Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125667) Viszlát


Viszlát
addikt

The Last Black Man in San Francisco

Igazán különleges darab, álomszerűen elmesélt történet otthonról és barátságról, de nem a feketéktől megszokott trippelős módon. Még úgy is nagy élmény volt, hogy az utalások, szimbólumok felének csak sejtem a jelentését, lévén sosem éltem San Francisco-ban, de nagyon is tudtam azonosulni az egykor otthont jelentő hely és az emberi kapcsolatok változásaival kapcsolatban érzett érzelmi kavalkáddal. Különösen ajánlott azoknak, akik szeretik a vizuális történetmesélésre hangsúlyosan alapozó filmeket, mint például a Tree of Life.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#129090) sixpak


sixpak
nagyúr

Thx mindenki. :R
Bocs, hogy elvittem a topikot OFF-ba.

The Last Black Man in San Francisco

Nem sokat írok ide (ha igen, akkor meg vakvágányra terelem a topikot :D), de az elszórtan felbukkanó írásaimból azért lehet rá következtetni, hogy milyen filmeket is kedvelek.
Amerika, kissé érzelgős történet, nagyívű képek, jó zenék (Jefferson Airplane!!... igaz valami átirat) ... ezek mind megvannak esetünkben, a történet komótosan halad, a főszereplő kölyök kifejezetten szimpatikus és jól is játszik (lehet magát alakítja?), de ez mindenkire igaz a filmben.
Amúgy én sem a rendezőről, sem a szereplőkről nem hallottam előtte, de tényleg jók.
Az operatőr különösen, nem mondom, hogy néha nem furcsa amit csinál, de nekem bejön nagyon.
Mondjuk ha tetszett a Florida Project, akkor nagy eséllyel ez is fog... vagy nem. :D

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.