Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15501) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#15500) üzenetére


kabelmania27
félisten

Tökéletesek az értékek, minden freki használatban van, 64QAM-el megy a feltöltés. Mixer csomagra váltottál? Itt is 20körül volt a ping, az egyik eszközbővítés óta csökkent.

[ Szerkesztve ]

(#15502) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#15501) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

ja Mixel L csomag.

(#15503) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#15502) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az jó kis csomag. Box vagy CI modul segítségével nézed a dtv adásokat? Milyen a dtv jelszint?

[ Szerkesztve ]

(#15504) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Internet TV és Telefon szolgáltatás Zalaszentgróton órák óta szünetel! Online hibabejelentőt nem találtam mobilom lemerült.... Katasztrófa ez a cég.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15505) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15504) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet áramszünet van a fejállomásnál vagy a nodnál. Itt szerencsére csak a Natgeowild nem megy, helpdesk@invitel.co.hu címre írj ha még nem jött vissza.

[ Szerkesztve ]

(#15506) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15504) üzenetére


kabelmania27
félisten

Visszajött?

(#15507) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#15506) üzenetére


kigyi_23
addikt

Reggel nem volt még, majd most hazamegyek és jól megnézem.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15508) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15507) üzenetére


kabelmania27
félisten

Itt március 14-én este nyolc után ment el a jel, másnap ebéd után jött vissza valamikor, de akkor rossz idő volt, szerencsére nem ment el az áram, lehet a nodnál vagy a fejállomáson nem volt áram.

[ Szerkesztve ]

(#15509) nyxor


nyxor
aktív tag

A nod az vírusirtó, a node pedig a hfc hálózat csomópontja. :)

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#15510) kabelmania27 válasza nyxor (#15509) üzenetére


kabelmania27
félisten

Véletlen lemaradt az e:D

(#15511) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Invitel szerint elérhető Martfűn a 15/3-as net
na kiváncsi leszek mit buborognak majd a telefonos droidok :DDD
lehet-e bővíteni felfelé

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15512) kabelmania27 válasza Kicsirics77 (#15511) üzenetére


kabelmania27
félisten

Én is kíváncsi vagyok, írd majd le a fejleményeket. Érdekelne hogy cserélni fogják e a d2-es modemet vagy ráengedik a 15/3-at.

(#15513) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#15512) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Egy thomson D2 modemem volt még mielőtt váltottam 25 megás netre és még mielőtt kicserélték a modemet ráengedték az új configot. Kb 1 hétig használtam simán vitte a 25megás netet éjjel nappal :D

(#15514) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Telefon szám kijelzés probléma. Amióta Invitel lett a főrendszer gazdája körzetünkben azóta a telefonszámunk (IP telefon by invitel kábelnet) rejtett lett. Másnál is jelentkezett ez vagy csak nálunk van ez az anomália? Ügyfélszolgálat vajon tud segíteni? Mi nem kértük ezt és zavaró, mert akárkit hívunk az csak hagyja csörögni (ugye a rejtett számos bankos és nyereményjátékos zaklatók miatt). És így lehetetlen használni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15515) ghost.atis


ghost.atis
csendes tag

Sziasztok!

Kistarcsán lakom a Móra ligetben és 5MB-s nettel szenvedünk. Tudtok valami fejlesztésről az Invitelnél net terén itt Kistarcsán? Mióta új az oldal és beütöm a lakcímem azóta azt írja, hogy nem tud internetet ajánlani.

(#15516) kabelmania27 válasza ghost.atis (#15515) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha ADSL-neted van a nagytopicba kérdezd meg, ez kábelnet topic.

(#15517) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15514) üzenetére


kabelmania27
félisten

Megnéztem itt sem írja ki, nekem nem tűnt fel mert csak fogadásra használjuk a telefont. Írj a helpdesk@invitel.co.hu ra vagy a 1445ön kérdezd meg, hátha belehet kapcsolni. Hívószámkijelzés működik nálad?

