Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zanik


Zanik
addikt

Szomorú hogy az EU-s piacra nem hozzák a 65" belőle.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2) bytesizelife


bytesizelife
kezdő

Biztos velem van a gond, de miért nincs a miniLED-csúcsmodellekből 40-43 colos méret? Szívesen fizetek a jobb képminőségért, de nem kell csatahajó a nappaliba.

(#3) Quadgame94 válasza bytesizelife (#2) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Van. 43QN90C de annyiért már van 42C3 is. 55 inch pedig elég sok van és az nem csatahajó egyáltalán.

(#4) wallace 234 válasza Quadgame94 (#3) üzenetére


wallace 234
őstag

Kíváncsi leszek ,hogy a tesztek alapján mit tud ez a tv ! De sajnos a Sony ismét túl áraz,pedig ígéretes az új mini ledes vezérlésük.

(#5) Quadgame94 válasza wallace 234 (#4) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Amennyiért adják ezeket QD OLED-et meg MLA OLED-et adnak. Most rendeltem 65G3-at 740 ezerért. Fele annyi :D

(#6) mad823 válasza Quadgame94 (#5) üzenetére


mad823
őstag

A G3 65" 4000 USD-n nyitott, ez 3300-on. Mi amikor a matekot tanultuk, akkor a 3300 számított kevesebbnek.

(#7) Quadgame94 válasza mad823 (#6) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Én amikor fizikát akkor sajnos azt mondták lehetetlen az időutazás. De te lehet a múltban vásárolsz. Nekem a jelenben kell és a jelenben mindegyik felejtős ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#8) mad823 válasza Quadgame94 (#7) üzenetére


mad823
őstag

Az ugye megvan, hogy egy tavalyi modellt hasonlítasz egy ideihez, és a G4 ára jelenleg 1,3M?

(#9) Zanik válasza mad823 (#8) üzenetére


Zanik
addikt

De nem érted, hát most tavalyi modellt kell venni! Hát hogy akar versenyképes lenni a Sony ha nem képes tavalyi csúcsmodellek mostani árán adni idei csúcsmodelljét? ;]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10) Quadgame94 válasza mad823 (#8) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Az a tavalyi csúcsmodell egy MLA OLED ez meg egy miniLED :D Teljesen mindegy tavalyi e vagy sem. Képminőségre sokkal jobb. Vagy te mi alapján veszel tévét?

(#11) Quadgame94 válasza Zanik (#9) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Nem is akarnak versenyképesek lenni, ezért adnak el évente tized annyi tévét mint az LG. Csúcsmodell ide vagy oda ez egy miniLED tévé. Sosem lesz olyan jó mint egy OLED.

(#12) bytesizelife válasza Quadgame94 (#3) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Sonyra gondoltam, a Samut kihagynám. Valahogy természetellenes színei vannak.

(#13) Quadgame94 válasza bytesizelife (#12) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Be kell állítani és akkor jó lesz. Sony-nak is van 42 OLED-je 42A90K 500 ezerért adják :D 42C3 280 ezer :D Ennyit róluk szerintem.

(#14) bytesizelife válasza Quadgame94 (#13) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Beletrafáltál, pont a 42A90K-t vettem meg :D

(#15) mad823 válasza Quadgame94 (#10) üzenetére


mad823
őstag

Egyetlen teszt sem jelent még meg róla, szóval nem tudjuk milyen. A képminőség nálad pontosan melyik paramétert jelenti? Biztosan tudok néhányat, amiben a Sony jobb.

(#16) Zanik válasza Quadgame94 (#11) üzenetére


Zanik
addikt

Látom nem érted, hogy a Sony miért készítette el ezt a MiniLED TV-t, a lényeg itt a csúcsfényerő, amiben sajnos az OLED még nem tart ott ahol a miniLED TV-k (kb. 1400 nit-et tud a G3 2-3%-os területen), ráadásul az agresszív ABL (automatic brightness limiter) sokszor leveszi a fényerőt, ami rengeteg felhasználót zavar HDR tartalmaknál.

Nyilván sose tud majd olyan kontrasztot és szép feketét mint az OLED-ek, de megközelíti, miközben nagyobb a fényerő, jobban tudja megjeleníteni a HDR tartalmakat, és mondjuk napsütötte világos nappaliban is tudod használni.

Nem hiába dicséri amúgy Caleb Denison és Vincent Teoh is a panelt, ha olyan szar lenne, nem rejtenék véka alá a véleményük.

Mondom mindezt úgy, hogy nem vagyok Sony-fan!
LG TV-m van, és valószínű LG-t fogok venni újra (C4-et majd talán), mert a Sony tényleg drágább, de gyönyörű képe van az A95L-nek, A80L-nek is, és szerintem ennek a miniLED TV-nek is szép képe lesz.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#17) Quadgame94 válasza mad823 (#15) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Nem kell ahhoz semmilyen teszt. Biztosan nagyon szuper lesz. Senki sem írta, hogy gáz lenne. Én az árazásra tértem ki. Fele annyiért kapsz OLED-et akkor igazából nincs létjogosultsága, hiszen a piacon van más miniLED is olcsóbban nagy fényerővel. A sony alatt meg melyik típust érted? és melyiknél jobb? G3-nál az A95L jobbnak mondanám.

Képminőséget összességében értem. Fényerőben jobb a miniLED az OLED-nél - bár 1000+ nit mindenre elég ha csak nem nappal 360 fokos panorámás nappaliban nézel éppen filmet :D

(#18) Quadgame94 válasza Zanik (#16) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Senki se írta, hogy rossz nem tudom honnan vetted ezt. Igen aki 360 fokos panorámás nappaliba helyezné el a tévéjét és nappal nézné full napsütésbe besötétítés nélkül akkor ja a G3 kevés. Mondjuk csak gratulálni tudok ennek az embernek, de ez az Ő dolga. Viszont neki sem kell venni ilyen drágán tévét. Vannak miniLED alternatívák fél áron. Nekem nem a tudásával van gondom, hanem az árazásával. .

[ Szerkesztve ]

(#19) PTM válasza Quadgame94 (#18) üzenetére


PTM
junior tag

De minden új tévé árazása ilyen és már 20 évvel ezelőtt is ilyen volt, plazma, LCD, OLED, mindegy. Lehet vele gondod, csak ez olyan mintha rácsodálkoznál, hogy jé, az ég kék.

(#20) Quadgame94 válasza PTM (#19) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Nem csodálkozok rá nem tudom miből szűrted ki. A lényeg, hogy van alternatíva és van jobb/hasonló TV sokkal olcsóbban.

Sony nevetséges árazással bír amúgy is. 65X95L minLED tavalyi modell és 900 ezer forint :D

(#21) bteebi válasza Zanik (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Egyáltalán nem. Annyiért már 77"-os OLED-et és soundbart lehet venni. :U Persze ez Sony, szóval csoda, hogy nem még drágább. :))

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) Morph76


Morph76
aktív tag

A cikk írójának kár volt a dollár árakat átszámolni 1 az 1-ben, mert ez itt Európában SOHA nem igaz. Nyugodtan lehet a dollárt euróban számolni, az lesz a reális itthoni ár is forintban.(de ezt már rég megtanulhattuk)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.