Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Ha van elkepzelesed hogy hogyan kellene kinezzen es miket kellene tudjon egy mobiltelefon a te izlesed szerint, akkor itt a helyed

Cseberből vederbe

(#2) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Máris jövök a mobil koncepciómmal, amiről azt kell tudni hogy nincs benne olyan amit nem lehetne megvalósitani, az alapötleteket mind a forumtársak hozzászólásaiból vettem. Természetesen a konc.-omat az All In One kategóriába sorom, a fő hangsuly a kijelző látványoságán, a kép és videó minőségén meg a zene kontrollálásán van. Mindjárt belinkelem a vázlatomat, amin jelmagyarázattal van ellátva angolul (mennyit fogtok röhögni az angolomon). Ja és 4 inovációs ötletem is benne van és nagyon kiváncsi vagyok a reakciókra

Cseberből vederbe

(#3) Magnum_ válasza LEFTHORSE1 (#2) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez nagyon jo forum lesz :K :C

mutasd mutasd, kiváncsi vagyok nagyon!!!

én azért nem állok neki iylennek, mert biztosan nagyon felismerhetö lenne benne egy-egy tipus, sajnos nem vagyok tool kreatív, de más hasonló koncepcióit nagyon értékelem

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#4) LEFTHORSE1 válasza Magnum_ (#3) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

[link]
[link]
[link]
[link]

Cseberből vederbe

(#5) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Nos az első inovációm ahol számgombok átváltoznak navigációs keresztre egyetlen gombnyomásra, ez a gomb középen a felső sorban kapott helyet és AlphaNumeric/Navi nevet kapta (AN/NV). Ez a megoldás abból a kényszerből jött létre hogy 99 miliméteres hosszuság mellett egy 2,6 inch átlóju kijelző is férjen el. Szerintem ezt bárki megszokná, de ha nem akkor ott van a jog dial tekerentyü

Cseberből vederbe

(#6) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Javítottam a topik címét -ékezetek.

Pár megjegyzés:
- helyesen innováció az újítás szó szinonímája.
- nem vagyok nagy angolos, de az angol nyelvű rész is tartalmaz helyesírási hibákat.
- jobban mutatna Photoshop-képen, illetve a paraméterek ide, a fórumra begépelve.

Samsung Galaxy A54

(#7) LEFTHORSE1 válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Teljesen igazad van, photoshoppal ezerszer jobban nézne ki, de az én tudásom még nincs olyan szinten. Mivel én ugy álmodtam meg e mobilt hogy az alaplap teljesen customizálható, tetszőlegesen bővithető, a belsejét mindenki álmodja meg magának. Ugy gondolom hogy ez az árára is jó hatással lenne. Igy csak olyan paramétereket irok le amelyek a külsőre jelkemzőek

Cseberből vederbe

(#8) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Tehát a paraméterek:
Méret 99-49-17 miliméter
Tömeg 130 gramm
Anyag feketére anodizált fém
Aku 2 db. 2000 mA/h plussz egy harmadik belső
Kijelző VGA 2,6" TFT 256.000 szín karcálló üveg
Kamera 5MP AF és VGA videó, vaku, led, védő
Proci 600 MHZ
Projektor VGA felbontás
Dupla hangszóró
3,5 audió jack
Micro USB
SIM és memkari cseréje szabadon a bal oldalon
Key lock billentyü zár
Jog dial amely hangerőszabályzó is
Számbillentyükön a navigáció

Cseberből vederbe

(#9) <NewL> válasza LEFTHORSE1 (#8) üzenetére


<NewL>
addikt

akksi nem lenne rossz ;)
karcálló üveg, 600MHz :K :K

Jó kis telefon lenne,de érzésem szerinte nagyon hasonlóba van SE is,de nem biztos.

