Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ez nagyon gáz! (proci vs. lap) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

Halihó mindenkinek!

Vettem használtan egy AMD T-bird 1,2Ghz-es prockót (már alapból tuningolt ,lesarkazás....,2x2 láb összekötve...).
Így alapból ment 1333Mhz-en.
A lényeg, hogy mielőtt beletettem a procit a lapba, még ment az 1700+ XP procimmal. Egész nap túrtam a gépnek.
Nos, beletettem a 1,2Ghz-es prockót. először az FSB-je 266Mhz volt. és egy eddig jónak bizonyult kis ventit raktam a pofájába (SCS KKC72B).
Megnézem biosba a HW monitor-t ,bazz 102 CELSIUS fokos volt a proci. Alap fesz 1,75V. minden alapon volt. Nem ment lejjebb a hője még egy TITAN D5TB-től sem.
A gép nem ment így sokat. A windows-t már meg sem vártam vele, inkább kikapcs.
Mondom ez kurva jó ,mármint a 102 fok. Jóvan akkor, megszüntetem a lábak összekötését. Sikerült. Egy párszor próbálkoztam előtte még a 1700+ XP-vel. 4-5 alkalomból 1x-2x jött be képernyő, és ha jól emléxem akkor meghalt amint felismerte a lapban lévő procit. újraindít, semmi. aztán talán még1x bejött.
utána vissza az 1,2Ghz-es AMD-t, lábkötés :) nélkül, talán az is ment 1x-2x. aztán már végleg semmi, de még akkor is 100fokos volt.
Azóta semmivel sem megy a lap!
Na, vajon mi a szar van? Lap vagy proci szállt el?
A proci nem füstölt el szerintem :).
A lényeg hogy azóta képernyő nem jön be. a vinyók felpörögnek ... de kép az nuku.
ja és a másik hogy biosban beállítottam hogy 65fokot ha eléri a proci hője akkor gép kikapcs. 100fokosra volt a proci írva, a gép mégis ment.
lehet hogy mégsem volt 100fokos???
ezt nem értem, de mind1.
inkább várom a segítséget !!!
thx.

(#2) G_MaSTeR


G_MaSTeR
csendes tag

100 fok az szép, csodálom hogy egybe van.amúgy nem tom mi lehet:)

(#3) Alvin_ti4200 válasza roPHka (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem az alaplap elszállt, ha garis vidd vissza. Mellesleg próbáld ki a proci összebaszás nélkül egy másik lapban, de óvatosan.

(#4) roPHka


roPHka
senior tag

hi!

szvsz az lesz, mármint lap gariba vitele.
ja, amúgy a PULSAR az szerintetek milyen forgalmazó?
Normálisak vagy egy köcsögök?
Csak mert a lapot oda kő visszavinnem.

(#5) roPHka


roPHka
senior tag

egy köcsögök = köcsögök (szebben : szemetek) :)

(#6) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Vitus
őstag

Azt hogyan lehet? Mármint óvatosan? Belerakja egy másik lapba és elindítja ennél hogyan lehet még óvatosabban??? :DD :DD :DD :DD :DD :DD
Az a 102Fok az überfasza azzal biztos bele írhatnád magad valamilyen rekordok című topikba :C Szerintem is a lap a halott.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem lehet óvatosabban, csak úgy értettem, hogy bele ne törje:)):DD

(#8) roPHka


roPHka
senior tag

a csákó akitől vettem, asszondja : 102 fok az sok!!! és hozzáteszi hogy TITAN CU5TB-vel neki olyan 60 vagy alatta volt, mittom én.
Meghogy utána vízhütéssel.... már nem számít...
és elkezdi ecsetelni hogy tegyek rá nagyobb 8mm-es ventit, az lehűti, meghogy ezek a procik még sok wattot vagy mi a faszt vesznek fel. na mind1.
nem értem ezt se, meghogy hogy lehet 102 fokos egy proci.
ja, a másik meg hogy volt már ilyen procim 2x is, és mindkettőre elég volt pl. SCS KKC72B (1500Ft-os) hűtő. kb 50alatt volt vele a procim.
szal' passz.
lehet hogy szar a proci? lehet ilyen? mostmár valszeg a lap szar, de úgy értem hogy lehet hogy ''rossz'' procit adott el nekem?

(#9) roPHka


roPHka
senior tag

amúgy ha a lap halott, akkor mi a faszt csinálnak vele?
kicserélik? remélem igen.
remélem nem rám kenik a dolgot, hogy én kúrtam el.

