Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yaye


Yaye
őstag

Profik segítségét várom. Korábbi, félig (sem) megoldott problémámnak fejleményei vannak. Előzmény gyanánt már elsírtam a bánatom ebben a topicban: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=44629&arc=f[/L]
Valamint volt egy kis gondom ebben a topikban: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=45252&arc=f[/L] ami végülis úgy néz ki kapcsolatban van a fentebbivel.

Lényeg: a prociterhelés minden látható ok nélkül 10-50% között ingadozik, holott semmilyen processz nem terheli, és közben a hálózati csatoló szórványosan, néha veszettül cincog. Vírus és spyware úgy néz ki, nincs! Na most ajánlotta valaki a Process Explorer nevű progit. Letöltöttem, megvártam amíg beüt a rejtélyes terhelés, és íme: ''hardware interrupts'' leírással ott van a rejtélyes, gazdátlan cpu terhelés. E mellé megjelenik 2-10%-os terhelést produkáló ''deferred procedure calls'' is. Ha a gépből kihúzom a hálókábelt, vagy a helyi háló switch-éből húzom ki az internet (egyetemi hálózat) felé menő kábelt, a terhelés (az interrupt és a deferred calls is), valamint a sípolás is megszűnik! A kábel visszadugására rövidesen újra megjelenik. Ha viszont a hálókarit letiltom majd újra engedélyezem, vagy az egész gépet újraindítom, akkor jó ideig csönd van megint. Gyanakodtam valamilyen sunyi hálózati forgalomra, de a TCPview nem mutat semmit, legalábbis én nem látok semmit.

Guruk! Mi az a deferred procedure calls? Hogyan lehetne megtudni, hogy konkrétan milyen hardware interrupt blokkolja a procit (nyakam rá hogy a hálókari megszakítása, de bizonyítani kéne). Ha a TCPview szerint nincs közben hálózati forgalom, akkor miért szűnik meg a jelenség az internet lehúzásakor?! Hogyan okozhat a hálózat orbitálisan megnövekedett interruptokat? Ha a hálózat okozza, hogy hogy a gép újraindulásakor nem jelentkezik rögtön? Mi ez, hálózathiba, szoftverhiba, hardverhiba? Hogyan lehet ennek a végére járni?

Mellékletként itt a Process Explorer és a TCPview logja (rekettye a gépem neve :B ):


Process PID CPU Description Company Name
System Idle Process 0 60
Interrupts n/a 31 Hardware Interrupts
DPCs n/a 6 Deferred Procedure Calls
System 4
smss.exe 432 Windows NT Session Manager Microsoft Corporation
csrss.exe 488 Client Server Runtime Process Microsoft Corporation
winlogon.exe 512 Windows NT bejelentkeztető alkalmazás Microsoft Corporation
services.exe 556 1 Szolgáltató és vezérlő alkalmazás Microsoft Corporation
ati2evxx.exe 712 ATI External Event Utility EXE Module ATI Technologies Inc.
svchost.exe 740 Generic Host Process for Win32 Services Microsoft Corporation
hpgs2wnf.exe 412 hpgs2wnf Module
svchost.exe 784 Generic Host Process for Win32 Services Microsoft Corporation
svchost.exe 968 Generic Host Process for Win32 Services Microsoft Corporation
svchost.exe 996 Generic Host Process for Win32 Services Microsoft Corporation
spoolsv.exe 1160 Spooler SubSystem App Microsoft Corporation
avpcc.exe 1284 AVP Control Centre Kaspersky Labs.
NAVAPSVC.EXE 1316 Norton AntiVirus Auto-Protect Service Symantec Corporation
svchost.exe 1684 Generic Host Process for Win32 Services Microsoft Corporation
lsass.exe 568 LSA Shell (Export Version) Microsoft Corporation
ati2evxx.exe 1772 ATI External Event Utility EXE Module ATI Technologies Inc.
taskmgr.exe 1572 Windows Feladatkezelő Microsoft Corporation
explorer.exe 1844 1 Windows Intéző Microsoft Corporation
ApntEx.exe 352
EM_EXEC.EXE 572 Logitech Events Handler Application Logitech Inc.

Process: System Idle Process Pid: 0



[System Process]:0 TCP Rekettye:2616 localhost:2615 TIME_WAIT
lsass.exe:568 UDP Rekettye:isakmp *:*
NAVAPW32.EXE:1988 TCP Rekettye:1031 Rekettye:0 LISTENING
svchost.exe:1028 TCP Rekettye:5000 Rekettye:0 LISTENING
svchost.exe:1028 UDP rekettye:1900 *:*
svchost.exe:1028 UDP Rekettye:1900 *:*
svchost.exe:740 TCP Rekettye:epmap Rekettye:0 LISTENING
svchost.exe:784 TCP Rekettye:1025 Rekettye:0 LISTENING
svchost.exe:784 UDP Rekettye:1036 *:*
svchost.exe:972 UDP Rekettye:1038 *:*
System:4 TCP Rekettye:microsoft-ds Rekettye:0 LISTENING
System:4 TCP Rekettye:1035 Rekettye:0 LISTENING
System:4 TCP rekettye:netbios-ssn Rekettye:0 LISTENING
System:4 UDP Rekettye:microsoft-ds *:*
System:4 UDP rekettye:netbios-ns *:*
System:4 UDP rekettye:netbios-dgm *:*

(#2) Yaye


Yaye
őstag

Nincs az egész PH!n egyetlen hálóguru sem? :( UP!

(#3) hankey válasza Yaye (#1) üzenetére


hankey
csendes tag

Ha jól látom 2 AV alkalmazás is fut. Mondjuk kezdetnek leszedném az egyiket. NAV vs. Kaspersky

(#4) Yaye válasza hankey (#3) üzenetére


Yaye
őstag

A Kasperskynek csak a kontroll központja megy, a realtime szkennere nem, pont mert összeakadt a nortonnal. A Kasperskyt egyébként is csak nem rég tettem föl, hátha talál valamit amin a norton átnézett, de nem. Szóval, sajna nem a dupla vírusirtó a ludas.
Tegnap földobtam egy tűzfalat is, de az sem fog semmit ami indokolná a megveszekedett interrupt-rohamokat. Nincs hálóforgalom, mégis ha lehúzom a külső hálót, megszűnik a gond.
Az a baj, hogy képtelen vagyok eldönteni, hogy hardverhibáról van-e szó, mert a belső hálónk nem okoz hibát, viszont a külső (egyetemi) is csak ezen a gépen. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.