Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok arról kérdeznék hogy mennyire biztonságos ez a dolog. Nem értek hozzá még nincs benne tapasztalatom. A segítségeteket kérném.
A Zip fájlt már letöltöttem. Lite-on om van DVD-író de tavalyi a Firmware rajta.
MEg hogy Windowsból kell vagy Dosban kell-e elindítani a programot ami frissíti a firmware-t.
Köszönöm nektek.

(#2) T_bee válasza lacko22 (#1) üzenetére


T_bee
aktív tag

ha jó firmwaret töltöttél le a gyártótól és a frissítés közben nem lép fel áramszünet akkor mindennek sikerülnie kell :DD és asszem csak dosból lehet, de csinálsz bootfloppyt, rá a kicsomagolt fájlokat és menni fog

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#3) erdol


erdol
senior tag

Két lehetőség van windows-os és dos-os.Az előbbi az egyszerűbb.Az enyémhez a .exe kiterjesztésű a windows-os a .bin-es a dosos de szerintem mindegyiké ilyen.

[Szerkesztve]

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#4) lacko22


lacko22
aktív tag

A boot floppyt azt pontosan hogy kell csinálni?

(#5) lacko22


lacko22
aktív tag

A windózos vagy a Dosos a biztonságos?

(#6) erdol


erdol
senior tag

Az a biztos ha nincs áramszünet meg a halál.

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#7) erdol


erdol
senior tag

A dososhoz kell egy másik progi is amit a bootlemezre fel kell tenni és onnan indítani ha képben vagyok de én nem ezt az utat választottam mert ez a macerásabb.

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#8) lacko22


lacko22
aktív tag

Akkor egyértelművé téve a dolgot egyszerűen lépjek ki minden programból Indítsam el a zipből az exe fájlt hagyjam lefutni és kész ugye?

(#9) lacko22


lacko22
aktív tag

up

(#10) lacko22


lacko22
aktív tag

akkorhát Hogy legyen

(#11) lacko22


lacko22
aktív tag

Az mit jelent hogy DVD dual firmware frissítés kétoldalas lemezt is tud majd írni az író?

(#12) erdol


erdol
senior tag

A windows-os úgy működik ahogy írtad azt hogy kétoldalas írót tudsz így csinálni azt nem tudom néz utána máshol is.

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#13) burgatshow válasza lacko22 (#11) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem Dual Layert??

Szerintem igen: a dual layeres (több rétegú lemezeket) úgy működik, hogy a dvd lemezen a legfelső írható réteg alatt van még egy, de ennek a rétegnek az írásához már máshova kell pozicionálnia az író fejnek, és ezt a pluszt kapja meg most az író belső vezérlése.

Guruk, mondjátok nyugodtan ha nem igaz, de eddig ezt vettem ki mindenhonnan.

(#14) todika


todika
csendes tag


Sziasztok

Akkor elméletileg bármelyik új dvd író tudja a kétrétű dvdt írni egy fw cserével?:C

(#15) Flashy válasza todika (#14) üzenetére


Flashy
veterán

dehogyis.

(#16) Haok


Haok
tag

én leszedtem az lg gsa 4120B írómhoz a 102 es firmware-t, és exe volt, szal magától , windowsan feltette, és azóta írtam vele 8 DVD t , és mindet visszatudtam olvastatni a combommal, nemcsak az írómmal (azóta mondták, hogy attól még lehet hogy tönkremegy 1-2 hónap vagy év múlva;)

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#17) Marci Pán


Marci Pán
csendes tag

Hi!
Tudna valaki segíteni LG GSA-4082B (OEM) frissítésben.
Ha lehet lépésről-lépésre, mert kezdő vagyok a dologban.
Thaks Csá

(#18) erdol


erdol
senior tag

4082w206.zip amit leszedtem ezt írd be a keresőbe 2.4 mega.Windowsos csak el kell indítani de ne fusson semmilyen más progi addig.Ja és ne menjen el az áram.

[Szerkesztve]

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#19) Marci Pán válasza erdol (#18) üzenetére


Marci Pán
csendes tag

A W206-ost leszedtem, de a README-ben azt írja, ha jól értem, hogy az A204-re lehet felrakni. Továbbá, hogy az eredeti LG GSA-4082b-hez (és nem az OEM-hez) jó.

''This firmware update is for drives with original firmware versions below A204.
The drives must be original LG branded drives with the DVD Writer
model number GSA-4082B(no OEM units).''

Az enyém OEM (ha így hívják a zacsis kivitelt), A201 a firmware.

[Szerkesztve]

(#20) ollie válasza Marci Pán (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A below azt jelenti alatt, tehát akkor teheted fel, ha a firmware A204 alatti, márpedig a tied ilyen. És csak LG márkájúra lehet felpakolni (mert ugyanezt a drive-ot más is forgalmazza más márka (brand) alatt). Tehát felteheted. Egyébként én is ezt tettem fel az A201-es LG-mre pár napja, bár az dobozos volt.

***

(#21) ollie válasza ollie (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Illetve azt írja, hogy nem lehet OEM-re felpakolni, de szerintem itt az olyan OEM-eket érti, amelyek más márka alatt jelennek meg.

***

(#22) Sick Boy


Sick Boy
őstag

nézd meg ezt: Bővebben: link

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#23) Sick Boy


Sick Boy
őstag

egyébként meg: Bővebben: link

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#24) Marci Pán válasza ollie (#21) üzenetére


Marci Pán
csendes tag

Nem csalódtam a PH fórumban. Végre értelmes emberek, értelmes válaszokkal. Köszi a segítséget. Ma este kiprószálom.

