Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok! :)

Egy iszonyatosan régi, már használtan kapott, de szeritnem újkorában is kényelmetlen, alacsony asztalom van már baromi rég. Mostanában már annyira kényelmetlen és egészségtelen, h tenni kell vmit. :o

Venni asszem nem jön szóba, építeni annál inkább. Remélem olcsóbban ki lehet jönni így, most kezdem az előzetes költségkalkulációt. (Ha vki tud vmi jó olcsó fenyőfa-shopot, ossza már meg! :) )

Nah, viszont ha már ekkora vállalkozásba kezdek nulla szakirányú ismerettel, azért nem szeretném megbánni.

Tehát, milyen magasnak kell h legyen a földtől, pl? Meg egyáltalán, mikre kell figyelni?

Now.


Kezdetleges látványterv. :)


Tanács, vélemény, netán tapasztalat? Köszönöm előre is!

(#2) Cane válasza PeliScan (#1) üzenetére


Cane
őstag

Az aztalnak a fiókos részét, a jobb oldali kiugró kéztámasz alá tedd. A szék karfája az asztal kiugró részével kb. egyvonalban legyen, így kényemlesen és fáradság nélkül tudod az egeret mozgatni, jobb gépelni is. Egyelőre ennyi, még tovább gondolom a dolgot.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3) TrollBalint válasza PeliScan (#1) üzenetére


TrollBalint
addikt

nem néz ki rosszul, nekem tetszik, de mondjuk nálam elsődleeges szempont (sajnos kollégista vagyok nem tudom megtenni), hogy olyan asztal (vagy szék) legyen, hogy ne legyen sem túl magas sem túl alacsonyan a billentyüzet, és a kezemet sem kelljen tartani. (nem mondok cm-t, mert ez mindenki saját maga tudja)
Látom jobb oldalt van egy kis ''kinyúlás'', gondolom egérhez, ez szerintem pozitiv. Valamint másik fontos dolog, ha monitor sem legyen túl közel (nálam persze ez sem müködik, :((kezdem utálni az új szobát...:) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#4) PeliScan


PeliScan
addikt

Köszönöm mindekettőtöknek! :)

Először is, szar a rajz. :) Az ott, az a kis hegyes, az nem egértartó meg efféle, hanem egy függőleges, derékszögű alátámasztás. 3-4 ilyen tartaná az lapot, és ebből állna az asztal, első körben.

Tehát állna egy nagyjából háromszög alakú fenyőfa lapból, aminek a szoba közepe eső fele ívesen be van vágva, kb mint a rajzon. Ezt három, négy, öt, teszemazt szabályos fa háromszög tartaná, amik a falba lesznek csavarozva.

Ha ez megvan, lehet akár még vmi polcokat, akár fiókokat is hozzáilleszteni alulról, vagy egy gépház tartó lemezt. Ez már kialakul majd magától is talán, csak a fő szerkezet legyen meg.

(a szék is nagyon nagyon szar és kicsi, borzasztó kényelmetlen. abból mindenképp soppingolok egy újat.)

(#5) Flashy


Flashy
veterán

szerintem legyen butorlapból lába, ne ilyen háromszögekkel támaszd meg.

(#6) PeliScan válasza Flashy (#5) üzenetére


PeliScan
addikt

De miért? Praktikus okai is vannak, vagy csak szeritned szebb úgy?

(Nekem jobban tetszik a háromszöges megoldás, mondjuk lehet h nem szabályos, hanem a fal mentén hosszúkás háromszögek mégjobban néznének ki.)

(#7) _mt_ válasza PeliScan (#6) üzenetére


_mt_
csendes tag

Nem biztos hogy a legstabilabb... Sztem a falnál ok hogy ilyen háromszögekkel támasztod meg, de a túloldalt legyen ''rendes lába''. Bár lehet hogy az meg zavar a mozgolódásban. Én mindenesetre tennék alá :)

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és elvernek a tapasztalatukkal.

(#8) Flashy válasza PeliScan (#6) üzenetére


Flashy
veterán

háromszög nem annyira teherbíró, nagyot kell belőle használni, vagy sokat. ha rendes lába van az masszívabb. ha teszel alá fiókos részt vagy polcokat akkor úgysem használnád ki a nagy(nak látszó) teret alatta. de ez csak imho.

(#9) PeliScan válasza _mt_ (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát ja, ilyenkor sajnálom h nincs sok asztalos-tapasztalatom. Nem tudom, h mekkora terhelést bír el a szélén, milyen alátámasztással. Nagynagy királyság lenne láb nélkül, nem tudom h megold6ó-e stabilan.

Alternatív megoldás... az egyik oldalon a radiátor is tar6ná... nem is tom.

