Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  érdekes vga hiba,vagy csak drivergond? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Csá!
Boltoltam a Ph-n nemrégiben egy Club3D 9600Pro karit,nyomban nekiestem a tuningnak,és érdekes dolgokat tapasztaltam.Alapból 400/600Mhz-ről 445/700-ra felraktam,ezek szimpatikus számok.Húz mint a gép,de a 3dmarkokban,és néhány játékban fura dolgot produkál.A kép jobb szélén általában egy,de néha kettő világoskék vonalka villog,de random időközönként.Tök alapon nem jelentkezik,de ha 5Mhz-el feljebb rakom bármelyik órajelet,előjön.Minél jobban meghúzom,annál hosszabbak a csíkok.Amúgy textúra vagy más hiba nincs.Mi lehet ez?Ilyen tuning gonddal még nem találkoztam.

(#2) Gorneck válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Gorneck
titán

próbáltad a tuningot mondjuk csak a gpu-n? tehát plussz 10mhz oda memre semmi! És ezt fordítva?

Gorneck#1239

(#3) _Volkovy_ válasza Gorneck (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Próbáltam,ha már 5Mhz-et emelek bármelyiken,ez előjön..

Azt furálom,hogy a gpu és a ram túlhúzása nem ugyanazokkal a hibajelenségekkel jár elvileg(gpu-nál lefagy,ramnál hibás a kép),de itt mégis.

Esetleg valami antituning bios van benne:F

[Szerkesztve]

(#4) PWR válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


PWR
aktív tag

pont uilyen kareszom van. gond nelkül birja az 500/335-at. omega drivert hasznalok.
milyen progival huzod?

[Szerkesztve]

Üdv

(#5) _Volkovy_ válasza PWR (#4) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

csá!
tudsz ahhoz a driverhez adni egy linket?
találtam egy radclocker nevű kis progit,beépül a driver beállításaihoz,innen próbálnám tolni neki.

(#6) PWR válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


PWR
aktív tag

en rage3d tweak-el huzom
omegacorner.com

Üdv

(#7) _Volkovy_ válasza PWR (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

nem hiszem hogy a driver vagy a progi miatt nem bírja,de azért köszi,megnézem.

(#8) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ötleteket várom továbbra is,hogy mi a franc lehet ez..

(#9) Zoltán válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

''a ram túlhúzása nem ugyanazokkal a hibajelenségekkel jár elvileg(gpu-nál lefagy,ramnál hibás a kép)'' -nem. Elősször csak lassul a gép ha túlzottan húzod, mert sokat kell javítgatnia és az időbe kerül. Csak akkor fagy, ha még tovább húzod. (Tehát ha húzod elősször gyorsul, aztán lassul, aztán fagy). (Mármint a játék amivel teszteled.)

(#10) _Volkovy_ válasza Zoltán (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nálam ez úgy jelentkezik,hogy megy mint az állat,aztán egyszercsak elmegy a kép.Nincs lassulás..
A GF4-en 330MHz környékén az volt,amit leírtál.:)

(#11) Loretto


Loretto
veterán

ugyfest nem tuningbarát.kár volt a ti4200-őt elpattintani:))

Soirée...

(#12) _Volkovy_ válasza Loretto (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Dehogy volt :)
Ez méretre is kisebb,hőtermelésre is,viszont okosabb és kevesebb szoftveres gond van vele..Komolyan.Amivel bugzott a Gf4,az a Radival tökéletesen megy(pl Lock on)..

(#13) Loretto válasza _Volkovy_ (#12) üzenetére


Loretto
veterán

tudom:)) de látod,makacs mint az...

Soirée...

(#14) _Volkovy_ válasza Loretto (#13) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Asszem hagyom a francba,nem akarja a jót..
Mondjuk 465/700-ra húzva 600 ponttal megy többet 3dmark03-ban,egyszerűen nem éri meg szarakodni vele :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  érdekes vga hiba,vagy csak drivergond? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.