Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1154) fero02


fero02
veterán

Hi!

Az SSD ajánlós topikban az igényeimnek megfelelően Bodor kolléga ajánlása alapján vettem egy KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300-at.

Egy WD Skorpio lemezt váltott fel, a gyorsasága azonnal észrevehető volt. Azonban a minap futattam teszteket és az alapján szerintem lassú:

Partíciót win7 telepítővel csináltam (egész meghajtó 1 partíció). A telepítés és a driverek installálása papírforma szerint, hiba nélkül zajlott.
Trim működik.
Foglalt hely 66%.
Pagefile off.

Hol lehet a hiba? :U

Köszi előre is a válaszokat! :R

(#3003) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Tegnap Kingstone v300 60GB tulaj lettem. Mindent beállítottam és meg tettem azért, hogy optimális legyen a működés. Fel ment frankón a Win7 Home Premium Sp1 64bit. Drivereket is feltoltam. Minden ment frankón. Hard Disk sentielt futtatva, Trim is rendben. Ma ráuszítottam a win 7 frissítéseket kb 3-4 száz mega. Azóta fatal error.... :( Már a leállítás sem zökkenőmentes. Fekete háttér és kb 3-4 perc mire nagy nehezen leáll. Sorozatos fagyások és nagymértékű lassulásokkal karöltve. :U Bekapcsolást követően pedig az alábbi üzenetet kapom:

kép1
kép2

Minden működött rendesen, bár csak 5-6 óra üzemidő van benne az tény, de ahogy írtam a frissítés után gatter.... :F :U

MSI P35 intel chipset, ACHI aktiválva 4 gb ram, core2duo proci, geforce gt9500.

Valakinek ötlet, tanács? :F
Köszönöm előre is!!

(#3807) Coolmat


Coolmat
őstag

Üdv!

Felmerült egy konfig összeállításánál, hogy 2db 60GB-os Kingston V300 kerülne bele RAID1-ben (fő a biztonság). Az Intel 7-es szériás RAID képes alaplapjainál ugyebár támogatott a RAID0 TRIM, de mi a helyzet RAID1-nél? Azt írják a cikkben is, hogy RAID10-ban nem támogatott még mindig a dolog, akkor valszeg sima RAID1-nél sincs TRIM?

(#4225) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!

Egy 5-6 éves ASUS X58C notiba vettem ma egy V300-as 60Gbos Kingston-t. Első alkalom, hogy SSD-vel van dolgom. Jó kisfiú révén átfutottam a két mesterművet. Először ugyebár ezt aztán pedig ezt.
A noti nem az enyém, full laikusok fogják használni leginkább netezésre és szövegszerkesztésre, stb.
Bodor cikke alapján leszedtem egy AS SSD Benchmark-ot, íme: [link]
A "pciide - bad" üzenet ott van, de a BIOS-ban nincs AHCI mód.
HD Sentinel szerint a TRIM frankón működik, támogatva, engedélyezve, minden ami kell :)
Csináltam kis sebességmérést is ám: [link]
És használtam ezt a csodát is: [link]
Mivel nem mai gépről beszélünk egy fostorony processzorral rendben van ez így? A HDD-hez képest érzem, hogy SSD van már a seggében, a kapott eredmények meg a SATA2es port miatt szánalmasak jól sejtem? :D
Bodor írásából nekem az jött le, hogy ennyi, kész vagyok. Bármi más teendő amit tényleg érdemes lenne a Windows 7-ben állítgatni a hosszabb élettartam érdekében? A mai friss Windows telepítéssel, a sebességméréssel és az alapprogramok telepítésével rendben van a 27GB összes írt adatmennyiség?

:R

(#4364) painkillerx


painkillerx
tag

Helo, kedden megjott a Kingston SSDNow V300 120GB 7mm, frissen telepitett Win7 rament, programok + 2 jatek. Boot ido nagyon gyors, meg a windows mukodese is akadasmentesen szepen fut. Tetszik...

De a benchmark eredmenyek nem: BENCHMARK (persze kulon-kulon futtattam oket)

Most egy ASRock N68C-S UCC alaplapra van kotve, AMD Phenom II X4 @ 3,1Ghz.
Az alaplapon Sata2 vezerlok vannak es sajnos ahci modot nem tamogat. Gondolom itt van a gond, mert a TRIMet nem hasznalja ki.

Eredetileg egy laptopba vettem, de most ideiglenesen ebben a gepben lesz.
Laptop: Acer V3-571G, Intel HM77 Express chipset-el, abban gondolom majd teljes gozerovel fog menni az ssd :)

(#4472) sss válasza sss (#4453) üzenetére


sss
senior tag

Kezdek belezavarodni.
A kingston v300-as ssd a specifikáció szerint max. 450MB/sec írási, és max. 450MB/sec olvasási sebsséget produkál..
Sata 2-es alaplapom van, ennek a maximális sebessége 300MB/sec, ez akkor visszafogja az ssd-t. Viszont nincs ahci, tehát akkor ennél a 300MB/sec-nél is kevesebbre számíthatok?
Illetve ahci hiányában működi fog-e a trim? Az gond-e ha nem működik?
Arra is gondoltam, hogy veszek egy sata3-as bővítőkártyát, de akkor meg a pci-e (x1) foglalat lenne a szűk keresztmetszet (250MB/sec), habár akkor elvileg az ahci/trim páros még működne is.