(#10) Alvin_ti4200 válasza roPHka (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A KKC72B az max. egy 1200-as Celeronig elég, szóval mázlid volt

(#11) Vitus válasza roPHka (#9) üzenetére


Vitus
őstag

El ne mond, hogy húztad miért ne cserélnék ki. :) :) A titan CU5TB az egyik legbikább hűtő ha azzal is csak 60 fog körül volt akkor nem is csaodálkozom, hogy a te picike hűtőddel felforr. Mintha írtad volna, hogy le van sarkazva biztos 100%-os az a proci? :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) Alvin_ti4200 válasza roPHka (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pedig ha egy szemetebb hely, akkor ez igen könnyen bekövetkezhet:( Bluefishben pl. mindenkinek ezt mondják

(#13) roPHka


roPHka
senior tag

ja, az amúgy előfordulhat hogy nem is 102 fokos volt a proci, hanem csak hülyeséget írt ki hw monitor?
és az előfordulhat-e hogy csak az én lapomban volt ilyen magas a proci hőmérséklete?
mondjuk nem hiszem :), de inkább sírok :(

(#14) Vitus válasza roPHka (#13) üzenetére


Vitus
őstag

Az ecs alapok elég jók nem hiszem hogy ilyen 60 fokokat csalna a hőmérője :(

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#15) roPHka


roPHka
senior tag

figyu a KKC72B-m volt az előző eddigi 2db 1,2Ghz-es T-bird-ön is, és jó volt velük.
még 60fokos sem volt a proci.
lehet hogy ezzel a procival gáz van, de nem tudom. lehet hogy az a lesarkazás... :)

(#16) roPHka


roPHka
senior tag

ja amúgy a lesarkazást említve, hát nem tudom hogy az szerepet játszik-e a dologban? bár megeshet, hogy amiatt gázos a proci, de nem tudom biztosra.
mondta a srác hogy neki is ECS (régebbi szériás) alaplapban volt és hogy abban így ment tökéletesen. hát úgylátszik az enyémben nem akart :)

(#17) Vitus válasza roPHka (#16) üzenetére


Vitus
őstag

Nem lehet, hogy az a srác ilyen műmájer volt? :) Nem csak etetett? Vagy jól ismered?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) Alvin_ti4200 válasza roPHka (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Javítsatok ki ha tévednék, de én eddig úgy tudtam, hogyha egy procit lesarkaznak, akkor annak azonnal kampec.

(#19) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


Vitus
őstag

Nem feltétlen. A p3-nál tényleg vége volt. De a tb procikkal én is találkoztam már minek nem volt meg a sarka és nem nagyon zavartatta magát (a srác se aki el akarta adni :) )

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#20) roPHka válasza Vitus (#17) üzenetére


roPHka
senior tag

hát lehet hogy az volt. tudja a ****.
de normálisnak tűnt. mikor írtam sms-t visszahívott...
persze attól még lehet hogy ****kalap :) és átbaszta az arcom, de akkor az már az én bajom.
máskor biztos nem veszek lesarkazott procit. de szerintem T-bird-öt sem :)

(#21) Vitus válasza roPHka (#20) üzenetére


Vitus
őstag

Jó kis proci az! Már ha jó!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#22) roPHka


roPHka
senior tag

biztos jó proci. előtte is volt már 2 olyanom, és mind2 tökéletes volt

(#23) Vitus válasza roPHka (#22) üzenetére


Vitus
őstag

Igen de azok jók voltak! Ha ez is jó akkor jó! :))

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#24) roPHka


roPHka
senior tag

hát Vitus, ez nem tudom mikor fog kiderülni.
lehet hogy többx nem rakom bele alaplapba :), nem hiányzik hogy elszálljon még 1 lap.

(#25) Vitus válasza roPHka (#24) üzenetére


Vitus
őstag

Nem hiszem, hogy a proci tönkre tenné az alaplapot. :) Én egyszer kicsi suttyó koromban beleraktam egy 286-osba egy 287-es matematikai társprocit cskhogy fordítva :) elsült 1 lába eltünt mintha ott sem lett volna a gép tökéletesen ment lehetett mérni a proci sebességét csak hibázott mint állat. Pl. ott lehetett észrevenni hogy gáz van, hogy a win 3.11-ben egy számológép progi tök hülyeségeket írt pl.: 2x2 az nála 3.9999999 volt :) És ez tök komoly nem hülyülök. Persze az már úgy történt hogy rendesen be lett rakva a proci csak éppen egy lába hiányzott mert az elpárolgott :) :) :) :DD Mókás volt.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#26) roPHka


roPHka
senior tag

hát ez nagyon jó :)
remélem nekem nem így lesz :)

