Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kawaclipse


kawaclipse
csendes tag

Sziasztok. Egy 12 hálószobás nagy motelben dolgozom Angliában, és a főnököm kérése az lenne hogy minden szobában stabil wireless internet legyen. Jelenleg wireless jelerősítőket használnak, és ugy gondolják, hogy mivel a hálózat jelerőssége erős, az internetnek is menni kellene. Kicsit nehéz elmagyarázni nekik hogy ez nem így működik. Egy mert nem értenek hozzá (hozzáteszem én sem, de kicsit többet mint Ők), kettő mert nem is Magyarországon vagyok, és nekik a boltban azt mondták ez a jelerősítő megold mindent, és szentírásnak veszik. Nos a tervem az, hogy összeállítok neki egy koncepciót, de mivel nem vagyok a hálózatokban guru, hozzátok fordulok, mert még soha nem csalódtam.

A Modem egy Draytek Vigor 2820n, igazából nem ismerem ezt a tipust, de lefényképeztem nektek.

KÉP1
KÉP2
KÉP3

Ehhez szeretnék 4 db wireless routert csatlakoztatni és kábellel elvinni az épület különböző pontjaiba ha lehetséges.

Pl: TPLink WR740N-t.

Nos ehhez kérnék segítséget hogy megoldható e, vagy van e valami egyszerűbb megoldás, és hogyan tudom ezt beállítani. Pl hová csatlakoztassam a routereket, hogyan, és miként állítsam be, vagy mit tudok tenni hogy legyen minden szobában wireless internet.

Köszönettel mindenkinek

(#2) And válasza kawaclipse (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Természetesen megoldható: AP-módban használt routereket (vagy egyszerű AP-ket) kell kötni a meglévő router LAN-portjaira, tehát minden eszközt LAN-LAN portok között összekötve. Az AP-ken letiltod a DHCP-t (gondolom a Draytek megosztó routeren az már aktív), beállítod a wifi-t mindegyiken ahogy tetszik, a csatornákat egymástól lehetőleg jó távolra, és kész is vagy.
Amúgy ne haragudj meg, de ez a kérdés - mint még sok másik - nem ér meg egy külön topikot, mivel van egy rakás kiemelt wifi- és netmegosztós témájú létező topik: Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat kérdések és válaszok, Otthoni hálózat és internet megosztás, stb. Úgyhogy ne csodálkozz, ha ezt hamarosan zárni fogják, és átirányítanak ezek valamelyikébe.
Az AP-módról (amit amúgy minden wifi-router ismer): [link].

(#3) kawaclipse válasza And (#2) üzenetére


kawaclipse
csendes tag

Köszönöm szépen. Akkor elnézést hogy nyitottam.

(#4) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy idegesítő és érthetetlen problémára szakértői segítséget kérni!
(Előre szeretnék elnézést kérni, ha nem jó helyen járok, és egy átirányítást is megköszönök!)

Van egy TP-LINK 150 Mbps Wireless N PCI Express Adapter-em. Vadi új boltban vettem.
Azért kellett mert átpakoltam a gépem de a vezeték már nem ért el a modemtől/routertől a gépemig.
Ez a sallang.
A lényeg: bizonyos időközönként megszűnik a netkapcsolat illetve nagyon lelassul. Ez lehet 5 perc a gépbekapcsolástól is illetve fél óránként de szinte mindig.

Pláne hogy amióta ez van a gépemben leteszi a játékot tálcára. Illetve elkezdek gépelni és fogja magát, mintha eltűnne az írásom hiába pötyögök nem ír semmit, de ha rákattintok tudom folytatni? Gondolom ez nem az adapter okozza de akkor mi? Mintha áttenne egy másik lapra, vagy amikor írsz és felugrik egy ablak és nem tudsz írni, na olyan csak felugró ablak nélkül.
Remélem érthető és bagatel probléma, de nekem ez nagy gond!

(#5) etejedu


etejedu
őstag

Rossz helyre írtam! :DDD

(#6) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Átirányítás után a topikot zártam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.