(#4539) sss


sss
senior tag

Hali,
Futtattam egy CrystalDiskMarkot a v300-asomon. Sata2-es lap, ahci nincs, trim az van. Frissem telepített w7, semmi drivert nem raktam fel. Ezek az értékek mennyire okésak?

Sata2 300MB/sec-et tud max, reméltem, hogy az meglesz. Vagy ahhoz ahci is kellene?

(#4717) Flashget válasza #hpq (#4706) üzenetére


Flashget
félisten

Nálam is azt írja, hogy 99% lett a kondicíó az új Kingston V300-on:

A merevlemez 2 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.

Nincs szükség beavatkozásra.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4720) Hauserjoci


Hauserjoci
csendes tag

Sziasztok.
120gb-os Kingston ssd now v300as ssd-m van körülbelül 3 hónapja. Az elején nem volt vele semmi gond, nagyon gyors volt. Olvastam cikkeket a "beüzemeléséről" (trim, partíció stb), mindent megcsináltam, jól működött. Azonban az utóbbi időben észrevettem, hogy iszonyat lassan indul be a windows. Újratelepítettem, megint nagyon gyors lett, és most megint nagyon lassú...Eddig másodpercek alatt készvolt az összes induló program betöltése, most szerintem egy izmosabb winyó lenyomja. üdvözlő képernyőtől 20-30mp is lehet kedvétől függően, mire minden a helyére kerül. Utána, ha felállt a rendszer már viszont gyorsan indulnak a programok, 1 játék, a battlefield 3 van rajta, azis nagyon gyorsan betölti.

Amire esetleg gondolni tudok, az az, hogy az alaplapomon sata2-es csatlakozó van csak, így arról üzemel, de nem tartom valószínűnek, hogy ez gond lenne, mert az elején nagyon gyorsan indult, illetve több embert is ismerek, akinek sata2ről megy, nem panaszkodtak ilyenre.
Ahci driver az van, amit a windows felrakott magának, egyenlőre még nem kisérleteztem más driverekkel.
Vírusra gondoltam még, hogy esetleg az nagyon visszafogja induláskor, lefutattam 2 vírusírtót is, egyik sem talált vírust az ssd-n. Esetleg még valami program foghatja vissza, de nem sok indul, catalyst, radeonpro, vipre, origin, utorrent, skype, easytune 6, xfire, illetve a audio programja.
Trim működik.

Próbáltam már egy programot is, AVG PC Tune up, van benne egy ilyen funkció, hogy oprendszer optimalizálás, azt is lefutattam, letiltott ilyeneket, hogy indexelés, érintőképernyő bevitel, emailezés outlookból(gmailról szoktam), bankkártya használat stb, de így sem változott semmit a helyzet, ugyan olyan lassú, más vírusírtóval is próbáltam (AVG), azzal sem gyorsabb.

Esetleg ötletek, mitől lehet ez? vagy esetleg mit próbáljak meg?
Köszönöm.

Itt egy AS SSD benchmark kép:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4786) malgab01


malgab01
csendes tag

üdv
most vásároltam egy kingston v300 120GB SSD és nem új muzsikál ahogy kéne legalábbis szerintem :D
Alaplapom sata 2őt tudja asus p8h61-M
Tesztek alapján még a sata 2 értékeit sem közelíti meg illetve sima olvasás írási sebbegése kb hdd szinten van
itt van pár kép segítségnek :)

[link]
[link]
[link]

elvileg minden oké trim is működik hd sentiel 100%100% at mutat :) szóval nem tudom mit kéne még állítanom vagy h miért csak ennyit tud sata2 ben ?? vki help?

Legközelebb használd a link gombot.

[ Módosította: Qru ]

(#4905) Gold_fish


Gold_fish
tag

64 gigás változatban van Kingston v300-asom, és valamiért 260 körüli az olvasási sebesség, és csak 80 az írási. Vajon mi lehet a baja? Teljesen új ssd-ről van szó. Win8. Bios a legfrissebb, intel drivereket telepítettem. Sata2 egyébként. Trim be van kapcsolva, ahci.

(#4973) Bodor válasza Nyuszo01 (#4965) üzenetére


Bodor
veterán

Én úgy látom, hogy a BIOS-ban minden jól van beállítva.
Tedd fel ezt a drivert ( jelszó: fscd ) azután mérj egyet ( elég CDM-el ) , és meglátjuk, mert egyelőre több ötletem nincsen.