(#27) Vitus válasza roPHka (#26) üzenetére


Vitus
őstag

Az volt a mákom, hogy semmi sem használta akkor még a matematikai társprocit csak az exel 2.0 ha használták volna a progik akkor fagyott volna de így benne volt őár hónapig aztén amikor a felesége elkezdett exel + word meg alapfokú szuper tanfolyamot tanúlni akkor nem tudtam megmagyarázni neki hogy ha 2dl bor 50 forint akkor 4dl miért csak 99.999999 :) Akkor kivettem és a kukábavágtam. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#28) roPHka válasza Vitus (#27) üzenetére


roPHka
senior tag

tetszik az előző hozzászólás :), amúgy meg köszi a segítséget.
Lenne itt meg egy kérdés, ez is gáz egy picit :) :
A T-bird procin, a magnál egy kis rész szerintem elfüstölt (talán inkább letört).
Ez gáz ugye, vagy attól még mükődhet. A proci magján az nemcsak ilyen védőburok szerűség?
hogy lehet képet beszúrni?
az hosszabik odalt a sarkánál egy kevéske eltűnt. szerintem akkor amikor tettem vissza fel rá a ventit, mert akkor hallottam egy kis morzsolásszerű hangot :)

(#29) roPHka


roPHka
senior tag

a hogy lehet képet beszúrni, az inkább a hozzászólás végére kerüljön, és csak annyit értek rajta, hogy a hozzászólásaimba hogy tudok képet beilleszteni?

(#30) _Volkovy_ válasza roPHka (#29) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hi!
Ez a 102 fok tuti celsius?Nekem ez jutott eszembe :) Nem lehet hogy Fahrenheit?

(#31) roPHka válasza _Volkovy_ (#30) üzenetére


roPHka
senior tag

szia Volkovy!

hát akárhogy emléxem vissza rá, mindenképp 102 celsius fok!
kiírta hogy a rendszer 31-32 fokos, valahogy így volt, a proci pedig 101-104 fok között fűtött.
a borda is olyan forró volt mint az állat, mikor megnéztem, ment egy fél percet kb., még annyit se.

(#32) Vitus válasza roPHka (#28) üzenetére


Vitus
őstag

Küld el nekem a képet mailbe és berakom ide neked.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#33) roPHka


roPHka
senior tag

nemtudod leírni hogy kell beilleszteni? csak hogy végre megtanuljam már :)

(#34) Vitus válasza roPHka (#33) üzenetére


Vitus
őstag

Felrekod valahová a képet (csinálsz egy ingyenes szolgáltatónál tárhelyet) od felmásolod és belinkeled ide Linkelés így kezded [L.]Itt a link helye[/L.]
A kép, hogy itt meg is jelenjen [IMG.]Itt a képnek a linkje[/IMG.] A pontok nem kellenek a szögletes zárójel közé!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#35) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Most már tudtommal nem lehet képet beszúrni..amióta R3 van..tegyétek ki a linket és kész..:)

(#36) _Volkovy_ válasza roPHka (#31) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hi!
Ha a system 31 akkor tényleg Celsius fok.Akkor viszont nem értem.A borda forró,tehát van hőátadás..Esetleg lehet hogy a lesarkazott proci miatt van ez a fesztivál?
Remélem nem,mert nekem meg egy 900-as cerkám van(használtan vettem,de bolttól),és annak is le van csapva a széle..Ha az is ezt csinálja,rájuk gyújtom a boltot..

(#37) roPHka


roPHka
senior tag

na mind1. nem kell az a kép most.
amúgy válaszolnátok a 28. hozzászólásomra?

(#38) Vitus válasza roPHka (#37) üzenetére


Vitus
őstag

Nem az nem végőburok :) Ha szerencséd van müxik ha nincs akkor meghalt. Tudod a puding próbája ..... :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#39) roPHka


roPHka
senior tag

segítsek én is rájuk gyújtani ?
igaz én nem onnan vettem ahonnan te, de attól még felgyújhaggyuk a bótot :)
amúgy lehet hogy a lesarkazás miatt van.
mostmán mind1. a lapom elszállt. mostmár a procira vagyok kíváncsi, meg a hozzászólásotokra.

