Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Farming Simulator 22

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) vacs válasza hengelhof (#50) üzenetére


vacs
Topikgazda

Pontosan azért használom eke helyett, amit kb te is írtál, könnyebb kezelni, megfordulni vele stb.
Lejtős területen a vontatott eke (kép) volt, hogy elcsúszott oldalra, kellett vennem egy fixen függesztettet (kép), hogy tudjak ott szántani! :))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#52) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Most találtam rá a topikra.
Mindenkinek megy rendesen a játék ??, A gépigényt túlteljesítő gépem van és kb megjelén óta csak kínlódok vele egyszerűen nem tudok játszani, néha van 13 fps is a 2070 rtx kártyámmal de azért van 40 is néha.
Gyakorlatilag ha leveszem a beállításokat minimumra és mindent kikapcsolok a g-sync mindent 144 ről 60 Hz re leveszem minimumon sem jó .
Megnéztem már kb minden videót ami az fps problémára írtak a YouTube -on.
Minden más játék hibátlanul megy :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#53) Pist@bácsi válasza zolisx4 (#52) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Modok nélkül tapasztalod ezt? Log fájlt nézted, hogy ír-e valamit?

(#54) zolisx4 válasza Pist@bácsi (#53) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez teljesen tiszta telepítés modok nélkül ,nem ír semmi hibát, semmit igazából .

Ez a dvd változat ,de már megvettem a Steamen is az is ugyan az nem tudom mi zavarhat be ennyire :F

[ Szerkesztve ]

(#55) Pist@bácsi válasza zolisx4 (#54) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Érdekes. Nem ide vág csak érintőlegesen, de pl. FS19 sem ment 144 fps-t 2560x1080 -on egy 3070 -el, miközben a GPU load 60-70% volt. A motor ennyit tudott. Azóta fejlesztették.

FS22 szintén 2560x1080, 3060 -al 70-80 fps-t tud, minden maximumon, még a felbontás skálázása is ( sokkal szebb a látvány) 200% 99% GPU load. Ha a skálázást visszateszem 100% - ra, akkor 100 fps felett van. A játék alapból 60 fps -ig enged, olyankor a GPU load visszaesik.

Használsz Afterburnert? Menet közben nézhetnéd a GPU load -ot.

(#56) zolisx4 válasza Pist@bácsi (#55) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen a játék alapból 60 fps de ugye ezt ki lehet iktatni, én 1920x1080 felbontást tud a monitorom Samsung C27RG50FQU monitorom van .
Nem tudom a skálázást felvenni mert szintén diavetítés van ha 60% leveszem akkor talán van 30- fps
A vga az szinte nem is megy 35% a maximum.
Valami a g-sync el van vagyis a monitor valamiért nem szereti ezt a játékot ez hülyén hangzik most próbáltam egy sima vga kimenetes monitorral meg jó, úgy hogy egy átalakító is kell bele.

[ Szerkesztve ]

(#57) Pist@bácsi válasza zolisx4 (#56) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ez lehet az oka, a VGA csak malmozik. Giants fórumot nézted? A játékon belül a DLSS legyen ultra performance. Energiagazdálkodást windowsban is és NV vezérlőpultban is teljesítményre. Geforce Experience és Steam átfedéseket kapcsold ki.

(#58) zolisx4 válasza Pist@bácsi (#57) üzenetére


zolisx4
őstag

Néztem délután a fórumot és találtam egy teljesen átvariált FarmingSimulator2022 nevezetű fájlt.
Telepítés után kell az eredetit ezzel felül írni, úgy nézem hogy most 54-60 fps em van folyamatosan ,úgy hogy vissza raktam a mentésem és a modokat.
A VGA mondjuk úgy hogy már a gpu 48 fokos a memória meg 55 C tehát már valamennyit dolgozik a kártya úg 30% kb majd meglátjuk remélem jó lesz .
Köszi azért hogy próbáltál segíteni . :R

(#59) hengelhof


hengelhof
senior tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy konkréten szántás elött kell-e mulcsozni? Ha nem teszem, akkor bukom a hozambónuszt?
Valamit még azt szeretném tudni, hogy mikor milyen súlyt érdemes a traktorra tenni. Elég akkor, ha már két kerékre áll, vagy kormányozhatatlan, vagy amúgy is van jelentősége.

