Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) georgeeboy


georgeeboy
tag

Elszállt a biosom, ami-bios,nem müxik a bios default jumperrel se. Szóval se kép,se hang. Van esély floppyrol visszaállitani esetleg? Feltéve ha csak a bios Gajdult meg...
Kösze ha valaki segit.

::Ez van...::

(#2) kraftxld válasza georgeeboy (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

van esély. csinálj egy dos os bootlemezt, rajta a bios file-al meg az uniflash-el aztán hajrá

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) ReJim válasza georgeeboy (#1) üzenetére


ReJim
őstag

mit ír ki??? esetleg CMOS checksum error???
azt lehet javítani, meg mást is, de én tegnap javítottam meg egy award biost... egyszerű! keresel egy bios file-t a gúgliban, majd egy bios ''égető'' progit! (nekem award flash kellet!) és egy bootflopiról elindítod a progit, majd betölteted a fájlt! egy kis idő alatt be''égeti'' majd utánna működni fog! :)

de ha se kép, se hang akkor bajvan! addig ugye elindul a gép, hogy kiírna vmi hibát, vagy egyebet? vaagy semmi boot floppy media? semmi kép? mijen alaplap? mennyire régi?

</end.?>

(#4) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Ha se kép se hang akkor a gép nem fog tudni bootolni --> nem tudod flopyról rendbe rakni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5) Esmein


Esmein
nagyúr

Hotswappal még mindig helyre hozható a dolog, nehogy elkeseredj :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Ameda válasza Esmein (#5) üzenetére


Ameda
tag

A BIOS csipre van-e valami fogó?

Vagy a süllyesztett áramköröket tetszés szerint kell kierőszakolni a foglalatból?

Pl. : Asus A7V8X-X

Üdv!

Please use LINUX!

(#7) ch.peter válasza georgeeboy (#1) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Ha meghúzza a floppy-t akkor jó esélyed van rá, hogy +okosodjon.
a jó BIOS fájlt
AMIBOOT.ROM
néven, egy formázott lemezre rámásolod, aztán bootoltatod, és vársz (akár több percet is) és amikor sípol, akkor kész van.
Floppy kivesz, gép restart. Ha bootol rendesen, akkor jó. Ha nem, akkor:
www.biosiras.hu

(#8) Esmein


Esmein
nagyúr

Kikapcsolt állapotban aláraksz a chipnek egy damilt és úgy rakod vissza, majd menetközben kiveszed a chipet, és berakod a sajátod, felflesseled a kedvenc biosod és innentől mész amerre gondolsz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) kraftxld válasza Esmein (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem gyenge :DDD Látom nem először csinálod. Én az asztalra kivágott gép+csavarhúzó párosítással szoktam a hot-swap cserét.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) Esmein válasza kraftxld (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez igazából VladimirR kolléga technikája.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) hapek válasza georgeeboy (#1) üzenetére


hapek
csendes tag

Mivel nem lehet tudni, hogy mitől van hogy se kép se hang az alábbit tanácsolom.

Először is próbálj meg egy CR2032-es elemcserét, hátha csak nem kap tápot.
Ami BIOS-os lapoknál sokszor előfordult már elemkimerülés esetén a se kép, se hang effektus.
A többi technikai trükköt ráérsz később megpróbálni.
Ami esetleg nem rossz , ne tetézd nagyobb bajjal.

[Szerkesztve]

(#12) georgeeboy


georgeeboy
tag

Lap típusa Msi 875p neo-fis2r, a floppyra csak rámásolni az amiboot.rom ot,vagy bootolható is legyen? Amúgy abszolut no kep... Az elemes dolog mennyire tutkó?
A bioschip [ ha ez az: 686 amibios,4968 ceo1 van ráirva] totál be van forrasztva! ezt szerintem nem lehet cserelni.

