Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:30:38

LOGOUT.hu

A topikban hirdetni TILOS! A hirdetések helye a HA-n van.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Maksifül


Maksifül
senior tag

Valaki tud egy oldalt, ahonnan szerezhetnék 14 napos trialt? a kliens már telepítve, csak nem tudok bejelentkezni.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#52) LukE válasza Maksifül (#51) üzenetére


LukE
veterán

mar regi kerdes, de hatha kell masnak is. [link] jobb fonn trial kulcs gomb. Meg van az oldalon egy trail kulcsot akarok topik is, ha valamiert nem kapnal. (aktiv jatekosok is kuldhetnek 2 hetes kodot)
kezdo faq: [link]
elofizetes faq: [link]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#53) Zenty


Zenty
őstag

hardwirednél állandoan van 14 napos trial szal proba lehetöség böven van :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#54) Reno7


Reno7
senior tag

picit kihalt a topic,de kérdezek hátha...
1.ez a kalózos dolog hogy működik?jön néhány köcög tag kinyír és elviszi a cuccaidat?
2.ha meghalsz hogy éledsz újra? :F
3.ezek a carrier osztájú hajók hogy működnek?jön x player és dokkolnak rád? :F
4.ez a titán osztály mit tud azon kívül hogy bolygó méretű és millió fegyver van rajta? :F

[sokat tok kérdezni tom,de ezekre eddig nem kaptam választ :( :O ]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#55) LukE válasza Reno7 (#54) üzenetére


LukE
veterán

0: van egy olyan, hogy [link]. -> fórum, azon belül meg az ''olvasás'' opció :))

egyébként
1: van high-sec, ott relative biztonságban vagy (amíg nem szállítasz több száz mill ISK értékű cuccot, vagy nem csinálsz valami baromságot, mert a CONCORD (~zsaruk) pár mp-en belül odajönnek, és szétcsapják az agresszort.
2: ha a hajódat kilövik, akkor a ''pod''-odban (mentőkapszula) találod magad. Ha NPC lőtt ki, akkor kb nyugisan bemehetsz egy állomásra, vehetsz új hajót, etc. De ilyenkor a hajód, és a felfittelt cuccok nagy része elveszett.
ha a pododat is kilövik, akkor a klónozó állomáson ébredsz fel. Ha volt elég jó klónod, akkor nem veszítesz skill pontokat, és vehetsz új hajót, etc...
3, 4: ezek kicsit nagyon távoliak egy kezdő karakternek (titánból játékosok kezén van össz 2db)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#56) Reno7 válasza LukE (#55) üzenetére


Reno7
senior tag

kösz :R :)) :DD
3,4:gondoltam hogy nem egy flottát nyomnak a kezembe :DDD :))

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#57) Xelo


Xelo
addikt

én is toltam anno egy hónapot, rá is jöttem hogy én az ilyen mmo-kat nem szeressük :DDD egyébként jó játék, ha van türelmed, meg ha bejön a stílusa.. csak nekem nem jött, pedig szerettem volna

(#58) Skyer


Skyer
senior tag

Én azt se tudom hogy kell játszani ezzel a játékkal.Valaki tudna segíteni?A magyar oldalon csakolyan faq van ahol nem a játékmenet kezdetét írják. kiprobálnám , el is indítottam kaptam egy hajot meg utazgattam ide oda de semmi mást nem értek. sikerült megbányásznom nagynehezen egy aszteroidát, benne van a cargomba de nemtudok vele mit kezdeni. bedokkoltam egy állomásra de nem tudok fegyvereket se felrakni, véletlen lekopasztottam a hajomat így még az alap fegyverek is eltüntek :( most egy kopasz hajom van, lehet megint megkell killelnem magam?egyszer már megöltem magam akkor egy kapszulába voltam 16 percig..segítsetek hogy kell ezzel játszani.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#59) ollie válasza Skyer (#58) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semennyit nem tudsz angolul?

***

(#60) K3NZO


K3NZO
senior tag

Én is új leszek, egyszer már próbáltam ezt a játékot, de nem sok sikerrel jártam és akkor el is ment a kedvem az egséztől. Csak kóvájogtam mint gólyakaki a levegőben, talán most. Spyker lehet msn címet kéne cserélnünk, hogy együtt lámázzunk :).

