Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) dimre70 válasza Atlantis (#247) üzenetére


dimre70
tag

Nem csinálja meg magától, a karakterednek benne kell ülnie a gépben, ha kiszállsz egyből megáll, munka közben is bármikor kikapcsolható.
A lényege, egyenes sort(ban) tudj aratni, megmunkálni, ugyanaz mint a valóságban.
Nem kötelező használni, ez egy lehetőség, szerintem hasznos (multiban pláne), teljesebb lesz tőle a játék.
Bérmunkánál az nem kikapcsolódás, vagy élvezet ha másfél órán keresztül izzadsz az irányítással, főleg ha 100 bérmunkánál is többet megcsináltál, egy idő után monoton, unalmas lesz.

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#252) dimre70 válasza KisBundi (#248) üzenetére


dimre70
tag

Akkor szokott megállni, ha a föld széle csapott, nem merőleges a haladási irányodhoz képest.
A rajzon, az 1-es vonalon haladsz és fordulsz akkor érzékeli, hogy van még terület.
A 2-es vonalon mész és kanyarodsz kevésbé fogja, vagy nem érzékel további területet, és megáll, mert a föld széle (fizikai határa) hátrább helyezkedik el. Ez már nagyon rég, az előző részek butább segítőinél is így működött. Bocs a rajz minőségéért, így egyszerűbb, megmutatni, megérteni.

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#253) KisBundi válasza dimre70 (#252) üzenetére


KisBundi
őstag

Köszönöm, így már értem. :R

(#254) Atlantis válasza dimre70 (#251) üzenetére


Atlantis
veterán

Éppen ez az, benne ülsz, de nem te irányítasz és még másik géppel sem mehetsz közben. Ezt nem értem, hogy amíg az automata dolgozik, te mit csinálsz? Ülsz és nézed? :F

Felőlem mindenki úgy játszik, ahogy akar, nem kötözködni akarok, csak nem értem, mi értelme ennek a modnak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#255) Fel válasza Atlantis (#254) üzenetére


Fel
addikt

A GPS mod egy nyomvezető. Abban segít, hogy pontosabban tudd tartani a nyomvonalat bármilyen géppel + eszközel. Nincs benne automata mód, hogy beállítom, aztán hagyom had dolgozzon helyettem.

Léteztek a korábbi verziókhoz ilyen modok: AutoTractor, AutoCombine, CoursePlay. Gyakorlatilag mindegyik az alap segítő "AI" kiterjesztése. Hozzáadnak funkciókat, beállítási, finomhangolási lehetőségeket. A legtöbbet talán a CoursePlay adta, mert a földmunkákon kívül, a szállítást is le lehetett vele szervezni. Na ezeknél tényleg rá lehetett bízni a munkát a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#256) sz.mich válasza Fel (#255) üzenetére


sz.mich
tag

Van ilyen amúgy a valóságban is. Például műtrágyaszóró esetében végigmész a terület szélén, aztán a program kiszámolja a többit. Sőt! Van olyan műtrágyaszóró, amelyik képes GPS alapján érzékelni a terület szélét, így behúzza a terítőtányér előtti lemezt és szűkíti a súbert, hogy az érintett területen kívülre ne szórjon anyagot. Kombájnok, vetőgépek is használják már, sőt, megfordul neked a gép, te csak benne ülsz, és felügyeled a folyamatot, és belenyúlsz, ha kell - nyilván kell. Vannak ilyen utólag készített műszerek, amiket a traktor kormányára kell felszerelni, és frankón forgatja is azt. A jobb gépekben (John Deer például) már alapból be van építve ez a dolog... ami már nem is olyan új. De évről évre kiforrottabbá válik.

Csak kp., az ár fix.

(#257) pumukli93


pumukli93
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám, hogy a barátommal el kezdtünk játszani egy szerveren, ami a sajátunk.
Mind a ketten adminok vagyunk a szerveren, de nem tudunk pénzt küldeni egymásnak.

A fiók elkülönítés be van kapcsolva. Ahol lehetne pénzt küldeni ott szürkék az opciók, pedig bőven van annyi pénz, amennyit küldeni szeretnék.

Valaki tud esetleg erre megoldást?

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

(#258) Fel válasza sz.mich (#256) üzenetére


Fel
addikt

Igen. Az összes nagy gyártónak van már valamilyen megoldása.

