Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#51) Panzermeyer válasza tildy (#11) üzenetére


Panzermeyer
tag

persze hogy nem láttál mert az első 3 félév tulképpen matematikai alapozás a későbbi tantárgyakhoz

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#52) Panzermeyer válasza mdk01 (#48) üzenetére


Panzermeyer
tag

én DE-IK PTM-re járok, nemtom mi lesz, maradok amig tudok :)
nekem is van egy haverom, nemtom mi az igaz belőle, de azt mondta, azért vettek fel idén csak 180 ptm-est mert még mindig mindenki elsős és nincs terem
ha ez igaz akkor az nagyon lol :DDD ő amúgy most kezdte a 3. félévét, 10 kreditje van
én is oda adtam be első helyen, meglepődtem mikor kijött hogy 109 a határ, tavaly meg 83 volt... nekem meg 102 volt

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#53) lenox válasza mdk01 (#8) üzenetére


lenox
veterán

Miert nem probalsz BME infot? Ott is kemeny a matek (allitolag, en gimiben spec maton mindig elso 10-ben voltam az orszagos matekversenyeken, szal nem volt problemam), de elmeleti programozas helyett van inkabb 'gyakorlati', azt ertem ezalatt, hogy ott is van ilyen 'papiron irjal pascal programot', de legalabb konkret nyelven... Aztan meg jon a rahedli nyelv, bar szerintem nem ez a lenyeg, ha megvan a szemleleted, akkor barmelyik uj nyelven doksival 10 perc mulva elboldogulsz...

(#54) mdk01 válasza Panzermeyer (#52) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi

(#55) mdk01 válasza lenox (#53) üzenetére


mdk01
addikt

Azért jöttem ide mert nézegettem a felvin mijen szakok vannak és volt ezen a szakon volt még 100 szabad hely(mindenki elment BMF-re).
A BMF-en magas lett a ponthatár az ELTE-n még alacsony,így elég volt a 98pontom az ELTE-re.
A gyak.programozást én is jobban szeretném de a matekkal sincs semi bajom.
Szóval végülis programozás lesz amit szeretnék tanúlni matek van amit szeretek tehát semmi gond...az az mégis..tanúlni kell mint egy állat mert nem adják ingyen(az elte meg rátesz még1 lapáttal)

(#56) zoty314


zoty314
aktív tag

Ti nem vagytok semmik! :DDD
Még azt a pici kedvét is elveszitek az embernek a prog.mat.-tól, ami volt neki. :D

(#57) zoty314


zoty314
aktív tag

Na, a 7. félévet, tehát a 4. évet kezdtem el 1 hete a programtervező matematikus szakon, tehát az egyetemi diplomával végződő részét végzem. Gyakorlatilag egyetlen tárggyal van nagyobb problémám, ez az analízis, abból még csak a 2. félévnél tartok. A többi nagyjából rendben, tehát a többi valószínűleg meglesz 5 év alatt, és utolsó két évben csak analozni fogok, vagyis 7 évig fog tartani összesen.

Igen, a prog.mat. nehéz szak, de nem lehetetlen elvégezni, és ha sikerül, akkor garantálom neked, hogy lesz mire büszkének lenned. Kevesen végzik el, mert tényleg kemény, sok problémás tanár is van, de 2 félév után, ill. a felsőbbévesek tapasztalataival nem nehéz értelmes gyakorlatvezető tanárokat találni, akiknél el lehet végezni a gyakorlatokat. A vizsgák meg azért vannak, hogy megcsináld őket. Igen, van 1-2 tárgy, amire nagyon rá kell gyúrni, de mindenkinek más. Az tény, hogy sokan az analízist, a bev.mat.-ot, a logikát, a bev.prog.-ot nem szeretik, de mindenki mást. Nekem pl. az analízissel van bajom (matekból sose voltam hülye, nemzetközi versenyekre jártam), a bev.mat.-ból csak a 3. félévi vizsgával kínlódtam igazán, a logikát lazán megcsináltam (sokan harmadik éve próbálják), a bev.prog.-ot pedig végigcsináltam 3-asokkal. A bev.prog. egy nagyon elvont tárgy, de én a második félév után már láttam, hogy nagyon sokat segít az absztrakt gondolkodásban, programozásban és a többi matektárgynál is, és ez nem vicc.