Egyenlőre még másfél hétig vagyok free utána fizetnem kéne. Mennyi is ennek a játéknak a havidíjja?

"Per aspera ad astra"

(#61) ollie válasza K3NZO (#60) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

GyokZoli néven vagyok a játékban, ha megkeresel segítek.

A havidíj attól függ, hogy milyen hosszú időszakra fizetsz elő. Az első hónap fix 20 euro, viszont egy 3 havi előfizu 38 euro, ami kb 3300 Ft-nak felel meg havonta.

***

(#62) K3NZO válasza ollie (#61) üzenetére


K3NZO
senior tag

Ha sikerül életet lehelni a játékba akkor megkereslek :). Köszönöm addig is a segítőkészségedet.

"Per aspera ad astra"

(#63) ollie válasza K3NZO (#62) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit jelent ez az életet lehelni? Elég egyszerű, felinstallálod, elindítod és bejelentkezel. :D
Persze a bejelentkezéshez előszőr regisztrálni kell a www.eve-online.com-on.

Ja, és a premium content nem fog futni integrált és alsókategóriás vga-kon, szóval felesleges a nagyobb klienst letölteni (de attól még futni fog, csak a premium content ki lesz kapcsolva). Egyébként ettől nem kell megilyedni, a premium csak grafika tuningot jelöl, tehát max látványban lesz rosszabb.

***

(#64) Romeo23


Romeo23
tag

Sziasztok!
Rákaptam az ilyen netes gamekra, Project Torqe nagyon bejött. Érdekelne engem is ez az EVE. Egy hónapra 3300HUF körül van az ára? Hú, azé az nem olyan baráti... Ez a game akkor olyan mint a Freelancer? Angolt én se vágom annyira, németül nem lehet játszani? :) Most nem tudom megnézni a weboldalukat, mert melóban vagyok és gaming miatt le van tiltva. :(

[ Szerkesztve ]

Project Torque nickem: PeArp80

(#65) K3NZO válasza ollie (#63) üzenetére


K3NZO
senior tag

Egyszerűen nem indult el akárhogyan is telepítettem, pedig a gép bírta volna. De már mind1 köszönöm azért a segítő szándékot :) :).

"Per aspera ad astra"

(#66) ollie válasza Romeo23 (#64) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak angol kliens van.

A játék némileg hasonlít az Elite-re, de annál sokkal összetettebb és bonyolultabb, ezért nehezebb is megúnni.

Sok mindent csinálhatsz benne:

1. Küldetéseket kérhetsz és végrehajthatsz (ezek lehetnek a lenti kategóriákból is)
2. Kereskedhetsz
3. Bányászhatsz
4. Felderíthetsz
5. Gyárthatsz
6. Fejleszthetsz
7. Kalózkodhatsz
8. Fejvadászkodhatsz

...és szerintem még sok más mindent...

A játékban nincs semmi shoot'em up rész, a harc nem ügyességi, hanem taktikai.
Bizonyos szinten egyedül is elboldogulsz benne, de azért nem árt, ha belépsz egy játékos cégbe (corp-ba), ahol segítséget kaphatsz, ha szükséged van rá.

1 dologban nagyon különbözik a többi MMORPG-ktől. Itt komoly anyagi (természetesen a játékban levő pénzre gondolok) veszteségeid lehetnek ha kilővik a hajód, vagy rosszul döntesz valamiben, szóval itt sokkal jobban át kell gondolni mit, hogyan és miért. Viszont ez emeli is a szinvonalát a játéknak.

***

(#67) Romeo23 válasza ollie (#66) üzenetére


Romeo23
tag

Köszönöm az infót! Akkor ebben van olyan, hogy ülök a hajómban és megyek az űrben, leszállok bolygókra, űrállomásokra? :) Mert akkor ez tetszeni fog nekem. Akkor te is háromhavonta fizeted a 38EUR-t?

[ Szerkesztve ]

Project Torque nickem: PeArp80

(#68) LukE


LukE
veterán

van német nyelvű kliens is.
evehu...

szerk: kicsit túrkálsz, és találsz egy shattereltkristályt, ahol a 90d gtc nem 38€, hanem 38.85$. Kicsit olcsóbb, és legális megoldás (szóval nem ebay/bannolnak érte megoldás).