Amiről (#4968) vlevi ír , azt elég sokan olvasgatták, csak hogy az az igazság, hogy orvosolták is az új 1.5-ös firmware-el, illetve azt felejtette el mindenki, hogy 15-30 perc után gatyába is rázza magát a meghajtó a sok írás után, és újra a gyári sebességek mérhetőek. LINK

The speed of writing 4KB data blocks at a long request queue is only one third of the original one, too. The sequential read speed is reduced by half. So, that's bad, but not as bad as it seems. After about half an hour of being idle, the SSD can recuperate as is confirmed by the AS SSD benchmark:

GAbre:

Alapvetően az még nem baj, hogy IDE módban telepítetted az oprendszert, de feltettél feleslegesen egy olyan chipset drivert , amely nem támogatja a TRIM-et.
Két lehetőséged van:
1: Ha csak IDE mód van a SATA vezérlők beállításánál a BIOS-ban, akkor ebben a cikkben leírtak szerint visszaállítod a a Windows alap IDE driverét.

"5. Hogy tudom visszaállítani a Windows 7 alap IDE vagy AHCI driver-ét?"

2: Ha van AHCI mód, akkor pedig ugyanebben a cikkben a 6-os pont szerint kel eljárni, vagy AHCI módban újratelepíteni az OS-t.

" 6. SATA IDE módban telepítettem a Windows 7-t, utólag át lehet állítani SATA AHCI módra?"

(#4969) jakos73 : Sandforce vezérlővel semmi baj nincsen, és az MLC-s Kingston V300 is ajánlott, viszont 19nm-es csíkszélességgel készült , amiket meg neked ajánlottam, azok meg régebbi tartósabb 25 nm-essel, ezért is azokat ajánlottam inkább.

De ez itt eléggé off, inkább itt beszéljük ki, illetve az ottani összefoglalót javaslom elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#5214) Qru válasza gyulank (#5211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na az nagyon korrekt! A V300 pl csak 64TB-ot visel el (de az kisebb csíkszélességen is készül mint a tiéd).

Akkor ha egyenlő arányba particionálod elvileg feleződik az adott partíció írási menyniség elviselése (96/2). Elméleti megközelítés nyilván... 60GB elég ha csak OS-t paklosz mellé. Én most cseréltem a 32GB-os SSD-met, mert formázva 27GB-ra zsugorodott és a sima W7 mellett már nem tudtam tartani a 10%-ot úgy sem, hogy csak az OS volt rajta. Aztán meguntam és vettem egy 120-as V300-at. A 32GB-os Samum azóta is a szekrényben pihen...

TRIM:

Tegyük fel, hogy van 128 darab 4 kB-os fájlunk, és ezek pont ráférnek egy blokkra. Kitörlünk egy 4 kB-os fájlt. TRIM nélkül a 4 kB-os terület (lap) felülírhatóvá vált, vagyis a vezérlő megjelölte felülírható területként. Ennek köszönhetően lesz később lassabb az SSD, amikor arra a területre írni szeretnénk, mert a szimpla lapírás helyett először ki kell törölni a felülírható lapot. A TRIM használata mellett viszont kiolvasódik a komplett blokk, mind a 128 db fájl, a cache-en belül módosul a blokk (kitörlődik belőle a 4 KB-os fájl), aztán újraíródik a blokk (vagy méginkább egy másik (wear leveling), már ha van rá lehetőség).
Nem véletlenül találták ki a wear levelinget...

Noha fontos megjegyezni, hogy bizonyos vezérlők esetében az érvényes és érvénytelen adatok kategorizálását is elvégzi a TRIM parancs (pontosabb lenne a parancssor megnevezés igazából) de ma már szinte csak ilyenek vannak foraglomban nyugi. Azért nem fekete bárány a TRIM. Üröm az örömben, hogy ilyen esetekben viszont az írási művelet jelentősen lassul...
Minden érmének két oldala van. Ja ezt már írtam. :D

#nincsbennetarcsi

(#5357) J.Cs.


J.Cs.
tag

Sziasztok.

Nemrég vettem egy új SSD-t a rendszernek: Kingston V300 60GB

Semmi gond nem volt mostanig vele, ACHI mód, Windows 7 felment, programokkal amiket itt ajánlotok leellenőriztem, küldi a TRIM-et, sebesség megvan az elvárt, alap windows driverekkel. Egyszóval azt hittem minden ok...

De van egy kis hiba mióta beszereltem az SSD-t. Mégpedig hogy kb 10-15 percenként akad egyet a gép. Lényegtelen mit teszek, mennyire terhelem, kb fél másodpercre lefagy minden, majd megy tovább. Legidegesítőbb filmnézés közbe, mert ugye "beragad" a kép és a hang is egy nagyon kis időre, mint régen mikor becsípte a szalagot... Ugyanakkor játszás közben is érezhető, hogy befagy a gép egy nagyon kis időre, zenehallgatás közben is "beragad" a hang. Amennyire észrevettem nem rendszeres időközönként csinálja, hanem véletlenszerűen, de minden szakadás után eltelik legalább 5-10 perc a következőig.

