Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

de jól néz ki, csak ne lennének ilyen nagyok, 16GB 4060ti-ben megvárom

(#2) Fücsök007 válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Fücsök007
őstag

Csak épp kevés lesz a sávszélesség a 128-bites memóriavezérlő miatt, 16GB ramhoz ajánlott 400GB/s fölötti sávszélesség, és amíg nem lesz GDDR7 tömeggyártás, addig esély sem lesz ezen változtatni az alsóházban.

(#3) flexxx2 válasza Fücsök007 (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

igen, ez lehetséges,
azért kíváncsi vagyok az új textúra tömörítés beválik-e, meg az unreal 5-re igaz-e, hogy kevesebbet kér sávszélből, meglátjuk

[ Szerkesztve ]

(#4) GAbre


GAbre
veterán

(#5) KROK640 válasza flexxx2 (#1) üzenetére


KROK640
veterán

Félő, hogy azok már csak 8GB VRammal jönnek

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#6) Micsurin válasza KROK640 (#5) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Volt leak ha minden igaz egy vágott sávszéles 16-os Ti-ről.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#7) KROK640 válasza Micsurin (#6) üzenetére


KROK640
veterán

Na, az majd kiderül mennyire használható ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8) Fücsök007 válasza flexxx2 (#3) üzenetére


Fücsök007
őstag

A tömörítés önmagában nem csodaszer, csak elnyújtani tudja az elavulást, de 2-3 év múlva még 16GB rammal is korlátozott lesz a 4060Ti új címeknél, hasonló lesz a helyzet mint ma a 8GB-os RX 6500XT-nél. Addigra a fősodratú játékos kártyák sávszélessége 800-1200GB/s körül várható majd, mivel az RTX 5090 pletykák szerint 2048GB/s sávszélességű lesz. Továbbá a 1440p felbontást is el lehet addigra felejteni, mert már 1-2 éve 16-->24-->32GB ramot szeretnének a játékfejlesztők 1080p/1440p/2160p felbontásokhoz! Ez a konzolok miatt van, ami hiányzik PC-n azt legegyszerűbben több vram-mal lehet orvosolni, ehhez nem kell szoftveres támogatás. Most is AMD miatt fejlődik a piac, mint amikor megjelent a Ryzen széria. :))

[ Szerkesztve ]

(#9) tibaimp válasza GAbre (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Eléggé rendhagyó unboxing, de ne rossz :K .
Ebből a szériából is csak a 4070Ti férne be a HAF932-es házamba :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) Micsurin válasza tibaimp (#9) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez egy régi HDD rack-es doboznál miért meglepő? A hűtések csak egyre masszívabbak lesznek vagy vizezni kell. :B

Ilyenkor azért örülök, hogy a H700 413mm-ig benyel bármit ha nincs elől radi csak felül.:B

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#11) tibaimp válasza Micsurin (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos!
Bár, őszintén nem szívesen cserélném le, mivel a mai üvegfpaloták kb. minden csak nem szellőznek, illetve sok 3,5 colos HDD hely is kell. Bár találtam már egy házat, amire váltanék, de most így hirtelen 100.000+ Ft-ot nem akarnék házra költeni.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Micsurin válasza tibaimp (#11) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azért egy H5 vagy H7 Flow elég masszívan szellőzik én is szemezek vele, hogy a H700-ból tovább költözök majd csak most Dl650 Vstrom projekt fut szóval a gép jó eséllyel húzott egy satuféket, ami ezen a konfigon nem fut minimum Med-High 1080p ott a fejlesztő mehet a bányába... :DDD

Szerintem előbb utóbb elkerülhetetlen valamennyi 3,5-es helyed lesz de a "sok" szerintem ütni fogja egymást éveken belül de már talán most is a GPU hosszokkal. Az SSD-k ára egyre jobban szalad le, lehet lassan érdemes váltani meg gondolom nem mindennap írod maxra a HDD-ket. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#13) tibaimp válasza Micsurin (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Melyik az a H700 ház, erre a CM HAF700-ra gondolsz: [link]
Mert én meg pont ezt néztem ki cserének, két kamrás, 4 HDD hely az alaplapi tálca mögött a befordított táp fölött, így maga a fő kamra "üres" így elfér a "fél méteres" VGA meg a D15 is.

Amúgy valóban tervben van SSD-kre váltás, de majd később még, és kell a 4TB azokból is szóval nem lenne olcsó.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) flexxx2 válasza tibaimp (#11) üzenetére


flexxx2
őstag

én kiiktattam a 3.5eseket, 1TB-os 2.5"es hdd-et raktam belsejébe + külső usb-s 2.5" hdd is van, így a 2db 3.5" helyen csak 1 db hdd van, mivel 2db nál már sütik egymást, így elég vot az olcsóbb ház

(#15) lujo10


lujo10
aktív tag

Nem annyira rossz, de a mérete miatt mégsem választanám, kb. ennyi.
Köszönöm :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#16) Duddi válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

Igen én is hallottam a híreket hogy az Nvidia meghallgatta a népet. De valahogy nem vagyok túl optimista ezzel kapcsolatban. A busz szélességét már megvitatta a nép de van egy félelmem, hogy a 16GB az egy változat lesz amiből nem csinálnak sokat, vagy direkt 50$ al drágább lesz mint a 8GB változat.
Ebben a generációban az Nvidia annyi csintalanságot csinált amitől bárkinek égne az arca. Nem hiszem hogy pont most lesznek megértő jó fejek.
Az AMD meg igazából semmit sem csinál. elengedte az egészet.