There's an app for that

(#10) #35692544 válasza LEFTHORSE1 (#4) üzenetére


#35692544
törölt tag

eléggé SE kinézete van (W960 vagy G900) ;)
amúgy elfogadnék egy ilyen telót főleg ha én választhatnám ki a hardveres belsőt és ha a kijelző érintés érzékeny :C

mód: megnövelmém kicsit a hosszát meg a szélességét és egy 2,8" érintés érzékeny TFT-t tennék bele

[ Szerkesztve ]

(#11) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Még nem irtam a másik három ujításomsól, a második az átlátszó csuszkás kamera védő amely csusztatás irányába fokozatosan sötétedik, ez akkor jön jól ha olyan tájképet készitünk ahol az ég nagyon világos (fehér felhős), tetszőleges szintre lehuzzuk a kam. védőt igy fotozva kaphatunk egy beégetlen égboltu képet, persze a kamera csak akkor kapcsol ki ha teljesen becsukjuk. A harmadik ami ismét ujítás az a zenevezérlő csuszka amely 5 funkciót lát el, föl és lecsusztatva beletekerhetünk a zenébe (középre mindig vissza áll) a felső vagy alsó végét benyomva ugorhatunk előre vagy hátra a zeneszámok között, a csuszka közepén ott a play-pause ami nyomkodásra reagál, mindezt akár zsebben hüvelykujjal kényelmesen

Cseberből vederbe

(#12) legiaap válasza LEFTHORSE1 (#4) üzenetére


legiaap
nagyúr

Van ebbe minden...kis SE, kis Nokia és kis Asus stílus is, de nagyon jó lett.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

A negyedik ujitásom a 2 darab akksi melyek egyenként 2000 mA/h kapacitásuak, plussz egy beépitett apró méretü harmadik akku amely 5 perces idöt biztosit az akku cserére, ezt a megoldást bárki szivesen fogadná a saját mobiljában. Az akksi töltő az azonos méretü mint az aku és az egyik pótakut direkt a hátára lehet csatolni ugyanugy mint a mobilra, továbbá kipattintható hálózati lábacskákkal és külön leszerelhető vezetékkel amelyel a mikró USB csatlakozón keresztül a mobilban levő akut is tölthetjük. Hogy legyen hab is a tortán, a töltö szabad nagyfelületü oldalára raktam egy napelemet amelyet ha jó napsütés éri szintén képes tölteni az akukat

Cseberből vederbe

(#14) AS


AS
félisten

2.6 colos VGA kijelzőnek nincs értelme csak lassítja a gépet.,

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) LEFTHORSE1 válasza legiaap (#12) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

És mit szólsz a billentyüzethez és a navi kereszt megoldásomra?

Cseberből vederbe

(#16) LEFTHORSE1 válasza AS (#14) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

No de az uj Iphone 3G ben is VGA kijelző van ráadásul 3 inch átlóval, vagy a HTC diamondba, ott is értelmetlen ekkora felbontás? Tudomásom szerint egy gép sebessége a procitól és a szoftver optimalizálásától függ . Ha ugy van ahogy te mondod akkor aki az ilyen kellemes felbontást szereti az le kell mondjon a nagy sebességről?

Cseberből vederbe

(#17) Viktor0610 válasza LEFTHORSE1 (#16) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A 2,6" kijelzőátlóhoz nincs értelme, szerintem még a 2,8" (Touch Diamond) esetében is felesleges...

Az iPhone egyébként 3,5" -ott már volna értelme, de a képarány miatt más a felbontás -480*320 képpont.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#18) LEFTHORSE1 válasza Viktor0610 (#17) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

És ha a szoftver ugy van megtervezve hogy a VGA-ból QVGA-t csinál vagyis a kijelzőn 4 pixelt néz egy pixelnek, és ez ki-be kapcsolható? Ha jól gondolom, egy VGA kijelzőből könnyüszerrel lehet QVGA felbontást csinálni szoftveresen, igy ha kell a sebesség akkor QVGA felbontást használjuk, ha pedig pl. képnézegetésnél kell a nagy felbontás akkor átkapcsolunk VGA-ra

Cseberből vederbe

(#19) Viktor0610 válasza LEFTHORSE1 (#18) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A VGA-felbontás azért VGA, hogy akkora legyen. Ennél kisebbet "interpolálni" (tudom, nem helyes szóhasználat :D ) felesleges.

