Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sky77


sky77
aktív tag

Sziasztok!

Véletlen megkarcoltam a fennt említett alaplapot a hűtő le/fel szerelésénél. Ez a lap (éppúgy mint a többi) tele van vékony szálakkal, és ez a balul sikerült művelet keresztül vágott rajta hármat.
A szervizek 3-4k+Áfáért dolgoznak általában óránként, de szeretnék valami olyan megoldást, ami nem kerül annyiba, mint a lap maga...

Tudtok segíteni vagy ötletet adni?

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#2) Gab


Gab
senior tag

ilyet Nekem is sikerült 1x csinálnom
inkább eladtam a lapot 1000Ft-ért :)

(#3) Ye_Nő válasza sky77 (#1) üzenetére


Ye_Nő
tag

A topicindító kérésére az ''Alaplapok, chipkészletek'' témába áthelyezve.

(Burkolt up :DDD)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#4) sky77 válasza Gab (#2) üzenetére


sky77
aktív tag

:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Necsííííííí!

:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#5) sky77 válasza Ye_Nő (#3) üzenetére


sky77
aktív tag

Nagyon köszönöm :)

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#6) simonzé


simonzé
addikt

Nem biztos, hogy van megoldás, pláneolyan, ami olcsóbb, mint egy új lap. Szerintem csere. Azért remélem, van ''B'' terv is.

I don't fit in. I fit out.

(#7) acer_ válasza sky77 (#1) üzenetére


acer_
aktív tag

Nekem egyszer a szervizes ''karcolta'' igy meg a vadi zsir lapomat, nos, mondanom sem kell, kirugták érte, új lap nekem, régi vissza garba, ott bekenték vmi fehér trutyival ott, ahol meg volt sérülve. A trutyi befedi a keletkezett lukat, és a lap azóta is műxik.. (eladtam anno ákciósan..).

(#8) sky77 válasza simonzé (#6) üzenetére


sky77
aktív tag

Ja! Van...
...azt olvasgatjuk éppen :DDD

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#9) sky77 válasza acer_ (#7) üzenetére


sky77
aktív tag

De ezt én karcoltam meg, nem a szervizes. Így ha lenne is rá garancia...
Mi lehet az a fehér trutyi? Honnan lehet szerezni?
Ha így már tényleg leamortizáltam 1000 Ft-ra, akár el is játszadozhatnék vele.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#10) LordX válasza simonzé (#6) üzenetére


LordX
veterán

Hát, ha az alaplap olcsóbb, mitn 2000 Ft, akkor én sem tudok...

A 2000Ft-os megoldás: Elmész a Conrad-ba, vagy egy jobbabb elektronikai boltba, veszel nyákjavító feséket, azt egy fogpiszkáló segítségével befested a rést.

Bár ha a karcolás mélyebb rétegeket is érintett, akkor már gáz van...

(#11) acer_ válasza LordX (#10) üzenetére


acer_
aktív tag

ez lehet az a fehér trutyi...

ez a nyákjavító izé..

(#12) LordX válasza acer_ (#11) üzenetére


LordX
veterán

ez a cucc nem fehér, hanem tömény ezüst. (Valamilyen oldószerben..) És ugye az ezüst nem fehér..

(#13) sky77 válasza LordX (#10) üzenetére


sky77
aktív tag

Köszi, ez igen jó ötlet :)! Utána fogok nézni mindenképp.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#14) Borosz válasza sky77 (#13) üzenetére


Borosz
senior tag

Ha sikerül és beindul a lap akkor érdemes lesz még a javított részt leragasztani valami vastagabb szig-szalaggal pl...
Gondolom a rögzítőkapcsok környékén van a sérülés...

(#15) sky77 válasza Borosz (#14) üzenetére


sky77
aktív tag

Ott... a DDR foglalat aljánál. Én is gondolkodtam már azon, hogy valami kéne oda, ami majd védi.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#16) Solarian válasza sky77 (#15) üzenetére


Solarian
csendes tag

Nos, nekem nem alaplapom, hanem a videom egyik panelje sérült meg így. Én azt csináltam, hogy teljesen folyékonnyá hevítettem 1-es forrasztóónt, annyira, hogy a gyanta kicsapódjon belőle, majd egy tisztára mosott körömlakk ecsettel a nayg tisztaságó ónt felvittem a sérült részre. Máig is megy, de azt nem tudom, hogy a Te problémádon segítene-e ez a módszer.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#17) sky77


sky77
aktív tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

A vezetékezüst jó ötletnek tűnt, nagyon lelkesen baktattam haza pénteken, de...
Otthon kicsit jobban szemügyre vettem a problémát. Elképzelhetőnek tartom (laikusként) hogy javítható, de a sérülés nagyon pici, az átvágott szálak talán túlságosan is közel vannak egymáshoz, úgyhogy sebész kéz kellene hozzá. Mint a hiba okozásából is kiderült, nekem olyanom nincs :D. Ráadásul a lapot egy lakk vagy fólia réteg fedi, így azt a vezetékek mentén le kell kapirgálni kicsit, hogy ne csak a lakkréteget kötögessem össze, hanem majd vezessen is. És mindez leginkább nagyítóval lárható...