(#17) Fücsök007 válasza Duddi (#16) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem egészen, mert a quadro kártyák iránt is lecsökkent a kereslet, mivel oda nem mindig elég még 48GB ram sem. A következő generációnál (RTX és quadro egyaránt) duplázni fogják a ramokat mivel az összes szegmensben igény van rá.

(#18) #52931072


#52931072
törölt tag

“Micsinájjunk ezzel a sok túlárazott eladatlan cuccal itten?”
”Mittomén, fessétek fehérre aszt elsózzuk 10% felárral!” :DDD
Manapság már nem csak azt kell tudni, hogy dzsífórsz meg ertéiksz, meg hány gigás legyen, azt is megkérdik milyen színű legyen.

(#19) sixpak válasza tibaimp (#13) üzenetére


sixpak
nagyúr

NZXT-re gondolt szerintem.
Mondjuk nekem nem jön be a H7, csúnya szegény, de a H9 nagyon tetszetős és az ára is rendben van...mármint Amerikában, nem ebben a szánalmas szarfészekben. :D

[link]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#20) Duddi válasza Fücsök007 (#17) üzenetére


Duddi
aktív tag

Jogos. De Wang János egy interjúban nemrég a kérdésre hogy mivel foglakozik az Nvidia mint cég. Valami olyasmit válaszolt, hogy adatközpont ai és gyorsító terén hardver és szoftver fejlesztéssel és támogatással foglalkozik. Ha jól rémlik meg se említette a játékipart.

Az 5000 res szériába biztos több lesz de mennyivel? Pont annyit tesznek bele hogy hogy a már kint levő dolgok jól fussanak de nem annyit hogy túléljen 2-3 generációt.

Mondjuk ilyen volt a 2000 res években is, mikor valami nem indult el mert a géped nem tudta a shader model 2.0 ét vagy a directx 9 et. A technológia elavul, és cserélni kell. Csak az a nem mindegy milyen gyorsan.

(#21) tibaimp válasza flexxx2 (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

flexxx2: Én is vakaróztam ilyenen, de nem tudom megoldani.

sixpak: tetszetős, de ez is üvegpalota, de amúgy kinek mi tetszik, ezen nem vitázunk :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) KROK640 válasza Fücsök007 (#8) üzenetére


KROK640
veterán

"Ez a konzolok miatt van, ami hiányzik PC-n azt legegyszerűbben több vram-mal lehet orvosolni, ehhez nem kell szoftveres támogatás." - ezt nemigazán értem. A konzolok eleve memóriaszegényebbek egy mai átlag PC-vel szemben (16-32GB RAM + 8-12-16GB VRAM).
Vagy arra gondolsz, hogy bizonyos szoftveres effeketeket tudnak, amit a VGA-k PC-s változata valamiért (de miért?) nem támogat, és ezért kell ugyanannak a címnek ugyanazon beállítások mellett több VRAM?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#23) Fücsök007 válasza KROK640 (#22) üzenetére


Fücsök007
őstag

Arra is, illetve hardveresen is hatékonyabb a konzol. De egyébként is amint lesznek játékok UE5 motorral, oda a mostani fősodratú kártyák gyengék lesznek alapból, minden téren (raszter/vram/sugárkövetés/DLSS(FSR)) fejlődniük kell hogy bírják a felturbózott effekteket/látványt meghajtani!

(#24) flexxx2 válasza Fücsök007 (#23) üzenetére


flexxx2
őstag

mivel tudod alátámasztani ezt?
tudomásom szerint az UE5 több szempontból jobban használja ki az erőforrásokat, pl. a nanite mesh és a LOD

(#25) Fücsök007 válasza flexxx2 (#24) üzenetére


Fücsök007
őstag

UE5 csak akkor hatékony ha modern kártyát raksz alá, régebbi kártyák nem támogatnak minden funkciót. Grafikai szempontból még egy csúcs RTX4090 sem elég erős ha kompromisszumok nélküli (tehát nem a mostani "trükközős") módon szeretnénk sugárkövetést megvalósítani hardveresen, továbbá van hova fejlődni raszteresen is, mielőtt tényleg fotorealisztikus lesz a látvány. Pont emiatt a plusz hatékonyság a látvány javítására lesz fordítva. ;) Az évtized végére eljuthatunk erre a szintre de előbb nem, másik vonalon VR-nél lenne értelme 8K-nak, TV-k esetében az nem valós igény, továbbá kérdéses mennyire lesz az később, mert 4K kimaxolva 120-165FPS között jobb mint 8K 40-50FPS között. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) flexxx2 válasza Fücsök007 (#25) üzenetére


flexxx2
őstag

What are the recommended PC specifications to run Nanite?
GPU: NVIDIA: GeForce RTX 2080 or newer. AMD: Radeon RX 5700 or newer.
És itt egy videó ami egy 3060on fut FHD 35-60 fps.