Az FS '19-ben, vagy a '21-ben már lehet ilyenek lesznek: The CNH Industrial Autonomous Tractor Concept :)

De a jelenből is egy jó példa, az egyik legjobb agrár témás YT csatornáról: On-Land Ploughing | John Deere 7270R + 8 furrow Lemken Diamant 11. Jól látszik itt is, hogy a traktoros csak a fordulókat csinálja meg. Átfordítja az ekét, visszafordul az új nyomra, aztán, már nem is ér a kományhoz.

[ Szerkesztve ]

(#259) Atlantis válasza Fel (#255) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, hogy a gombot te nyomod továbbra is. Így már világos...biztos, van, akinek hasznos, engem az se érdekel, ha összevissza karistolok a táblán, pláne bérmunkánál. Ha elmarad egy csík, az se számít, a munka teljesül. Saját földön persze jobban figyelek.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#260) vacs válasza pumukli93 (#257) üzenetére


vacs
veterán

Szerintem nem lehet egyszerre 2 admin, vagy ha mégis, akkor ez a baj!
Csak 1 admin legyen és akkor az admin tud pénzt küldeni a másiknak! :K

(^)(>.<)(^)

(#261) sz.mich válasza pumukli93 (#257) üzenetére


sz.mich
tag

Mesélhetnél erről a szerverdologról, mert nekem is megfordult a fejemben. Ha lesz egy kis időd. Menete, és a többi.

Csak kp., az ár fix.

(#262) vacs válasza [-HERO-] (#249) üzenetére


vacs
veterán

Én tudok adni neked eredeti magyar nyelvű telepítő lemezről készült iso fájlt.
Viszont használni csak akkor tudod, ha tényleg van neked eredeti telepítő kódod, mert ez a fájl teljesen érintetlen! :K
Így is kell??

(^)(>.<)(^)

(#263) pumukli93 válasza vacs (#260) üzenetére


pumukli93
csendes tag

Ez így működött is csak az volt a baj, hogy aki nem admin az nem tud pénzt küldeni, ha egyikünk sem admin akkor sem tudunk pénzt küldeni egymásnak.

@sz.mich

Én a VeryGames.net-től rendeltem egy 6 fős szervert. Kb 10perc volt még létrehozta a rendszer, utána ment is.
Van a Farming Simulatornak egy külön felülete a dedikált szerver kezelője, amit a VeryGames-es felületről érsz el és ott minden beállítást meg tudsz adni. Pályát választani, módokat berakni, mentett játékállást feltölteni. Továbbá be lehet állítani azt is, hogy ha nincs senki fent a szerveren akkor ne teljen az idő.
Amikor felcsatlakozol a szerveredre, akkor a többjátékos beállításoknál be kell lépni egy jelszóval, és onnantól admin leszel a szerveren és tudod állítani a dolgokat ingame is.
Van mobil appja is amivel el tudod érni a dedikált szerver kezelőt.
Kb 1500 Ft egy hónapra.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe, amennyiben kérdésed van akkor tedd fel nyugodtan, igyekszem majd válaszolni rá :))

(#264) [-HERO-] válasza vacs (#262) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Az jo lenne, mar irtam a sad gameseseknek is de nem valaszoltak.

En warez jatekkal nem jatszom, megveszek mindent ami erdekel ha erre gondolsz?
Itt a kezemben a dobozos jatek de egy szal dvd olvasom nincs.
Szoval nem tudom feltelepiteni :D

De hogy ilyenre miert nem gondolnak??!

[ Szerkesztve ]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#265) vacs válasza [-HERO-] (#264) üzenetére


vacs
veterán

Ezt te basztad el, már bocs: ha tudod, hogy nincs dvd olvasód, akkor miért veszel lemezes verziót? :U :F
Privátban elküldtem a linket!

(^)(>.<)(^)

(#266) [-HERO-] válasza vacs (#265) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

En nem basztam el semmit, ajandekba kaptam :)
Akitol kaptam nem tudta hogy van e vagy se.