(#10) Ijk


Ijk
nagyúr

Szerintem azt a széket dobd ki onnan a *****-ba, és szerezz egy olyan gurulós, állítaható magasságú, irodai széket. Nekem ilyen van itthon, és már úgy megszoktam, h. nem is tudnék másba ülni. Azért jó, mert teljesen magad tudod beállítani, a saját helyzetedhez. Hidd el sokat számít a szék is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11) PeliScan válasza Ijk (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Persze h sokat számít, ez lesz a másik. De hidd el, a kettőt csak együtt lehet cserélni, különben ennél csak mégxarabb lesz. :(

(#12) TexT-BoY válasza PeliScan (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

jó ez a felrakási teknika is!

müködni si fog hogyha a moncsidat a sarokba egy külön 3 hároszögböl készült tartón tartod és akkor nem lesz rajta a suly a nagy asztalon...

tovbbá a gépet is elrejtheted ugy hogy az asztal alá építesz egy franko 2 háromszögböl készült tartót 20-30cm magasan hogy ne szedgye be a port...

én ebbe az esetbe egy negyed kőr alaku kivágás ''közepére tenném a billet és egy ''kiugró részel megfűszerezném az egérnek való helyet:)
najó egy rajzto eszkábálok minyá ha nemérted

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#13) PeliScan válasza TexT-BoY (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Mocsi tft hála Istennek, szóval nem nagy súly, 6-7 kiló. Ettől függetlenül az asztal síkjánál lehet h megyasabban, egy kis tartóizén lesz, azt hiszem úgy egészségesebb a fejtartás, de ezt sem tudom biztosan! ilyesmiben kellene tanács... viszont szakértő tanács képne, mert ha fent van, és akkor derül ki h rossz... :o

Azért nem szeretnék olyan asztalt se, amit nem lehet terhelni, és nem 100% stabil, hogy lehetne azon írni?

(#14) Latissimus Dorsi válasza PeliScan (#9) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Egy lábra mindenképp szükség van. Az asztal azon a sarkán ami szemben van a fal sarkával.
A többi megoldható a falra szerelten.

Nálam a klaviatúra ~65 a moncsi ~80 centi magasan van.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#15) Flashy


Flashy
veterán

nekem 72centin van az asztallap, hát monitornak magasabb kéne. billentyűnek egérnek ez oké, bár ha ''liftes'' széked lesz akkor úgyis hozzá tudod állítani bármekkora is lesz az asztal normális keretek között persze.

(#16) TexT-BoY válasza PeliScan (#13) üzenetére


TexT-BoY
addikt

na akkor is javasolnám a tft tartót mivel igy leveszed a polcról azt a terhet és jobb is mivel igy helyet sporolsz és frankó kis dolgokat tudsz berakni a tft alá ha pl 10cm van a két lap között....
pl cd-ket tudsz ott tartani


megaztán simán irhacc rajta ha a falfelöli részeket a két sarkon valamint a felrakásnál eszembe jutott egy jó megoldás:

ha megnézed a képet akkor rajzoltam ''lábakat'' de ezek ugy vannak odarakva hogy a fallal párhuzamosak...
ha van pénzed az egész hátuja lehet igy megoldva igy nagy stabilitást kap és nem kell a falat szétfurkálni ebböl akár a tartó 3szöket is tudod csavarozni... ráadásul hátulrol csak 1facsavar kell a rögzitéshez.... szvsz ez nagyon egyszerü igy

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#17) Magnat válasza PeliScan (#1) üzenetére


Magnat
veterán

Hello,


Üllői végén van egy faáruház, sajna nem jut eszembe a neve, Z betűvel kezdődik. Na, oot van sok minden óccsóé.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18) PeliScan válasza TexT-BoY (#16) üzenetére


PeliScan
addikt

A lábaknak pont ez lenne a céljuk, h ne a fal mellet legyenek, hogy alátámasszák az asztallapot a ''másik'' oldalon is! Így hogy a fal mellett vannak, pontosan ugyankkora stabilitást adnak, mint a tartó 3szögek tennék. :)

Magnat, köszönöm, utánanézek!

(#19) TexT-BoY válasza PeliScan (#18) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hátnem:)

mivel a hátlapra 10cm-enként rácsavarol egy savart az ''asztallapbol'' és igy iszonyat stabil lesz...
amugy campona melett is van tutkó fabolt..
holnap megkérdem a szomszédot aki most is épp bútort farag :DDD ergo asztalos.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#20) PeliScan válasza TexT-BoY (#19) üzenetére


PeliScan
addikt

Itt böven nem csavarozásról van szó, hanem egyszerű erőkarokról. :)
Szerinted ugyanolyan stabil lesz a háromféle alátámasztással egy asztal? :F

Ver1.0
==================)
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]


Ver2.0
==================)
[][][][][][][]
[][][][][]
[][][]
[][]
[]
.
.


