Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#9017) Sk8erPeter válasza Picturemaker (#9016) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mutathattál volna valami durvább képletet, ez még az emberi teremtmény által is egész könnyen áttekinthető kategóriába tartozik. :DDD

A lapozófájlos kérdést azért tettem fel, mert annak a mérete mindig "attól függ"-érték. Nálam például nem lett volna elég, amikor 8 GB RAM-om volt. :DDD Függ a használt alkalmazásoktól, attól, hogy az OS mennyit akar és egyáltalán tud kilapozni, hogy akar-e valaki crash dumpot, ha igen, akkor milyet, stb.

Példa az "attól függ"-re, nálam, amikor 800 MB-nál kisebbre állítanám (12 GB RAM, jelenleg initial size: 800 MB, max. size: 3000 MB):
Pagefile minimum 800 MB

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11181) Sk8erPeter válasza Doky586 (#11174) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a kép szerint minimum 16MB lapozófile kell."
Igen, minimum annyi kell, de amint mondjuk 16 MB-ra állítod, kapsz az arcodba egy figyelmeztetést. Ha gondolod, próbáld ki. :)

--> A minimum valóban 16 MB:

Windows pagefile minimum size

Windows pagefile settings

--> Figyelmeztetés, ha 800 MB-nál kisebbre akarom állítani (12 GB RAM-om van egyébként):

Windows pagefile size warning

Sk8erPeter

(#14783) Sk8erPeter válasza Emperor_ (#14773) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A hibernációt használod?
Ha nem akkor érdemes a mostani 6 GB-ról 400 MB-re csökkenteni a méretét vagy teljesen kikapcsolni. Ha valamelyik proginak kell a megléte, akkor szólni fog."

Szerintem valamit igencsak elírtál. Mégis hogyan csökkented 400 MB-ra a hibernációs fájl méretét, amikor 8 GB RAM-ja van? :DDD
A lapozófájlra meg nincs pontos mérőszám, hogy mennyire érdemes állítani, teljesen egyénfüggő lehet, bár Windows figyelmeztet is egy bizonyos méret alatt, hogy esetleg a memory dumpokat sem fogja tudni annál kisebb lapozófájl-méret esetén kiírni; sztem a 800 MB körüli, afölötti méret lehet inkább megfelelő.
Példa a figyelmeztető ablakra:
http://prohardver.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/hsz_9017-9017.html
Ja, de egyébként az egész írásod nem stimmel, mivel a srácnál a lapozófájl pont le van tiltva... ;]

(#14770) RazoR8402:
Miért kell egy gigantikus méretű screenshotot belinkelni, úgy, hogy látni kelljen a teljes asztalodat az összes ikonoddal, a huszonakárhány colos monitorodnak megfelelő felbontáson, miért nem lehet használni az SSDOK "Create screenshot" funkcióját (pont ezért rakta bele Fire/SOUL/CD a lehetőséget, hogy még átlagfelhasználók is tudjanak NORMÁLIS képernyőképet készíteni), meg mondjuk egy beépített Snipping Toolt, vagy Alt+Print Screen után MSPaintbe beillesztést, hogy csak az érdekes ablakról készíts screenshotot?
Ja, és miért kell Dropboxra felrakni, ahonnan úgyis előbb-utóbb törölni fogod (így a jövőben ha valaki visszakeresi a hsz.-edet, már 404-et fog kapni az arcába), ha már a PH-nak van képfeltöltő lehetősége? (Vagy ott az imgur.com...)

Meg nem HDDOK (:DDD), hanem SSDOK.

"Az 5 órás használat és 192 GB az így okés?"
Igen.