Írtam egy szerviznek (display), ők nemes egyszerűséggel azt válaszolták, hogy a megadott alaplapi hiba nem javítható :(. Az eddigi hozzászólásokból mondjuk nem ez derül ki.

Továbbra sem szándékozom feladni, úgyhogy igen örülnék, ha kapnék még néhány ötletet, esetleg beesne ide valaki aki ért is hozzá, és nem sokkal több mint anyagköltségért meg tudná javítani. Sajnos az a helyzet, hogy per pill. tényleg nem állok túl jól.

Mindenesetre nagyon köszönöm az eddigi tanácsokat, ötleteket. Ha másként nem megy, végül mégis meg kell majd próbálnom saját kezűleg helyreállítani a dolgot...

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#18) sky77 válasza sky77 (#17) üzenetére


sky77
aktív tag

...esetleg beesne ide valaki aki ért is hozzá... - ez kicsit félreérthetően sikerült, bocsi. Úgy gondoltam, valaki aki ért hozzá annyira a gyakorlatban, hogy esetleg kézbe tudná venni a dolgot 0 <= fizetendő összeg < 5000 forint fejébe.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#19) redsultan válasza sky77 (#18) üzenetére


redsultan
tag

itt egy up neked :)

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#20) Szatír válasza sky77 (#18) üzenetére


Szatír
aktív tag

Tegyél fel képet róla /mármint a karcról /

MEGHEKKELJÜK :))) hehehehe

De most komolyan ! Hadd lássuk miről van szó !

[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#21) sky77 válasza Szatír (#20) üzenetére


sky77
aktív tag

Megpróbálom, bár még nem tudom hogy fogom csinálni.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#22) Allien


Allien
veterán

Elég gáz nyákot javítani, az TUTI, hogy a fent említett ezüstözés nem ajánlott, mert ha több szál is sérült, mind rövidbe rakod!!! AZ khircsi lenne ám! Tehát, a megoldás, ha látszik, honnan hova mennek a szálak, akkor egyszerü forrasztással össze kötöd egy sima, szigetelt vezetékkel a lábakat, vagy ahova vezet. De, ha nem látható, hogy végződik, akkor bajosabb. Talán, ha egy kis szakaszon, akkora hosszan, mint amekkorát sikerült okoznod, csinálsz egy szélesebb rést, akkor össze lehet kötni a hibajavitóval, de nagyon figyelni kell, hogy mit mivel kötsz össze!:)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#23) Borosz válasza sky77 (#21) üzenetére


Borosz
senior tag

Kellene egy szike. Nem tapétavágó kés mert annak nem domború az éle.
Azért kellene domború mert így nagyító alatt le tudnád kaparni a lakkréteget.
Arra azért vigyázni kell, hogy csak a sérülés közvetlen közelében kell ezt a réteget legapirgálni.
Ha ez megvan akkor jönne a folyékony ezüst - ha lenne... - de nagyon drága szerintem... kb 2500Ft egy adag.
Tű hegyére egy icipicit teszel és nagyon-nagyító alatt összezárod a sérülésnél a megszakadt szálakat egymással szemben.
Erős fény és nagyon-nagyító használata ajánlott. :D
Csak ügyesen...

(#24) Szatír válasza sky77 (#21) üzenetére


Szatír
aktív tag

tényleg küldj, akár emailben.

Vannak ügyes kezü fanatikus ismerőseim....lehet tudok segíteni..

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#25) sky77 válasza Szatír (#24) üzenetére


sky77
aktív tag

Először is MINDENKINEK köszönöm a segítséget!
Sok jó tanácsot és lelkesítést kaptam. Per pill. úgy néz ki, hogy lesz aki megcsinálja, de a fejleményekről mindenképpen be fogok számolni. Tanulságos. Főleg nekem, bár egy kicsit drága lecke, és időnként a szívbaj kerülget: milyen kis apróságon mekkorát lehet bukni.
Ha mégsem sikerülne a javítás, remélem számíthatok Rád, illetve Rátok (Borosz és RedSultan is nagyon-nagyon segítőkészek voltak :DD).