Ezért kérdezem, hogy mivel tudod alátámasztani amit állítasz?

[ Szerkesztve ]

(#27) Fücsök007 válasza flexxx2 (#26) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mivel ez techdemo nem tudni milyen gépigénye lesz 2-3 év múlva az új játékoknak, szóval elindíthatóak lesznek régebbi kártyákon újabb és látványosabb effektekkel, de amennyire tudni lehet interjúkból 16GB vram kelleni fog FHD-hoz vagy 1440p-hez ha kimaxolunk mindent, és nem akarunk majd mikroakadásokat, rendszermemóriának pedig 24-32GB-ot mondtak, de a kezdeti játékoknak nem lesz még ekkora gépigénye. (pl. Stalker 2)

(#28) tibaimp válasza Fücsök007 (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na, ezért is vakarózok a 12GB-os 4070/4070Ti vásárlásán és a 2070 cseréjén, főleg ha azt is 4-5 évre szeretném használni, mint a 2070-et (2019.janunár vettem).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) flexxx2 válasza Duddi (#16) üzenetére


flexxx2
őstag

a félelmed igaz lesz, csak nem 50$al hanem 100$al lesz drágább a 16os, de sebaj én ráérek várni, az nvidiának jobban kell a profit :)

(#30) Fücsök007 válasza flexxx2 (#29) üzenetére


Fücsök007
őstag

Amcsiknál nagyon sok új 40x0 kártyát vittek vissza, tele van velük sok üzlet. :DDD Ott sem nyelik le a békát, ahogy tudni lehet a 6GB-os RTX 4050-et 249 dodóra tervezik belőni, de ennyi memóriával hacsak nem low-profile kártya lesz, akkor szinte senkinek nem fog kelleni. :DD :C

(#31) flexxx2 válasza Fücsök007 (#30) üzenetére


flexxx2
őstag

a 4060ti 8gb 400$, 16gb 500$-t tippelnek, és most a 4070ek gyártását is leállították, mert nem viszik a népek, most van az, hogy nem kell sietni a vásárlással

[ Szerkesztve ]

(#32) PuMbA válasza flexxx2 (#31) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell tippelned, mert már kint van a hivatalos bejelentés és árak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) bozont válasza Fücsök007 (#27) üzenetére


bozont
veterán

Én pont azt hallottam, hogy az UE5 egész jól bánik a vrammal. De majd persze kiderül ha érkeznek a játékok. Egyelőre a Fortnite van csak, ott nem vészes a vram használat egyáltalán. [link]

(#34) flexxx2 válasza PuMbA (#32) üzenetére


flexxx2
őstag

nem én tippeltem, hanem 1 weboldal, ami ezek szerint nem is tippelt, csak tippeltem, hogy tippelnek :DD

(#35) santiago7


santiago7
csendes tag

Sziasztok megérné lecserélni a 3070ti-om 4070/4070ti-ra ? Jelenlegi monitorom 144 hz FHD max jövőre vennék 1440p vagy 4kt esetleg télen csak zavaró hogy ennyire esik a vga-m ára amíg még ér valamit addig gondolkozom a cserén előre is köszi a válaszokat

(#36) Fücsök007 válasza santiago7 (#35) üzenetére


Fücsök007
őstag

Amennyire nézem a piacot idén lehet még utoljára normális áron eladni bármilyen 8GB-os erősebb videókártyát, bár pletykák szerint várható 24GB-os 4070Ti is, arra inkább váltanék amennyiben nem árazzák túl és nem csupán 2 évre szánod az új kártyát FHD/1440p-re. :R

[ Szerkesztve ]

(#37) flexxx2 válasza santiago7 (#35) üzenetére


flexxx2
őstag

ha most van olyan játék ami miatt kellene a sebesség vagy a vram akkor cseréld, de ha nem, akkor hova sietnél, ha esik a te vga-d ára, akkor a többi is fog, csak nem mindig egyszerre történik meg a generációk esése, de idővel minden kiegyenlítődik

(#38) KROK640 válasza Fücsök007 (#30) üzenetére


KROK640
veterán

6GB-val én már kb semmilyen VGA-t nem adnék ki. Úgy látom az NVidia még mindig a VRAMon való fillérbhaszásra esküszik.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#39) Fücsök007 válasza KROK640 (#38) üzenetére


Fücsök007
őstag

A mostani hírek szerint 8GB-os lesz az is, bár maga a GPU épphogy elég erős hozzá. ;]

(#40) KROK640 válasza Fücsök007 (#39) üzenetére


KROK640
veterán

Csak nem lesz gyengébb a GPU mint az RTX3050 esetében ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.