Samsung Galaxy A54

(#20) LEFTHORSE1 válasza Viktor0610 (#19) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Igen értlek, viszont azt nem értem miért volna fölösleges VGA-ból átkapcsolni QVGA-ba amikor fontos a sebesség és igy akár négyszer gyorsabban érjük el amit akarunk. Ez a négyszeres sebesség ugy jött ki hogy a QVGA négyszer kissebb mint a VGA, és az én értelmezésem szerint azonos meghajtó hardver 4-szer gyorsabb tud lenni

Cseberből vederbe

(#21) Viktor0610 válasza LEFTHORSE1 (#20) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olyan erős hardver kell, hogy ne legyen szükséges átkapcsolni! ;)

Samsung Galaxy A54

(#22) lajszer


lajszer
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne..

Hogy teloból kiveszem az MMF-memokártyát..arra hogy tudok .jar vagy .sis fájlokat (programokat) föltelelpíteni...magyarul pc-ről a kártyára..üdv

(#23) Viktor0610 válasza lajszer (#22) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Először is ez a kérdés inkább ide mehetett volna.
Másodszor, gondolom, MMC-kártyáról van szó. ;)
Harmadsszor, hogy válaszoljak is. Gondolom, kártyaolvasóval tudod a telefonból kivett kártyára feltenni a különböző programokat. (Vagy nem erre lettél volna kíváncsi? :U )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24) lajszer válasza Viktor0610 (#23) üzenetére


lajszer
tag

köszi hogy itt válaszolsz akkor én is..gyorsan:D

Igen kártyaolvasóval látom a kártyát az okés..képeket/zenéket tudok felrakni..de .jar , .sis-t nem .. vagyis felmegy rá..de Nem támogatt fálj típus..az írja ki..szóval gondolom valamivel telepíteni kéne..vagy nem tom

(#25) Viktor0610 válasza lajszer (#24) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben van adatkábeled a telefonhoz, a PC Suite Alkalmazás telepítőjével (Application installer) tudod telepíteni a játékot/alkalmazást a telefonra, természetesen úgy, hogy a memóriakártya közben a telefonban van. :D
Amennyiben pont nincs kábeled, a kártyaolvasóval csak másold fel a kártyára, majd egy, a telefonra telepített (esetleg a beépített? :U ) fájlkezelővel keresd meg, majd telepítsd, amit szeretnél.
Egyébként jobban jársz, ha megkeresed a telefonodnak megfelelő témát, esetleg a Nagy Symbian topic-ot (gondolom, Symbian készülékről van szó), ott hozzáértőbbek válaszolhatnak neked. Persze, ne várj azonnali választ, most mindenki a tegnapi bulit piheni ki, vagy nyaral... :D

Samsung Galaxy A54

(#26) lajszer válasza Viktor0610 (#25) üzenetére


lajszer
tag

ok utolsó kérdés
PC Suite..mem.kártyára nem telepít?