Talán a hétvégén sikerül csinálnom egy képet róla. Ha megvan, felteszem. Nagyon csini lesz :).

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#26) sky77


sky77
aktív tag

Sziasztok! Jó régi ez a topic, de szeretném kicsit feleleveníteni. Eddig nem volt sürgős (mondjuk különösebben most sem az, ha már eddig ráért a dolog) mivel vettem egy másik alaplapot, amit most is használok, de szeretném ezt a karcosat megjavítani/megjavíttatni édesapámnak, ha lehetséges.
Fényképet csináltam róla, amin a karc jól látszik. Az RN62-es jelzésnél található, a középső hűtőfogó pöcök alatt, ami sajnos szintén megadta magát.

Szóval két kérdésem is lenne:

1. Megtartja-e a maradék két pöcök a hűtőt (aminek a leszorítója 3 lukú), illetve elég erős megoldás-e pillanatragasztóval visszatuszmákolni a letört részt? Vagy egyáltalán, ezzel mit lehet/érdemes kezdeni?

2. Lenne e valaki (aki már csinált ilyet) olyan kedves, hogy megforrasztja ezt a karcot olyan árban, ami nem éri el egy másik hasonló használt lap árát? (Bővebben: link alapján feltételezem, hogy ez kivitelezhető.)

A kép itt megtekinthető: Bővebben: link

Előre is köszönöm!
:)



[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#27) sky77


sky77
aktív tag

UP!

Azért csini a karcolás, nem? :DDD

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#28) sky77


sky77
aktív tag

[kép]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#29) sky77


sky77
aktív tag

UP!

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#30) bibimad válasza sky77 (#29) üzenetére


bibimad
aktív tag

Keresd meg Drymant a hardver piacon.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#31) Dufresne


Dufresne
addikt

Jujj de csúnya seb:(
Ötletem hirtelen, hogy beész a lomexba és megkérdezed, mivel lehet nyák huzalját javítani, hátha tudnak valami jó ötletet.
Gond, ahogy én veszem észre, hogy mintha itt a rézcsík még át is lenne vágva a karcolás által, szal nem csak felszíni karc és ezért gázos nagyon.
Gondolom egyáltalán nem is megy a lap.:F

(#32) sky77 válasza bibimad (#30) üzenetére


sky77
aktív tag

Kösz, meg fogom keresni! :)

Dufresne: nem próbáltam, hogy megy-e ez után a baleset után. Megoldási javaslat van, csak kivitelezni kéne (sodrott drót egy-egy szálát forrasztani az átvágott szálakra). Ehhez elég speciális cuccok kellenének. Akikről tudom az ismerettségi körömben, hogy meg tudnák csinálni, azoknak nincs ilyen pálkájuk, etc.

Szerk.: Nos, köszi, mára L, jövő héten megkeresem Dryman-t.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#33) Dufresne válasza sky77 (#32) üzenetére


Dufresne
addikt

Sok sikert hozzá!

(#34) Vangelis válasza sky77 (#32) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Egyébként egyszerűbb vona leeht venni egy másikat:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#35) Dufresne válasza Vangelis (#34) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez is igaz, ráköltesz x összeget, lehet nem is fog menni, közben meg vehetnél 3k-ért már hasonló kaliberü lapot:)
Én pl eladnám neked a K7s6a-mat, ha nem lenne rossza a memóriavezérlő benne, legalábbis én arra tippelek, mivel kondik épek mégis egyszer csak elkezdett hülyéskedni, modnjuk 1 darabig megy aztán haldoklik össze-vissza.

(#36) sky77 válasza Vangelis (#34) üzenetére


sky77
aktív tag

Igaz. Anno, mikor indult ez a topic (úgy másfél éve), én is pont ezt a megoldást választottam. Most, ha már van egy ilyen sérült lapom, ha lehet megpróbálnám megjavíttatni. Ha ez nem jön össze, veszek valami hasonlót párezerért, de még mindig kérdés marad, hogy ezzel mit csináljak. Lehet hogy odaadom majd valakinek, hogy kezdjen vele amit tud, de először inkább megpróbálnám életre kelteni, hátha...