Gyorsan felsorolok pár programnyelvet is, amiben kínlódtunk:
C/C++, Ada, Assembly, de a lényeg akkor jön, amikor már te nem leszel ott, vagyis a 4. és 5. évben, ugyanis nálunk ekkor van a szakosodás, és egy csomó más programnyelvet lehet még tanulni: Java, C#, Perl, Ruby, Scriptnyelvek, LISP, Prolog stb. Speciként viszont felveheted ezeket is előre, tehát nem maradsz le semmiről.

Ha gondolod, írj egy mailt és megbeszélhetünk egy találkozót, szívesen mesélek és válaszolok a kérdéseidre.

(#58) mdk01 válasza zoty314 (#57) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm szépen a segítséget:R

Igen sikerült kicsit elvenni a kedvemet de nem törtem le :DD azért is neki állok.
Bár lehet majd jövőre mert most megy a kavarc itthon de jövöre 99% hogy neki vágok.

A segítség felajánlást pedig külön köszönöm és majd lehet élek vele.:R

(#59) Panzermeyer válasza zoty314 (#57) üzenetére


Panzermeyer
tag

erre én is igényt tartanék :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#60) zoty314 válasza Panzermeyer (#59) üzenetére


zoty314
aktív tag

Dobj egy mailt és megbeszéljük. :)


[Szerkesztve]

(#61) Panzermeyer válasza zoty314 (#60) üzenetére


Panzermeyer
tag

oks, este dobok csak most húzok az egyetemre :s
addig is felvettelek icq-n

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#62) _lupin_ válasza tildy (#7) üzenetére


_lupin_
csendes tag

''Ami nem tetszett: Fóti és az általa oktatott bev prog. óra''

Na, Fóthiról egy rossz szót se :)
Nagyon nagy arc, csak egy kicsit elvont :)

Engem is riogattak a bevproggal, de úgy álltam hozzá, hogy akkor is megértem és tetszeni fog, aztán végén tényleg ez lett a kedvenc tárgyam, sőt elsőben ebből vizsgáztam a legjobbra.

Nem úgy kell felfogni, hogy programozni tanulsz, hanem hogy logiaki feladatokat oldasz meg sajátos feltételrendszer mellett. Aztán másod-, harmadévre rájön az ember, hogy tényleg van köze a programozáshoz :)

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#63) dat válasza _lupin_ (#62) üzenetére


dat
senior tag

Fóthi nagy arc... olyan mint Lakatos.... mosolygó halál... :)

(#64) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Legyetek kedvesek az oktober 5 november 5 idoszakbanso munkat adni a etr-es nenikenk es bacsiknak egy vacsoram mulik rajta a jupatben:- )))
kosozonom

udv

neduddki

p.s.:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65) mdk01


mdk01
addikt

up

(#66) mdk01


mdk01
addikt

up

(#67) Panzermeyer válasza mdk01 (#66) üzenetére


Panzermeyer
tag

na mi a helyzet? mostmár benne vagy legalább 4-5 hete az egyetemi életben
hogy tetszik?
még mindig nem derült ki hogy ptm-es vagy esetleg pm-es
azaz 5 évesre jársz vagy 3 évesre?
én 5 évesre, analízisből megbukok ez nem kérdés, de a diszkrét matek sem kutya
hát nem középiskola, meg kell mondani...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#68) dat válasza Panzermeyer (#67) üzenetére


dat
senior tag

ejj ejj...
Elte progmat ingoványos terep :)

(#69) mdk01 válasza Panzermeyer (#67) üzenetére


mdk01
addikt

Hát az a helyzet hogy halasztanom kellett egy évet.:(
Idén PM lettem volna de jövőre ne m indul állítólag, ezért akkor PTM-es leszek.

Addig is majd kiscit matekozok meg kellene vmi nyelv.:Y

(#70) mdk01 válasza Panzermeyer (#67) üzenetére


mdk01
addikt

MEsélj milyenek a tanárok, ,az órák, meg úgy egyébként?