Eleinte azt mondtam, hogy biztos egy WIN újraindítás megoldja, de nem. Lényegében azt sem tudom, hogy fogjak neki a problémának. Esetleg arra gondoltam, hogy nem-e amikor végrehajtja a TRIM parancsot az SSD, akkor fagy a gép? Végül is tényleg nem tudom mitől van.

Akinek van akár egy halvány ötlete is, hogy mit csináljak, kérem ossza meg.

Előre is köszi!

(#5575) bb0t


bb0t
senior tag

A TRIM csak SSD függő? azért kérdezem mert vettem 3 120 gigásat meg egy 60ast, 2 120asnál működik a TRIM a 60nál nem. Mind v300 csak a méret más.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#5579) Fire/SOUL/CD válasza bb0t (#5575) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Mind v300 csak a méret más."
Az összes V300-as támogatja a TRiM-t, mérettől függetlenül. Ha nálad nem így van, akkor annak egyik oka az lehet, hogy több sata vezérlő van az alaplapodon és némely ssd-t olyan sata vezérlőre kötöttél, aminek drivere nem támogatja a TRIM-t (pl Marvell vezérlő Marvell driverrel)

Dobj képet az SSDOK progiról (miután kijelölted azt az SSD-t, amin szerinted gond van a TRIM-el)

UI: XP és Vista nem támogatja a TRIM parancs küldést, a többi újabb Windows igen, lényegtelen ebből a szempntból, hogy x86 avagy x64-es az OS.

[ Módosította: radi8tor ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5582) Fire/SOUL/CD válasza bb0t (#5580) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez teljesen más, mint amiről írtál (feltételeztél) korábban.
1. ICH7-es az alaplap, így nincs AHCI támogatottsága, ezért a SATA IDE üzemmód
2. Az SSD támogatja a TRIM-t
3. Az OS is támogatja és küldi is a TRIM parancsot
4. A jelenlegi IDE driver is továbbítja a TRIM parancsot

Szóval ez így teljesen rendben van. (Nem tudom korábban miből gondoltad, hogy a 60G-s V300-asokon nincs TRIM amúgy...) :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5649) Viper26


Viper26
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

Beléptem a klubba egy Kingston V300-zal (120G), HDD még vissza sincs kötve, és a Win8-at is szokni kell, de menni fog remélem. :DDD
A cikkben lévő ajánlott beállításokat megcsináltam (align , és trim rendben), utána futtattam tesztet:

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 Shizuku Edition x64 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 478.875 MB/s
Sequential Write : 485.452 MB/s
Random Read 512KB : 416.780 MB/s
Random Write 512KB : 459.917 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 23.613 MB/s [ 5764.8 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 66.920 MB/s [ 16337.9 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 115.631 MB/s [ 28230.1 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 337.450 MB/s [ 82385.2 IOPS]

Test : 1000 MB [C: 20.0% (22.3/111.4 GB)] (x5) <0Fill>
Date : 2013/09/23 23:01:16
OS : Windows 8 Professional [6.2 Build 9200] (x64)

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#5948) xuldar


xuldar
őstag

Kingston V300, friss telepítés. Csak VGA-drivert tettem fel, minden más alap Windows 7 x64 driver. Az SSDOK szerint nincs TRIM. Ez összefügg azzal, hogy RAID módban van a vezérlő? Van egy tükröm, amit nem akarok megtörni. Hogyan lehet rábíni, hogy legyen TRIM? Esetleg ha felteszek egy Intel Storage drivert, az megoldhatja?


[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6895) k_zsolt


k_zsolt
tag

Megcsináltam és ellenőríztem mindent az új Kingston V300-s 120Gbyte-s SSD-mel kapcsolatban, de érdekes módon XP alatt jobb értékeket kaptam vissza:

32 bites XP alatti futtatás:

64 bites Win7 alatti futtatás:

Van erre valami magyarázat vagy hogy lehet legalább ugyanolyan sebességet elérni? A Trim működik Win7 alatt, AMD-s alaplapi vezérlőm van, teljesen friss a rendszer, alignálás is oké.

(#6913) gahen


gahen
tag

Szasztok,
nemrégen vettem egy Kingston V300-at a gépem felgyorsítására, de nem igazán vagyok vele megelégedve.
A gépem 6 és féléves Assu P5N-E sli alaplappal, aminek biosa nem támogatja az ahci-t, de a sok okosságban olvastam, hogy nem baj.
A HardDiskSentinel szerint a TRIM támogatott, de le van tiltva. Hol lehet bekapcsolni?
Sebesség tesztek alapján lassú is, mégha az alaplapon csak sata2 csatlakozó van. SSDOK el sem indul, nem ismeri fel.
Képeket ITT tudok mutatni.
Valaki mondana valami okosat, h mi lehet a gond?

..,

(#7319) Qru válasza Buster17 (#7318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes figyelni mennyi adatot írtál rá (ssdok ezt is kiírja). A 120-as V300 kb 64TB írás visel el, tehát azért pár évig tuti jó lesz, ha a trim működik rendesen akkor nem szabad jelentős lassulást tapasztalnod.

