Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Farming Simulator 22

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) tatabike válasza zsiz (#100) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, sokan panaszkodnak az optimalizálásra, illetve a hiányára. Én most tervezek venni valami komolyabb VGA-t, kíváncsi leszek.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#102) FrezeR válasza tatabike (#101) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nekem elég erős gépem van, így szerencsére semmi gond a játékkal grafika terén. Sajnos kell neki a kakaó, hogy szépen fusson.

(#103) tatabike válasza FrezeR (#102) üzenetére


tatabike
őstag

Mondjuk egy 580 8GB vga elég neki? Mert azt akarok, nagyobb karit nem bírna el a gépem, azt is cserélni kellene :))

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#104) FrezeR válasza tatabike (#103) üzenetére


FrezeR
senior tag

Szerintem az elég lesz neki, mert ha jól emlékszem a Radeon RX 570 volt az ajánlott videó kártya. Milyen kártyád van most?

(#105) tatabike válasza FrezeR (#104) üzenetére


tatabike
őstag

GTX1050 2GB :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#106) FrezeR válasza tatabike (#105) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ahhoz képest nagy előrelépés lesz :DD

(#107) draco31


draco31
veterán

Hello!
Öcsém sokat játszik a játékkal, megy a modolgatás is.
Egy másik mapot akar most belerakni, de eltűnnek a textúrák. Az összefoglalóban lévő oldalról szokott letölteni egyébként hozzá.
Hol kezdjen el keresgélni, hogy mi lehet a gond?
i3-8100, 16Gb RAM, 1050Ti.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#108) vacs válasza draco31 (#107) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Dokumentumok, my games, Farming Simulator 22, log.txt fájlban keressen error-t.
Jegyzettömbel meg tudja nyitni, majd ctrl+f-el feljön egy kis ablak, oda írja be az error szót és nézze végig.
Ha hibás mod-ot használ, akkor ez ki fogja írni és azt törölni kell.
Nekem Acer laptopon, i3 7100, 8gb, dedikált uhd grafikus kártyával is szépen fut, bár csak 720p-n és alacsony részletességgel.

(^)(>.<)(^)

(#109) draco31 válasza vacs (#108) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#110) tatabike


tatabike
őstag

Aki esetleg szereti a szabályos mapokat, amik bazi nagyok, most kezdtem el játszani a Hickory Valley-en. Akkora földek vannak, hogy 4 részre kellett osztanom, de még így is több százezer literes hozamok vannak, simán rájuk lehet menni 35 méteres vetőgéppel :) Csak alap dolgok vannak, mindent fel lehet építeni ízlés szerint.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#111) tatabike


tatabike
őstag

Már megint mi történt a játékkal? Előjött a régi nóta, most már az official modhub-ról való modok 80%-a meg sem jelenik a modlistában a játékban. Minden fejlesztéssel/frissítéssel csak egyre rosszabb lesz. Letölt az ember 5-6 modot, jó esetben egyet tud belőle aktiválni...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#112) FrezeR válasza tatabike (#111) üzenetére


FrezeR
senior tag

Valami hiba nálad lesz, mert én ilyet nem tapasztalok.

(#113) tatabike válasza FrezeR (#112) üzenetére


tatabike
őstag

Nem tudom. Nem gyári map-on játszok, de eddig azért működtek a dolgok. Már direkt nem szedtem le máshonnan modokat, csak az officialról. :F

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#114) FrezeR válasza tatabike (#113) üzenetére


FrezeR
senior tag

Mi a probléma pontosan? Én sem gyári mapon játszom, szintén 90%-ban modhubról töltök, illetve játékon keresztül.

(#115) fallbalin


fallbalin
friss újonc

Hali! Valaki tudja miért nincsenek magyar szerverek a multiba?

(#116) tatabike válasza FrezeR (#114) üzenetére


tatabike
őstag

Bocs, ritkán járok erre...