Ver3.0
==================)
...............[]
...............[]
...............[]
...............[]
...............[]
...............[]

(#21) Amigo78 válasza PeliScan (#20) üzenetére


Amigo78
senior tag

Na következö dolog amire figyelni kell a monitor felsö kávája szemmagasságban kell hogy legyen ( kevésbé fáraszto ha fejed lefele néz kicsit)

a billentyüzet, egér elhelyezése: gépelés szempontjábol az a jo ha mind a lábad mind a karod 90°ban áll tehát ha érted : beülsz a székbe egyenes derékkal, háttal és lábad és akarod 90°ban hajlitvaés ehez kell igazitani az asztaltlehet mobil vagy fix a lap és kb ennyi

(#22) TexT-BoY válasza PeliScan (#20) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Ver 2.1
==================)
H[][][][][][][]
H[][][][][]
H[][][]
H[][]
H[]
H
H H= hátsó lap
én ugy gondoltam hogy 3 3szög kell a hátlaba csavarozva hiszen ez adja meg azt a stabilitást ami azt eredményezi hogy nemesik ösze amikor irsz...
van kérdés?
inkább aszond meg hogy menyire nyujon ki a falbol a cucc...
mivel kellenének ilyen adatok holnap az asztalosnál hogy ne nézenek hülyének...:D

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#23) dshk


dshk
aktív tag

az előbbieken túlmenően én nem raknám az lcd-t közvetlenül a fal mellé. Ha azt csinálod, akkor - hacsak nem figyelsz oda külön rá - folyamatosan az előírás szerinti ~70 cm távolságra nézel, akár a monitort nézed, akár mellépillantasz. Ez nyilván nem ergonómikus. Kell a fal és az lcd felülete közt minimum 40-50 cm.

Más:
-először vedd meg a széket, utána tudod az asztallap szükséges magasságát kényelmesen megállapítani.
-monitormagasságot nagyon egyszerűen is be lehet állítani, kell alá rakni egy-két könyvet, fehér lapokkal magad felé nézzen. Amúgy egy nagyobb 19''-es LCD-nél már nem kell ilyesmi, ha állítható magasságú a talpa.
-minél világosabb felületet válasszál
-ha már ergonómia, akkor a fekete billentyűzet ugye nem passzol a képbe...


[Szerkesztve]

(#24) Biaggio válasza PeliScan (#1) üzenetére


Biaggio
őstag

olcsó fenyőfa-shop :DDD

OSB faháncslap

Bővebben: link

Részletes leírás fűrészáru, fatermékek: Bővebben: link

Egy online shop Bővebben: link

(#25) PeliScan


PeliScan
addikt

Amigo78, köszi! Tehát felső káva szemmagasságban. Ez általános elfogadott nézet, tehát orvosbácsik is ezt mondják?

TexT-BoY, sajnos még pontos méreteket biztos nem tudok mondani. :o Iszonyatosan saccra; a radiátornál mondjuk egy méterre kb, a saroktól az ív legközelebbi pontja is kb méter legyen szerintem, a másik oldalon meg a faltúl úgy 40cm..?

dshk, akárhogy is titkolod, én látom h nagyon sok infód van erről! ;) Köszönöm az eddigieket is, ki tudnád bővebben fejteni az tanácsaid? Nagyon érdekelnek!
<> a szék szerintem mindenképp állítható lesz, így is fontosabb azt megvenni először?
<> minnél világosabb felületet? az asztallap színét érted?
<> fekete bill azért nem jó, mert ha a fehér képernyőről lenézek...?
<> tehát az LCDt 70cm-ről nézni az ideális, ezt vettem ki szavadiból. próbálom megoldani, viszont pici a szobám, h legyen fél méter az LCD és a fal között, az elég esélyteen. miért lenne ez fontos? talán ha oldalra nézek, akkor más legyen a fokusztáv, és így picit mozogjanak a szemizmok?

Biaggio, neked is köszi a boltokat!

Köszönöm mindenkinek az együttgondolkodást! :)

[Szerkesztve]

(#26) dshk válasza PeliScan (#25) üzenetére


dshk
aktív tag

igen, úgy van ahogy írod. A széknek állítható a magassága, de egy adott embernek - bár ebben jó adag túlzás van - csak egy magasság jó. Ezt elég macerás megállapítani ha nincs a kezed ügyében egy állítható magasságú szék - de ha van a lakásban egy másik az is jó.

A fókusztávolságnál 80 cm-en még jobb lenne - afelett már mindegy. Csak ehhez nagyon nagy monitor kellene, 19''-es is tipikusan kicsi.

