Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PrinczA


PrinczA
őstag

Hasznal vki ilyeneket?
En most vettem, kicsit mas a fenyuk, es a fenyerejuk is, vhogy hidegebbek.
Amire az van irva, hogy megfelel egy 75W-os hagyomanyos izzonak, az nem vilagit jobban mint a sima 60W-os. Vagy csak en erzekelem rosszul :F .

(#2) Szalma válasza PrinczA (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Valószínüleg kompakt fénycsövet vettél. Belendülési idő ~10perc. És ügyesen kell a színhőmérsékletüket megválogatni: egy izzó sokkal szélesebb spektrumban világít. Lokális világításra jórészt alkalmatlanok...)

Szeretettel:
Szalma

(#3) mormota válasza PrinczA (#1) üzenetére


mormota
senior tag

nekem ilyenem van éjjeli lámpának (kislámpa, ha kell vmi éjcaka) már elég régóta nyúzom (és tényleg (lekapcs, hopp kell mégvalami, felkapcs, aztán 10 mp mulva le) jól bírja/-ák) az asztali kis halogén lámpámban eddig 3x kellett izzót cserélni, míg abban egyszer sem.
a lakásban majdnem mindenhol ilyen takarékos izzó van, és nekem nagyon tetszik, meg meg is szoktam már.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#4) PrinczA


PrinczA
őstag

Mi a kulonbseg a Tescos 300Ft-os es a mellette allo 2500Ft-os ''neves'' izzok kozott (mind a 2-ő Kinaban keszult, ha jol emlexem)

(#5) PrinczA válasza Szalma (#2) üzenetére


PrinczA
őstag

''Lokális világításra jórészt alkalmatlanok...''
Ezalatt mit ertessz (mennyezeti lampnak jo?)?

(#6) Szalma válasza PrinczA (#5) üzenetére


Szalma
őstag

(Igen. Olvasni mellette horror és epilepszia...)

Szeretettel:
Szalma

(#7) Varga Csaba válasza PrinczA (#4) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Monnyuk az OBI-ban pl ki tod próbálni az izzókat.

Hát próbáld ki.... De az üzemóraszám általában alacsonyabb szokott lenni az olcsóbb izzóknál.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#8) nemcso válasza PrinczA (#4) üzenetére


nemcso
senior tag

Tesco ''gazdaságos'' izzók (én 60-100Watt-osokat vettem már...sajna) nálunk otthon úgy égtek ki (mind, kivétel nélkül), hogy az izzó nyakánál elvált az üveg a fém részétől, amit utána fogóval kellett kicsavarnom a foglalatból. Plusz az élettartamuk sem éri el a ''normál'' izzókét. MÉG VÉLETLENÜL SE VEGYÉL TESCO-s IZZÓT ! :(((

Vegyél Tungsram, Osram, Phillips izzókat. :)

[Szerkesztve]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#9) nemcso


nemcso
senior tag

Energiatakarékos izzókból én az Osram izzóit vettem.
Házunk legtöbbet használt helyiségében, a konyhában egy majd' strucctojás méretü, 100W teljesítményü, 60W fogyasztásu izzó világít 4 éve.
Az emeleti közlekedőben pedíg egy 60/25W -os izzó ég egész éjjel, szintén 4 éve.
A többi helyiségben Tungsram izzók üzemelnek, kint a ház falán, külső világításnak pedíg Phillips-ek vannak.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10) j.bravo válasza nemcso (#8) üzenetére


j.bravo
addikt


Háááát... ez baj... meg is kérdezem a meo-t :D
Merthogy mi gyártjuk (a Tungsramnál dolgozom) ám a Tesco izzókat is (meg a Tungsramot/GE-t, meg egy csomó magyar és nyugat-európai áruházlánc saját márkáját) és a bélyegzéstől és a doboztól eltekintve tökugyanaz az izzó ám...

Egyébként tényleg voltak ilyenek, de ezt a hibát (ami komoly hiba) úgy tudom megszüntette a csapat... mikor is volt ez?

A kompakt fénycső pedig tényleg fénycső. Nem izzó.
Esetleg a kripton, vagy halogén izzókat mondhatjuk energiatakarékosnak, mert bár nem sokkal ( < 10% ), de ugyanakkora teljesítményűnek kicsit nagyobb a fényárama.