Sőt, csinálsz 1 trialt. Azzal elmókázól 2 hétig (ha van steamed, akkor 3-ig, bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos). Ezután már valszeg tudod, hogy mit is akarsz csinálni. (minden karakterrrel megtanulhatsz bármit, csak idő kérdése. Az idő meg az alap statok kérdése, tulképpen csak ezt lehet elrontani...)
Ha rájössz, hogy nem volt tökéletes az első karaktered, csinálsz egy újabb trialt, úgy, ahogy akarsz tovább játszani :)
Aztán aktiválhatsz GTC-vel. Így van néhány heted ingyen. (bár trial karakterrel nem vezethetsz minden hajótípust)

[ Szerkesztve ]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#69) Romeo23 válasza LukE (#68) üzenetére


Romeo23
tag

Na letöltöttem , feltelepítettem. Hogy kell megcsinálni, hogy pár hétig ingyen legyen? Most ilyen 20EUR-s fizetési módot ajánlott fel. Ki se próbálhatom?

Project Torque nickem: PeArp80

(#70) LukE válasza Romeo23 (#69) üzenetére


LukE
veterán

kuldtem egy trial kulcsot. De n+1 helyen lehet talalni a neten...
2 hetig lehet ezzel hasznalni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#71) ollie válasza Romeo23 (#67) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, 3 havonta fizetem, bár néhány hónap alatt el lehet jutni olyan szintre a játékban, hogy ne kelljen fizetni érte (pontosabban a játékbeli pénzzel is lehet timecode-ot venni).

Bolygókra nem tudsz leszálni itt, de űrállomásokra igen. Mehetsz viszont az aszterioda övekbe is akár (pl. bányászni).

***

(#72) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Gondolkoztam melyik topicot hozzam fel, a másik frissebb, ebben több hsz van... legyen ez :)

Szóval triallal próbálkozok egyelőre, egy olyan problémám lenne, hogy ablakban szeretnék játszani, viszont hiába választom ki a window módot, akkor is kirakja teljes képernyőre a játékot :F Gyakorlatilag olyan, mint ha nem lenne kerete az ablaknak, ráadásul eltakarna mindent, beleértve a tálcát is. alt+enter nem segített. Ráadásul ilyenkor a kurzor, meg a tényleges pozíció sincs szinkronban, ebből gyanítom, hogy ez nem szándákosan ilyen. Hivatalos fórumot próbáltam átböngészni, de semmi ezzel kapcsolatos dolgot nem találtam, mindenki általában az ellenkezőjét próbálja elérni :D

Windows7 64 bit, illetve Radeon4850.

U.I.: Topicot nem kéne átnevezni valami másra? Ha jól sejtem a 2nd genesis egy patch címe volt, azóta meg már nem ott tart a dolog.

Szerk:
Jobban megnézve, hiába váltok window módra, ugyanúgy full screenként fut a program. Szóval ha alt+tab-ot nyomok, akkor látványosan úgyanúgy "újratölti" az asztalt, mint ha full screenben futna.

[ Szerkesztve ]

(#73) ollie válasza Cathfaern (#72) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem nincs gondom window móddal. A beállításoknál állítottad arra? Persze célszerű kisebb felbontást választanod, mint az asztal, különben el fog takarni mindent.

Ja igen, célszerű lenne átnevezni a topikot EVE Online-ra. Alcím nem kell, mert évente 2 kiegészítő jön ki a játékhoz.

[ Szerkesztve ]

***

(#74) Cathfaern válasza ollie (#73) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha a beállítások alatt azt érted, hogy elindítom az EVE-t, majd settings, akkor igen. Csináltam egy screent, így néz ki a login, ha window módban van:

Ami az érdekes, hogy fraps-ot kell használnom, hogy normális screenshotot csináljak, printscr-en screenshot ugyanis így néz ki (miközben én ugyanazt látom a monitoron, mint a frapsos screenshoton):

Ötletem sincs mi okozhatja ezt, futó progrokat már próbáltam kilőni, aero-t is, semmi se oldotta meg. Más játékokkal természetesen gond nélkül megy az window mód.