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#37) sky77


sky77
aktív tag

Jó reggelt! :)

Szóval 3 ér át lett nyisszantva az alaplapomon egy csavarhúzó segítségével. Kép és részletek itt: Bővebben: link
Ha lenne valaki olyan kedves és aranyos hogy segít (Bp környékén), nagyon boldog lennék! :R

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#38) Dufresne válasza sky77 (#37) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem már elég sok javaslat és ajánlott topic-ot elolvashattál:D
Sztem vegyél nyákjavító festket valamelyik elektrotechnikai boltba, meg amit még ajánlanak. Tudom javasolni a Lomex Kft., elég nagy bolt van minden és sztem nem is rossz áron. Aztán pedig meg kell próbálni, mit szól hozzá a lap. Ha senki nem jalantkezik, akkor akár énis segíthetek neked, ennyi ügyességet érzek magamban, csak garanciát nemtudok vállalni.
Amúgy meg egyedül is nyugodtan megpróbálhatod, ennél rosszabb már csak nem lesz.:)

(#39) Dufresne válasza Dufresne (#38) üzenetére


Dufresne
addikt

Jah igen, azért magam helyett énis inkább elektroműszerészt ajánlanék, vagy nemtudom mennyire van ismerősöd műszaki szakközépsulikba, mert azokban van pár műhelyes szaki és azokkal is lehet talán valamit üzletelni:)

(#40) sky77 válasza Dufresne (#38) üzenetére


sky77
aktív tag

Nem nagyon emlékszem, hogy linkeket kaptam volna, de mindegy is, egy link nem old meg semmit, ugyanis nem információra és nem ötletre van szükségem.
A nyákjavítót ugyan javasolták (kis híjján vettem is), viszont hazaérve, jobban megnézve az alaplapot minden elhatározásom elmúlt. Hogy miért is? A karc méretei elég beszédesek lesznek: kb. 0.7mm x 2.0mm. Ebből kitalálható, hogy a huzalok egymástók kb. 0.5mm-re vannak, tehát azt senki sem fogja festegetni, az tuti. Ehhez speckó felszerelés kéne (mint borosz is említette nagyon-nagyító, ill. pontforrasztó (aminek a hegyéhez képest egy tű hegye órmótlan bunkó).. Több ember is van a környezetemben aki meg tudná javítani, ha lenne ilyen cumója, de nincs. Szervizben pedig jobb esetben nem vállalják, rosszabb esetben k*rv@ sokért...

Ígyhát kéne egy ember, akinek sebész keze és megfelelő felszerelése, ill. gyakorlata van.

Re #39: no, ez már egy jó ötlet, köszi! :) Csak az a baj, hogy nincs ilyen ismerősöm :(

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#41) Dufresne válasza sky77 (#40) üzenetére


Dufresne
addikt

Na igen néztem énis a képet a hibáról és tényleg marhanagy a seb.
Sajnos speckó felszerelésem nekem sincs hozzá és ekkora ''lyuk'' beforrasztásánál, vagy javításánál már tényleg nagynn fontos a vezetősáv ellenállása.
Arra a topicra gondoltam, amelyikbena srác a vga-ját karcolta át, vagy 10 szálat átvágva és haverja kijavította asszem rézszál beforrasztásával talán és ugyan ment neki, de mint említette hibázgatott a dolog rendesen, igaz 3d-ben.
Namost a te esetedben a ''hiba'' sztem még komlyabb, ugyan sztem javítható, mert persze mi nem az:D csakhogy itt ezek a vezetősávok a procihoz mennek, ha jól látom, vagy a memótol mennek valamerre, namost ha itt hibázik a dolog, akkor az már tényleg komoly rendszerinstabilitáshoz vezethet és ha még ki is javítjátok az ellenállása a rétegnek (biztos) jelentősen változik:(

Tényleg jó lenne azért, ha lenne valami kis öreg szaki ismerős volt tanár ilyesmi. Pl én volt középsulimba volt 1 emberke, akit én szívesen megkérdeznék ilyen dolgokról.

(#42) sky77 válasza Dufresne (#41) üzenetére


sky77
aktív tag

Azt a topicot én linkeltem :DDD Egyébként 6 szálat vágott el rajta. Remélem a memófoglalatok közül iktatta ki a karc valamelyiket, és ha így van, remélem az SD-t. :) Megköszönném, ha meg tudnád kérdezni, de tényleg rutinos emberke kell hozzá! Apám 15 éves kora foglalkozik elektronikával (gitáreffektek és erősítők építése, javítása, hi-fi cuccok, etc.), de nem nagyon mert hozzáfogni, mert nagyon miniatűr a téma és ugye nincs felszerkó hozzá. Az, hogy megpróbálja és nem sikerül nem nagyon zavar (merthogy ugye ennél rosszabb már úgy sem lesz), az viszont eléggé elszomorítana, ha kisütné a procit vagy a memcsit, mikor kipróbáljuk.

Szerk.: mádöfákkin hejjesirás...