(#27) TexT-BoY válasza PeliScan (#25) üzenetére


TexT-BoY
addikt

na beszéltem a csávóval
igy kb anyit értetem abbol amit mondott hogy táblásított fenyőt használhatnál és hogy ha a 3szögek 3cm-vastagok akkor nem lehet probléma....
azt is mondta hogy használhatnál 2réteget igy megkösnyitve a csavarozást...
igy 1 réteget kéne csavaroznod a 3szögel felülröl és 1et alurol a kész rétegre... igy nyernél egy kis melót ős szerinte sé akkor se lenne vészes a vastagsága 24mm
a hátlapra azt mondta hogy jó ötlet ha ugy gondolod hogy nem furs a falba.. ha fursz akkor mind1 szerinte:)

ma scannolok neked 1 cikket az ötlet mozaikbol amibe számítógép asztalt készítenek:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#28) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

A legjobb, ha laminált bútorlapból szabatod le, és az éleket lezáratod, a legjobb esetben abs-sel. Az ideális magasság 70 cm körül van (69-74). Az osb lapot felejtsd el, erre a célra reljesen alkalmatlan:( Az ívet vedd nagyobbra, mert szűk lesz (az ívet semmiképp nem tudod megoldani házilag). Ha nagy gondban vagy a megtámasztással, legegyszerűbb, ha veszel csőlábakat. Az alá mehetnek görgős konténerek, amik sokkal kényelmesebbek, mint a hagyományos fiókok.

Asztalossal akarod legyártatni, vagy saját magad? Utóbbi esetben segítek kiírni a szabásjegyzéket, már ha kell :)

szerk.: hová tűntek a sütiim?:O

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#29) PeliScan


PeliScan
addikt

dshk, tehát azt akarod mondani, h az ideális székmagasság segít eldönteni az ideális asztallapmagasságot is, valószínüleg így van... hm-hm. Hát, lehet h akkor télleg a szék lesz előbb.

Hm? Miért jobb a 80, mitn a 70? Csak mert messzebb van? Tehát akkor a legjobb a 90, vagy a 100 lenne..? Nem teljesen értem. A 19'' TFT pedig ugyanakkor felbontást támogat, mint a 17''es, tehát szerintem épp h nem kicsi a kép, hanem nagy! Hisz a 17''esen két inch-el kisebb képátlóra kerül ugyannyi képinfó.

TexT-BoY, nagyon köszönöm, annak a cikkek baromira örülnék!!

kamikaze boci, én szeretném megcsinálni, amennyire csak lehet. Ha veszek vmi elektromos fűrészt, vmi gagyibbat pár ezerért, nem látombe h miért lenne lehetetlen otthon kivágni egy ívet... felrajzolom, és kivágom. :) A bútorlapot nagyon nem szeretném, miért mondtad? Mert olcsóbb? Valóban, de mértékrenddel csúnyább... igazi fenyőfát szeretnék.Elég baj az h van néhány bútorlap a szobámban, nem szeretnék többet semmiképp!

Igazából, ha meg lehet csinálni stabilra, nagyon jó lenne, ha meg lehetne oldani a fali megtámasztással, nekem naon bejönne. :)

(a sütik miatt meg mindjárt átneveztetem a topiccímből a kettőspontot gondolatjelre, ne haragudjatok, nem tudtam)

(#30) PeliScan


PeliScan
addikt

Teljesen nyugodtan hozzá lehet már szólni, nem rontja el az utcsó hozzászólások listát, a cím javítva! :)

(#31) TexT-BoY válasza PeliScan (#30) üzenetére


TexT-BoY
addikt

na mennék a szomszédba szkennelni most értem haza...
ahoz hogy a cikket megbírd nézni milyen felbontés kell? hogy elislehessen olvasni:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#32) PeliScan válasza TexT-BoY (#31) üzenetére


PeliScan
addikt

Nincs ilyenirányú tapasztalatom, de ha jó a scanner, és miért ne lenne az, szerintem 1024*768 elég. De nem biztos!

(#33) PeliScan


PeliScan
addikt

Nu?

(#34) ScitexDolev


ScitexDolev
csendes tag

Merészen ajánlom a következô címet, ahol igen szuper asztalokat találsz. Ne az árukat nézd,
mert az horribilis, inkább csak példának irtam. vannak letölthetö PDF-ek az asztalokról, igy
méretet tudsz nézni, azután már csak a szobád méretihez kell igazitanod.
http://www.biomorph.com/

[Szerkesztve]

Hansson

(#35) TexT-BoY válasza PeliScan (#33) üzenetére


TexT-BoY
addikt

na sry nem tudtam még szkennelni ma megcsinálom
van egy asztalos ismerősöm ha tényleg érdekel beszélek vele méretekröl árakról.
csak csinálj egy felülnézetet az ivről méretekkel.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#36) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

vagy ha az jó neked pont ma megyek Ujpestre este... ha gondolod bedobom az ötletmozaikot

asszem a szent istván lakótelepre megyek de nem biztos:DDD

oda ahol épül a stop shop:DDD

ha akörül vagy valahol akkor szohacc oszt viszem

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#37) dshk válasza PeliScan (#29) üzenetére


dshk
aktív tag

Azért jobb a 80 cm mert kábé ennyi az a távolság amelyre a szem különösebb fáradtság nélkül tud fókuszálni. Gyakorlatilag ha ennél még távolabb van a monitor, akkor az ehhez képest már se nem ront, se nem javít.