#nincsbennetarcsi

(#7744) pigmeus


pigmeus
tag

Nem tudom, hogy ehhez vki hozzá tud e szólni!

Vettem egy ilyet Kingston 120GB SVP300S37A/120G V300 SATA 3 2.5" SSDNow
Felraktam rá a win 7et, a leírtaknak megfelelően, mivel nincs Achi mód a lapban. Nem telepítettem az audión és a vgán semmit sem.
lapom: AsRock N68-S3 UCC


SSDOK nem fut le, azt írja nem támogatott

1. Működik a TRIM??
Start menü/ futtatás keresőjébe be kell írni azt, hogy "cmd" majd a bejövő ablakba azt, hogy "fsutil behavior query disabledeletenotify". Ha a visszaadott érték 0, akkor jó, viszont ha 1, akkor be kell kapcsolni a TRIM-et, ehhez az "fsutil behavior set disabledeletenotify 0" parancsot használjuk.

Erre nullát ad a program.

Trimem nincs, kérdés van e megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#7821) Benhill


Benhill
senior tag

Jó napot!
van nekem egy KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G SSD.

Lapom az Giga P35 DS3, tehát nem friss hús.

Olvastam hogy SSD használatakor AHCI-t be kell kapcsolni, de ha ezt bekapcsolom biosban, akkor tölt a win....oké kiírja hogy AHCI bios installed, de utána ujraindulgat a gép, és sima HDD-ket fel sem ismeri ha be van kapcsolva.
CrystalDiskInfo szerint, a TRIM működik.
Viszont a sebességteszten 110-120MB/s-t éri el csak.
Az írt sebesség csak SATA3-al érhető el? Lapomon SATA2 van csak.

(#7981) KáZsé Mestör


KáZsé Mestör
tag

Sziasztok!

Kingston V300 120gb SSD van a notiban.
Win7 élményindex 7,6.
AS SSD Benchmark eredménye 340,max írás 130MB,olvasás 180MB.
TRIM aktív.
HD Sentinel szerint is minden ok,ott a valaha mért legnagyobb sebessége 260MB,már egész közelít.
SATA2 csak a noti csatolója,tehát max 300MB lesz belőle...
Win7 boot idő 24 sec a logótól a nod32 betölt,wifi megtalál,stb-ig.
Van valami gondom,vagy minden jó? :)
Annyi még,hogy komplett át lett rakva a rendszer partícióm HDDről SSD-re ghost-tal.
Ja és átlagban 48 fokos az SSD hőmérséklete,az normális?
A HDD 40 körül volt max.
Köszi előre is!

Kázsé

[ Szerkesztve ]

(#8010) rocketry23


rocketry23
tag

Helló!

Egy kérdésem lenne, adott egy KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/60G.
Az alaplapon AHCI-ra van állítva, parancssorban fsutil behavior query disabledeletenotify parancsra 0 az érték.

Viszont HDsentinel 4.4 az információ fülön azt írja: Op. rendszer TRIM finkció: Támogatva, letiltva.

Ez most azt jelenti hogy nem működik rendesen a TRIM? Mit lehet ezzel kezdeni?

Köszi a segítséget!

(#9494) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy Kingston v300-as van a gépben, két(három) particióra osztva ([350MB] 70GB NTFS - 40GB EXT4). A rendszereim klónozva lettek az előző HDD-kről, egy kis trükközgetés volt az MBR-rel, és a GRUB újrahúzásával de végül minden stimmel.

A kérdésem az lenne, hogy Linux rendszerrel kinek milyen tapasztalata van SSD használatával? Pontosabban a TRIM-re gondolok. Az fstrim-et beállítottam 13.10-es Ubi alatt, és ha minden igaz 14.04-ben ez már alapértelmezett lesz. Vajon meg lehet nézni valahogy, hogy tényleg működik e ilyen formában a TRIM?

Köszönöm :)!

[ Szerkesztve ]

(#11903) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Hozott ismerős egy gépet, amiben Kingston V300 van, hogy furán működik, chkdsk fut Win induláskor, ilyesmik.

Megnéztem HDS-el, és 80% teljesítményt illetve 95% kondíciót ír. A kondíciót még talán érteném a 265 nap működési időből és a ~3Tb írási mennyiségből, de a 80% teljesítmény furcsa.
A gép maga nem egy mai játékos, ABIT KN9, nForce chipsettel.

SSDOK-t próbáltam, egyedüli problémája a TRIM-el van, amire a HDS is azt mondja hogy letiltva.
Ami gyanús, hogy az SSDOK addig nem indult el, amíg az nForce chipset drivercsomagot fel nem tettem, mert arra panaszkodott, hogy nem talál kompatibilis meghajtót.

(#12265) Qru válasza #67977536 (#12264) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradhat, ha nem megy a trim akkor egy külön erre a célra írt progival nem árt karbantartani időnként az ssd-t, hogy sokáig jó gyors legyen.