Topicot átneveztem.

[ Szerkesztve ]

(#75) ollie válasza Cathfaern (#74) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hmm, akkor lehet, hogy win7 64 bit gondja lesz. Én XP 32bit alatt használom, ill. néha Vista 32bit alatt, és nem volt gondom még a window móddal.

***

(#76) ollie válasza Cathfaern (#74) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A hivatalos fórumot olvasva láttam, hogy az új patch után másnál is előferdült ez a hiba, valószínűleg hamarosan javítják.

Valaki workaround-ként ezt írta:

I experienced this with Apocrypha. Are you guys running Windows 7 Home Premium by any chance? Just upgraded over the long weekend and this problem started. Workaround is to reduce res on the desktop to lowest, select your desired resolution from the list, and then change the desktop res back. Worked for me.

I'm chalking it up to a wierd Win 7 issue.

[ Szerkesztve ]

***

(#77) Cathfaern válasza ollie (#76) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amit ők írnak, az más probléma, én ki tudok választani kisebb felbontást is, csak nem rakja be ablakba.

De megtaláltam mi volt a gond :W Még pár hónapja felraktam az iz3d játékokat 3d-sé tevő driverét, csak úgy próbálgatásból, hogy milyen. Aztán jól el is felejtettem. Leszedtem, ment is rögtön az EVE ablakban :W

(#78) zozo16


zozo16
csendes tag

Sziasztok!

Tudok adni 21napos trial kulcsot annak aki kéri. Akinek megtetszik és hajlandó bekockulni annyira, hogy a 21nap alatt összeszed 150millát a játékba annak adok +150et így ingyen válthat fizetős accra és +30nap íródik fel a számlájára. Mert ugye köztudott, hogy ingame pénzel is meg lehet oldani az előfizetést. Az az ajánlat nektek is és nekem is megéri!!!
Hajrá..)

(#79) bozont


bozont
veterán

Beneveztem a 14 napos trial-ra, igaz még csak a tutorialt csináltam végig, de eddig nem rossz. Elsőre olyasmi mint a Freelancer, csak nem annyira akcióközpontú és jóval összetettebbnek tűnik.
Viszont úgy látom menüből nem lehet az AA-t bekapcsolni, van rá valami mód? Mondjuk driverből még nem próbáltam ráerőltetni, de már késő van hozzá, majd ha kialudtam magam megpróbálom.
Ja, és a szín beállításnál melyik számít a legjobbnak 24bit+8alpha vagy 30bit+2alpha? Ezekhez nem értek igazán.

(#80) LukE válasza Maksifül (#51) üzenetére


LukE
veterán

semmi...

[ Szerkesztve ]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#81) ollie válasza bozont (#79) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak driverből lehet AA-t kapcsolni. A szín beállításoknál szerintem minél több bitesre állítod, elvileg annál szebb, de a különbség nyilván csak jobb monitoron és nagyobb felbontásokon látszik.

És igen, sokkal összetettebb mint a Freelancer, gyakorlatilag a játék részben egy gazdasági szimulátor.

Szinte bármi lehetsz benne: bányász, kalóz, fejvadász, felderítő, iparos, kereskedő, szállító, stb.

Ja igen, ingame GyokZoli vagyok, és a TFEO csatornán lehet megtalálni engem és a corpomat.

[ Szerkesztve ]

***

(#82) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok!

Tagfelvételt tartunk a corp-unkba, ami minden kezdő játékosnak jó lehetőséget biztosít, főként a 0%-os adókulcs, és a kötelező tevékenységek hiánya miatt. Nem vagyunk elkötelezve sehova, és határozott tevékenységünk sincs. Ha úgy adódik, bányászunk, kereskedünk, gyártunk, fejlesztünk, mission-t csinálunk, ded complex-ezünk, újabban pedig kikacsintgatunk a wh és a jótékony pirate-vadász PvP felé is, persze csak módjával, ésszerű, mindenkinek tartható határokon belül :)

EVE-en belül kérdezz nyugodtan tőlem (Narzis), vagy írj itt, ph-n.

Várjuk az érdeklődőket!