Igazad van a 19''-es monitornak nagyobb a képe ugyanakkora felbontás mellett, így valóban előnyösebb mint a 17''-es. A probléma, hogy még a 19''-es képe is kicsi 80 cm-ről - tipikusan. Alkalmazás és szemfüggő, pl. a 800×600-ra tervezett weboldalakat (gyakorlatilag mindegyik amelyik nem felbontásfüggetlen), Operában 150%-os nagyítást beállítva kiválóan lehet böngészni egy méterről is. De sajnos más tevékenységeknél egyáltalán nem ilyen jó a helyzet...

[Szerkesztve]

(#38) TexT-BoY válasza PeliScan (#32) üzenetére


TexT-BoY
addikt

most megyek ujpestre..
ha a stop shop környékén vagy ma talizhatunk:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#39) PeliScan válasza TexT-BoY (#38) üzenetére


PeliScan
addikt

Huh, most értem haza, gondolom azóta már nem aktuális. :U

(#40) TexT-BoY válasza PeliScan (#39) üzenetére


TexT-BoY
addikt

há dehogynem:DDD itt aludtam de te gondolom 11kor fogsz majd felkelni
na a lényeg István telki utcába vagyok a Stop Shop melett este megyek haza meg közbe megyünk moziba ha jelentkezel csak öszehozzuk:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#41) TexT-BoY válasza TexT-BoY (#40) üzenetére


TexT-BoY
addikt

áp hátha már fenvagyo

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#42) TexT-BoY válasza TexT-BoY (#41) üzenetére


TexT-BoY
addikt

pu nem kell newpaper?:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#43) TexT-BoY válasza TexT-BoY (#42) üzenetére


TexT-BoY
addikt

áp ma az ucsó

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#44) PeliScan válasza TexT-BoY (#42) üzenetére


PeliScan
addikt

Itt is vagyok. Az a helyzet, h állatira kell filozófiára tanulnom, reggel óta ezt csinálom, és ez a lesza programom még egy ideig. :(

Megold6ó inkább a fényképezés, v a scannelés? Ha nem, akkor kimászom érte, de ha egy mód van rá... :U

(#45) TexT-BoY válasza PeliScan (#44) üzenetére


TexT-BoY
addikt

te hallod azt mond már merre vagy:) nicns szkennerem és ha itt vagy a közelba elmegyek hozzád

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#46) PeliScan válasza TexT-BoY (#45) üzenetére


PeliScan
addikt

Görgey 75/c... A 14es villamos vonalán, Szülőotthon megálló. Csak h be tudd tájolni; a Viztoronytól ha elindulsz a Duna felé, kb 400m és itt vagy. :)

Ha úgy döntessz, h elhozod, hívj/írj nyugodtan!

(#47) TexT-BoY válasza PeliScan (#46) üzenetére


TexT-BoY
addikt

a bécsey utcába megyünk cukrázdába 5-6körül az állítólag ott van feléd...
5-6körül megcsörgetlek ha ott vagyok jó? addig csak kigyüssz:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#48) PeliScan válasza TexT-BoY (#47) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah, a Vécsei látod az jó ötlet. :) Odaáig télleg kimászom vhogy. :) Írj h mikor, hogy, és tali a cukrászdánál. Köszi!

(#49) TexT-BoY válasza PeliScan (#48) üzenetére


TexT-BoY
addikt

na majd ha ott vagyok akkor megcsörgetlek :)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#50) TexT-BoY válasza PeliScan (#48) üzenetére


TexT-BoY
addikt

SRY:) ott voltunk az udvaratokba (75/C) de nem tudtam hogy hova köll csöngetni:DDD volt valami kö... meg még 1-2 Peliszkán nem:(:D:D:D jóléz ki a házatok:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#51) PeliScan válasza TexT-BoY (#50) üzenetére


PeliScan
addikt

És a telefon..? :) Hív6ttál volna nyugodtan!