Nem kell.

mod:

jakos73: Az nem lett kiherélve mint a V300?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12612) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

Az SSD trim-es (Kingston V300 60 GB). Tudtommal win7 esetén semmi trükk nem kell a trim aktiválásához, az oprendszer magától beállítja.
Mégis, a nagy etalon teszter, a hd sentinel ezt mondja:
Az SSD TRIM funkciója tamogatott de inaktív. Javasolt az operacios rendszer, lemezvezerlo vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.
Na most akkor akítv a trim vagy nem?
Itt a PH-n olvasom, hogy:
1. Működik a TRIM??
Start menü/ futtatás keresőjébe be kell írni azt, hogy "cmd" majd a bejövő ablakba azt, hogy "fsutil behavior query disabledeletenotify". Ha a visszaadott érték 0, akkor jó, viszont ha 1, akkor be kell kapcsolni a TRIM-et, ehhez az "fsutil behavior set disabledeletenotify 0" parancsot használjuk.
Megtettem. Eszerint aktív.
A HD sentinel szerint nem.
Kinek higgyek?

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#13211) tobias88888


tobias88888
őstag

Nemrég vettem egy SSD-t, viszont az alaplapom nem támogatja az AHCI-t. Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy IDE módban is elvileg működik (alap windows driver-rel) a Trim, viszont a Hard Disk Sentinel azt írta (nem emlékszek pontosan), hogy támogatva, kikapcsolva. Most már azt írja hogy nincs is támogatva (Kingston ssdnow v300)

Ötlet? Lehet hogy megy, csak a program rossz? Hogy tudom leellenőrizni, hogy biztos megy e?

(#13223) tobias88888


tobias88888
őstag

Bios frissítés után:

v300 egy másik gépen elvileg

Nem tudok jobbat, felteszem az asus ssd-t és megnézem úgy trim nélkül, hátha

[ Szerkesztve ]

(#13230) Fire/SOUL/CD válasza tobias88888 (#13223) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Több ponton sem összehasonlíthatóak a mért eredmények, mert
1. Azonos verziójú AS SSD verziót kellene használni, hátha megváltozott a mérési módszer
2. Az újabban kapható V300-ban lassabb NAND-ok kerültek, ez a Firmware verziójából lehet látni, amit az AS SSD "természetesen" nem jelenít meg rendesen. Ez azt jelenti, hogy ugyanabban a konfigban is lassabb eredmények születnek az újabb V300-ak esetén, mint a "békebeli" V300-nál
3. A "másik" gépben a SATA portok AHCI üzemmódban mennek, az AHCI egyik funkciója az NCQ támogatottság, ami meg a Queue Depth (QD) mutatkozik meg, ugyanis AHCI esetén QD32, míg IDE mód estén csak QD1 van.
4. A TRIM-nek a sebességmérési eredményekhez csak pozitív hatása van, bár egy vadiúj SSD esetén ez is lényegtelen
5. A PH! található sebességtesztek leírásában rendszeresen szerepel ez a mondat, amiből őszintén szólva az aláhúzott részen nem igazán tudom, mit értenek :F
"A kevés általunk használt benchmark egyike az AS SSD. Ennek is csak a beépített másolási tesztjét használtuk, mert ezt otthon az olvasó is le tudja mérni magának. Amit erről érdemes tudni: ez a HDD-n belül másol, az ISO-teszt nagy ISO-fájlokkal operál, a Program-teszt sok kis fájllal, a Game-teszt pedig vegyesen."

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13466) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok! A következőkben szeretném kérni a segítségeteket. Egy régebbi laptopba (acer aspire 5720g) egy ssd-t raktam. Kingston v300 120gb. Win7 ultimate telepítve, trim, alignálás, rendben, de a biosban nem elérhető az ahci ezért nem tudtam így telepíteni. A bioshoz elérhető frissebb verzió, de a bios uppgrade úgy tudom elég kockázatos, ezért nem tudom érdemes e frissíteni? Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv.

(#13552) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Nincs valami pici progi ami aktiválhatja a TRIM-et XP alatt?
(Intel ICH9M-E/M SATA AHCI Controller, 11.2.0.1006 | 5-30-2012, AHCI | SATA2 | 0 -> "OS and/or Drive does not support TRIM"?)
Kingston V300

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#14472) dealerman


dealerman
senior tag

Üdv :)

Jövő héten érkezik asus p5k lapomba egy kingston v300 (60gb) ssd,ezen a lapon nincs a satánál AHCI,csak mókolt biossal lehet előhozni ezt a funkciót ! Az lenne a kérdésem,hogy mennyivel lenne lassabb enélkül,csak a rendszer lenne rajta,meg kisebb programok :) Olvastam,hogy a TRIM csak AHCI satánál működik :F

underground techno will never die

(#14553) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Ma érkezett meg az ssd-m,egy Kingston v300 60gb.