(#27) Viktor0610 válasza lajszer (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ennyire nem ismerem a programot, már ezer éve nem használok Nokia telefonokat napi szinten. ;)

Symbiant meg főleg nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#28) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Hamarosan elkészül, fentebb belinkelt koncepcióm, igazi fizikai valóságban is, persze csak a külcsin a lényeg és abszolut igazinak fog hatni. Még dolgozok rajta még a festés van hátra és a billentyüzet

Cseberből vederbe

(#29) D27 válasza LEFTHORSE1 (#28) üzenetére


D27
tag

Grat.!:K:C

Én is dolgozom most egy koncepción, a K850 hatást fogja kelteni szerintem mindenkiben. Még csak a tervet csináltam meg, de megpróbálom majd fizikailag is elkészíteni.:D

(#30) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Már régebb kész lett, kissé megkéstem de most bemutatom az elkészült koncepciómról készült fotókat [link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Cseberből vederbe

(#31) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Nekifogtam egy második koncepciónak is, most nem mutatok vázlatokat hanem legyártom ugy mint az elsőt, ezuttal érintő kijelzős lesz, a hossza 100 miliméter, széllessége 55, és 14 mm lapos, a kijelző átlója 3,7 coll és kapacitiv elven müködik, az előlapon egyáltalán nincsenek gombok, csak a tetején és az oldalán, lesz AF kamera aktiv lencsevédővel és vakuba épitett led segédfénnyel, az akuján egy érdekes megoldás lesz, előre csak annyit hogy nem lesz konektor vagy napfény függő

Cseberből vederbe

(#32) tween válasza LEFTHORSE1 (#31) üzenetére


tween
őstag

Nem akarsz leigazolni az SE-hez?Hátha feltörne.... ;]

(#33) Magnum_ válasza LEFTHORSE1 (#31) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az érintös jo lesz, mert az elözöben engem a bill (hogy all-in-one mindegyik bill) megzavart. :K

I humbly and respectfully decline™

(#34) LEFTHORSE1 válasza tween (#32) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Dehogynem, dolgoznék nekik ingyen is csak dobnák piacra a formaterveimet meg az ötleteimet

Cseberből vederbe

(#35) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Most itt tartok, estére már lesznek gombok is az oldalán
[link]

Cseberből vederbe

(#36) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

[link]
[link]

Cseberből vederbe

(#37) AS válasza LEFTHORSE1 (#36) üzenetére


AS
félisten

100 miliméter, széllessége 55, és 14 mm lapos, a kijelző átlója 3,7 coll
Biztos? ráfér a 3.7 es kijelző ilyen kis méretű készülékre? Megmérted?
HTC Touch HD: 115 x 62.8 x 12 mm 3.8 as kijelző.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#38) Ricardo válasza LEFTHORSE1 (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó lesz ez. Kár hogy csak koncepció.

(#39) LEFTHORSE1 válasza AS (#37) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Megmértem vonalzóval az átlót és 94 mm, ezt elosztva 25.4-el (1 coll = 25.4 mm) kijött hogy 3.7 .

Cseberből vederbe

(#40) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Még nincs teljesen kész, feliratok lesznek belegravirozva, nos itt tartok a koncepciommal [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] majd dobok egy specifikáciot is mert annélkül nem egész a kép, habár a hangsuly a külsőn van...

Cseberből vederbe

(#41) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Ez topik nem èr semmit, jobb lesz ha logout blogban folytatom a koncepciòim bemutatåsåt.