[ Szerkesztve ]

(#15518) Tiger24 válasza Kicsirics77 (#15511) üzenetére


Tiger24
tag

én csak 10-eset tudtam kötni tegnap martfűn

és már adnak modult is a digitális tv-hez, nem kell külön set top box, csak ha felvevőset akarsz. szóval lehet tv-be is bedugni :)

(#15519) Kicsirics77 válasza Tiger24 (#15518) üzenetére


Kicsirics77
veterán

na ez igazán jó hír,végre rájöttek,hogy elég a CI modul is.
gondolom nem a szomszédba kötöttél 10-es netet.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15520) Tiger24 válasza Kicsirics77 (#15519) üzenetére


Tiger24
tag

nem, nem oda

(#15521) kinsky77


kinsky77
csendes tag

Hááát, mit is mondjak, ismét elő jött a gond, jó volt 2 hónapig. Laggparty az összes game multiban. Hiába az új modem, hiába a modem restart, az FPS szalad 150-180-al, minden OK a géppel. Tuti a net megint, tele van a f....m ezzel a kábelnettel. És még lehet hogy lesz nagyduzzogva 15megabit, cseszhetem, ha a központban még mindig az elavult szutyok működik, amit még a fibernet vett annó. Itt akármekkora a sávszéled akkor is ugyanakkora marad a ping, nem is tudom miért. A holland, német csapattársaknak 20ms max a ping-jük Budapestre. Nekem meg 35ms. Tiszta röhej és égő az egész...........

(#15522) nyxor válasza Kicsirics77 (#15519) üzenetére


nyxor
aktív tag

Nem éri meg, drágább mint egy SD box. Akkor már jobban járunk, ha béreljük a kaont és veszünk saját modult, 1,5 év alatt megtérül kb.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#15523) Kicsirics77 válasza nyxor (#15522) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem mintha annyira izgatna az a 4 hd adás ani van az analóg rendszeren :DDD
akkor már inkább veszek egy szélessávú antennát ráfordulok szentesre és ingyen nézem a mindigtv 7 csatornáját,igaz az antenna kábelt ki kellene húzni és átdudni de ez legyen a legkevesebb :DDD
persze ha lázba hozna a mindigtv is :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15524) mlinus válasza kinsky77 (#15521) üzenetére


mlinus
őstag

a ping nem függ sávszéltől.

(#15525) kinsky77


kinsky77
csendes tag

Ez is érdekes, a szomszédom címével listázza a 15megabites netet, a címemmel csak a 10megabites elérhető. Hogy is van ez?????

(#15526) Tiger24 válasza Kicsirics77 (#15523) üzenetére


Tiger24
tag

van kábelen több HD is,külön pézé :)
A modulért nem kell havidíjat fizetni.

(#15527) nyxor válasza Kicsirics77 (#15523) üzenetére


nyxor
aktív tag

Analóg adás nem lehet HD. Bár ha úgy érted, hogy analóg előfizuval 4 HD csatornát látsz, nos ez tényleg így van.

A CAM listaáras havi díját az ÁSZF-ben láttam, nem sokkal kevesebb, mint a HD boxé. Hűséggel komolyan ingyenes lenne? Nekem csak azért fura ez, mert azt is kifizette az Invitel, akárcsak a boxot, és valamiből meg kell térüljön.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#15528) Kicsirics77 válasza nyxor (#15527) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Analóg adás nem lehet HD. Bár ha úgy érted, hogy analóg előfizuval 4 HD csatornát látsz, nos ez tényleg így van.
így értettem

Tiger24:tudom,hogy van plussz pénzért több is de nem vagyok kiváncsi a bemondónéni pattanásaira mert olyan éles a kép :DDD
nekem jelenleg ne hoz többet plusszban a HD sugárzás.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15529) kabelmania27 válasza kinsky77 (#15525) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet nem frissítették a teljes adatbázist. UPC topicban is gyakran panaszkodnak magas pingre a játékban, esetleg próbáld ki a google/ open dns szervereket hátha kevesebb lenne a ping.

[ Szerkesztve ]

(#15530) Tiger24 válasza nyxor (#15527) üzenetére


Tiger24
tag

az új Invilág csomagokban,2 év hűséggel úgy tudom nincs havidíja a modulnak

(#15531) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15514) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nemsokára lesz nálad és több településen karbantartás. Arra kérlek benneteket írjátok meg hogy a karbantartást követően elérhetőek lettek-e új csomagok vagy sem.