Rendszer fel ment rá,ezeket a beállításokat elvégeztem egytől egyig !
Chrome cache mappa áthelyezve winyóra,sentinel szerint TRIM bekapcsolva :K

Esetleg még valamit kell mókolni ?

underground techno will never die

(#15428) Genius007


Genius007
őstag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy bontatlan friss Kingston V300 240GB SSD-t, 583 Firmware van rajta, ha jól láttam.
Egy notebookba tettem bele (Packard Bell TV44HC i3 3110M).
Bios ACHI módba állítás, Windows 8.1 telepítés lezajlott.
ASSD program zöld utat (OK) ír az ACHI-ra, Cristal programmal viszont ezeket az értékeket kapom.
Megmondom őszintén egy kicsit keveslem, lehet esetleg állítani valahol, valamit, hogy gyorsítsak rajta?
(Főleg az írási sebességen)

:R

HDD Sentinel:

A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #231 SSD Life Left

Nincs szükség beavatkozásra.

Működési idő: 23óra.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#15864) Turett


Turett
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Kingston V300-as SSD-t. Gigabyte 990FXA-UD3 Rev 1.2 -es alaplapom van. AHCI módban tökéletesen hasít minden. De van egy Raid 0 tömböm 3 darab 500gb-os vinyóval, így át kell állítanom a sata type-ot AHCI-ról Raid-re. Így csak 7.4-et ér el az ssd a Windows 7 élményindexben és érezhető pici lassulás is a gép indulásakor. Az alaplapon van olyan opció, hogy a 4/5-ös Sata portot IDE módban kezeli függetlenül a raid-tól és ide dugva az ssd-t már működik a TRIM funkció tehát IDE módban van, de még mindig csak 7.4-es a Windows 7 élményindex. Ha átrakom AHCI-ra a sata vezérlőt akkor 7.9 tehát max pontszámot kap és érezhetően gyorsabb is a rendszer, de így a raid tömb nem működik. Szeretném használni a raid 0 tömböt mert gyorsabbak a telepítések és egyebek, de az SSD-t is teljesen ki szeretném használni. Esetleg tud valaki megoldást a problémámra?

(#16961) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Megnéznétek jók e az értékek? CrystalDismark beállítások úgy vannak ahogy a cikkben.
Kingston V300 120GB, SATA2, AHCI, TRIM bekapcsolva SSDOK szerint.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#16984) cigam


cigam
félisten

Adott egy 2007-es noti, feltuningolva egy V300-as SSD-vel. Gyárilag Vista van rajt, így nem támogatja azTRIM-et.
- Létezik olyan freeware program amivel időnként trimmelhető?
- Ha dualboot-os kivitelben indőnként linux is fut rajt, az kiadja magától a trimmelés parancsot? (Ami az egész lemezre érvényes, vagy csak a linux os partíciókra?)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17376) bodo753


bodo753
tag

Szasztok!

Ma vettem az első ssd-m egy kingston v300 120Gb firmware revíziója 600A,ami mint később utánaolvastam nem ajánlott,de az normális hogy amikor megnyitok egy olyan programot ami a merevlemez adatait olvasná nem csinál semmit,csak gondolkozik.most például a winyómat nem tudom újraegyesíteni mert nem tölti be,a lemezkezelőt csak gondolkozik,eddig még jó volt.
Win 8.1-et tettem fel,második telepítésnél az alaplapi lemezről raktam fel az ahci drivert,gondoltam az hátha megoldja,nem oldotta meg.De a teljesítmény adatok jók,pár perc várakozás után a hard disk sentinel is betölt és ott is írja hogy működik a trim,szóval minden olyan amilyennek lennie kéne csak sokat vár.
Valakinek van ötlete?

(#19691) Emperor_ válasza sagit (#19689) üzenetére


Emperor_
addikt

HDS, SSDOK, SSDLife <- ezeknek ki kéne jelezni. De mint látható nem jelzik ki.

A speckója szerint a V300 64 GB-osnak 32 a TBW-je. Na most nem hiszem, hogy annyit írtál volna rá. A beállítások is jók, ment a TRIM.

Gariztatást én megpróbálnám, ez idő előtt döglött meg.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21855) Fire/SOUL/CD válasza LámaZ (#21831) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem sok info van róla a neten, mármint ami a SMART adatokat ill. ráadásul úgy tűnik, hogy ez is egy olyan gyártó, aki arra nem képes, hogy különböző modellszámot használjon, azaz ugyanazon modellszám több sorozatot is takarhat, ezért nem biztos, hogy be lehet azonosítani a meghajtót.