Szóval az van, hogy letöltök random 4-5 mod-ot a Modhubról, és már a listába sem teszi be, csak 1-2-t.
Nem törlöm ki a mod könyvtárból őket, és amikor érkezik a játék frissítése, akkor hirtelen megjelennek és aktiválhatóvá válnak. Most is ez történt.
Amúgy észrevetted, hogy a legújabb frissítés jól bekavart egy csomó dolognak? Pl. munkasebesség, hiába állítok be nagyobbat, leveszi a valósra, nem működik a StrongFarmer, a termelési láncokban eltűnt a tárolás, helyette megosztás a bioerőműben van... :F

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#117) FrezeR válasza tatabike (#116) üzenetére


FrezeR
senior tag

Amikor frissítik a játékot mindig van pár mod ami nem működik, ezeket idővel majd frissítik és jó lesz, addig szívás. Nem tudom mi okozhatja nálad a gondokat, lehet érdemes lenne újratelepíteni a játékot, mert valami bekavart neked.

(#118) vacs válasza tatabike (#116) üzenetére


vacs
Topikgazda

Eredeti a játékod?

(^)(>.<)(^)

(#119) tatabike válasza FrezeR (#117) üzenetére


tatabike
őstag

Nálam fordítva van, mikor jön a frissítés, elkezdenek működni a modok :DD Amúgy újraraktam, most jobb. Meg kilőttem pár gyanús modot.

vacs, persze. "Virágbolti" verzióval nem igazán lenne illendő pampogni :)

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#120) tatabike


tatabike
őstag

A másik, amit nem nagyon értek, hogy miért akadozik a játék, meg miért produkál 15 FPS átlagot a legerősebb RX580 kártyával? Tényleg ennyire rosszul van optimalizálva? Semmi sincs maxra húzva, és még csak nem is fullHD-ban játszok (1366x768), mégis alacsony az FPS meg néha még ez a képregényszerű megjelenítés is megakad. A CPU kihasználtság 45%, RAM 7GB a 12-ből, a GPU 0 és 40% között ugrál néha felugrik 90-re, a VRAM foglaltság 5GB a 8-ból. Valakinek van ötlete? Vagy valamit rosszul állítottam be? Tény, nem értek ezekhez az új kártyákhoz, a drivere is bonyolult nekem, de azért szerintem alap beállításokkal is jobbat kéne produkálni ennél.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#121) n0tr3adY81 válasza tatabike (#120) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

log.txt tartalmát tedd fel a pastebin.com -ra

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#122) Mike 32 válasza tatabike (#120) üzenetére


Mike 32
aktív tag

Sajnos ez már ilyen is marad. A világ legjobb kártyáján sem tud többet. Ennyit tud maga a motor. Nézd meg hogy a VGA nincs kihajtva . Pl : csak 2 proci magot használ, max 4giga memot és a VGA meg 40-60% megy 40-50fps. Sajnos elfelejtik fejleszteni ez a motor van alatta az FS15 ota. Ilyen szöveggel hogy el kell futnia a játéknak 5-8 éves gépen is. Kiváncsi lennék hogy melyik játék fejlesztő csinálja igy ?? Hát nem sok . Ezt is az NVIDIA támogatja nem hiszem hogy azt mondta hogy fusson 960on is. Már a 14es sorozatnál járnak ők is.

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#123) tatabike válasza FrezeR (#117) üzenetére


tatabike
őstag

Rájottem, hogy ha átírom a modDesc értéket az mod xml fájljában, akkor gyakorlatilag bármilyen friss mod-ot működésre tudok bírni bármilyen frissítésű játékban... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#124) tatabike


tatabike
őstag

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy most éppen azzal megy az agyamra a játék, hogy elkezdett sercegni a hangja. Semmi más nem csinál ilyet, médialejátszó, másik játék, semmelyik, csak az FS22... :D Monitoron, bluetooth-on, fülesen, mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#125) n0tr3adY81 válasza tatabike (#124) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

log.txt tartalmát pastebin.com-ra töltsd fel és linkeld be. Ha tippelnem kéne valamelyik, vagy több mod hibás és/vagy modconflict van, ami miatt telefossa a játék naplófájlját. A folyamatos naplózás miatt bedugul a process és azért szaggat a hang.