(#52) TexT-BoY válasza PeliScan (#51) üzenetére


TexT-BoY
addikt

de nem irtam fel és mikor ejöttünk akkor hugom nyügös volt ... gépet nem volt idő viszanyomni:)

na mind1 megyek majd akkor a flugos szommszédomhoz osztán majd megszereleem e szkennert:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#53) Cathfaern válasza TexT-BoY (#50) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Végig kellett volna csengetni az összeset, s megkérdezni, hogy ''Itt lakik PeliScan?'' :DD

(#54)



addikt

Én is pár hónapja terveztem magamnak íróasztalt, sajnos konkrét tippet nem tudok adni, mert az enyém teljesen más jellegű, mint amilyet te akarsz, viszont én úgy csináltam, hogy végignéztem a K*kában, meg az Ik*ában, az összes íróasztalt és rengeteg jó ötletet lehet onnan venni, pl sépci CD-tartók, könyök támaszok, meg miegymás.
Ja, ha kicsi az asztal úgy is takaríthatsz meg helyet, hogy nem ilyen irodalámpát használsz, hanem én úgy csináltam, hogy az íróasztalom fölött mondjuk 1 méterrel van egy polc és annak az aljára van szerelve spotlámpa, és a kapcsolója az asztal lapjába van integrálva, ráadásul ilyen teljesítményszabályzós(elfelejtettem a nevét, tudod, lehet tekerni és úgy ég egyre világosabban a lámpa), szóval nagyon döfi.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#55) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Üdv!

Tudom, hogy fenyőt akarsz, de én mégiscsak a laminált lapos megoldást javasolnám, egy 28 mmes lap ABS élzárással igazán szép. Nem olyan gagyi, mint a sima bútorlap vasalt éllel, ez nem válik le. Tartós, kibír mindent :) És persze olcsó, sokféle színben van és kivágnak belőle neked bármilyen alakzatot. Szóval nézd meg. Tudom ajánlani a Rexplust, szépen, gyorsan és olcsón (számomra legalábbis) dolgoznak, bármit kivágnak és nagy a választék. Bővebben: link

Ami a rögzítést illeti, én a saját számítógép asztalomat úgy oldottam meg, hogy egy 120x100as lapot két szép nagy (50x40es hszög) acél konzollal felfúrtam a falra, így nincsen lába, ami nagyon jó dolog. Azért kellett ekkora konzol, mert 105 centit kiáll a falból, nincs lába és egy 20 kilós monitor van rajta, meg pár apróság. Kipróbáltam, engem is elbír (kb 100 kiló :D) Mivel neked a sarokban van az asztal, még sokkal könnyebb dolgod van, nem kellenek túl nagy konzolok, mert nem egyik oldalon támasztod alá a lapot. Ha a háromszög asztallap 3 sarkába teszel a falra 1-1 olyan 30x30as sima L alakú konzolt, az szerintem röhögve megtartja és olcsó is. A fa konzolokat én nem javasolnám, ha a falra akarod tenni, csak ha csinálsz hátlapot/oldallapot az asztalnak. Nem igazán tudom elképzelni, hogy egy ilyen fa hszöget hogyan lehetne szépen, erősen és stabilan a falhoz rögzíteni (hátlaphoz persze más kérdés, ahhoz hátulról oda lehet csavarozni simán). Ha nem akarsz falat fúrni, akkor szerintem is vegyél 3 db ilyen szép állítható magasságú hengeres fémlábat (5-10 rugó / db), az is jól fog kinézni és egészen egyszerű felszerelni. Én mindenesetre ennél, vagy a fémkonzolos megoldásnál maradnék a helyedben, ha teljesen te akarod megcsinálni, mert a hátlapos-oldallapos faháromszögekkel merevített asztalt nem eccerű szépen és stabilan összehegeszteni :) Arra figyelj, hogy ha konzolokkal rakod fel a lapot, akkor ne közvetlenül a falhoz tedd, hanem legyen pár centi a kábelek leengedéséhez. Mindenesetre a lapkivágásokat semmiképp ne csináld te, akár bútorlapot, akár tömör fát használsz, mert megfelelő szerszámok és gyakorlat hiányában szarul fog kinézni és elmegy a kedved az egésztől :)

PS: örülök, hogy mexólalt itt vki, aki ért az ergonómiához, most már legalább tudom, hogy jól csináltam az asztalt, mert a felső káva szemmagasságban van, ~70 centiről nézem a monitort és kb derékszögben áll a kezem-lábam :) Ez nálam egyébként 73 centis asztalmagasságnál van.

(#56) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Én a Schäfer katalógusok átnyálazását tudnám javasolni (persze nem rendelni belőle, csak ötletet meríteni). Brutálisan jó asztalokat gyártanak egyedi megoldásokkal megfizethetetlen árakon.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#57) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

nah kész az uj szobám nagyon cool:)
tehát azt tessék nékem elregélni hogyha veszünk széket milyet vegyünk?

aztán ugy lesz hogy ilyen konzol cucbol lesz ''kirakva'' a sarok ahol gépezek (tanucoknak cd-knek stb,nek... )

az asztallapnak mekkora kell és milyen magasan? meg mindent irjatok le:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#58) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

Nagyon zsír, hogy nyitottad ezt a topikot Peli :) Mi is most költözünk new flatba és I would szeretnék buy egy new desk.