(#71) Panzermeyer válasza mdk01 (#70) üzenetére


Panzermeyer
tag

már említettem, én Debreceni Egyetemen vagyok, tanárok szerintem jók, én úgy veszem észre hogy jó tagokat kaptunk, felsőbb évesek riogatnak 1-2 névvel de szerencsére még elkerültem őket
órák szerintem jók, bár van 1-2 ami tök értelmetlen meg van olyan is aminél 1 óra 20 perc után leteszem a tollat mert annyira fingom nincs az egészről hogy leírni is fölösleges
kedden logika zh, hát ez lesz az első, meglátjuk...

folytatás: 8 félév analízishez gratulálni fogok ha elvégzed, nálunk 2 félév van, aki ezt érti az nem ember, amúgy meg csak 1 a lényeg, folyamatosan tanulj mert ha 1-2 gyakorlat anyagát nem érted akkor a többiét sem fogod és így esélytelen az egész

jah, diszkrét matekon megmondta az előadó hogy a vektortereket úgy kell elképzelni mint egy halraj, úgyhogy nem olyan bonyolult az, igaz Tildy :):):)

[Szerkesztve]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#72) chicken


chicken
senior tag

én a 3. évben jöttem el, da addigra voltam már estis is meg minden. Hát azt a tanácsot tudom adni, hogy eszedbe ne jusson mondjuk 3 hétig nem elővenni valamelyik matektárgyat, mert akkor nagyon csúnyán le lehet maradni. És nem érdemes a hátsó sorban ülő, vihogó, susmoló, olvasgató (amúgy a legnagyszájúbb) brigádhoz sem tartozni, sose tudják, hol lesz a zh meg miből. Akármilyen unalmas a logika meg a bevmat, még mindig egy csomó tanulást meg szívást megspórolsz, ha odafigyelsz órán, meg jegyzetelsz.
Abban viszont tildynek igaza van, hogy az első 1-2 évben a programozást mint kreatív munkát totál elfelejtheted (hacsak otthon nem marad rá időd), de később jobb lesz.

Amúgy sok szerencsét kívánok, na meg kitartást a mocsaras részekhez.;)

mens sana in campari soda

(#73) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

nah, holnap első ZH ebből az analizis nevü szarból
hát... béke velem

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#74) zoty314 válasza Panzermeyer (#73) üzenetére


zoty314
aktív tag

Ne aggódj, ez még csak a kezdet. :D

(#75) taltos válasza Panzermeyer (#73) üzenetére


taltos
senior tag

Ki artja? Páles Zsolt? Losonczi? Daróczy?
(remélem jól írtam a neveket. :D )

(#76) zoty314 válasza taltos (#75) üzenetére


zoty314
aktív tag

Te kikről beszélsz? :D

(#77) Panzermeyer válasza taltos (#75) üzenetére


Panzermeyer
tag

Daróczy Zoltán

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#78) taltos válasza zoty314 (#76) üzenetére


taltos
senior tag

Hát hogy ki tartja Nekik az Analízist. Már nem mindenből vannak a régi tanárok. matlogot például már nem Várterész tartja.

(#79) taltos válasza Panzermeyer (#77) üzenetére


taltos
senior tag

Akkor Ő biztos lelkes! :)
Te PTI-s vagy? PM?

(#80) Panzermeyer válasza taltos (#78) üzenetére


Panzermeyer
tag

pm pti még mindig ő tartja
ptm pedig ööööh Mihálydeák Tamás
ha jól tudom, eddig 1 előadásán voltam

te ide jársz? adol msn cimet?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#81) zoty314 válasza taltos (#78) üzenetére


zoty314
aktív tag

Ja, bocs, én ELTE-n vagyok. :D

(#82) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Ohh..de jo nektek..én meg Neumann os vagyok és most behoztak 1 új átrgyat ami igen remek és ki tartja?..Fóti...
mindenki szídja aki az elte ről jött át hozzánk..és tényleg szar..az egész tárgya értelmetlen és úgy hülyeség ahogy van..
(formális nyelvek automaták...stb)
elvileg algoritmusokat kéne oktatnia (ez a tantárgy neve is..)..gyakorlatilag még 1 et nem láttam a negyedév során..és SZÓBELI vizsga?..ez állat..
:R

Nos Omnes Una Manet

(#83) taltos válasza Panzermeyer (#80) üzenetére


taltos
senior tag

DE -re járok PTM-re. MSN címet nem tudok adni, mert nincs. :)

(#84) Panzermeyer válasza taltos (#83) üzenetére


Panzermeyer
tag

énis
az icq-d müködik? felveszem a számot amit megadtál

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#85) taltos válasza ^Bundi^ (#82) üzenetére


taltos
senior tag

zoty314: Ja! Kérem, aki oda jááááár! :)