Egyébként meg Contact support

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#126) tatabike válasza n0tr3adY81 (#125) üzenetére


tatabike
őstag

Köszi,

és azt a naplófájlt ki lehet törölni esetleg? Mert tényleg elég nagy.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#127) n0tr3adY81 válasza tatabike (#126) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Felesleges törölni, minden játékindításnál nullázza.
Ha nagy a log.txt mérete az azt jelenti, hogy valamelyik mod hibás és telefossa a naplózást.
Ezért kellene feltölteni, hogy lássuk melyik modod hibás. Vagy kikeresheted magad is, warning és error sorokra keress rá np++ -ban.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#128) tatabike válasza n0tr3adY81 (#127) üzenetére


tatabike
őstag

Megnéztem, elég sok error-os mod van. Unsupported, azt írja rájuk.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#129) n0tr3adY81 válasza tatabike (#128) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

...hát ez igy elég tág fogalom...

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#130) tatabike válasza n0tr3adY81 (#129) üzenetére


tatabike
őstag

Most akkor azt csinálom, hogy kezdek egy új játékot egy új pályán, és első körben kiszórom a hibás modokat, vagyis amiket annak ítél a játék. Amúgy a sercegés megszűnt közben.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#131) tatabike


tatabike
őstag

Azt hiszem, sikerült, nincs egy error bejegyzés sem a log.txt fájlban. :N

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#132) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok,

nem tudja valaki, miért ilyen lassú napok óta a ModHub?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#133) FrezeR válasza tatabike (#132) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ha úgy érted, hogy nem kerülnek fel frissítések egy ideje, akkor az az ünnepi szünet miatt van. Majd beindulnak lassan már. Mert amúgy sok mod vár kiadásra, ellenőrzésre.

(#134) tatabike válasza FrezeR (#133) üzenetére


tatabike
őstag

Nem arra értettem, hanem tényleg lassú. Néha több 10s, mire betölt egy oldal, van, hogy nincs türelmem kivárni, inkább kilépek.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#135) FrezeR válasza tatabike (#134) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nem tapasztaltam ilyet. Próbáltad más böngészőből? Esetleg töröld a süti fájlokat ami az oldalhoz tartozik.

(#136) tatabike válasza FrezeR (#135) üzenetére


tatabike
őstag

Úgy néz ki megjavult. Lehet nem bírta az új internet-előfizetést, amire váltottam. :D

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#137) FrezeR válasza tatabike (#136) üzenetére


FrezeR
senior tag

Lehet :D

(#138) tatabike


tatabike
őstag

Megint én. Felvettem, hogyan működik a játék. Akkor csinálja főleg, mikor már 2-3 órája fut. De változó. Az FPS 10-50 között ugrál. Szerintetek ez normális? Tudom, hogy szarul van optimalizálva, meg szar a grafikus motor, de ez szerintem nem jó így.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#139) FrezeR válasza tatabike (#138) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nem normális az ugrálás. Nekem fixen 50-60 FPS körül van, minden csutkára húzva a játékon belül. A GPU-m kihasználtása stabilan 99% a CPU-é pedig 7% körül van. Nem akadozik hosszabb játék után sem. Mondjuk az én gépem egy erősebb konfig.

(#140) tatabike válasza FrezeR (#139) üzenetére


tatabike
őstag

De gondolom nem az az oka az ugrálásnak, hogy ez gyengébb konfig. Meg nincs is maxra húzva szinte semmi a játékban. SSD-ről fut minden, van elég ram is, vram is. Nem értem a dolgot. :F

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#141) vacs válasza tatabike (#140) üzenetére


vacs
Topikgazda

Hivatalos oldalról letöltött map, vagy egyéb helyről?
Illetve akkor szokott nagyon leesni az fps, amikor sok gép van egyszerre egymás mellett, pl a saját udvarodban!

