Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd+videó kombó

Hozzászólások

(#1) kbe


kbe
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy LG VC 9700-es DV+videó kombót, és valamiért nem tökéletes a képernyő DVD-lemez lejátszásakor (szemcsés, nem tiszta), és a videó felvétel sem tökletes képminőségű. Elolvastam mindent a használati utasításban, leellenőriztem, megnéztem a csatlakozásokat, és elvileg minden rendben. Van-e valakinek ötlete, hogy mi lehet a gáz? Egy tipp szerint SCART csatlakozóval kellene a TV-vel összekötöm a gépet, jelenleg most nem azzal van (asszem RF-fel? ez nem ''százlábú'', hanem kerek dugó).
Ja, a TV-vel nem hiszem, hogy gond lenne, mert a többi csatorna képminősége tök jó.
Aki tud, segítene? Köszi!!!!

(#2) wassermann


wassermann
addikt

Jól gondolod! - az összekötésre a lapos téglalapszerű, EURO-SCART dugós kábel lenne a legmegfelelőbb, ha van ilyen mind a két készüléken.

(#3) kbe válasza wassermann (#2) üzenetére


kbe
csendes tag

Köszi! Elvileg van mind a két gépen ilyen bemenet, viszont azt nem értem, hogy gyárilag miért nem adtak akkor ilyen csatlakozót a lejátszóhoz, ha ez a legjobb? Mert nem adtak, azért nem tudtam azt bedugni.
És ha ez sem jön be? Érdemes még próbálkozni egyéb beállításokkal (persze fogalmam sincs, mivel), vagy vigyem a szervízbe?

(#4) Pompi válasza kbe (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Próbáld ki be fog jönni. Össze se lehet hasonlítani a két kábel jelét.
Van amelyik gyártó mellékel scart kábelt, van amelyik nem. Mondjuk leginkább azért nem adnak talán, mert nem minden eszközben van scart van ahol rca csatik vannak, oda meg olyan kábel kellene amelyiknek egyik fele ilyen a másik meg olyan, ezért inkább rád bízzák a vásárlást. A másik meg, hogy párszáztól többezer forintig válaszhatsz magadnak kábelt a minőség függvényében.

Feel Good Inc.

(#5) wassermann


wassermann
addikt

A kétirányú legvastagab EURO-SCART-ot vedd, nehogy az olcsóbb IN-OUT átkapcsolóst, mert az egyirányú, ami neked semmiképp nem jó!

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd+videó kombó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.