Én is minden tanácsot szívesen fogadok :) illetve olvasok ez egy nagyon fasza asztal :D ahh Bővebben: link

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#59) TexT-BoY válasza kíváncsi (#58) üzenetére


TexT-BoY
addikt

és ocso:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#60) kíváncsi válasza TexT-BoY (#59) üzenetére


kíváncsi
senior tag

2300$ :DD

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#61) rATdrAgOn válasza Cane (#2) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ooo... ergonomiai szempontbol akkor jo egy asztal, ha a karodat ugy tudod letenni a lapjara, hogy vizszintesen, vagy a kezfejed nagyon enyhe hegyesszoget zar be a lapjaval. :)
Monitorral kapcsolatos ergonomiai szempontok pedig:
- a teteje kozel szemmagassagban legyen (marmint a kavaja) mert felfele nezni ra sokkal farasztobb a szemnek, mintha kicsit lefele bamulsz ra.
- mindenfele termeszetes fenyforrasra (ablak, stb) pedig lehetoleg merolegesen alljon, mert a tukrozodes is nagyon rossz :)
- ejszaka pedig hasznaljal melle hattervilagitast. Nem hulyeseg, sokkal kevesbe farasztja a szemet. :)

Igy roviden igy ennyi. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#62) kíváncsi válasza rATdrAgOn (#61) üzenetére


kíváncsi
senior tag

sry, hogy ilyen lame vagyok de mi az a káva :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#63) TexT-BoY válasza rATdrAgOn (#61) üzenetére


TexT-BoY
addikt

tud te ha akarsz:) mivel lehet jól megvilágitani a monitor mögötti részt? nekem még jókis CRT-van:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#64) rATdrAgOn válasza kíváncsi (#62) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

A monitor burkolata. :)
Egyszoval a bore. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#65) rATdrAgOn válasza TexT-BoY (#63) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

En felszereltem egy ilyen fenycsoves ''tervezoasztali'' lampat az asztal vegere, majd a fenyvetot felfele iranyitom. Olcso es hatekony. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#66) TexT-BoY válasza rATdrAgOn (#65) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ilyet hol/menyiért kapni? hogy néz ki pontosan?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#67) kíváncsi válasza rATdrAgOn (#64) üzenetére


kíváncsi
senior tag

ok thx de ha moncsi teteje szemmagasságban van akkor lefele kell nézni ez nem baj :F nem az lenne a jó ha pont a moncsi teteje és alja(itt nem a talpára hanem aljára gondolok) közötti távolság felénél lenne a szemmagasság ?
betojok :DD ''A pólók ára 600 Ft, mely a 'mentsük meg a szittyózást' alapítvány banxámláját vastagíjja meg !!!'' meg szittyózium ilyen szavakat :DD

[Szerkesztve]


[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#68) rATdrAgOn válasza TexT-BoY (#66) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

En a Tuscoban vettem ~2 eve. :)
Szoval, ez egy olyan lampa, aminek ket karja van rugos feszitessel, raadasul a talpa korul forgathato. Sztenderd mignon foglalat van benne, abba kapott valami Philips istentuggya hanyas neon ''izzot'' es ez van a moncsim mogott.
Osszhatasilag remek, csak az asztal (amit en terveztem a fenti szempontok alapjan) tul magas, mivelhogy en max 19''-es kijelzore terveztem a cuclit, most meg egy Taxan Ergovision 1080LR van rajta (21''-es)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#69) rATdrAgOn válasza kíváncsi (#67) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Epp ez benne a lenyeg, hogy lefele kell nezni, persze a tavolsag is szamit. Minel meszebb annal jobb! Ugyanis: felfele nezes jobban farasztja a szemet, mintha csak igy lazan lefele pillantgatnal. ;)

Amugy rendeljel te is polokat, meg jovore gyere szittyora jol, mert a szittyozium az a szittyozium ami orok es elpusztithatatlan. :)
Latnad az idei polot, meg a fotokat (azokat hamarosan, most egetem fel CD-re, holnap meg feltolom oket melohelyrol, ahol van savkeskenyseg is ;])! Ha italozast szereted, szeretsz szethullani naponta legalabb egy evben 10 napig, raadasul szeretnel langolo szamitogepnek latszo targyakat latni, akkor ott a helyed. :)


A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#70) kíváncsi válasza rATdrAgOn (#69) üzenetére


kíváncsi
senior tag

:DDD be**arás :DD

Szittyózium :)) :D :DD

de ha pont a moncsi közepével szemmagasságban vagyok akkor nem kell se le se fel néznem nem :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#71) rATdrAgOn válasza kíváncsi (#70) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Az faraszt!
En is most a moncsi kozepevel vagyok egy szemmagassagban, itthon nem is birom 3-4 oraval tovabb. Az a jo, ha lefele nezel. :)
Hidd el. ;)
Beszkenneljem az ergonomia c. tantargyam ide vago oldalait? :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#72) kíváncsi válasza rATdrAgOn (#71) üzenetére


kíváncsi
senior tag

mekkora szittyózium vagy :DD

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#73) rATdrAgOn válasza kíváncsi (#72) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Mar nem sajnos :)
De azert az a lenyeg, hogy tuleltuk. ;)
Mind. ;)


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#74) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Egy Up jöhetnek még a tippek :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#75) aronocs


aronocs
tag

Hehe. Nalunk a Kávéházban pont ilyen székek vannak, mint Peli-nek. Hat dolgozni rajta szerintem borzalmas lehet.:DDD

Aut inveniam viam aut faciam.