[ Módosította: radi8tor ]

(#15532) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#15531) üzenetére


kigyi_23
addikt

Karbantartás (EON bácsi és a t-com munkálatai miatt, mert itt a nagy T-től bérlik még mindig a sávszélt szal a bővítésnek lőttek szokás szerint, mert ugye így nem éri meg....)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15533) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15532) üzenetére


kabelmania27
félisten

De kár, ha jól emlékszem írtad korábban hogy a router és a lan gigabites.
Itt ha jól tudom invitel optikáról megy a net betáp, amikor elvágta egy munkagép a T kábeleit nem ment a net, de ADSL nem volt a városban. Azt hittem ott is vagy optikai vagy wifis betáp van. Azt nem tudod hogy Hévízen milyen netbetáp van?

[ Szerkesztve ]

(#15534) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#15533) üzenetére


kigyi_23
addikt

Hévíz elvileg dedikált optika, de ide nem jutott el hiába magyarázzák annak nyoma lett volna. Földmunka nélkül az sem megy :D

Igen mindenem gigabites és legalább wifi-n is 300-as, de ezzel itt semmire sem megyek, pedig én fel vagyok készülve :D :D :D Helyi hálón azért jó így dolgozni mindent lehet hálóról futtatni, mert gyors és nem kell külön másolgatni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15535) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15534) üzenetére


kabelmania27
félisten

20kV-os vezetékek alatt is el tudják vinni az optikát.

(#15536) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#15535) üzenetére


kigyi_23
addikt

De nem tették.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15537) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#15531) üzenetére


kigyi_23
addikt

A karbantartások után ahogy vártam nem változott semmi.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15538) AttyVin


AttyVin
aktív tag

A honlapjukon - ami olyan mint a dzsungel, mert nehéz rátalálni a megfelelő dolgokra - találtam ezt.

Most akkor mi a helyzet?

Tisztelt Ügyfelünk!

Tájékoztatjuk, hogy amennyiben Ön digitális szolgáltatásunk igénybevételéhez Set Top Box (vevőegység) helyett saját CA modult használ, akkor 2013.június 2-től csak abban az esetben tudja nézni a megrendelt digitális csomag csatornáit, ha jelenleg nem használt vevőegységét Inviteles CA modulra cseréli, és TV készülékében ezt használja. Az igénybe vételi lehetőségekről és a részletekről kérjük, érdeklődjön elérhetőségeinken!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#15539) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Amúgy megint adnak egy jó nagy pofont az "országromboló" külföldi médiának:

Az ÁFSZ 1. sz. mellékeltének - Függelék módosítása
4. A Szolgáltató módosítja a digitális kábeltelevíziós csatornakiosztást az alábbiak szerint (ÁSZF 1. melléklet - Függelék A.1. pont):
....
Digitális Családi csomagból kikerülnek az alábbi csatornák: ARTE, Al Jazeera, TVE, 3sat, ProSieben, RussiaToday, TV5 Monde, France2 ERT, CCTV4, RTR PLANETA...

Nagyszerű!
Aki külföldi adást akar nézni (kb. objektív és a világról szóló információkhoz jutni) az fizessen még többet!

Vagy csak én olvasom "félre" a ma érkezett számlalevélhez mellékelt SOKADIK ÉS ISMÉTELTEN EGYOLDALÚ, ULTIMÁTUMSZERŰ módosításokat?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#15540) M@Db0Y válasza AttyVin (#15539) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Én ezt még nem kaptam meg.... Mi kerül be a kivett csatornák helyére?? :F

(#15541) AttyVin válasza M@Db0Y (#15540) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Hát, én úgy látom, hogy egyelőre semmi, de majd a fórumtársak biztos kijavítanak, ha nem így van.

Ez a családi csomag most 75 csatornát jelent. Ha kiveszem ezeket (12!), akkor 63 marad. Ez 16 %-os csökkentés. Előfizetési díj meg ugyanaz marad?

Üdv, Vino

(#15542) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15537) üzenetére


kabelmania27
félisten

21-24 között is lesz karbantartás

(#15543) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#15542) üzenetére


kigyi_23
addikt

13. és 26. között bármikor lehet, mert a hírlevélben ezt adták meg, hogy ettől eddig karbantartási munkálatok folynak, de még a srácokat sem látom cirkálni a városban...

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15544) nyxor válasza AttyVin (#15538) üzenetére


nyxor
aktív tag

Június 2 az vasárnap. Valahogy mindig beletalálnak a munkaszüneti napokba módosítások alkalmával.
Amúgy ez szívás, adhatom el a modult.