A kompakt fénycsőben belül higanygőzt gerjesztenek, ami UV-t bocsát ki. És a fehér bevonat, a fénypor alakítja ezt látható fénnyé. De mivel az UV is csak pár adott hullámhosszon érkezik, a kibocsátott látható fényben is csak pár adott hullámhossz szerepel. Azaz, vonalas a színképe.
Az izzólámpa színképe folytonos. Ezért jobb a színvisszaadása is, meg a természetes (nap)fény spektruma is folytonos, így az izzó esik jobban a szemnek.

Elvileg minél alacsonyabb (korrelált) színhőmérsékletű kompakt féncsövet veszel, annál ''melegebb'' a fénye.

Fontos, hogy a fénypor sokfajta lehet, általában több komponensből áll össze, hogy abban a fránya vonalas színképben minél több vonal legyen.
Viszont, a jó fénypor marha drága tud lenni. Ezért (is) drágábbak (és jobb fényűek, általában) a komolyabb gyártmányok.

GE/Tungsram, Philips, Osram egyre megy, ezek mind kb. ugyanolyan jók, bármelyiket veheted.

A rövidebb élettartamra saccoltak itt se olyan drágák, érdemes meggondolni. (bár néha ki lehet fogni jó fényű olcsó példányt is, de ez sajna ritka. Én egyszer vettem
a Tescoban (ja, azt nem mi gyártjuk, nem is Tescos a doboza :) csak az izzót gyártjuk mi), és marha vacak volt. Mint a Kelenföldi pályaudvar a négyzetgyök alatt; mintha sötét lett volna. De vettem most egy 20W-os Auchanost is próbaképp, és bár elég hideg fehér, egyáltalán nem rossz a fénye.


Bocs a kisregényért :)


[Szerkesztve]

Whatever.

(#11) j.bravo válasza nemcso (#9) üzenetére


j.bravo
addikt

''majd' strucctojás méretü, 100W teljesítményü, 60W fogyasztásu izzó''

Ezt nem értem :F

Whatever.

(#12) j.bravo válasza Szalma (#6) üzenetére


j.bravo
addikt

Szalmának mint oly sokszor, megint igaza van :)
Főleg a gagyi/régi típusokra. Vibráltak/nak is gyakran.

A jobbak/újabbak már sokkal nagyobb (kHz-es nagyságrendű) frekivel mennek (ld. monitor frissítési freki :D), nem vibrálnak.

De ki kell tapasztalni...

Viszont tény, hogy a legjobb, legszebb, legbarátságosabb fénye máig az izzólámpáknak van (otthoni felhasználásra legalábbis), olvasni kis halogén vagy kripton spotot lehet javasolni...

Whatever.

(#13) nemcso válasza j.bravo (#11) üzenetére


nemcso
senior tag

A doboza szerint (és a fényereje is erre vall) egy 100-as izzó fényerejét adja 60W teljesítményfelvétel mellett.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#14) j.bravo válasza nemcso (#13) üzenetére


j.bravo
addikt

Hmmm. Jó volna megnézni közelebbről :)
Sejtem, mi lehet, de nem vagyok benne biztos.

Whatever.

(#15) Amigo78 válasza PrinczA (#4) üzenetére


Amigo78
senior tag

tartosság....
én vettem vagy 2éve 600ftért osram izzot még birja..vettem tecsost 300ftért már csak 1 birja ugy ahogy:)

(#16) j.bravo válasza Amigo78 (#15) üzenetére


j.bravo
addikt

gondolom nem izzó volt hanem kompakt fénycső :)

Whatever.

(#17) Logitech


Logitech
aktív tag

Én 97-ben vettem egy phillipset (125W-nak megfelelő fényerejűt), azóta megy. Nem vigyáztam rá, tehát volt úgy hogy lekapcsoltam utána gyorsan vissza, és megint le, vagy csak egy fél percre kapcsoltam fel. Mást én még nem próbáltam, azóta még vettem pár philipset, de azok még csak 3-4 évesek.

