Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Nahjó, ez jó. Végre egy kis gép ami tetszik mindenhogyan.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#2) zooly


zooly
aktív tag

Ezekrol mindig a thunderboltot sporoljak le :(

https://www.ratingraph.com/

(#3) PROTRON


PROTRON
addikt

Igen, ennek jelenleg a nettó ára meggyőző rammal és SSD-vel irodai PC-nek.
Mondjuk jó lenne tudni milyen típusú SSD-t sikerült nagy mennyiségben berendelniük.
Épp még nem üzemel az EU store, szal nem tudom ide mennyiért hoznák, mert ha 216k-ért már inkább csak fanatikusoknak éri meg.
Mondjuk ha rendes cpu foglalat lenne benne akkor még meggondolnám azért az összegért.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#4) PELLE válasza PROTRON (#3) üzenetére


PELLE
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#5) Yodafon


Yodafon
senior tag

Vajon ezeknek milyen lehet a hutese huzamosabb magas CPU/GPU hasznalat mellett?
Meg ezekbe ilyen laptop memoria valo? Nem sima asztali gepbe valo RAM?

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#6) PROTRON válasza Yodafon (#5) üzenetére


PROTRON
addikt

A cikkben amire válaszoltál, ott vannak fotók, az egyiken ott jelzi a DDR4-eket. Igen, notebook ramok.

A procija ezeknek kb a consumer notebookok szintjén van, manapság egy irodában alapvetően meglévő alapzaj teljesen jól elnyomja a monitor mögötti vesa rögzítésű ilyen kis gép ventizaját.
Irodai környezetben, word, office, excell, weblap, youtube használat során nincs szükség általánosságban hosszú ideig nagy számítási kapacitásra, csak rövidebb ideig tartó "boost"-okra. Ezekre fejlesztik ki ezeket a notebookokba szánt cpu-kat. Ugyanígy a cpuba integrált iGPU is bőven elegendő youtube 1440p videókhoz.

Most találtam meg hogy az aktuális szülinapi akció keretében 409 ajró ingyenes EU-n belüli szállítással, hivatalosan hong-kongból, németországon keresztül érkeztetve.
Az középárfolyamon kb 155-160k huf, annyiért megéri, mert jelenleg egy microATX gép 0-ról összerakva még irodai feladatokra is kb ennyiért jön ki, ha meg fontos a méret és min itx kell akkor lehet még drágább.
Aztán rájöttem hogy azért az SSD-vel és rammal szerelt változat már 194k, ami azért már másképp fest...

"If your delivery address is in the EU, you can choose "Free Shipping" regardless of the warehouse. If the order is shipped from a warehouse in Hong Kong, the goods will first be sent to a German warehouse and then forwarded to you, all costs are already covered by the seller."

BTW a korábbi, Deskmini UM350-es, Amd ryzen 3550H-val szerelt gép 330 ajró.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7) ceia


ceia
őstag

Nekem kifejezetten tetszik! Általános, netezős gépnek teljesen jó. De még régebbi játékok is mehetnek rajta, amiket újra kiadtak modernebb OS-re.

#6 PROTRON   16GB ram / 512GB SSD csak 450$ azaz 158000 ft. :U

        it's more fun to compute

(#8) PROTRON válasza ceia (#7) üzenetére


PROTRON
addikt

De te az amcsi boltot nézegeted.
Van hivatalos EU store, amiben már benne van a vám és áfa...
Csak az a gond hogy egész európában egyedül magyarországra nem szállítanak...még albániába is kiviszik, de hazánkba nem.
Mármint mini-itx topicba azóta mióta a fentit írtam, egy kollega megírta, mi szerint korábban már levelezett velük erről és a hivatalos minisforum válasza a magyországról történő vásárlásra hogy
-keressen másik gyártót. :D

Amit jó lett volna ha a cikk író kiderít és beleír a cikkbe, mielőtt felspanolja az irodákban dolgozókat. : (

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#9) ceia válasza PROTRON (#8) üzenetére


ceia
őstag

Ha kijön kétszázból, még akkor is jó. De ha nem szállítják ide, akkor mindegy.

        it's more fun to compute

(#10) PROTRON válasza ceia (#9) üzenetére


PROTRON
addikt

Most megnéztem hazai boltból az alábbi konfigot:
Asrock B660m-Itx/AC - mini itx alaplap;
i3-12100 - cpu, iGPU-val és gyári ventivel;
Kingston fury 2x8 GB, 3200-as ram;
WD BLUE SN570, 500 SSD - gen3-as de nem a max, szóval irodai PCnek jó;
Ami a lényeg:
Inter-tech ITX-601 házikó, beépített 60W 12DC-12DC panel táp és hozzávaló 230AC-12DCtégla táp-al;
Ez a házikó éppen csak körülöleli a mini-itx alaplapot, szal nem sokkal nagyobb a cikkben szereplő gépnél.

165k huf, ha össze szerelést kérsz az még 5k, amire még rájön a "tesztelés" 1,5k huf (pfuj).
Persze még nem próbáltam ki hogy kis irodai gép esetén a 60W-ba beleférünk-e ezzel a generációs procival, az itthoni server gépem i3-8100-al átlagos terhelésen beleférne.

Szóval ezzel kéne versenyeznie a minisforum gépének, mert ha abban elszáll a proci mert elenged a BGA forrasztás gyártási hiba miatt, mehet vissza garanciába, ami időre kiesik a gép a használatból---> veszteség a cégnek, mivel egyedi összeszerelés esetén csak bemegyek boltba/használt piacra és 2 óra múlva már ott a proci, lehet újra használni. Ami igaz bármelyik másik alkatrészére.

A win10-et a minisforum sem írja, de ha megtalálod köszi a kiegészítést, mert az még tág határok között mozog céges vásárlás esetén.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11) PROTRON válasza PROTRON (#10) üzenetére


PROTRON
addikt

Bocs a dupla posztért:
Közben megnéztem, hogy ha az Inter-tech házat cserélem JX-500-ra, amiben elvileg 120W a panel táp, de elvileg nincs hozzá külső 120W tégla táp, azzal együtt megáll 173k-ban, de ha még sincs benne a panel táp, akkor ugye a fenti 7k jön rá.
Tehát 180k + 6,5k összeszerelés teszteléssel.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.