List<User>> getUserData() async {
var url = 'http://.../.../feldolgozo_api.php';
  final response = await http.post(
  Uri.parse(url),
  headers: {
  //'Content-Type': 'application/json; charset=utf-8', // ez nem jó
    'Accept':'application/json'
  },
//encoding: Encoding.getByName("utf-8"), // ez sem
  body: {
  'keres': "keres"
  });
  var jsonData = jsonDecode(response.body);
///... vizsgálatok
    return jsonData;
}


Kiíratás:
return ListTile(
  title: Text(
  snapshot.data[i].nev,
  ),
  subtitle: Text(snapshot.data[i].email),
trailing: Text(snapshot.data[i].leiras),
);

Itt ha bármelyik változóban (nev, leiras) ékezetes karakter lenne, akkor NULL lesz a tartalma és kiakad a program.
Debug módban arra rájöttem, hogy már mikor a PHP json_encode() lefut, már akkor NULL lesz a változóban. Gondolom a szerver oldalon kell ezt már megoldani, de nem jöttem rá, hogyan. Csere, replace sem ment, nem cserélte ki a karaktereket, bár lehet itt más megoldást kell használni, mint amiket én próbáltam..

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#20) don_peter válasza don_peter (#19) üzenetére


don_peter
senior tag

Közben meg lett a megoldás, amit a még szerver oldalon kell elvégezni, hogy a speciális karakterek utf8-ra legyenek konvertálva.
function utf8_converter($array)
{
    array_walk_recursive($array, function (&$item, $key) {
        if (!mb_detect_encoding($item, 'utf-8', true)) {
                $item = utf8_encode($item);
        }
    });
    
    return $array;
}

Tovább gyakorolva és felmérve a lehetőségeket, szerettem volna, egy változó vagy osztály struktúrát, amelyet feltöltök átvinne egy másik lapra.
A másik lap meghívása onPressed-el történik, maga a navigálás pedig Navigator.pushNamed(context, Teszt.routeName);.
Ami érdekes, hogy ez nem megy ilyen egyszerűen, hogy csak lekérem a már elmentett változót.
Próbálkoztam a setState((){}); függvénnyel, de kiderült, hogy ez csak az adott lapon belüli regiszter listába tárolja le, ha újabb oldalt nyitok ott nem lesz benne.

Van erre mód, mármint, hogy egy adott változót vagy változó listát egy másik oldalon lehívhassak?Ű
Köszi előre is és remélem nem csak egymagamban kell ezekkel kapcsolatos dolgaimat megvitatni, mert így hosszadalmas lesz a tanulás.. :D

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#21) #82595328


#82595328
törölt tag

A flutter működése a gond. Bár kód nélkül nem tudom megmondani.
A változót valószínűleg látja az új oldal csak nem frissül.
Próbáld ki a változót kiíratni konzolba.
Erre nehézség szerint pl: az alábbi megoldások jöhetnek szóba:
- Stateful widget
- Provider
- Block

(#22) #82595328


#82595328
törölt tag

Ja és persze ha hálózatról jön az adat, akkor meg kell ismerkedned a future, async, await kulcsszavakkal. Mivel ha hálózatról jön az adat, és a függvény, ami bekéri nem future, akkor előbb kirajzolódik az oldal, minthogy megjönne a hálózatról az adat. Ez elég furán van megoldva a flutterben.

(#23) don_peter válasza #82595328 (#21) üzenetére


don_peter
senior tag

Kinek írtál és melyik hozzászólására?

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#24) #82595328 válasza don_peter (#23) üzenetére


#82595328
törölt tag

Bocs a tiédre a 20-ra. Már régen írtam erre a fórumra.

(#25) don_peter válasza #82595328 (#21) üzenetére


don_peter
senior tag

Igen ezek meg vannak. Olvastam róluk, de működni nem működik, valszeg tényleg a frissülés hiánya miatt. Erre azt találtam, ki, hogy át gondoltam milyen adatok kellenek és ennek megfelelően töltődik be már kezdetektől az oldal. Ami azonban majd még kérdéses lesz, az az, hogy ha egy felhasználó belép, hogy rögzítem az adatait, hiszen vannak alap adatok amelyeket tovább kell görgetnie, hiszen azokból tudjuk, hogy az adott felhasználó változtatott valamit az adatbázisban. Ez a része még kérdéses, de gondolom, ahogy egyre jobban bele mélyedek, úgy lesz majd ez is egyértelmű.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#26) #82595328 válasza don_peter (#25) üzenetére


#82595328
törölt tag

Az azonnali frissülésre valszeg a streamek és a Bloc lehet a jó megoldás. Vannak más megoldások is, de úgy tudom ez a legelterjedtebb.

(#27) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Ugyan eléggé döglött a topic, de hátha foglalkozik még (már, újra, stb.) itt Flutter fejlesztéssel ...
Szóval unit test írásban kellene egy kis segítség.
Előre is köszi, ha valaki itt, vagy privátban jelentkezik! :R

(#28) don_peter válasza <Adamsky> (#27) üzenetére


don_peter
senior tag

Mikor neki kezdtem és a topikot nyitottam, azt hittem sokkal felkapottabb lesz majd ez az irány, de pár év elteltével is csak kevés ember foglalkozik vele. Kicsit csalódott vagyok mert nem lett volna rossz a környezet. Sajnos én nem tudok neked segíteni, kiestem belőle.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#29) <Adamsky> válasza don_peter (#28) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én ~6-8 hónapja - igen intenzíven - tanulom. Érzésre nagyon gyorsan, dinamikusan fejlődik a framework. Én látom benne a potenciált. Az, hogy itthon még nem elterjedt, az ténykérdés. Viszont bízom benne, hogy előbb-utóbb az lesz.

(#30) don_peter válasza <Adamsky> (#29) üzenetére


don_peter
senior tag

Nem kizárt, hogy egyszer még vissza kanyarodok.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.