Cseberből vederbe

(#42) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Ime a specifikációja, a külső mérete végül is 99-54-14 lett, a készüléktest anyaga eternal black tömör müanyag és 120 gram, a kijelzője 3,7 coll átlóju kapacitiv érintés érzékeny, támogatja a multi touch-ot, a kijelző fölött a kis hangszoró, mellette két állapotjelző led, az elmulasztott sms-eket és az elmulasztott hivásokat jelzik folytonosan, a 3G kamera nyilása az utolsó ami még az előlapon található. A tetjén található középen az érintés érzékeny felület ki-be kapcsolója (a háttérvilágitást nem vezérli)mellette a készülék ki-be kapcsoló gombja, egyben profilváltó is, a bal oldalon felül helyezkedik el az egy szál hangszóró, lennebb pedig a középen kétfelé nyitható SIM és M2/microSD nyilásának az ajtócskája, jobb oldalt felül a jog dial tekerentyü melyel listát-szöveget, zene lejátszóban hangerőt, fényképező módban pedig manuál fokuszt vezérelhezünk, alatta a zene vezérlő gombok, léptetés-beletekerés play-pause funkciókkal, és lezárt kijelzővel is müködnek, továbbá enyhén sülyesztett felületen kaptak helyet, lentebb a kamera exponáló gombja zárja a sort. A készülék alján kapott helyet a micro USB és a 3,5 jack csatlakozó, melyek később csuszkás fedlapot is kapnak (pirosat). A hátlapon felül egy 3 MP AF kamera kapott helyet, amelyet egy sülyesztett! csuszkás kameravédő aktivál, melette az egy testbe épitett xenon vaku/led páros. Alul egy tárcsa található amely kihajtható fogantyuja segitségével egy erős spirál acélrugót lehet felhuzni (kézzel) és ez egy apró sebességnövelő fogaskerék áttételen keresztül meghajt egy apró alternátort (generátort) amely egy megfelelő feszültség stabilizátoron keresztül (tranzisztor)képes tölteni a vele egybeépitett 500mAh Li-Pol akut, tehát az egész egyben cserélhető és helyetesithető normál 1900mAh akuval. A szoftver lehet az ujfajta Symbian vagy Android, a többi belsőségekbe nem megyek bele, ki mit akar azt rak bele

Cseberből vederbe

(#43) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Semmi reakció? Legalább egy kritika vagy egy szimpla pfff.. mindegy, elvittem a gravirozóhoz hogy marja bele a márka logókat, mára igérte, és ha kész lesz estére lesznek fotók

Cseberből vederbe

(#44) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Nem valami tökéletesek a gravirozott feliratok, rengeteg utómunkám lessz hogy tökéletesitsem, ime: [link] [link] [link] [link]

Cseberből vederbe

(#45) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Holnap kész lesz az USB és 3,5 jack csuszkás fedlapja (most szárad a piros festék), és fogok írni teljes specifikációt is ugy mint a telefon tesztekben a belsőről is

Cseberből vederbe

(#46) Ricardo válasza LEFTHORSE1 (#44) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó lesz ez. Kíváncsi leszek rá a elkészül. Elsülyedt a topic, kevesen foglalkoznak telefon tervezéssel

(#47) LEFTHORSE1 válasza Ricardo (#46) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Igen elsülyedt, pedig rengetegszer látogassák a topikot, látom a számlálón, benéznek de senki nem szólt hozzá a fentebb bemutatott konc-omhoz, ha megjelenik egy mobil mindenki csak belekötni tud (jómagam is) de akkor leirhatna egy vázlatot-paramétereket hogy mi is a szíve vágya, erre való lenne ez a topik, nem kell feltétlenűl photoshop

Cseberből vederbe

(#48) Ricardo válasza LEFTHORSE1 (#47) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerintem jó úton vagy ami a formát illeti. Nekem bejön a szögletesebb mobil. A tudást meg értelem szerűen adja hogy melyik op rendszer fut rajta.

(#49) gizda válasza LEFTHORSE1 (#47) üzenetére


gizda
senior tag

nekem is tetszik :R főleg hogy walkman és cibersutt eccerre

de hogy kritikát is mondjak a jog-dail mért fehér mért nem mondjuk narancs

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#50) LEFTHORSE1 válasza gizda (#49) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

A jog-dial egy kazettás magnóból kóperált fogaskerék, nem tudom miféle anyag de nem áll meg rajta a festék, amugy most esik le hogy nem tettem rá Walkman gombot a hangszoró és a memkari nyilása közé, na az szigoruan narancs szinü lett volna. Ismét rám tört egy halom ötlet, csak az a baj hogy nem tudok lemondani erről a formáról, esetleg még kissebb kivitelben, ja és tübbé nem gyártom le, csak papiron rajz lefotózva és körülírva

Cseberből vederbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.