(#60) vacs válasza hengelhof (#59) üzenetére


vacs
Topikgazda

Mulcsozásról itt egy kis videó, orrsúlyt én mindig teszek a gépre, így a valóságban nagyobb a vonóerő, de hogy a játékban is nagyobb-e azt nem tudom!

(^)(>.<)(^)

(#61) hengelhof válasza vacs (#60) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi a választ. Azt gondoltam, hogy a szántásnál is visszakerülnek a növényi részek, így megspórolható a mulcsozás. Kipróbáltam egy kis földön, és nem adta MEG A 2%-ot, úgyhogy minsenképpen kell. Pláne nagy földnél. Kiszámoltam, pl. ahová én vetem a cukorrépát, ott 14 000€ lenne a veszteség.
A méhek által adott bónuszt valaki megfigyelte már? Mert a FieldInfo sehol nem írja. Nem meg soha 100 fölé.

(#62) Lengyel Lász


Lengyel Lász
friss újonc

Miért van az hogy Xbox One S en akad a hang amikor úgy gondolja!

(#63) hengelhof


hengelhof
senior tag

Van közületek olyan aki a vételár átírásánál jobban ért a moddingoláshoz?

(#64) hengelhof válasza hengelhof (#63) üzenetére


hengelhof
senior tag

ez szomorú :((

(#65) Mike 32 válasza hengelhof (#64) üzenetére


Mike 32
aktív tag

MikeWhite keres meg a facen

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#66) hengelhof válasza Mike 32 (#65) üzenetére


hengelhof
senior tag

köszi!

(#67) Sanya


Sanya
nagyúr

SZiasztok!

Ez a farming simulator 1year bundle mit takar?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#68) vacs válasza Sanya (#67) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
A hivatalos oldalon írják, hogy 4 pakkot tartalmaz.
Az első Antonio Carraro Pack már elérhető, a másik hármat év közben, tavasszal, nyáron és ősszel kapod meg, de hogy mik lesznek azt nem tudni.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#69) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok, én egy Logitech GT kormánnyal játszok, nem nagyon tudok billentyűzettel járműveket irányítani, és az a problémám, hogy kb. fél fordulat holtjátéka van a 900 fokos kormánynak. Tehát mindkét irányba 90 fokot el kell fordítani, hogy elkezdje fordítani a kereket. Én nem találtam olyan beállításokat a játékban, ahol finomhangolni lehetne kormányt, van valakinek ötlete, vagy ez ilyen? Esetleg más kormánnyal tapasztalat?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#70) twi452 válasza tatabike (#69) üzenetére


twi452
senior tag

Én xboxon próbáltam tmx-el és hasonló a helyzet.. csak annyit tudtam állítani hogy a kormányon lejjebb vettem 900 fokról ami nem az igazi nyilván de így használható lett legalább.

[ Szerkesztve ]

(#71) tatabike válasza twi452 (#70) üzenetére


tatabike
őstag

Köszi, akkor kipróbálom. Jó nekem a 270 fok is, ha be tudom lőni, mert nincs nagy sebesség :D

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#72) tatabike válasza twi452 (#70) üzenetére


tatabike
őstag

Pécén találtam egy olyat, hogy kormány érzékenysége, azt fel lehet venni 200%-ra, és akkor még egy kicsit csökken a holtjáték.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#73) tatabike


tatabike
őstag

Valaki véletlenül nem tudja, pécére melyik az a mod, amivel bármekkora súly mozgatható kézzel? Egy vidiben láttam a yt-on, csak nem fejtette ki bővebben az ember.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#74) Promi


Promi
aktív tag

Strong Farmer

[ Szerkesztve ]

(#75) pavika válasza tatabike (#73) üzenetére


pavika
tag

Szia!