Koszi szepen a linket, estere roffentem is a loeroket :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#267) Outblast válasza [-HERO-] (#266) üzenetére


Outblast
tag

Ha olyan mint az FS15 akkor minden indításnál kérni fogja a lemezt szerintem...
Én ugyanígy jártam az FS15-tel megvettem megjelenéskor, aztán később gépházat cseréltem (NZXT H440) amiben nincs dvd meghajtó, így buktam a lemezes példányt és kénytelen voltam megvenni akcióban Steamen :D vagy veszel egy USB-s DVD meghajtót... :)

[ Szerkesztve ]

(#268) vacs válasza Outblast (#267) üzenetére


vacs
veterán

"minden indításnál kérni fogja a lemezt "

Erre a problémára (is) ajánlom figyelmedbe (és mindenki figyelmébe) a topik tetején lévő összefoglaló elolvasását! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#269) [-HERO-] válasza Outblast (#267) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Hát ez mennyei, tényleg nem értem miért nem csinálnak egy olyan rendszert mint a blizzard pl.
Mindent le lehet tölteni nem kell cd semmi :D
Biztos nem veszek 7k ért azért egy usb-s dvd olvasót amit semmire nem használnék ezen kívül...
A steamen meg jelenlelg vicc a játék ára, szeretem az fs sorozatot, de annyit valljuk be nem ér. :U

vacs:
És ha nincs a gépemben optikai meghajtó akkor gondolom nem is fogja kérni a lemezt?

[ Szerkesztve ]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#270) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Köszi vacs az Iso képet!
Sikerült felraknom a kulcsot is elfogadta, felraktam a patchet is, belétem és mielőtt beszálltam volna a platós terepjáróba a giants engine működése leállt, jó kezdés :C :DD

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#271) #73029888


#73029888
törölt tag

Van egy olyan gondom hogy a BGA Siloban nem tudom kiüríteni a pelyvát. (Nem jelenik meg az ürítési ikon)

Hogy lehet a pelyvából szilázz csinálni?

Más is tapasztalta ezt?

A játék eredeti (Steames,igy a legújabb javítás is fent van)

(#272) #10234880


#10234880
törölt tag

Hali. Van itt valaki aki tud modot konvertálni fs15 ről fs 17re ??? de olyan, aki úgy csinálja ,meg, hogy megy is,ahogy kell?? plíííz,valaki :R

(#273) dimre70 válasza #73029888 (#271) üzenetére


dimre70
tag

Nem is fog megjelenni, "Bal Ctrl + I" lehet leborítani.
Megjegyezném, a silo bugos, sok játékosnál ha megerjedt, a takaró ráfagy a szilázsra. "Majd javítják".
Pl. mint nálam is: kép
Áthidaló megoldás a problémára a modderektől: Silo Delete, ezzel kell gyalulni míg el nem fogy, az .xml szerkesztés is megoldás, de a takaró ott marad.

[ Szerkesztve ]

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#274) vezse válasza #73029888 (#271) üzenetére


vezse
tag

Ahogy előttem írták bal Ctrl+I -vel lehet leborítani.
Ha több, mint 10%-ig van a siló, akkor lehet tömöríteni (minél nehezebb járművel mész végig rajta, vagy traktor elejére felrakod a simítót és azzal elegyengeted az mindegy, amíg a 100%-ot el nem éri. Ha ez kész, akkor kiszállsz a traktorból, vagy amiben voltál és gyalog odamész a silóhoz. Ekkor nyomsz egy "R" betűt és lefeded ezzel az egész kupacot. Ekkor elkezd erjedni szintén 100%-os szintig. Ekkor megint "R"-rel tudod kibontani a megerjedt, kész szilázst. Utána lehet gép elé tett kanállal felszedni, vagy ahogy én csináltam, futószalag rendszerrel kiüríteni és eladni. :)

(#275) vezse válasza Fel (#255) üzenetére


vezse
tag

CoursePlayt én is használtam és most is használom. :) Főleg akkor jön jól, ha már elég nagy a birtok és egyszerre kellene többfelé szakadni. :)

(#276) dimre70 válasza vezse (#275) üzenetére


dimre70
tag

Ami most terjeng a neten, az egy konvertált cucc valakitől (hibás, fagyást is okozhat), az eredeti készítői még nem adtak ki a 17-hez semmit, vlsz. eltart egy darabig a játék új felépítése miatt.

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#277) #10234880 válasza #10234880 (#272) üzenetére


#10234880
törölt tag

Légyszi,valaki?