Bundi: Neumann? Az melyik? :B

(#86) ^Bundi^ válasza taltos (#85) üzenetére


^Bundi^
senior tag

bmf - műszaki info :)
álnéven neumann ;)

Nos Omnes Una Manet

(#87) _lupin_ válasza ^Bundi^ (#82) üzenetére


_lupin_
csendes tag

''és tényleg szar..az egész tárgya értelmetlen és úgy hülyeség ahogy van..
(formális nyelvek automaták...stb)''


Mondjuk a formális nyelvek a fordítóprogramok elméletének az alapja, biztos értelmetlen meg hülyeség...
Egy programozó egyetemet / főiskolát végzett embernek minek is tudnia, hogy hogyan működik mondjuk a C++ fordító... :(((

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#88) zoty314 válasza ^Bundi^ (#82) üzenetére


zoty314
aktív tag

Tudnál valami linket adni az anyagról, vagy küldeni valami jegyzetfélét? Nekem ez gyanús. Ha a mi Fóthinkról (nem pedig Fóti) van szó, róla nem tudom elképzelni, hogy Algoritmusok címszó alatt Formális nyelvek és automaták tárgyat tartana. Akik meg az ELTE-ről mentek át, egyáltalán elvégezték Fóthi tárgyát?

(#89) tildy válasza _lupin_ (#87) üzenetére


tildy
nagyúr

Erről csak annyit, hogy egy programozonak ugye minek is tudni, hogyan mukodika szamitogep (ertsd tranzisztorok, stb...) :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#90) tildy válasza ^Bundi^ (#82) üzenetére


tildy
nagyúr

hehe, nem csink tartja az algoritmusok órát?:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#91) zoty314 válasza tildy (#89) üzenetére


zoty314
aktív tag

Ezt nem tudom, pontosan hogyan érted, de lassan már mindent kell tudnia a programozónak, ami egy kicsit is összefügg az informatikával, ez azért durva. Programozni bárki megtanulhat, aki egy picit is tud algoritmikusan gondolkozni. Aki jól is akar programozni és rendesen akar keresni vele, az úgyis megtanulja az architektúrák sajátosságait, felépítését, buktatóit.

(#92) _lupin_ válasza tildy (#89) üzenetére


_lupin_
csendes tag

Szerintem egy programozónak ezt már nem kell tudnia. Szerintem ha egy cég új processzort tervez, akkor alkalmaz egy csomó matematikust, programozót akik megtervezik, hogy az új procinak mit is kell tudnia (pl. utasításkészlet), és alkalmaz egy csomó mérnököt akik megtervezik magát a processzort. Na nekik tudniuk kell, hogyan műköndek pl. a tranzisztorok. Nyílván a matematikusoknak / programozóknak együtt kell, hogy működjönek a mérnökökkel, hogy jó legyen az új proci. (Ne találjanak ki olyan utasításokat, amiket nem lehet hatékonyan megvalósítani fizikai szinten).
Tehát szerintem egy procigyártó cég vezetői nem a programozókkal fogja megterveztetni az új proci áramköret.

Persze a programozónak is tudnia kell az adott hardvert alacsony szinten programozni.

Másik dolog: Lehet azt mondani, hogy minek foglalkozzak azzal, hogy hogyan működik a tcp/ip protokoll, úgyis minden ma használatos nyelvhez van libray ami ezeket magas szinten kezeli. Vagy minek megtanulni a linalgotmeg a numerikus analízist, úgyis van már egy csomó 3d engin majd használom azokat. (tudnék még jónéhány ilyen példát mondani)De ha valaki ezeket nem akarja tudni, akkor annak elég ha elmegy egy programozói tanfolyamra aztán meg használja a már megírt libaryket és programozik. Gond csak akkor van, ha kapna egy jólfizető állást mondjuk 3d engine fejlesztésre....
Szóval szerintem egy egyetemen főiskolán van jogosultsága az ilyen tárgyaknak. Ha mindent nem is tanítanak itt meg, de legalább el lehet vele indulni az adott témakörben.

[Szerkesztve]

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#93) ValeTudo válasza tildy (#27) üzenetére


ValeTudo
újonc

Nagy elméletek.