Talán ezt keresed. [Strong farmer]

(#76) tatabike


tatabike
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek :R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#77) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok, szerintetek a fenti kombó miért nem vág füvet? Mit rontottam el? Claas Pickup 300 vágóasztal, Lacotec LHII re csatlakozva, az infótáblájuk szerint jók fűre. Üzemelnek is, de nem vágnak füvet, se vetettet, se vadon növőt. :F Az a durva, hogy a Lacotec-kel meg vágnak a youtube-on kukoricát, bűzát is, aztán arra nem is való elvileg.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#78) vacs válasza tatabike (#77) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ez a gép nem tud füvet vágni, a videóban simán lehet, hogy egy módosítottat látsz!

(^)(>.<)(^)

(#79) tatabike válasza vacs (#78) üzenetére


tatabike
őstag

Ez a vágóasztal, a Claas Pickup 300 nem jó fűre? Vagy a Lacotec? Ott a fű-ikon mindegyiknél, sőt, a Claas csak arra jó. Nem értem, melyik gépre gondoltál :F

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#80) tatabike válasza vacs (#78) üzenetére


tatabike
őstag

Jó, bocs, rájöttem közben. :W Takarmánygyűjtők ezek, nem aratógépek. A levágott cuccot szedik össze... :W

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#81) tatabike


tatabike
őstag

Mégsem, ez sem működik. A játék szerint ezek aratószerkezetek. Akkor egyszerű a kérdés, milyen kütyü kell ahhoz, hogy a széna/szalma nem bálában, hanem csak úgy magában felkerüljön a szénapadlásra? :) Mert eddig semmivel nem tudtam felszedni, pótkocsiba rakni és leönteni a szénapadlás porszívója elé :N

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#82) tatabike válasza tatabike (#81) üzenetére


tatabike
őstag

Rakodókocsi. Fura név egy gyűjtőkocsinak.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#83) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok, ez a Courseplay működött valaha valakinek? Vezetéssegéd mod. Nekem még A-ból B-be sem tud elmenni, nem talál el az úton , nekimegy mindennek, állandóan a szántóföldön akar menni. Gondoltam rábízom a bálázást, de reménytelen....

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#84) addamm94


addamm94
újonc

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a rajlap limittel tudok-e valamit kezdeni?
Ps4 pro-n játszom.
Pl betáraznék mézből, hogy február körül magas áron eladjam de kb nyár közepére már nincs raklaphelyem. Rákényszerít a játék, hogy eladjam, ha termelni szeretnék?

(#85) homerhamm


homerhamm
addikt

Hétvégén ingyenes Xboxon!

(Game Passel főleg.) :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86) tatabike válasza addamm94 (#84) üzenetére


tatabike
őstag

Hordd el onnan, nem kell eladni. Ha nem hordod el, felhalmozódik, ha elkezded elszedni a raklaphelyről, akkor mindig megjelenik egy raklap méz. Nem fog elveszni, és eladni sem kell.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#87) tatabike


tatabike
őstag

Na ez a méreg, az Unitrac platóra nem fér fel két IBC, 5 centi hiányzik... :C

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#88) tatabike válasza tatabike (#87) üzenetére


tatabike
őstag

Nem mintha működne, egyik IBC-t sem lehet feltölteni se vízzel, se gázolajjal. Pedig arra van. Egyre kiábrándítóbb ez a játék, a modoknak köszönhetően, alig működik valami. :F Pl. építettem egy húsfeldolgozót, sehol nem lehet eladni a termékeit, csak úgy működik, ha a kimeneti csatorna értékesítésre van állítva. Vezetéssegéd nem talál el az úton, SIC
nem csinál semmit. Iszaptárolóból nem lehet kiengedni a trutyit pl. silóba, csak kiszórni a földre. Nem tudom, miért nem próbálják ki normálisan, mielőtt kikerül az oldalra. Egyik nap összeszedtem egy mod hibáit, oda volt írva, szóljunk, ha nem jó valami. A moderátor egyszerűen kitörölte, meg sem jelentették a kommentszekcióban. A mod meg ugyanúgy fent van hibásan. Így kell ezt. :C

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#89) addamm94 válasza tatabike (#86) üzenetére


addamm94
újonc

Elhordom, de egy idő után akkor is arra hivatkozik, hogy nincs raklap hely.