(#278) vezse válasza dimre70 (#276) üzenetére


vezse
tag

Tegnap raktam fel, de eddig nem volt vele gond, mondjuk nem is sokat használtam eddig. Ha jól olvastam, akkor november közepe környékére lehet "hivatalos" CP, de ez se biztos, mert ha igazak a hírek, akkor ezt a modot fejlesztő emberek is átmentek a Cattle & Crops-hoz. Majd meglátjuk mi lesz, mindenesetre én várom az eredetit. :)

[ Szerkesztve ]

(#279) dimre70 válasza Atlantis (#259) üzenetére


dimre70
tag

"Saját földön persze jobban figyelek."
Talán így jobb, ha látod miért van létjogosultsága a GPS-nek.

kép 1
kép 2

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#280) Atlantis válasza dimre70 (#279) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem tudom, mire akartad felhívni a figyelmet, de lehet kipróbálom majd ezt a modot. Ha ennyien hasznosnak tartják, lehet csak én vagyok szűk látókörű.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#282) #10234880 válasza vacs (#281) üzenetére


#10234880
törölt tag

köszi. próbáltam G:E:-vel automatán átkonvertálni modot fs15öset a 17esbe, van amit sikerült, és van olyan tárgy, amire azt irja,hogy azt az eszközt nemvehetem meg. meg kombajnt is át akartam konvertálni, azis mondjuk sikerült, de hangja nincs neki. és a burgonya, és a répa kiszedő gépek, meg beleolvadnak az alap gépekbe,amik bennevannak, nemtalálom őket sehol, amit átcsinaltam. nemértem.

(#283) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sajnos negyed óra és fél óra játék között mindig kifagy a giants engine.
A hang megy de a kép áll, semmi modot nem használok és fennvan a patch is, valakinek valami ötlet? :S

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#284) n0tr3adY81 válasza vacs (#281) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Vacs kolléga, ne reklámozd azt a tutorialt... Nem teljesen kerek a történet, ráadásul csak pluszmunka.

Ugyanezt a GE is elvégzi önmaga, amit kézzel kell csinálni az az, hogy GE-ben kicserélni a 15-ös lightokat 17-esre, illetve 3 sort kell az xml-be beirni.

Scripteket NEM konvertálja át automatikusan, de már rengeteg korábbi (IC, ToggleAnimatedParts,stb) elérhető.
Igy azokat a kiadott gépekből ki lehet szedni.

Jelenleg modder szinten 1000+1 sebből vérzik a 17.
Hibás a Giants Editor, hibás a Maya Exporter, hajlamos a gyári gépekre lua-t dobni.. De elvileg lassacskán jön az 1.3-as patch.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#285) jano0302 válasza sz.mich (#225) üzenetére


jano0302
újonc

Melyik az a vetőgép ami kultivátorozik és műtrágyázik is egyben? Van a játékban alaból vagy modok közt kell keresgélni?

(#286) sz.mich válasza jano0302 (#285) üzenetére


sz.mich
tag

Horsch Pronto 9 DC (96k euró). Alapból benne van, és a legjobb választás vetőgépek terén.

[ Szerkesztve ]

Csak kp., az ár fix.

(#287) Atlantis válasza sz.mich (#286) üzenetére


Atlantis
veterán

Feltéve, ha olyat akarsz vetni, amilyen mag van benne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#288) sz.mich válasza Atlantis (#287) üzenetére


sz.mich
tag

Igen, lényegében csak apró szeműeket tudsz vele vetni. Köztük két olyat, aminek nagyon jó ára van: a szójabab és a repce. Ezért is jó vásár. Főleg a játék elején.

Csak kp., az ár fix.

(#289) pokers válasza [-HERO-] (#283) üzenetére


pokers
senior tag

Nálam is random időközönként leáll a Giant Engine, pedig nálam sincs olyan mod, ami hibás lenne. Először a webrádióra gondoltam, hogy írtam be plusz adókat, de miután töröltem, azután is leáll a GE :W
Nagyon kellene már egy pecs, mert sok bug van, többek között az idegesítő munkás, hogy simán ráfordul a már bevetett sorra :W

(#290) [-HERO-] válasza pokers (#289) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Eléggé szomorú vagyok, csomó új dolog van amit ki akarok próbálni, tetszik ez a bérmunka is, de egyszerűen nem merek belekezdeni semmibe mert tudom hogy kifagy a játék, folyamatosan kb 2-3 percenként mentek hogy legalább amit idáig sikerült megcsinálni meglegyen.
De konkrétan nem tudtam még érdemben játszani a játékkal.