[ Szerkesztve ]

(#83) v.tom


v.tom
őstag

Ha van itt valaki, aki már próbálta az eve online-t, tetszik is neki, csak a havidíj tántorítja el, akkor írjon nekem egy privátot, és előfordulhat, hogy megajándékozom 50 ingyen nappal. ;) Mindkettőnknek jó üzlet lenne.

Üdv.: v.tom

(#84) Naut


Naut
csendes tag

Hali!

Én is zúzom a játékot egy ideje, mindenkinek csak ajánlani tudom.
Most már ott tart a játék hogy egy szerveren egyszerre játszunk általában 30-50 ezren.
Ebben a pillanatban is 45 ezer online játékos van fent.

A játék elég komplex, a próbaidő alatt igazából át sem lehet látni, hogy milyen lehetőségek vannak benne. Emiatt aztán nagyon változatos a game.
A fejlődési rendszer nem tapasztalati pont alapján van megoldva, hanem a játékos megveszi a skill book-okat és egy adott idő alatt megtanulja azt a bizonyos képességet amire szüksége van. Persze ezek a skillek különböző nehézségűek, és több szinten lehet elsajátítani azt. Ezért van olyan képesség amit viszonylag gyorsan ki lehet maxolni, de nem ritka az olyan képesség sem, amit 1 hónap alatt sem lehet tökéletesre kitanulni, vagy még tovább tart. Éppen ezért, ellentétben a többi MMO-val, ebben a játékban ha valaki lépést akar tartani a többi játékossal, akkor nem kell egész nap XP-t farmolnia, hanem a karakter akkor is fejlődik, amikor a játékos offline. A játékban természetesen rengeteg skill van, ha valaki azt tervezné, hogy mindent ki akar tanulni, akkor még a legóvatosabb számítás alapján is kéne 15-20 év :D

A játék egyébként a jelenlegi formájában rendkívül jól ballanszolt, nincs olyan űrhajó, vagy játékos, akit akár egy más taktikával vagy másmilyen űrhajóval ne lehetne széttépni, akármilyen régen játszik is. Mindemellet Csapatban az erő, és ez a legnagyobb erőssége is szerintem a játéknak. Kell egy jó csapat, mert erősen pvp orientált a game. Az emberek cégekbe tömörülnek a cégek szövetségeket alkotnak és keményen megy a harc a területért, a legjobb erőforrásokért stb. A legnagyobb szövetségeket is lealázzák szóval, nincs megállás.

Jellemző, hogy az item-eket nem a fejlesztők pakolják be a játékba, hanem szinte mindent a játékosok termelnek ki, gyártanak le stb...
Lehet érceket bányászni, ki lehet kutatni hajókat, modulokat, lőszert és gyakorlatilag minden mást. Ezeket az ércekből le lehet gyártani, akár tovább is lehet fejleszteni. Lehet kereskedni, piacot manipulálni és még sorolhatnám. Lehet drogokat gyártani amik bizonyos képességeket fokoznak, holdat fúrni komolyabb nyersanyagokért, alapanyagokat reakcióztatni, hogy komolyabb komponenst vegyészkedhessünk össze, amik keményebb hajók gyártásához szükségesek. Szóval komplett mikrogazdaság megy a játékon belül. Ez mind külön szakma amik különböző skilleket igényelnek. Az industrial részre is jellemző, hogy amiben nagy pénz van, az csapatot igényel. Vagy azért mert nagyon komplex a szakma, vagy azért mert veszélyes területen lehet csak megoldani és könnyen kilőhetik az embert.

Persze van aki kalózködásból él, mert ebben a játékban mindent szabad, bármikor kilőhetik az embert a hajójából. A játékban az uiverzum biztonsági területekre van felosztva (security statusz). Ez azt jelenti, hogy ha egy területen magas a sec statusz, és vki rátámad egy másik playerre, akkor jönnek a zűrzsaruk (concord) és lelövik az agresszort. Ezek az űrzsaruk pedig nem azért vannak, hogy megvédjék szegény játékosokat, hanem azért, hogy megtorolják azokat, akik arcoskodnak magas biztonsági fokozatú űrben más játékosokkal. Tehát Senki sehol nincs abszolúte biztonságban, csak esetleg nem éri meg lelőni a másikat. Az univerzum sokkal nagyobb mint más MMO játékokban, és itt bizony ha lelövik az embert, tényleg van veszíteni való. Ellentétben más MMO játékokkal itt nem az megy, hogy a pilóta feléled és mehet tovább, hanem itt bukik a hajó, a modulok, fegyver és minden más ami a raktérben van. Ezeket persze a másik játékos lootolhatja is. Szal van veszíteni való és sokszor felmegy az adrenalin :D