(#25) Marci Pán


Marci Pán
csendes tag

Sikerült!!!
Egyenlőre jól működik minden.

(#26) BEE


BEE
addikt

Mégegy hozzáértő kérdés:
Hogyan állapítom meg a jelenlegi verziót?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#27) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Hi volna egy kérdésem mi történne akkor ha pl elmenne az áram vagy lefagyna frissítés közben?. Ilyen arcot vágnék? --> :Y vagy ilyet? --> :O

[Szerkesztve]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#28) athe válasza BEE (#26) üzenetére


athe
tag

Szerintem ezzel a kis progival a legegyszerübb: Bővebben: link

(#29) zolijank válasza Marci Pán (#17) üzenetére


zolijank
csendes tag

Valaki segitsen honan lehet letolteni frimware frisitest ehez LG GSA-4082B (OEM) frissítést. Fontos lenne.Eloreis kösz mindenkinek

(#30) Alex91 válasza zolijank (#29) üzenetére


Alex91
félisten

LG honlapjarol, csak kerj egy menuterkepet, mert akkor konnyebb megtalalni!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31) zolijank


zolijank
csendes tag

Valaki segitsen honan lehet letolteni frimware frisitest ehez LG GSA-4082B (OEM) frissítést. Fontos lenne.Eloreis kösz mindenkinek

(#32) zolijank válasza Alex91 (#30) üzenetére


zolijank
csendes tag

Ott nemtaláltam magyar vagy külföldi oldalon.

(#33) Alex91


Alex91
félisten

Bővebben: link

Azt itt kattints jobb oldalon a softver-re!

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34) Flashy válasza zolijank (#32) üzenetére


Flashy
veterán

most mondhatnánk hogy ha nem találod azon mi hogy segítsünk? én megkerestem, itt van előttem, de nem tudok rá linket adni, mert javascriptes. ha sürgős akkor keresd még. A207-es verzió van fent.

na megpróbálom, van egy link, hátha ez megy:
Bővebben: link

(#35) jpisti válasza zolijank (#31) üzenetére


jpisti
senior tag

Bővebben: link
Itt megtalálsz minden fw-t

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#36) Almos


Almos
aktív tag

nekem olyan problemam lenne, hogy lg 8525B cd-rw firmware frissitese kozben meghalt az update progi igy egyelore kuka allapotban van az iro. Se bios, se win nem latja, talcat se adja ki.
Talaltam normalis dos-os progit (mtkflash), amivel ki lehet olvasni, felul lehet irni a firmware-t. Viszont a gagyi LG-nel nem adnak ki .bin vagy .hex formatumu firmware-t, csak a win-es .exe-t.
Van valakinek ilyen firmware-je valahol keznel a lemezen, vagy ilyen iroja, aminek le tudna menteni a firmware-jet?

(#37) zolijank


zolijank
csendes tag

Szasztok valaki segitsen mert ma leszetem a frimware frisitést az LG gsa 4120B hez 111 es verziot az LG oldalárol feraktam es igy sem képes megirni az ARITA 8X lemezt 4X-es nél joban mi lehet az oka. Elöreis köszönöm

(#38) zolijank válasza jpisti (#35) üzenetére


zolijank
csendes tag

Szia ez jo a gsa-4120B hez. Köszi

(#39) reddragon válasza zolijank (#38) üzenetére


reddragon
aktív tag

Én úgy emlékszem az új fw sem tudja a 8X-os írást.

(#40) zolijank válasza reddragon (#39) üzenetére


zolijank
csendes tag

De ez 12x res iró

(#41) reddragon válasza zolijank (#40) üzenetére


reddragon
aktív tag

Nem az íróra értettem.A firmware a fos.Vszínű,csak a következő fw-el fogja 8X-an írni.(vagy 12X-en is)

(#42) zolijank válasza reddragon (#41) üzenetére


zolijank
csendes tag

De a lemez 8X-ros ARITA

(#43) zolijank válasza reddragon (#41) üzenetére


zolijank
csendes tag

De a lemez 8X-ros ARITA

(#44) zolijank válasza reddragon (#41) üzenetére


zolijank
csendes tag

De a lemez 8X-ros ARITA

(#45) reddragon válasza zolijank (#44) üzenetére


reddragon
aktív tag

Baszhatod akárhányszoros Arita,ha a fw nem úgy van +írva

(#46) Alex91


Alex91
félisten

Mert betaraztok minden xar lemezt :DD! Itt a 4x-es iro csak 2x-esen hajlando megirni a 8x-os Aritat. Ez is LG. Nem ismerik az alapanyagot, ennyi.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47) gyga


gyga
senior tag

na leszedtem a 4082w208.zip-et van benne 2 file egy a208auto.exe és a208rpc1.exe melyik mire jó?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#48) reddragon válasza gyga (#47) üzenetére


reddragon
aktív tag

Az RPC1 régiófüggetleníti is a meghajtót.

(#49) gyga válasza reddragon (#48) üzenetére


gyga
senior tag

kösz már megoldódot

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#50) Cool(R)


Cool(R)
csendes tag

Sziasztok csak egy gyors kérdés... bocs, ha alap... Ha az LG4082B-n 201-es FW van akkor.. a 208-as-t egyből fel lehet rakni??? :F

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.