Ami számomra kicsit aggasztó.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#291) jano0302 válasza sz.mich (#286) üzenetére


jano0302
újonc

Köszönöm! :)

(#292) gabesz.1986


gabesz.1986
tag

Nem tudom kinél jött még elő, a munkagépeken mikor felkapcsolom a világítást nem világít meg semmit ugyanolyan vak sötét van. Erre lehet valami javítás?

(#293) dimre70 válasza pumukli93 (#263) üzenetére


dimre70
tag

A GPS modot használjátok ?
Ha igen, van valami titka, hogy működjön, nálunk az istenért se akar, játékban mindig ott van a felkiáltójel. Belefáradtunk a sok próbálgatásba, újra letöltöttük, ki-be pakolgattuk, verziószám is jó, egyezik minden.

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#294) Atlantis válasza sz.mich (#288) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem végeztem konkrét számításokat, de a többi terménynél amit az alacsonyabb árral veszítesz, azt kb. visszanyered a magasabb termésmennyiségen. Pl.: hiába van a krumplinak 250-300€ átlagára, ugyanakkora földről többszörös mennyiség bejön, mint repcéből, így az eladás utáni bevétel is kb. ugyanannyi lehet. Érdemes lenne pontosabban is utánanéznem..Gondolom búzánál ugyanígy van, alacsonyabb ár, magasabb betakarított mennyiség ---> kb. ugyanakkora bevétel.

Szóval szerintem mindegy, mit vetsz az elején, ugyanakkora bevételt tudsz realizálni terményeladásból mindegyik növénynél. Amit nem érdemes kihagyni, az a trágyázás.

Én ahogy írtam, az elején bérmunkáztam, most már nincs rá idő, van 8 földem, mindig van mit tenni rajtuk, a segítők meg némelyik feladatra nem alkalmasak, pl.: a szántást sosem csinálják meg jól, a nem derékszögű határvonalú földeknél meg kb. semmit nem csinálnak jól. Tegnap már odáig jutottam, hogy vettem hengert és téglalap alakúra hengerezem a nem derékszögű földjeimet. az elvesztett terület meg jó lesz szénának.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#295) sz.mich válasza Atlantis (#294) üzenetére


sz.mich
tag

Jól látod, igen, egyetlen szépséghibája van a dolognak, mégpedig az, hogy pl. a krumpli/cukorrépa betakarítása egy igen lassú folyamat, főleg, ha nincsenek meg rá az önjáró betakarítógépek, amik egyenként 400-500k euró. Én már takarítottam be cukorrépát (disznók etetése miatt), és egy igen lassú folyamat volt, hiszen függesztett és vontatott megoldásokat kellett választanom (én is az a típus vagyok, aki megveszi a gépeket). Sajnos a melós nem tudta egyszerre eltávolítani a cukorrépa levelét, és aratni is egyben, mert menten megzakkant, össze vissza tolatgatott, aztán meg leállt. Nekem meg elment volna tőle az életkedvem is, ha egyszerre ugyan, de mindként folyamatot kellett volna csinálnom több órán át úgy, hogy váltanom kellett volna percenként arra a gépre, amelyik hordta az anyagot. Jó, addigra már volt 3 nagy traktorom, így az egyik "levelezhetett", a másik pedig arathatott azzal a vontatható fenevaddal, aminek rettentően kicsi volt a bendője (Rootster 604+FT 300), így aztán csak annyi idő maradt, hogy a harmadik géppel gyorsan vigyem és kiborítsam a cukorrépát a föld végére. Ez pedig valós időben több órát vett igénybe!
Na, de hogy miért mondtam én ezt el... azért, mert hiába nagyobb valaminek a fajsúlya, ha 3-4 órával több pöcsölést követel meg egyazon játékmeneten belül - az jó, ha valaki szeret bíbelődni. Félreértés ne essék, alig várom már, hogy meglegyen a pénz egy önjáró Holmer cukorrépaszedőre, és láthassam, ahogy a munka (gyorsabban) zajlik, de az, hogy én szenvedjek a játékélmény rovására, na, az úgy már nem állja. Azért jobb a repce és a szójabab, mert nem igényel plusz technikát. Kombájnod van, talán már kettő is, ha nagy földed is van, nem gond, pikk pakk megszedik (nagyobb vágóasztallal simán), ha az első forduló után a kombájnok után küldöd a vetőgépeket, nem kell 3/4 óra, és 350-400k-val lehetsz gazdagabb per játékbeli nap! Majd, ha már elértem anyagilag és fejlettségben egy olyan szintet, hogy nem számít egy fél millió eurós gép sem, akkor majd belevágok olyasmibe, ami még új, így 110 óra játékidő után is. Nem mellesleg egy mentésen belül történik nálam mindez. Ahol a disznók után most a birkatenyésztés jön, aztán még mindig ott van a szarvasmarha is, amik iszonyat sok gépet követelnek meg. Pénz pénz és pénz. És persze idő, amiből nincs sok. :)

