Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Eletem filmje

Hozzászólások

(#1) gaborbol


gaborbol
őstag

.bableWes egy blogbejegyzesere [link] reagaltam,amikor eszembe juttot ez a tortenet ami velem esett meg jopar evvel ezelott. Talan massal is tortent hasonlo, kivancsi vagyok, irjatok meg.

Hosszu tortenet roviden…

Dolgoztam egy aram alatt levo villamos eloszto szekrenyen, nem ez volt az elso ilyen eset, eszmeletlen lassan es megfontoltan dolgoztam, tudtam hogy mit csinalok, hogy kell csinalni…

Egy uj csatlakozast kellett bekotnom az elo rendszerbe, mar nem emlekszem miert is nem lehetett aramtalanitani a szekrenyt. Nem is igazan lenyeges, talan fel oraja dolgozhattam mar a bekotesen. Levagtam az uj kabelt a megfelelo hosszra, eltavolitottam az aluminium koppenyt rola, szetbontottam erekre, szepen felreturtem oket a szekreny kulso oldalan.

Mikor is egyszer csak teljesen varatlanul elkezdtek leperegni elottem kepek az eletembol. Nem is ertettem-akartam elhinni. Lattam magam gyermek koromban talan 5-6 evesen, a testveremet, veletlenszeru kepeket az eletembol, a legjobb baratomat, itt el is mosolyodtam egy pillanatra, mert annyira furcsa volt. Talan 10-15 masodpercnek tunt kis 2-3 masodperces blokkokra lebontva, majd hirtelen veget ert es egy hatalmas robbanas villanas kovetkezett.

Azt sem tudtam mi tortent, iszonyatosan megilyedtem. Korulneztem es lattam hogy az uj kabel egy erenek vege feketere van egve, a rajta levo szigeteles megolvadva. Ugy nezet ki , hogy a szekreny oldalara felrehajtott kabel valamiert elmozdult a helyerol es hozzaert a szekreny kozepeben futo rez sinhez amin volt kb 200-250 amper.

Makom volt, az ilyedsegen kivul nem lett nagyobb bajom, nem is meseltem ezt a tortenet senkinek, de most az ozes tortenet utan eszembe jutott,es gondoltam megosztom veletek.
Kivancsi vagyok, hogy massal tortent-e mar hasonlo.

[ Szerkesztve ]

(#2) lizRRR válasza gaborbol (#1) üzenetére


lizRRR
őstag

Ezt zárni fogják ugyan is már van ilyen.
link

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#3) kisninja válasza gaborbol (#1) üzenetére


kisninja
őstag

Fasza lehetett, gondolom a szemed is vörös volt egy ideig.
Én még nem tapasztaltam ilyet nem is akarok de nehéz elképzelni hogy egyszer csak lepörög az egész életem.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#4) vans? válasza lizRRR (#2) üzenetére


vans?
őstag

Csak en nem latom az osszefuggest az altalad linkelt topik, meg gaborbol topikja kozt? :F

hábm bábm

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Eletem filmje
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.