(#18) vtechun válasza PrinczA (#4) üzenetére


vtechun
veterán

Na! A Tesco-ban kapható U-lighting az valami brutálisan sz@r, fényerő, tartósság, és fogyasztás szempontjából is, mint egy márkásabb. De a Metroban kapható, szintén nagyon olcsó Realm kompakt fénycsövek nagyon-nagyon jók - szerintem, lemértem a fogyasztását, a 15 w-osnak kisebb volt mint a 11 w-os tescosnak, a fényereje meg tényleg nagy... A METRO-s Realm -ot tényleg csak ajánlani tudom, nálam a lakásban csak ilyen van és már több mint egy éve bírját, egyedül egy ment ki de az szerintem a fürdőszobai klima miatt vagy mert eleve rossz volt.... de a többi az nagyon királyul müxik azóta is... Tehát Ami biztosan megéri az a REALM pl a 20W-os valami 400 Ft, nem pedig 1-2 ezer... és tényleg jók....

(#19) And válasza j.bravo (#12) üzenetére


And
veterán

Jó fél évvel ezelőtt lehetett kapni a gazdaságosban olyan Tungsram 12 v. 15ezer órás(-nak mondott) kompakt fénycsövet, amelyiknek egyáltalán nem volt bekapcsolási késleltetése, takkra indult. Talán még valamivel rövidebb is volt a szokásos hossznál a 20W-os kivitel, mert kivételesen befért a tömbházi előszobai matt egyenbura alá. Nem lehetett megmondani, hogy kompakt fénycső, a fénye szinte teljesen egyezett egy 100W-os sima izzó színével és erősségével. Node sokezer óra ide vagy oda, kb. 3 hónap múlva - napi max. fél óra használat után - lazán tönkrement. Nem volt egy olcsó darab, viszont azóta sem láttam a helyi Tacskóban, pedig többször néztem.

(#20) j.bravo válasza And (#19) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát igen, sajnos ez pont olyan, mint bármely más terméknél: az üzemóra az egyrészt becsült érték, másrészt statisztikai alapon, párezer darab átlagára igaz :(:(:(

Amúgy - nem tudom ez ilyen volt-e - nem mindig szeretik ha nem szellőzik a bűra alatt. Tudom, ötödannyira melegszik mint az izzó, ámde az izzóban nincs erre érzékeny alkatrész, ebben pedig van - az elektronika (a műanyag részbe van épitve). Legtöbbször ezek miatt szállnak el, ezeknek sajna nagyobb a szórása, mint a többi alkatrésznek.

Ha budapesti vagy, esetleg érdemes megnézni a Király utcai Tungsram márkaboltot, hátha ott van. Mondjuk én még nem voltam ott... az áraikat se ismerem, de gondolom nem lehet drágább az átlagnál (_akciós_ Tacskó árnál mondjuk vsz. több...)

Whatever.

(#21) j.bravo válasza nemcso (#9) üzenetére


j.bravo
addikt

Helyesbítenem kell... utánanéztem (még ha nemis érdekel senkit :) ).

Alkalomszerűen gyártott a T*ngsr*m Tesco gazdaságos izzót, de a nagyobb tömegét a Ph*l*ps gyártotta L*ngyelországban. (Az A*ch*n-os viszont tényleg GE/T*ngsr*m gyártmány, rajta van a dobozon is, csak ki kell hajtani a dobozfület hogy látsszon)

Tehát amikor bent ragadt a fej a foglalatban, és fogóval kellett kiszedni, az valószínűbb, hogy a Ph*l*ps terméke volt :DDD


Amúgy Tungsram/GE/Osram/Philips tulajdonképpen tökmindegy, egyazon minőségszint. Ha a magyar ipart akarjátok támogatni (jóóó, amerikai tulajdon, de mégis marad a pénzből valami itthon... az a pár Ft is több, mint a többi márka vásárlása esetén itt maradó 0 Ft), akkor vegyetek Tungsramot. :)


[Szerkesztve]

Whatever.

(#22) L3zl13


L3zl13
nagyúr

És az milyen, hogy Tungsram doboz, és rá van írva, hogy Made in China?

Aki hülye, haljon meg!

