Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy csinálnak-e Miskolcon, vagy környékén Eprom égetést? Ugyanis sikerült elrepítenem a Bios-t az Abit Nf7-S lapomban, :O /nem lámaság, hanem fizikai balf@aszság miatt/ és mivel nem igazán akaródzik felmenni Pestre vele, hogy belevarázsolják a Biost, így Miskolcon, vagy környékén keresnék ilyen szakembert, vagy céget. Tudom, hogy meg lehet oldani ezt a műveletet egy másik Nf7-es lappal is, de mivel még nem csináltam ilyet, nem szívesen tenném tönkre a cimbora lapját, meg mellesleg ő is húzódzkodik tőle.:D

21 éve a Prohardveren! ™

(#2) kirkri


kirkri
addikt

Senki? Na majd holnap forgalmasabb időpontban hátha...

21 éve a Prohardveren! ™

(#3) kirkri


kirkri
addikt

Up

21 éve a Prohardveren! ™

(#4) SylverBullet válasza kirkri (#1) üzenetére


SylverBullet
tag

Hogy sikerült ezt tenned szegénnyel?

***AMD*** Forever......

(#5) kirkri válasza SylverBullet (#4) üzenetére


kirkri
addikt

Gép szétszedve hever, miközben gondoltam megfrissítem a Bios-t. Na mondom, ellibbenek a konyhába, míg megcsinálja és sikerült belerúgni olyan szerencsétlenül a gépbe, hogy pont kimozdult a tápcsatlakozó. Aztán mikor újraindult a gép automatikusan elindult az Awardflash, de nem volt billentyűzetem, amivel be lehetett volna írni az új Bios útvonalát. Aztán egy srác csinált nekem az indítólemezre egy autoexec.bat file-t, ami automatikusan beírta az új Bios útvonalát, de rövid töltés után kilöki, hogy ismeretlen flash. Szóval most itt tartok.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6) kirkri


kirkri
addikt

Keservesen kell tudomásul vennem, hogy mégis vinnem kell Pestre, mert nem igazán kaptam ötleteket, hogy hol csinálják meg nekem. Azért ez elég gáz, hogy mindennel Pestre kell menni. :((

21 éve a Prohardveren! ™

(#7) Ga válasza kirkri (#6) üzenetére


Ga
tag

Nyugodtan próbáld ki egy másik NF7-S-el, menni fog (én már jártam így).
A lényeg, hogy gyakorold be a chip-kiszedést a sajátodon, és akkor gond nélkül megy majd a másikban is. Én egyszerűen egy megfelelően meghajlított gémkapoccsal végeztem (azért nem volt a legtutibb, de pár próba után fél mp volt vele a kiszedés).
Az összes lépést próbáld ki először a másik lapban (floppy, boot, bios mentés, stb.).
Csak bátran (vigyázz, hogy a bios foglalat, vagy a benne lévő chip lábait ne zárd rövidre!)

Üdv:
Ga

(#8) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Itt nézelődjél, a leírtak szerint postával is vállalja [L]http://www.biosiras.hu/[/L].

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#9) kirkri


kirkri
addikt

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek. Úgy néz ki, hogy felviszem Pestre a Mikronikába. Még az útiköltséggel együtt is nagyon barátságos áron csinálják meg és nem kell a cimborát se győzködni, hogy csináljuk meg az ő alaplapjával.

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.