::Ez van...::

(#13) VladimirR válasza georgeeboy (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nemreg nekem is elszallt a bios egy rosszul sikerult frissites utan az nf7-es lkapomon, akkor akadtam erre a doksira => Bővebben: link
reszletesen, lepesrol lepesre le van irva, hogy melyik biost (ami/award) hogyan kell megmenteni, akar mentofloppy-val, akar cserelgetessel

nekem az nf7 valamiert nem hajlando kezelni a kismeghajtot (erre csak akkor derult feny, mikor a mentofloppy-val probalkoztam, elotte sosem akartam hasznalni), igy en a cserelgetos megoldast valasztottam, ugy, ahogy fentebb Esmein leirta (elotte azonban kikapcsolt allapotban joparszor megneztem, hogy a cerna (mert en azzal csinaltam) birja-e a strapat, nehogy menet kozben szopjam be, hogy elszakad)

szerk.:
ilyen tipusu bios-od van => Bővebben: link? (az alaplapodrol nem talaltam eleg nagy kepet, amirol ki lehetne venni)
mert ez nincs beforrasztva, ha valamelyik sarkanal, ahol van egy kis hely (az egyik atlo menten ilyen a ket sarok, a kepen balfent es jobblent) benyulsz egy hegyes akarmivel (en egy nagyobbfajta gemkapcsot hasznaltam, kb .8 mm acel), akkor ki tudod pattintani a chip-et (viszont nagyon vigyazz, hogy nehogy rosszul tedd vissza (bar nekem nem sikerult, meg szandekosan sem a chip kialakitasa miatt

[Szerkesztve]

(#14) georgeeboy


georgeeboy
tag

A bios chip ugyanugy be van forrasztva mint mondjuk a winbond. Ez most ultragáz asszem. Akkor vagy floppyrol,vagy sehogy...

::Ez van...::

(#15) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hi !

Régen volt olyan egyes alaplapoknál, hogy betettél egy PCI-s videókártyát és akkor valami tartalék bios-féle aktiválódott és akkor el lehetett vergődni addig, hogy egy kislemezről felmásold a jó verziót.

Igazából ez amolyan susmus szöveg. Nekem szerencsére sosem kellett ilyesmivel próbálkoznom,de azért egy próbát megér szerintem.:U

(#16) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#15) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Viszont nem egy embertől hallottam ! Többen is állították. Aztán hogy igaz-e vagy sem.... :U

(#17) Divi válasza Freddy TNT (#15) üzenetére


Divi
aktív tag

Én is is hallotam, olyat hogy TALÁN van a biosokban annyi (tényleg)ROM , hogy egy rossz flash után is képes legyen egy PCIos videokártyát és egy floopy meghajtót működtetni.
(urban legend)

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#18) Ameda


Ameda
tag

Nem igazán vág ide, de azért megkérdezem: :)

A Gigabyte-nál mit is jelent pontosan a Dual BIOS?

Ha az elsőt félreflashelem, akkor aktiválható a második, amivel kibirom pofozni az elsőt?

Please use LINUX!

(#19) VladimirR válasza Divi (#17) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, az sem ROM
ezek a chip-ek EEPROM-ok (Electr(on(ically Erasable, and Programmable Read Only Memory), s akar az egesz torolheto/ujrairhato
amire Te gondolsz, az az ugynevezett boot block, ami az alapveto feladatok elvegzesere hivatott, mint pl annak leellenorzese, hogy van-e a gepben processzor, ram, vga, illetve el tud vegezni egy floppy-rol bootolast (ez egyebkent le van irva a fentebb linkelt pdf-ben, hasznos olvasmany) -- ha jol sejtem, ez azt jelenti, hogy ha ram nelkul csipog a halott bios-os gep, akkor mukodhet a mentofloppy
ez a boot block a legtobb esetben bios-frissiteskor sem irodik felul, igy lehetove teve tobbek kozt ezt a mentofloppy-s buheralast, van azonban a legtobb flash-programnak olyan kapcsoloja, amivel ez a boot block is felulirodik (ovatosan kell emiatt banni vele)

(#20) VladimirR válasza Ameda (#18) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem tudom pontosan, de olyasmi remlik, hogy mivel a mai bios-chipek angyobbak, mint amire szukseg van (vannak akar 2MB-os chipek is), ezert a chip-ban elhelyezesre kerul a bios egy biztonsagi masolata, ami akkor kel eletre, ha valamit elrontottal, mondjuk mint en is, rossz verzioju file-t flesselsz a chip-re

na meg is van, jol sejtettem => Bővebben: link (google powa')

[Szerkesztve]

(#21) Freddy TNT válasza Ameda (#18) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Jaja! Pont erről van most szó. Ha az ember alaplapja Dual bios-os akkor valószínűleg a kicsit feljebb leírt útmutatómmal túlélheti az alaplap.

Valószínűleg erről van szó. De nem vagyok benne biztos 100%-ig !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.