(#23) kirkri válasza L3zl13 (#22) üzenetére


kirkri
addikt

Hát az a kínai Tungsram ;)

21 éve a Prohardveren! ™

(#24) L3zl13 válasza kirkri (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Így támogassam én a magyar ipart? :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#25) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Aki tud metrózni az csütörtökön menjen takarékosért.
Osramok lesznek nagyon barátságos áron.:C

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#26) kirkri válasza L3zl13 (#24) üzenetére


kirkri
addikt

Előbb utóbb az is magyar lesz:) Nézd meg, hogy mennyi kínai volt a 2004-ben magyar állampolgárságot kapott emberkék között:(

21 éve a Prohardveren! ™

(#27) j.bravo válasza L3zl13 (#24) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajna jópár (mindenhol... szinte minden iparágban sajna) termék van ''outsorce''-olva...
De találsz olyat is, amire az van írva hogy made in hungary.

Muszáj, mert Kanizsán naponta több millió izzó és több tízezer kompakt fénycső készül, és nem mindegyik megy külföldre :)

De ez szerintem típusfüggő... (egy típust vsz. csak egy helyen gyártanak)


Whatever.

(#28) j.bravo válasza vizslakutya (#25) üzenetére


j.bravo
addikt

Melyik üzlet, és milyen típus? És milyen áron? :)
Egy adott fajta reflektoros izzó és nagyobb teljesítményű kompaktot megnéznék.

(Ja, és nézzük meg, nem made in China-e :D nem biztos, de lehetséges :) )

Whatever.

(#29) Obi-1


Obi-1
őstag

A Philips 3 éves garanciás fénycsőre hol lehet érvényesíteni a garanciát? Keravillban vettem, ott csak fél év garanciát vállalnak rá, állításuk szerint.

Only a Sith deals in absolutes.

(#30) Zoz


Zoz
őstag

Én tapasztalataim: kb 10 éve vettem egy Philipset (akkor Tungsram még nem is volt), ez megy a mai napig (pedig elég sokat van kapcsolgatva). Ez a konyhában egy 100-as égő helyére került, szerintem még jobb is a fénye.
A szobai lámpákba sokáig nem tudtam rakni, mert túl keskeny a foglalatnál, tavaly fedeztem fel a Tungsram Super Mini típust, ez végre belefér a kérdés lámpákba, be is ruháztam 5 darabba, támogassuk a magyar ipart címszóval :), ezeknek is rendes fényük van.
Ellenpélda: munkahelyemen sajnálnak 2-2500 forintot egyre, veszik a Tesco akciós 2-300 forintos kinai gagyit :( borzalmasan halvány fényük van, és 2-3 hónapig bírják csak...

(#31) vizslakutya válasza j.bravo (#28) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Osram 17 W 650.-
21W 700.-
24W 750.-

az üzlet az pedig benne van a mondatban.
nem akarok reklámolni.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#32) Darwin válasza Zoz (#30) üzenetére


Darwin
csendes tag

Kedves Zoz!

A Tungsram valóban jó márka. Ezt nem monhatom el az Osramról!!
Tavaly 12 db-os pakkot vettem Ausztriában, amit kb 6 hónap alatt el is fogyasztottam, mert kiégtek.
Elég sok különböző márkáju fénycső elektronikát szedtem szét és sajnos mindben kinai az alkatrész, még a Tungsramban is. A Tungsramot maga a ''fénycső'' minősége emeli a többi márka fölé!!!

Üdv
Darwin

(#33) gLes válasza Obi-1 (#29) üzenetére


gLes
őstag

Hát azt már buktad :DDD

(#34) Obi-1 válasza gLes (#33) üzenetére


Obi-1
őstag

De ez vevőátbaszás, hatalmas betüvel szerepel a 3 év garancia azon a nyomorult izzón. Csak az elv miatt, mert amúgy 2,5 évig húzta, a többi még világit is.

Only a Sith deals in absolutes.

(#35) j.bravo válasza vizslakutya (#31) üzenetére


j.bravo
addikt

Mi a ''takarékos''? Csak mert - a neten mondjuk - az akciós újságban én se a gazdaságosnál nem találom, se annál, amit takarékosnak tudtam (''madaras'' gazdaságos).

