Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rowon


Rowon
veterán

:U

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3) Rowon válasza pipeline (#2) üzenetére


Rowon
veterán

Had égjen, azért találták így ki a Nyalivídia mérnökei, ez az új fícsör. 3D RGB, élő lánggal.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#4) Busterftw válasza Rowon (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Ugy erted Intel.

(#5) Rowon válasza Busterftw (#4) üzenetére


Rowon
veterán

[link]

"First off, PCIe 5.0 and the 12VHPWR connector are not Intel spec. It was developed by the PCI-SIG for a spec sponsored by Nvidia and Dell. It appears in the Intel spec after the fact because Intel had to make it part of the spec since the PCI-SIG were requiring consumer to use the connector for powering graphics cards."

De lényegében én sem voltam pontos.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#6) CapriBoy válasza Rowon (#3) üzenetére

Valódi fejlesztés :D

(#7) KicsiAnthony


KicsiAnthony
csendes tag

Reméljük, az 5 év garancia nem csak a tápra érvényes, hanem a teljes konfigra, ami a hírek szerint a 12VHPWR-nek köszönhetően néha hamuvá ég...

(#8) zooliii


zooliii
tag

Csak ez így nem nagyon lesz versenyképes a 10, de akár 12 év garos Seasonic, Corsair, CM, Fractal, EVGA tápok mellett. Kivéve, ha annyival olcsóbban fogják adni, de azt őszintén szólva kétlem.

[ Szerkesztve ]

(#9) Rowon válasza zooliii (#8) üzenetére


Rowon
veterán

:K "Újabban" az FSP is felemelte bizonyos tápjainak a garijait 5 évről 10-re. Muszáj együtt haladni a konkurenciával.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10) CapriBoy válasza KicsiAnthony (#7) üzenetére

Illetve az egész ingatlanra, amibel leéghet a csatlakozó...

(#11) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egyre több gyártó kezdi alkalmazni az új csatit, helyes.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) KicsiAnthony válasza CapriBoy (#10) üzenetére


KicsiAnthony
csendes tag

:DD

(#13) Dragon3000 válasza KicsiAnthony (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Érdekes, hogy a neten nem igazán lehet azóta újabb esettel találkozni, hogy az nvidia nyilatkozata szerint user error volt minden eset.

(#14) KicsiAnthony válasza Dragon3000 (#13) üzenetére


KicsiAnthony
csendes tag

Lehet, hogy tényleg az volt, ki tudja. Én azért inkább várnék, amíg kiforr a dolog.

(#15) Rowon válasza Dragon3000 (#13) üzenetére


Rowon
veterán

Lehet nem szaladt mindenki Redditre posztolni, hanem bevitte a boltba gariztatni. Januári leégett kártyás posztra még emlékszem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#16) Kartács


Kartács
aktív tag

Mennyire megbízhatóak ezek a tápok srácok?
Mondjuk én Corsair párti voltam mindig is, talán BeQuiettel mernék még megpróbálkozni vagy Asussal talán EVGA.
Ha mostanság akarok összerakni egy RTX40xx gépet megéri már ilyet venni vagy felesleges, gondolom árban is drágábbak lesznek még ezek.

Maradok valami Corsair HX1000 körüli dolognál inkább + átalakító.

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#17) KicsiAnthony válasza Kartács (#16) üzenetére


KicsiAnthony
csendes tag

Seasonic is nagyon jó.

(#18) Rowon válasza Kartács (#16) üzenetére


Rowon
veterán

Amiket leírtál azok jó márkák, általában tápegység választásnál érdemes megnézni nagyobb tesztoldalak véleményét, illetve én azért még az Amazonra is felszoktam menni és megnézem, hogy milyenek a visszajelzések egy adott termékre. Ott néhány tápnál több ezer visszajelzés van, na abból már le lehet valamit szűrni, ha például sok a negatív.

Nekem egyébként Seasonic tápom van, mint amit KicsiAnthony is írt. Jellemzően a drágább modellekre hosszú (10+ év) garanciaidőt adnak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#19) Dragon3000 válasza Kartács (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából a felsorolt márkák mind csak címkéznek és más gyártók megoldásait használják, így mindig kérdéses, hogy adott típusnál melyiket. KicsiAnthony által említett seasonic valóban gyárt tápot.

(#20) PROTRON válasza Kartács (#16) üzenetére


PROTRON
addikt

Az enermax is elvileg egy rendes tápegység gyártó cég, szemben pl az Asus-al aki tuti nem saját fejlesztést árul.
Persze ettől még lehet az is jó, nekem pl EVGA tápom van.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21) KicsiAnthony válasza PROTRON (#20) üzenetére


KicsiAnthony
csendes tag

Az Asus, úgy tudom, a Rog szériában Seasonic belsőt használ. Azok amúgy nem rosszak, csak a ventijük kicsit hangos, mert az Asus valami extra durable csapágyat használ.

(#22) Rowon válasza KicsiAnthony (#21) üzenetére


Rowon
veterán

A ROG tápokban pont nem tudom milyen van, de jellemzően a Seasonic a saját márkájú és a Phanteks tápokba Hong Huát rak, amivel szokott gond lenni. Tehát valahol idegesítő, hogy van egy jól felszerelt tápegység és beleraknak egy kevésbé megbízható ventilátort.

Megoldás lehet az is, ha van a tápban hibrid mód. Ha van a gépedben egy kicsit túlméretezett táp (mondjuk 1 kW), akkor abban a ventilátor lehet, hogy csak csúcsterhelésnél fog beindulni, akkor is csak lomhán. Ellenben energia szempontjából kevésbé lesz hatékony a működése.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#23) Kartács


Kartács
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, infókat. :R

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.