LG G2

(#15545) AttyVin válasza nyxor (#15544) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Mi a franc bajuk van ugyan azzal, ha "idegen" modult használ valaki?

Mi valószínűleg a kisebbséghez tartoztunk eleve is.

Persze, ha díjat kérnek érte, nagyon is érthető...

Lassan más szolgáltató után kellene nézni, de az sem annyira egyszerű, errefelé nem túl nagy a választék.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#15546) kabelmania27 válasza AttyVin (#15539) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ezek egy részét az műholdról kódolatlanúl lehet fogni, ettől független elég bosszantó hogy csökkentik az adók számát változatlan havidíj mellett, UPC is minicsomagba rakta át a külföldi adásokat. 350Ft az Európa és a Világ csomag havidíja. Lehet ehhez hasonló lesz Invitelnél is:
Európa: BBC Entertainment, ZDF, Deutsche Welle, SAT.1, RTL, TV5MONDE, TVE, Rai Uno, ERT World Világ: RTR-Planeta, CCTV-4, Polonia, RTV SLO1, ORF 1, ORF 2, M1, Al Jazeera English

[ Szerkesztve ]

(#15547) AttyVin válasza kabelmania27 (#15546) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Írtam egy rövidke levelet nekik, de gondolom a szokásos semmitmondó válasz lesz belőle, amit korábban mindig a maximális válaszadási "határidőre", kb. a harmincadik napra kaptam meg...

Továbbra is az lenne végre a megoldás, ha lenne egy szabadon, az előfizető által "összeválogatott" csomag. Ha valaki ilyet nem akar, "vegye meg" valamelyik "kész" ajánlatot.
Sok idővel ezelőtt elmagyarázták a fórumtársak, hogy ez miért nem megy, DE a XXI. század második évtizedében nehezen képzelhető el, hogy nincs rá normális technikai megoldás. Egy SIM-kártya egyedi, ügyfélszolgálati "programozásához" ugyan mi kell manapság?

Amúgy ez "csatornazsonglőrködés" a sokadik húzás, ahol az UPC "mintáját" követik.
Ennek mi az értelme? (Most vegyük ki belőle a gazdasági megfontolásokat.)
A legtöbb helyen nem konkurensei egymásnak (főleg vidéken), formálisan nincsenek versenyben, mert a "piac" szépen fel van már osztva..

És a CI-modulok használata ügyében most mi a helyzet?

P.S.: Ja, akkor otthonra három-négyféle rendszert kiépíteni (kábel+NET+műhold+földfelszíni), hogy egy saját, kb. alapszintű csomagot össze lehessen hozni? Amikor elérhető lenne mindegyik, ha normális lenne a szolgáltatás?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#15548) nyxor


nyxor
aktív tag

Amúgy én inkább az analóg adások számát csökkenteném. Persze ezzel is felháborodás lenne, de még mindig jobban járnának az előfizetők a digitális csomaggal. Lassan egyébként is el kell kezdeni ezt a folyamatot, mert egy szolgáltatónak sem éri meg 2 szolgáltatást 1 áráért fenntartani, meg a frekvenciákra is szükség lenne pl. a net miatt. A legtöbb frekvenciát így is az analóg eszi meg, pedig köztudott, hogy a legszarabb szolgáltatás a kábelen.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#15549) M@Db0Y válasza nyxor (#15548) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Az előfizetők akkor járnának jól digitálissal ha az összes CA modul vagy a set top box ingyen lenne vagy legalább 1 összegben meg lehetne venni. Ha kéne fizetnem még havi 4000-et hogy a maradék 4 tv-n is digitális legyen az rohadtul nem érné meg .

(#15550) nyxor válasza AttyVin (#15547) üzenetére


nyxor
aktív tag

Csatornánkénti előfizetés egyirányú hálózaton soha nem lesz, mert a sok jogosítás megbénítaná a szolgáltatást. Ha aláraknák a visszirányt is, nem lenne technikai akadálya.

M@Db0Y: Ez meg a szolgáltatónak nem érné meg. IPTV-n, vagy műholdason senkinek nem okoz gondot, hogy fizetni kell a boxért, meg hogy 3 a max. Előbb-utóbb a kábelesek is így fognak járni.

[ Szerkesztve ]

LG G2

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.