Vagy hódos lenne? Vagy hülye/fukar? Vagy mindenre van kész ötlete? Vagy...?


szerk.: közben a mindenre van kész ötleténél találtam, de vagy nem erre gondoltál, vagy rosszul emlékszel az árakra. Mindenesetre igy is occsónak tűnik. Csak ki kéne próbálni...

[Szerkesztve]

Whatever.

(#36) j.bravo válasza Darwin (#32) üzenetére


j.bravo
addikt

Szerintem rossz sorozatot fogtál ki az ozrámból...
tudtommal fülöp, tungi, ozrám egykutya. (legalábbis általánosságban. Konkrét tipusokra nézve nyilávn nem.)

És az elektronika, hát igen.
Ez tényleg mindenhol kinai, de ha nem kinai lenne, az esetek többségében akkor is ez határozná meg a kompakt fénycső élettartamát.
Nagyobb a benne levő alkatrészek szórása, mint a csőé és a bevonaté... persze lehetne válogatott, meg minden, de akkor többe kerülne, és akkor a lámpa is többe kerülne ofkorz.
De a legnagyobb baj hogy szépen melegszik meg minden... lehetne külső elektronika, mint a lineáris fénycsöveknél, ahol érdemes lenne jobbat-tartósabbat gyártani, de akkor nem lenne meg az a kényelem/ficsör, hogy a rendes izzó E14/E27 foglalatába becsavarom és működik... (azaz hogy kiváltja a izzót)


És ami a különbséget adja az egyes lámpák fénye között, az valóban a cső, illetve a bevonat (a fénypor: ez alakitja át a belül keletkező UV-t látható fénnyé).

És valóban, a jó fénypor marha drága. A legtöbb nagyonolcsó (és noname) lámpában nagyonolcsó van... ami olyan fényt ad, mint a nagyonolcsó, avagy 30 évvel ezelőtti technológiájú normál fénycsövek.
Ezért vacakok ezek általában... bár amennyire olcsó, akár ki is lehet próbálni, és ha szerencséd van, jó fényűt fogsz ki, akkor vehetsz még. Aztán ennyi pénzért tart, ameddig tart :)



[Szerkesztve]

Whatever.

(#37) vizslakutya válasza j.bravo (#35) üzenetére


vizslakutya
senior tag

nem egyről beszélünk.akkor leírom: holnaptól a METRO áruházakban van ez az ajánlat.
erre utalt ''aki tud metrozni'' a szövegben.:F

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#38) j.bravo válasza vizslakutya (#37) üzenetére


j.bravo
addikt

Jaaaaaaaaa :)

Mindenesetre alig vmivel több a reviczky gáboros ajánlat :)

Whatever.

(#39) vizslakutya válasza j.bravo (#38) üzenetére


vizslakutya
senior tag

az meg azért lehet mert a kettő cég egy kézben fut össze:B

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#40) gLes válasza Obi-1 (#34) üzenetére


gLes
őstag

Jó, de a cég megszűnt :DDD

(#41) Obi-1 válasza gLes (#40) üzenetére


Obi-1
őstag

A Keravill még nem szünt meg szvsz, bár a végkiárusítás zajlik. Legalábbis pár hete még nyitva volt.

Only a Sith deals in absolutes.

(#42) gLes válasza Obi-1 (#41) üzenetére


gLes
őstag

Jó az már jóformán megszűnt :DDD Akkor mennyé vissza reklamálni, bár sztem kiröhögnek, ha így is ment 2,5 évig :Y (Ami sztem se rossz amúgy ;))

(#43) Darwin válasza j.bravo (#36) üzenetére


Darwin
csendes tag

Az lehet!!! De úgy szép ha a hibát be is ismerik.
Tungsram=Osram???? Szinfalak mögött suttogják, hogy a Tungsramot ''O'' megvásárolta és hamarosan el fog tünni régi jó márkánk.:))

[Szerkesztve]

(#44) CuKoR


CuKoR
senior tag

:(

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#45) j.bravo válasza Darwin (#43) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem ugyanaz...
Csak a minősége. Meg a fülöpnek is.