(#40) _Volkovy_ válasza roPHka (#33) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Egyébként nyugi a sarkazás miatt:).Most gondolkoztam és eszembe jutott hogy én eladtam egy lesarkazott 850-es Tbirdöt..Rendesen hiányzott belőle egy csomó,és ment.Talán a hőfoka volt valamivel magasabb(2-3 fok).
Másik alaplapban és hűtővel próbáltad?Esetleg bevinni oda,ahonnan vetted,és megnézetni velük?

(#41) roPHka


roPHka
senior tag

nem védőburok ? basszák meg :) asszittem az. hogy nem képesek rakni olyat rá.
kitalálhatnák ilyen barmoknak mint nekem :)
még jó hogy értek a procikhoz meg miegymáshoz (védőburok :) ha-ha) :D

(#42) roPHka


roPHka
senior tag

egy csákótól vettem. de így már hogy vigyem vissza, hogy hiányzik a magból egy picinyke darab.
azért még remélem müxik, meg müködni is fog egy másik lapban tökéletesen.

(#43) Vitus válasza roPHka (#42) üzenetére


Vitus
őstag

Ezért ócsó látod a p4en mekkora felület végi a magot és adja át a hőt többek között ezért drága. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#44) sirály12 válasza Vitus (#43) üzenetére


sirály12
őstag

Hát ezzel azért vitatkoznék. Egy ien kupik max párszáz forint. Szal nem ézért dráda az intel proci. Hanem inkább azért mert az intel minél több hasznot akar termelni.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#45) Vitus válasza sirály12 (#44) üzenetére


Vitus
őstag

Jó akkor azzal sem értesz egyet, hogy nagyobb felületen adja át a hőt a hűtőbordának? És ha figyelmesen olvastad volna akkor úgy írtam, hogy többek közt ezért és nem pont ezért. De tény a p4 jobban össze van rakva! De ezen most ne vitatkozzunk. A 70% feletti piac is azt mutatja, hogy nagyon rossz úton jár és sok félnivalója van :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#46) sirály12 válasza Vitus (#45) üzenetére


sirály12
őstag

Ha belegondolsz akkor nem nagyobb felületen adja át a hőt, hanem egy kupak van rajta, ami nem a mag hanem csak egy közvetítő felület. Attól a mag még kb ugyanakkora mint egy amd-ben.
Hát hogy jobban össze lenne rakva? Hát csak annyit mondok hogy 4-500 Mhz -el alacsonyabb frekivel is általában gyorsabb az amd.
Az a 70% meg azért van mert a csomó intelbuzi megveszi a sokszor kétszerannyiba kerülő celeoncsot és örül neki, míg az amd feleannyiből kitelik és gyorsabb is.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#47) Vitus válasza sirály12 (#46) üzenetére


Vitus
őstag

Én imádom az AMD-t de tény ami tény jól tartotta magát a 800QBBs és a dual ddr megjelenéséig. De mostmár nem tud lépést tartani az intellel. Majd az athlon 64 én nagyon szeretném ha bejönne nekik! De azért ha belegondolsz abba a két filléres ''kupakba'' annak egy külön gyártósor kell és az nem 2 fillér. És az egy jó dolog nem véletlen használja már az amd az opteronnál is. És láss csodát már nincsenek hűtési problámák sőt a legkisebbekre még passzív hűtés is elegendő. Na de ne offoljuk szét a topicot mindekettpnek van előnye és hátránya. Ja és a celeronról az irodai gépekbe a legjobb nem melegszik olcsó ólcsó lapokkal. Nehogy azt hidd, hogy az egyszerű ''ostoba user'' aki celeront vesz az tartja fel az intelt :) És nem vagyok intel fan de vannak tények amiket el kell fogadni akármennyire is fáj.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#48) sirály12 válasza Vitus (#47) üzenetére


sirály12
őstag

OK.
Ne offoljuk szét. Egyébként én sem utálom az intelt, nekem is van még egy régebbi 800-as celeroncsom, amire használom arra elég.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#49) Sanya válasza sirály12 (#48) üzenetére


Sanya
nagyúr

sőt, én most egy 266@400-as cerka elött ülők, amiben 400mb ram, és egy gef2gts van. netre jó, cs megy rajta 640*480-ban

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50) roPHka


roPHka
senior tag

nekem is van egy Celeron 300 Slot-1 procim és azt kell mondanom megvagyok vele elégedve. Szinte tökéletes és nekem is jó arra amire használom (dísz a falon) :D (amúgy valóban hibátlan,csak nemtudom felhasználni)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ez nagyon gáz! (proci vs. lap) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.