Aki ezt elvégzi az nagy eséllyel fog tudni programozni. Nem gyenge szinten.És ez tény. Az a fajta matek amit tanítanak olyan alapot ad a programozáshoz ami elengedhetetlen ahhoz, hogy nagy projekteket tudjál véghezvinni. Olyan szemléletet ad ami bármilyen jövőbeni programozási nyelvhez elengedhetetlen. Aki ezt elvégzi az könnyen átáll bármilyen új nyelvre, irányzatra. Hisz csak a sajátosságokat kell átnézni. Meg tud álmodni egy egész programot amit majd az ő kis programozói szolga munkában megcsinálják random bérért.

A fóti tantárgya erre a tökéletes példa. Akinek van egy kis esze és profi szinten akar programozni, annak ezt a tárgyat tudnia kell.

Aki nem az nagy eséllyel az a programozó lesz aki nagy pénzektől elesik.

(#94) maross válasza tildy (#27) üzenetére


maross
veterán

velem a matekot es a programozast is megutaltattak :). a neve tenyleg jol hangzott, es az a baj, hogy nem volt semmi mas hasonlo :/.

szerk: ha 5ev alatt elvegzed hivj fel es vendegem vagy egy sorre :).

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#95) maross válasza ValeTudo (#93) üzenetére


maross
veterán

meg kell, hogy cafoljalak :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#96) tildy válasza maross (#94) üzenetére


tildy
nagyúr

A progmatot nem vegeztem el ot ev alatt.Első év után léptem , mint a huzat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#97) tomcs


tomcs
őstag

en mondjuk jol erzem magam a szakon, es eddig hozom a mintatantervet. kicsit tenyleg erdekes a szak abbol a szempontbol, hogy aki ugyesen csinalja elvegezheti ugy hogy a vegen nem tud programozni, de ez csak egyentol fugg

sok embert kiszornak, ez is igaz. anal 1bol ugy tudom ketszer van ea a legnagyobb teremben, 5on meg mar szellosen vagyunk a feleakkoraban is :) sajnos minden egyetemnek ezt kell csinalnia, mert darabra kapjak a tamogatast, de vegulis az egyetemi teljesitmeny ugyis jobban jellemzi az ember kepessegeit, mint az egy-ket dolgozattal elert felveteli pontszam.

mar elso felevtol gyakorlatilag rad van bizva mit veszel fol es ere erdemes is nagyon odafigyelni. azonos targy gyakjai kozt is akadnak kulonbsegek, ezert erdemes 1 kicsit informalodni, bar nem olyan nagy mertekuek, pl dos assembly vs linux assembly, stb. van par gyakvezer akit erdemes elkerulni, de az mindenutt akad, meg van par eloado akin latszik hogy nagy koponya csak az eloadasa unalmas vagy nehezen kovetheto.

fothi meg a bevprogja szvsz egyaltalan nem veszes, ertelme is lenne csak ez igy elegge alapszintu meg, van hova fejlodnie a teruletnek. vannak alkalmazasok ahol a program helyessege nagysagrendekkel fontosabb a koltsegeinel vagy a hatekonysaganal. bar az teny hogy a szekvencia levezetesi szabalyaval (:DDD) meg igy nem fogsz atomeromuvet vezerelni, azert szerintem hasznos _bevezetes_.

(egyebkent szvsz a tarstud cuccokkal en meg sokat fogok szivni, pedig csak 6 kredit. tudom hogy kocka vagyok meg minden de egyszeruen nem bir raalni az agyam. vmek heten is hallgatom zenon agymeneseit, az jutott eszembe jobban jartunk volna ha keres egy szimpatikus kecsket es...)

(#98) _lupin_ válasza maross (#95) üzenetére


_lupin_
csendes tag

Akkor tedd azt!
Érdekelne a véleményed ebben a témában.

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#99) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Hmm, én is progmaton vagyok, jelenleg másodéves. Bevprog1-et, Anal1-et, Bevmat1-et no és persze Linalg1-et újra felvettem, mert annyira szerettem őket hogy elsőre nem is akartam elvégezni :DDD programozás eddig csak progkörön volt, bár ez attól függ, hgoy értelmezzük a programozást. A bash scriptírás az? Ja, és idén van delphi specim, bár a tanárral közös megegyezés alapján nem járok be :) Ma írtam egy linalg zh-t, holnap anal, lehet jövőre is lesznek ugyanezek a tárgyaim. Vagy proginfon leszek, mert nem a matek miatt jöttem ide.

(#100) maross válasza tildy (#96) üzenetére


maross
veterán

ja bocs, az 5ev nem neked szolt, hanem a topicnyitonak :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.