A Tungsramot a GE (General Electric) vásárolta meg és tudtommal nem áll szándékában eladni az ozrámnak...
Nem a Lighting a GE sztár üzletága, de szüksége van rá, hogy a sztár-ágazatok termékeit fejleszteni tudja :)

Más kérdés hogy van pár termék amit gyártanak egymásnak - azaz (ofkorz az ozrám megrendelésére) legyártja a tungi és ráragasztja az ozrám címkét, illetve fordítva, de ettől még nem azonos a két cég... :)

És nem tűnik el a márka. A GE tudatában van, hogy bár Amerikában a GE logóval el lehet adni nagyon sok mindent, sok helyütt (nemcsak kis hazánkban) a Tungi logóval csomagolt lámpát sokkal jobban veszik, mint a GE-t.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#46) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

ma vettem osramokat.az ára is annyi volt.eredeti német csöveknek néznek ki.:C

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#47) j.bravo válasza vizslakutya (#46) üzenetére


j.bravo
addikt

hááát, ha látod a csövön (az üvegcsöveken vagy úgy álleszcuzámmen a ''terméken''?) hogy eredeti német-e, akkor üdvözöllek a parafenomének klubjában :DD

De ha téélleg a gyártó (márpedig ekkora bóthálózat nem engedheto meg magának hogy reybak cipőt reebok-ként adjon el :) ) , akkor tökmindegy hol készült, elvileg :)

Whatever.

(#48) vizslakutya válasza j.bravo (#47) üzenetére


vizslakutya
senior tag

mindenhova az van írva,hogy osram.germany.egy év garancia van rá.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#49) Darwin válasza vizslakutya (#48) üzenetére


Darwin
csendes tag

Kedves Vizslakutya!

Ne légy ilyen magabiztos, mert elbizod magad. Manapság a kábítás művészetét magas fokon űzik s főleg a multi áruházak.(METRO, Tesco, stb). Számtalan műszaki cikk dobozba csomagolva, dobozán német ''nyelvtanfolyam'', a gyártó cég németországi központjának címével, telefon és faxszámával.(Mintha ott lenne az üzem!!) Származási helynek: Produced by EU.
Ott meg nem nézheted, otthon kibontod és csodálkozol, hogy magán a gépen már más feliratok vannak China...China... stb.. Maximum a kezelési utasítást nyomtatták az EU-ban lévő központban.
De nem kell elkeseredni, mert mindenki tudja, hogy ma már műszaki cikket jóformán csak kinában gyártanak.
Csak azt nem értrem, hoggy miért kábitanak a dobozokkal, mikor úgy is tudjuk, hogy hol készült.

Szóval, mielött kijelented, hogy eredeti ezen gondolkozz el.
Ja! Ár!! Eredeti Osramot teljesitménytől függően 2,5-3 ezer ruppó alatt nem kapsz meg. Igen és még az élettartam!!! 3000 óra az nem ''német'' Osram. Garancia=élettartam
:C

[Szerkesztve]

(#50) Darwin válasza vizslakutya (#48) üzenetére


Darwin
csendes tag

Kedves Vizslakutya!

Ne légy ilyen magabiztos, mert elbizod magad. Manapság a kábítás művészetét magas fokon űzik s főleg a multi áruházak.(METRO, Tesco, stb). Számtalan műszaki cikk dobozba csomagolva, dobozán német ''nyelvtanfolyam'', a gyártó cég németországi központjának címével, telefon és faxszámával.(Mintha ott lenne az üzem!!) Származási helynek: Produced by EU.
Ott meg nem nézheted, otthon kibontod és csodálkozol, hogy magán a gépen már más feliratok vannak China...China... stb.. Maximum a kezelési utasítást nyomtatták az EU-ban lévő központban.
De nem kell elkeseredni, mert mindenki tudja, hogy ma már műszaki cikket jóformán csak kinában gyártanak.
Csak azt nem értrem, hoggy miért kábitanak a dobozokkal, mikor úgy is tudjuk, hogy hol készült.

Szóval, mielött kijelented, hogy eredeti ezen gondolkozz el.
Ja! Ár!! Eredeti Osramot teljesitménytől függően 2,5-3 ezer ruppó alatt nem kapsz meg. Igen és még az élettartam!!! 3000 óra az nem ''német''Osram
Garancia= élettartam.
:C

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.