bzoly
Nem a V300-t nem ismeri, hanem egyes nVidia/nForce chipsetes vezérlőket nem kezel. Cseréld le az OS alap AHCI driverére(vagy AHCI hiányában IDE driverére) az Nforce driver-t és egyből el fog indulni az SSDOK. (Nforce driverek nem támogatják a TRIM küldését, egy-két igen ritka kivételtől eltekintve)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24366) Fire/SOUL/CD válasza jacint78 (#24365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Semmi köze a 2 dolognak egymáshoz. Nagyon lesarkítva az MWI értéke az írás mennyiségével "egyenes arányban" csökken. Azért a macskaköröm, mert ez sem egységes, vannak olyan SSD-k (és adott firmware-k), amelyek a host(SSD vezérlője felé átadott) írását veszik alapul, vannak olyanok, amelyek a tiszta NAND írást(tényleges írt adat) és olyanok is léteznek, amelyek az SSD vezérlője által elvégzett műveletek által generált írást (Garbage Collection, Trim stb) is hozzászámolják (vagy épp mindent, amit felsoroltam).
Az MWI -mint írtam is- nem nullázódhat, ilyen nincs, ha mégis, akkor komolyabb gond szokott lenni, de az nem a kapott írástól van, hanem a korábban -szintén- felsorolt okokból. Pl jelenleg is forgalomban vannak olyan Kingston V300-as meghajtók amelyek FW-je hibás, egyik napról a másikra lenullázzák az írt adatmennyiséget és az MWI értékét is. Ez ismert jelenség, de a HyperX esetén nem tudok róla jelenleg(régóta vagyok a szakmában és az SSDOK-t is én fejlesztem, szóval nem a neten olvastam..) ;)

Természetesen lehet, hogy kapásból igazad van, de azt csak akkor lehet megerősíteni(és topiktársat a gariztatás felé terelni), ha látunk egy legújabb HDS és SSDOK képet. Ha mindkettőn egyértelműen látszik, hogy gond van (és semmi egyéb user/software/hardware error nincs a háttérben), akkor lehet gariztatni... :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25002) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hali!
Van egy első szériából való Kingston V300 60GB a laptopomban, lassan 3 éve már, ami mostanában furcsálkodott kicsit.
Szóval, egy éve frissítettem rajta fw-t, gondoltam, ártani nem árthat.. azóta folyamatosan esett a kondíciója... úgy gondoltam, hogy öregszik, nincs ezzel gond, kímélve sosem volt, úgyhogy nem lepett meg a dolog... pár hete viszont elkezdte nem felismerni a gép bootkor, néha határozottan megfagyott tőle a rendszer néha... TRIM rendben volt, align szintén, úgyhogy felvettem a kontaktot az eladóval, aki javasolt egy ismételt fw frissítést... nekem azóta eszembe sem jutott... szóval, megkapta a legújabb fw-t, egyből visszaugrott a kondi 70 valamennyiről 87%-ra, akkor kapott egy destruktív felülettesztet HDS-ben, ahol volt néhány sötétzöld szektora, melyeknél lelassult az írás pillanatokra, de semmi komoly, 0 rossz szektor. Aztán új partíció, teljes formázás, stb, és most már ismét 100%-osnak jelzi az összes program, amivel megnéztem (SSDOK, HDS), illetve visszaklónoztam rá az eddigi rendszerem, megszűntek a fagyogatások-fel nem ismergetések.

Létezik, hogy volt kint egy fw hozzá, ami ennyire bugos volt? :Y

(#26203) Kolondrum válasza konyi79 (#26202) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link]
Pedig azok jók. Nekem a Trim is megy de most meg nem mondom milyen a ház. A sebességet is tudta amit az USB3.0. Több SSD-t i kötöttem rám rá, V300, Intel, azok mentek.
Abban ASM1053 van.

[ Szerkesztve ]

(#27742) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Beüzemeltem egy gépet SSD-vel (V300), amiben ilyen alaplap van:

Gigabyte GA-M68MT-S2 v1

Már elején a BIOS-ban fura volt, hogy semmi ahci beállítást nem találtam....

Majd mikor mindennel végeztem rá akartam nézni az ssd-re az ssdok programmal, de az nem indul el, nem található ssd hibával.

A Hard disk sentinel mutatja, hogy a trim parancs nem engedélyezett:

Neten utána olvasva tudtam meg, hogy ez az alaplap (chipset) nem tudja az ahci-t, így a trim-et se tudja használni.

Van erre mégis valami megoldás?

Olyat is olvastam, hogy Trim parancs nélkül pár hét és "teleszemeteli" magát az ssd és jobban belassu, mint egy HDD....

Igaz ez?

Akkor jobb ha teszek bele ssd helyett sima hdd-t?
Vagy van valami megoldás?

Köszönöm

(#28092) dugo_ válasza interface2k (#28091) üzenetére


dugo_
veterán

Ez nem a V300 problémája. Nem megy a TRIM, azért 80% a teljesítmény. Valószínűleg felraktál valami nem odavaló chipset drivert.

SSDOK képről kiderülhet, hogy mi a gond.

(#32427) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy Kingston SSDNow V300 120GB SV300S37A/120G SSD-m, fent van a gépen a HDSentinel, és a windows elindulása után ezt mutatja:

De kb. 5-10 perc után:

Ez normális, hogy ilyen "lassan" indul el ez a trim funkció? Vagy valamit be kéne állítani?

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.