Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

szóval most kezembe akadt egy adag arita 8x dvd-r és a közepén van egy érdekes sáv, ami nem tudom mi, de érdekes...

Bővebben: link

és van princo dvd-rw 2x-esem is, azon is van hasonló, csak közelebb a maghoz

Bővebben: link

mi ez a sáv?
kissé aggódok, mert ahova viszem írni, ott járt a princó rw-m, amit ugy kaptam, hogy volt rajta adat.
srác letörölte, és azóta nem tud rá írni.

lehet hogy e csík miatt?

de akkor a tucatnyi arita lemezen miért van ujonnan, ugyanott, ugyanakkora...
és állítólag senkinek semmi panasza arita lemezzel...

pls help...
dvd-rben nem vagyok otthon

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) biker


biker
nagyúr

ja, és van itthon fuji meg tdk lemez, írt, nincs rajta sáv...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) stanci válasza biker (#2) üzenetére


stanci
tag

én most néztem meg Ridiscet, Princot, TDK-t.
Mindegyiken van, különböző sugarúak.
Nem tudom mi ez. Eddig fel se tűnt nekem.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#4) biker válasza stanci (#3) üzenetére


biker
nagyúr

tdk-n is? nekem is van tdk, és azon semmi, meg fuji-n se, mondjuk a tdk halványabb lila, a fuji meg talán arany színű...
ez meg sötét lila

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) biker


biker
nagyúr

Fuji: Bővebben: link

de érdekesebb, amire most gondolok..
lehet hogy eleve ott kezdődik az adatterület :)

miért? épp készítem a képeket...

lehet hogy csak kezdeti idegesség volt :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) biker


biker
nagyúr

oppsszz, csak kis felbontású a szemem, ott a csík a fujin is :)

ugy látszik szemem kisebb mint 300dpi :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) stanci válasza biker (#5) üzenetére


stanci
tag

Pont erre gondoltam én is. Elő is vettem egy Ridisc nyerset meg egy írottat.
De az írottnál kisebb sugáron kezdődik az adat, mint a másikon a kör.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#8) biker


biker
nagyúr

ahha, tehát ott kezdődik az adatterület, csak a hülye aritán nem hagytak ki üres, fekete részt, hanem a kezdettől ugyanolyan a felület :)

sorry a topikért...

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) biker válasza stanci (#7) üzenetére


biker
nagyúr

#8...

jelöltem a rendkívül haloványfujicsíkot is

[Szerkesztve]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) PPeter


PPeter
addikt

Már sokszor leírtam. A DVD-R lemezek mindegyikén van ilyen, mert a gyártás során a DVD+R lemezekkel ellentétben a lemezekre kerülő gyártói információk (gyártókód, kalibáéciós adatok, a bevezető zóna egy része) nem préseléskor kerülnek az adatok tárolására szolgáló előre rögzített sprirális sorvezető árok elejére, hanem a DVD-R lemezek egy úgynevezett pre-writing, előzetes írás alkalmával kapják meg ezt egy plusz gyártási fázisban. Ezért minden DVD-R lemezen van egy kis ''előre megírt'' keskeny sáv.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) biker válasza PPeter (#10) üzenetére


biker
nagyúr

ok, thnx...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.