(#90) tatabike válasza addamm94 (#89) üzenetére


tatabike
őstag

Sajnos sok a hiba, majd jönnek javítások gondolom. Bár ennyi idő után, mióta kiadták a játékot, ez elég nevetségesen hangzik, főleg ennyi pénzért. Nekem most az ad okot értetlenkedésre, hogy hiába állítom be a silót, vagy a trágyalétartályt, hogy a segítő onnan töltse automatikusan újra a trágyázót, hiába van minden tele, el sem indul, üres tartályra hivatkozva. Ha a vásárlást állítom be, üres tartállyal is elindul. Ezenfelül idegesítő a játék túlhúzott grafikus motorja is, nálam már az öszi fák sárguló levelei is villognak, meg belassul a mozgás, ha több jármű van a képen. Elég szánalmas egy ennyibe kerülő játéktól....

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#91) addamm94


addamm94
újonc

Szeretem a játékot, de én is kiábrándulok néha. Xbox 360-on megértem, hogy volt korlátozás. Itt a unit rendszer már jóval tágabb az tény, de hogy pl itt a raklapnál is van 100 raklapod vagy bálád és kiakad az durva. Főleg azért mert termelés alapú a játék. Ha minden helyen termelek és ki szeretném várni a jó eladási árat akkor kb semmit sem tudok termelni.

(#92) n0tr3adY81 válasza tatabike (#90) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

[link] Farming Simulator 22 Official Modhub.
Itt csak többkörösen tesztelt modok vannak kiadva.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#93) tatabike válasza n0tr3adY81 (#92) üzenetére


tatabike
őstag

:R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#94) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok, rájöttem, hogyan "optimalizáljam" a játékot gyengébb géphez/vga-hoz, ha már a készítőknek nem sikerült. :)) Észrevettem, hogy a hónapok előrehaladtával az elérhető FPS erősen változik, kora tavasz, ősz, tél, eléggé leterhelik a vasat. Főleg mikor bejönnek a piros falevelek :) Van olyan beállítás, hogy fix vizuális hónap, ugye az azt jelenti, hogy hónapok ugyanúgy mennek sorban, csak a látvány nem változik, nekem az májusra van állítva, és így megszűntek az akadások. Nem valami életszerű, de legalább játszható, míg nem fejlesztem a masinát. Egyébként i5 4570, 12GB RAM, és egy 2GB GTX1050 van, SSD-ről fut a játék. Ezzel a kombóval a gépigény.hu szerint el kéne futnia magas beállításokkal, a valóságban még közepesnél is akad... :F

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#98) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok.

A videón látható hiba milyen beállítással orvosolható? A háttérben vibrálnak az árnyékok és a fák lombja is. A játék Game Pass-es, legfrissebb. VGA 1650Super, driver szintén a legfrissebb. Win11 is friss. (Emellett még egy i5-10400F és 16GB DDR4 3600Mhz RAM dolgozik.)
Optimális grafika beállításokat tudnátok mutatni (mit érdemes maxra tolni és mit teljesen felesleges)?

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#99) tatabike válasza zsiz (#98) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem gyenge karim van, nekem is így vibráltak az őszi fák, semmilyen beállítás nem segített, úgyhogy én kihagyom az őszi tájak nézegetését egyelőre. Egyszer kicserélgettem a fákat örökzöldekre, de az elég macera... :) Szerintem ez bug a játékban. A beállításaimmal nem sokra mennél, egy 1050GTX vga kínlódva bár, de elviszi a játékot vagyis sok minden 50%-on és médiumom megy

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#100) zsiz válasza tatabike (#99) üzenetére


zsiz
őstag

Maga a játék borzasztóan van (vagy egyáltalán nincs is) optimalizálva. Szép, meg jól néz ki, meg a fizika is rengeteget javult a pár évvel ezelőttihez képest (de még mindig nagyon messze a jótól).
Ma-holnap ha lesz időm játszani, átérek a télbe. Remélem akkor nem fog így vibrálni, mert baromi zavaró. Már a Windows-t tervezem újratelepíteni, hátha javít rajta valamit.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Farming Simulator 22
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.