Remélem sikerült egy kis kedvet csinálnom hozzá, a játék ingyenesen letölthető, ahogy a kiegészítőkért sem kérnek pénzt. Csak a havi díjat kell fizetni, de ezt is lehet venni játékbénzből.

És egy kis videó a végére:
[link]
[link]

ingame vágások:
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#85) v.tom válasza Naut (#84) üzenetére


v.tom
őstag

A goonswarm-os videó igen komoly lett. Bár kicsit apocalypse központú. :D

(#86) ollie válasza v.tom (#83) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt hogy csinálod?

***

(#87) v.tom válasza ollie (#86) üzenetére


v.tom
őstag

A módszer, hogy küldök a "jelentkezőnek" egy meghívót a ccp buddy program-jén keresztül, mert aki ezzel regisztrál, nem 14, hanem 21 napos trial-t kap. A program lényege, hogy ha valaki, aki a meghívóval regisztrált, előfizető lesz, akkor a karakter, aki a meghívót küldte, kap 30 napot ajándékba. Itt jön be a lényeg. Én veszek játékbeli pénzért plex-et (a game time card játékon belüli neve a plex, ugyanis az eve-ben a gtc játékon belüli pénzért is megvásárolható, nem szükséges a valós kifizetés), és odaadom az illetőnek, aki aktíválja ezzel a karekterét. Ő kapott 50 napot (21nap trial+30 nap plex), és pedig 30 napot ajándékba, amivel ugyanott vagyok, mintha az említett plex-et saját magamra alkalmaztam volna.

Így születik az ingyen karakter. :D 50 nap elég ahhoz, az illető már eljusson olyan szintre, hogy saját maga is képes legyen kitermelni a havi plex-re való összeget, és gyakorlatilag ingyenesen tud játszani.

Aki regisztrál, annak a corp a kezdetekben sok segítséget tud nyújtani (pénz, hajók, skillek, modulok, stb.), csak annyi a segítség feltétele, hogy maradjon a mi cégünk keretein belül, hogy tudjuk növelni a flottánkat, és ezáltal hatékonyabban vehessük fel a harcot a komolyabb kihívásokkal. De egyébként semmilyen kötelező elvárásunk nincsen, ez csak játék:D

[ Szerkesztve ]

(#88) D1Rect


D1Rect
félisten

Heggesztettem első hsz.-t és megpróbálok valami életet vinni a topikba, aktív játékosok segíthetnének. :))

(#89) D1Rect


D1Rect
félisten

Én is tervezem az alt indítását, de leginkább kutatás/kereskedelem-re tervezem.
A Salvageolni viszont tényleg jó az alttal, sokat lendít a játék tempóján.

(#90) ollie válasza D1Rect (#89) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Látom itt válaszolsz a hsz-emre. :D

***

(#91) D1Rect válasza ollie (#90) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, tereljük be a megfelelő helyre a beszélgetést, mert a végén valami modi eldádáz. :)

[ Szerkesztve ]

(#92) Hugo85 válasza D1Rect (#89) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Ő, izé? Nem úgy érted, hogy egy második accounttal jó salvagelni (meg akkor már gondolom lootolni is). Csak mert egy alttal nem mész sokra, ugyanannyi altot váltani, mint hajót váltani, szerintem.

(#93) D1Rect válasza Hugo85 (#92) üzenetére


D1Rect
félisten

Alt= másik acc, ugye egy accon csak egy kari tanulhat.
Én úgy vettem észre, hogy EVE-ben mindig másik accon van az alt.