Csak kp., az ár fix.

(#296) pokers válasza dimre70 (#293) üzenetére


pokers
senior tag

Én használom és aránylag jól működik. Addig el leszek vele, amíg át nem írják 17-re a courseplayt, mert az az igazi segítség.
Nem értem milyen felkiáltójel van nálatok.
BalCTRL+num0 és balCTRL+num. kell aktiválni, de csak gépben ülve.

(#297) Atlantis válasza sz.mich (#295) üzenetére


Atlantis
veterán

Elismerem, rossz volt a példa, a krumpli és a cukorrépa tényleg eléggé időigényes. A répa-betakarításban egyetértek, horror azzal a vontatható, kis tartályos és ennek ellenére nem olcsó géppel. A krumplié egy fokkal jobb, szerencsére csak béreltem őket, megvenni nem fogom egyiket sem, inkább nem foglalkozom egyik gyökérnövénnyel sem, míg nem fussa az önjáró masinákra. Disznókkal még úgysem foglalkozom, csak a trágya miatt nekem nem éri meg, levágni nem lehet őket :) , szóval semmi hasznuk. Bérmunkában egyébként mentem már mindkét önjáróval, azokkal sem egy leányálom, a répaszedő kissé bénán mozog és szűken szedi a répát, a krumpliszedő sokkal jobban tetszett. Arra nem emlékszem, kellett-e ezeknél is előtte levelet levágni hozzá...

Én még egy kombájnnal tolom, eszembe se jutott venni még egyet, de nem rossz gondolat.

Viszont pl.: a búza sem igényel extra gépet, max. ha bálázol, amit eladhatsz vagy viheted a marhák alá. Bálázó azért is jó, mert ha megveszed hozzá a csomagolót is, a széna egyből szilázs lesz és nem kell szecskázni a kukoricát és tömöríteni, érlelni a cuccot, majd újra bepakolni a keverőbe.

Egyébként a marhatenyésztés sem igényel olyan nagy befektetést, a keverő kell neki, meg a szalmát terítő gép, egyik sem vészesen drága.

Tényleg: disznóknál hogyan lehet a jó kaját megcsinálni nekik? Leborítod a földre a terményt majd homlokrakodóval egyesével adagolod a komponenseket a vályúba vagy ehhez is van keverő?

Disznók helyett inkább az erdészetre leszek kíváncsi, de ahhoz kell majd némi kezdőtőke.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#298) Atlantis


Atlantis
veterán

Hja, meg amit nem értek, a krumplit meg a répát miért nem lehet betenni a ház mellett a silóba? Azt mondja nem elfogadott...akkor hol tároljam?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#299) sz.mich válasza Atlantis (#298) üzenetére


sz.mich
tag

Veszel ilyen kis féltetőst. Na, abban. Van a kicsi, meg a nagy. Oda betolatsz és kiöntöd. Ez a valóságban is így megy amúgy. :DDD A siló csigáiban ugyanis elakadnának ezek a dolgok. A másik meg, hogy elviekben egy szárítón/tisztítón is átmegy a cucc, rostán, amin a krumpli meg a cukorrépa fennakadna. Ezeket más eljárásban kezelik.

[ Szerkesztve ]

Csak kp., az ár fix.

(#300) Atlantis válasza sz.mich (#299) üzenetére


Atlantis
veterán

Azt én is tudom, hogy a valóságban hogy van, de ez pl.: érdekes a játékban, hogy van, ahol nagyon figyeltek a részletekre, máshol meg magas szintű slamposság és felületesség van.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.