Egyébként megvan a megfelelő magyarázatod arra, hogy letiltsd a lapozófájlt? Ha nincs, akkor kapcsold vissza, és állítsd valami tűrhető méretre, mondjuk első körben 800 MB-ra fixáld, aztán meglátod, elég-e.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17989) +Techno+ válasza zaja8 (#17984) üzenetére


+Techno+
tag

Lemértem és nekem is olyan 19mp volt a bekapcsológomb megnyomásától az asztal betöltéséig viszont nekem mint kiderült rossz helyen van az ssd szóval neked elvileg egy kicsit gyorsabb kéne hogy legyen mondjuk olyan 14mp szerintem. Amúgy még azzal tudod gyorsítani hogy (Az Automatikusan induló alkalmazásokat ellenőrzöd, feleslegeseket letiltod(ezt ha majd én is belövöm látványosan fog gyorsulni szerintem nyerek vele egy két mp-t :) ) + a lapozófájl méretének kezdeti értékét 800 MB-ra, maximális értékét pedig 1024 vagy 2048 MB-ra beállítod) Ez persze win7 alatt!

[ Szerkesztve ]

(#20309) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok k.b. másfél éve használok egy AData SP 900 64 GB-os SSD-t.Nincs vele különösebb probléma(azóta nem is lett újrarakva a Win 7 64 bit) azt leszámítva,hogy kb. 62 417 916 k-ból 850 932 k szabad lemezterület van.Az az érzésem,hogy szinte minden nap más értéket mutat,néha 1 GB felett van a szabad lemezterület,néha meg 800 MB körül.Ez lehetséges?A másik érdekes dolog(ez lehet,hogy csak a hozzá nem értésem miatt van) az,hogy a C-n lévő fő mappákra rákattintottam jobb egérgombbal és a tulajdonságokban megnéztem a mappák méretét. Összeadogattam őket és 45 gb körüli értéket kaptam.Hol lehet a maradék,mért küzdök szabad terület hiánnyal?Előre is köszi.

(#24084) Syz válasza #93794560 (#24083) üzenetére


Syz
senior tag

800 Mb a minimum,belőttem 900-ra aztán jónapot ;)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#24492) selembeli


selembeli
csendes tag

Sziasztok! Voltam olyan h*lye és az SSD-re telepítettem a VGA illesztőjét, aztán mióta SSD-m van újabb verzió is kijött, de a régit nem távolította el, így az is foglalja a helyet feleslegesen (800 MB). Kérdésem, hogy hogyan lehetne a régebbit eltávolítani? Csakis manuálisan, hogy törlöm a mappát? Azt olvastam ugyanis, hogy az SSD-nek nem tesz jót, ha törölgetünk róla. Vagy le kéne róla vakarni az egészet és újra feltenni, de már a HDD-re? Az SSD-m típusa ADATA Premier Pro SP920 (128 GB)

(#27263) Hauptmann


Hauptmann
addikt

3 nap működési idő alatt kb. 100 Gb írás rendben van? Az SSD-n csak az oprendszer, meg az office van, a bőngészó a HDD-n, virtuális memóra 800-4096-ra van beállítva, jelenleg 800 Mb-ot használ (800 a legkevesebb beállítható mennyiség valamiért).

(#29510) margithid válasza aTe014 (#29509) üzenetére


margithid
veterán

Én most 1-2 GB-ot állítottam be, azt írja, hogy 800 mb alatt rendszerhibát okoz.
Meglátjuk:)
Mielőtt beállítottam 14 GB volt a mérete, az azért durva:)

(#29524) Soma01 válasza margithid (#29515) üzenetére


Soma01
veterán

800 MB.

(#34226) Doky586 válasza cintula187 (#34225) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

8GB RAM esetén inkább min 800 MB legyen és max 4000 MB az SSD-n
(több nem kell, hacsak nincs valami extrém memóriazabáló progid)

[ Szerkesztve ]

(#34230) Emperor_ válasza Doky586 (#34226) üzenetére


Emperor_
addikt

Többször néztem már, hogy a Current size 400 MB-on áll, ezért szerintem nem kell 800 MB a kezdő értékhez. Nekem is 8GB RAM-om van. Ugyanolyan CPU, korábbi MOBO.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36426) Doky586 válasza pinnacle (#36423) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is értem hogy merül fel valakinél hogy 931 GB -ból az 1 GB-ot megspórolhasson >>mert csak<< ; amúgy a M$ is 8GB RAM és felette minimum 800 MB lapozófilet követel meg a King által már említett hibanaplózás miatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.