(^)(>.<)(^)

(#142) tatabike válasza vacs (#141) üzenetére


tatabike
őstag

Elmcrek-en játszom most, használok sok modot, mondjuk azokból kigyomláltam a hibásakat, csak olyanok vannak, amik nem generálnak hibaüzeneteket. Van jópár gép, szanaszét is, meg 6-8 egy szénafészer alatt egy csomóban.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#143) vacs válasza tatabike (#142) üzenetére


vacs
Topikgazda

Fejlesztésztői mód bekapcsolása utána F2 kiírja az fps számot.
Nézd meg mikor sok gép van előtted és menj messzebb ahol nincs gép ott mennyi.

(^)(>.<)(^)

(#144) tatabike válasza vacs (#143) üzenetére


tatabike
őstag

A videón nem volt másik gép, csak ami dolgozott a földön, szedte a szalmát egy segítő. Onnan elég messze vannak a gépek. Az előbb mentem egy kanyart az ATS (American Truck Simulator) játékban, ott fix 60FPS és állandó képkockaidő van, a gpu és cpu kihasználtság igaz ott is ugrál, de nem ennyire, mint az FS22-ben. Megnézek még egy GPU-Z-t meg egy HWinfot. Engem az zavar főleg, hogy mikor térképre váltok, akkor is szaladgál fel/le minden érték, holott az egy álló kép gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#145) tatabike válasza vacs (#143) üzenetére


tatabike
őstag

GPU-Z szerint is 0-100% között ugrál a GPU Load. GPU Clock fix 1411, Memory Clock fix 2000, Vram fix 3.6GB, System ram fix 7,3GB, meg van egy olyan érték, hogy Memory Controller Load, az meg 0-40% ugrál. A fogyasztásértékek meg ugye szintén ugrálnak 70-150W között.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#146) tatabike válasza tatabike (#144) üzenetére


tatabike
őstag

HWinfo dettó.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#147) n0tr3adY81 válasza tatabike (#146) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Microstutter fix
Valakinek működik, valakinek nem. Viszont ez nem a játék hibája, mert NVidia-nál és AMD-nél is előjön különböző erősségű konfigokon.
Lehet akár egy RGBgémerszínvezérlő desktop apptól is, vagy egy feleslegesen futó windows szolgáltatástól.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#148) tatabike válasza n0tr3adY81 (#147) üzenetére


tatabike
őstag

Oké, köszi, megnézem, bár azt kétlem, hogy a játéknak nincs köze hozzá ,mert bármely másik játék, amivel nyomulok, (ATS, ETS2, SpinTires), maxra téve hibátlanul fut fHD-ban.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#149) tatabike válasza n0tr3adY81 (#147) üzenetére


tatabike
őstag

Ez mind érdekes, csak a konzolba hiába írom be ezt a parancsot (framerateLimitFPSxxx), nem ismeri. Szóval már itt bukik a dolog... :( Amúgy még mindig nem értem, miért nem a játék hibája, holott mindenki azt írja, hogy a grafikus motor hibája. Pont azért a játék hibája, mert csak ennél a játéknál jön elő, random konfigokon, random vga-kal. Szar az egész, magyarul... :F

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#150) n0tr3adY81 válasza tatabike (#149) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Ha a játék hibája lenne, előjönne mindenkinél. A júzerek kb 1-2%-nál van jelen ez a microstutter probléma, ha a mi oldalunkon lenne a hiba, a devek már fixelték volna régen.

Van lehetőség a bugreportra; ha mindenki reportolná a saját konfigjával a microstuttert, a devek nem tűt keresnének a szénakazalban :)

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Farming Simulator 22
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.