(#76) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

nekem valami olyan kellene ami számítógépasztal és íróasztal is egyben valami jó terv érdekelne mert most készülünk venni bárki bármit tud fűzzön hozzá valamit. thx

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#77) marcee válasza PeliScan (#1) üzenetére


marcee
addikt

Bővebben: link
Ezt az asztal cimborám tervezte, és együtt cipeltük (:() és építettük. Amennyire tudom jól bevált neki. OSB lapokból van, nem mondhatni, hogy nagyon olcsó lett volna.

\m/

(#78) kíváncsi válasza marcee (#77) üzenetére


kíváncsi
senior tag

mennyi monej volt_?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#79) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

GP-sz képeket nem csinálnál illetve mennyi volt az asztalod? nekem ez nagyon bejön Bővebben: link

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#80) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

UP

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#81) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

up

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#82) GP-Sz válasza kíváncsi (#79) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Üdv!

Képet inkább nem csinálnék, mert pillanatnyilag nem tudok mivel :) De szvsz nem is fontos, az én asztalom egy egyszerű 1200x1000x28as laminált lap körben ABS élzárással, alulról 2 szép nagy háromszög alakú konzollal felrakva a falra. Szvsz ezt el lehet képzelni :) Az ára ha jól emléxem 9ezer volt, plusz a 2 konzol úgy 5ezer, meg 6 acéldübel párszáz Ft. Amúgy van árlista a rexplus oldalon, bár tényleg nem mindenhol egyértelmű asszem.

(#83) kíváncsi válasza GP-Sz (#82) üzenetére


kíváncsi
senior tag

thx

egy Up a totyiknak

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#84) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

Peliscan na elkészült már a mesteralkotás :F :)

rATdrAgOn te anno milyen magasra csináltad az asztalod? nem akarom megszívni mint te hogy 21 colos monitornál már rossz helyen van a káva :F :)

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#85) loszerafin


loszerafin
senior tag

Csak most vettem észre a topikot.

A BME-t néztétek már?

Bővebben: link

Letölthető egy csomó anyag magyarul.

(#86) kíváncsi válasza loszerafin (#85) üzenetére


kíváncsi
senior tag

húú ez zsír nagyon még jó hogy most észrevetted :)
Bővebben: link

az a 29''-30'' mennyi centiméter?

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#87) loszerafin válasza loszerafin (#85) üzenetére


loszerafin
senior tag

Engem főleg szoftverergonómiára tanítottak, de van náluk bútor-design is, ha jól emlékszem.
Vagy legalább pár link.

(#88) kíváncsi válasza loszerafin (#87) üzenetére


kíváncsi
senior tag

loszerafin ez mennyi centiméter ? : 29''-30'' ?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#89) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

És mi a jobb rosszabb? : ha van a monitor és mögötte van az ekélyajtó szal mögűle jön a fény vagy az ha a fény pont a monitor képernyőre megy? gondolom ha hátulról de erősítsetek meg :)
vagy az a jó ha a fény oldalról jön?

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#90) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

up

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#91) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Szia! én terveztem de úgy csináltatom valakivel elég nagy lesz majd rakok fel képeket ha kész lesz :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#92) LukE válasza kíváncsi (#88) üzenetére


LukE
veterán

gúgl kalkulátor:Bővebben: link komolyan:)

A fényhez: Amíg nem tükröződik nagyon, addig szerintem lehet mögötted is, bár szerintem a monitor maga nézzen valami sötét hely felé, és próbáld meg a monitor megvilágítása nélkül megvilágítani a környezetét.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#93) PeliScan válasza kíváncsi (#91) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm, én meg igyexem összegyűjteni a lóvét. :) A fő baj az h szerszámok sincsenek, tehát valszeg shoppingolnom kell vmi elektromos fűrészt, illetve csiszológépet.

(#94) LukE


LukE
veterán

gondoltam erdekelhet valakit. Bővebben: link
egyebkent valami haladas valakinel?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#95) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Éppen most veszünk 4 db asztalt + széket irodába. Az asztalokon 1 laptop, és egy monitor fog helyet kapni. Szeretném ha kényelmes lenne dolgozni. Hol kezdjem?

(#96) geza844 válasza geza844 (#95) üzenetére


geza844
aktív tag

Jólvan, akkor megyek IKEA-ba....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.