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#43) Dufresne válasza sky77 (#42) üzenetére


Dufresne
addikt

Kis körülkérdezést megér, de sztem nyugodtan berakhatod a procit és nézd meg hogy csak a procival mit csinál a gép?
Ha sipolgat, hogy hiányolja a ramoka, akkor sztem lehet próbálkozni a ddr foglalatokkal.
Ugyan ennyire nem mélyedtem el az alaplapok működési elvébe és nemtudom mennyire vizsgálja meg sorba, vagy párhuzamosan a memófoglalaokat stb. de azért lehet rá esély, hogy ha azok tényleg kizárólag az sd foglaltokkal kapcsolatos vezetékek, akkor még működhet a gép javítás nélkül.
Próbát megér, mert feltételezem, ha elhajlott lábbal raktak bele procit a foglalatba és azok nem sültek el és visszahajlítással, vagy keményforrasztás után az összes lábbal ment utána a proci, akkor attól, hogy egy memfoglalathoz vezető utat megvágsz még nem kell, hogy károsodjon a proci...

(#44) sky77 válasza Dufresne (#43) üzenetére


sky77
aktív tag

A helyemben te meg mernéd ezt kockáztatni? Aztán a memóriát is belerakni? Elég necces szvsz. A lap (mármint általában a k7s5a) egyébként semmit sem sípol, ha nincs benne memória, nemes egyszerűséggel nem indul és kész.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#45) Dufresne válasza sky77 (#44) üzenetére


Dufresne
addikt

Azthittem azért sípol azis legalább.
Amúgy én meg merném kockáztatni, legalábbis azthiszem, igaz nem vagyok a helyedbe:D
Kicsit kellemetlen, hogy nemtudjuk, melyik vezetéken mi folyik, vagy kellene folynia, de gondolom ezt is meg lehet tudni és akkor ennek a fényében már lehetne bátrabban lehetne próbálkozni. Esetleg lehetne a képet mellékelve írni ECS bácsinak, hogy megmondja pontosan melyik vezetékeket nyested át. Aztán a válasz után ki tudja.
Lehet kipróbálod ddr-ekkel és simán menni fog, kicsit még kéne érdeklődni, aztán hajrá:)
Lehet aztán a végén tényleg jobban jársz egy 3k-s használt lappal:)

(#46) pear-g


pear-g
tag

Én meg tudnám csinálni, de elég messze vagyok tőled... (Bács-Kiskun Kalocsa környéke) ha elhozod....:DDD Az ezüst festéket felejtsétek, nem bírná az áramerőssséget, viszont a létraellenállásra lehet forrasztani. Műszerrel ki lehet mérni.
Nem tudom ki írta az elején, hogy fehér trutyit kentek a nyákra valami szervízben...sztem megforrasztották aztán hogy védjék a vezetékeket lekenték melegragasztóval.;)

[Szerkesztve]

(#47) Sir John


Sir John
tag

Hali!

Szvsz a DDR foglalataid meghaltak ettől, de az SD még simán mehet!
Úgy rémlik ezen jumperrel állítod melyik memót(sd/ddr) használj, nem???
Próbáldd ki! Nem lesz semmi baja... 99,8%:) Legfeljebb a lap végleg behal...
Vagyis én bevállalnám...aztán Te meg eldöntöd...:)
A 3 pontos hűtőt így is megtartja a két megmaradt pöcök.. ez viszont 100% :)

Sok Sikert.

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#48) sky77 válasza Sir John (#47) üzenetére


sky77
aktív tag

Nem kell jumperelni, érzékeli, hogy melyikben van modul. Hogy akkor mit csinál, ha SD-ben és DDR-ben is van, azt nem tudom (menni biztosan nem megy) :DDD
Egyébként kösz a bátorítást, lehet hogy rászánom magam hogy kipróbáljam SD-vel (az most van elfekvőben otthon, csak nem szeretném kinyírni). Áhhh... csak jobb lenne valahogy összetákolni, akkor biztos nem hal be semmi, max továbra sem megy DDR-el. Márha ezt sikerült egyáltalán okozni (erről sem ártana valami bizonyosság).

pear-g: Köszönöm szépen! :) Kár hogy messze vagy, nagyon nem járok arrafelé...

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#49) pear-g válasza sky77 (#48) üzenetére


pear-g
tag

Küldd el fénypostával....:D:DDD:D

(#50) sky77 válasza pear-g (#49) üzenetére


sky77
aktív tag

Minek? Ott a link az előző oldalon, tőccsed le! :DDD

Jobban szemügyre véve a képet, tényleg úgy néz ki, hogy a ddr-t nyírta ki. Arra van esély, hogy a másik ddr foglalat viszont megy nem csak az sd?

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.