(#94) Hugo85 válasza D1Rect (#93) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Altnak az ugyanazon az accon levő többi karaktert hívják ahogy én észleltem (valamikor 2007-ben kezdtem EVE-ezni, de azóta voltak nagyobb szünetek), és nem túl népszerűek, mert ugye egyszerre csak egy skill training mehet egy acc-on.
Amiről te beszélsz az a második acc. Én még nem láttam, hogy a klasszikus "alt" szóval illették volna ezt, persze lehet, hogy van olyan aki megteszi. De csak kukacoskodom, értem miről beszélsz. ;)

Remélem miután megírtam a diplomám tudok újra EVE-ezni, hiányzik a 'rox, és persze a rigged Harpy meg a többiek is, és oly közel egy Rokh vagy esetleg egy :B (egy Caldari, aki nem hisz a rakétákban, és sose lesz se Drake-je se Raven-je :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#95) v.tom válasza Hugo85 (#94) üzenetére


v.tom
őstag

Mostanában az alt kifejezés ráillik a másik account karakterre is.
Én is csináltam egyet, research-re és teherszállításra "optimalizálva". Nagy előnye, hogy mivel másik account, ezért két kliens-t egyszerre futtatva lehet mindkettővel párhuzamosan, (trial karekterrel nem megy, csak ha mindkettő "full") alt+tab kombóval nyomulni.
Én a terveim szerint egy orcát fogok vele vezetni, ami igen hasznos lehet a corp-nak mobil bázisként harcokhoz, illetve nyilván bányászáshoz is.

(#96) D1Rect válasza Hugo85 (#94) üzenetére


D1Rect
félisten

Én amióta csak hallottam eve-ben az alt-ot mindig második accra használták.

Btw, melyik corp-ban voltál?

(#95) v.tom: Sajna tényleg nem lehet trial-t futtatni ugyanarról a gépről, viszont olyan kedves a figyelmeztetés. :))

[ Szerkesztve ]

(#97) ollie válasza D1Rect (#96) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De lehet trialt is futtatni egy másikkal úgy, ha az egyik kliens Steam-es, a másik meg a sima. ;)

Legalábbis másfél éve még lehetett.

***

(#98) Hugo85 válasza D1Rect (#96) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Sose léptem be corpba, magányosan játszogattam üres óráim elütésére, esetleg pár arccal akivel összetalálkoztunk (noobcorp chat főleg) elmentünk erre-arra.
Főleg PvE mega-carebear üzemmódban: mission, ratting, DED. Bár azért néhány deadspace komplexben elveszett ez-az. Ja és persze minimális scanning és néha ninja-salvaging :D
Az a char, amit meg is tartottam 9 hónapig (előtte korábban lement egy mini és amarr trial), plusz utána a néha jelentkező ingyenes játéknapokig volt/van használva. Olyan ~10 millió SP-s. Spaceship controllra és Gunneryre fókuszálva erősen. A Harpy pl full T2 (remek comlpex runner 2/10-hez), a Feroxon is csak a med railek T1-ek (nem sok kellene T2-höz) meg a shield boost amp. BS alatt elég sok mindennel tud repülni (persze csak Caldari), de azért erősen fókuszáltam. Frig, cruiser, AF, HAC és BC a fő osztályok (persze sok mellékvágánnyal, desi, industrial vagy a logistichez is minden megvan kvázi)

Azt sajnálom, hogy a noob-frigate-rushokból kimaradtam, pedig 2008-ban egész jól önszerveződött a dolog a Caldari noobcorpban, és volt, hogy összeszedtek majd' 30 Kestrelt max dmg-re (meg némi tackle) fittelve, és kimentek lowsecbe, sőt volt, hogy 0.0-ba is, és egész sok killt sikerült összevadászni. Azt hiszem akkor még nem volt jumpcloneom és féltettem az implantokat.
Nade majd diploma után lehúzok legalább egy hónapot, már hiányzik :K

(#99) v.tom válasza Hugo85 (#98) üzenetére


v.tom
őstag

Corp-ba sok szempontból is hasznos belépni. Az enyémből kiindulva, pl azért is, mert nincsen adó, (minden npc corp 10%-os), amivel azért elég kellemes pénzeket meg lehet spórolni.

(#100) ollie válasza v.tom (#99) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez az NPC corp adó csak nem rég óta van, valszeg még nem is tud róla.

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.