Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) #54715584 válasza Ragnar95 (#2200) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem azért, amit a Doki mondott? Hogy kijátszotta a halált, és ezzel olyat tett, amiért keresik, mert megváltoztatta a jövőt?

(#2202) Ragnar95 válasza #54715584 (#2201) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lehet, hogy emiatt van, ezen részlet fölött valahogy átsiklott a figyelmem :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2203) jonnyjoker01 válasza Ragnar95 (#2200) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Simán odahívni mivel? A szellemek voltak a "rádiói"

Szerintem amúgy jó rész lett ez. 9/10. :C

Üdv. Johnny

(#2204) Ragnar95 válasza jonnyjoker01 (#2203) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt hinné az ember,h egy ilyen hiper-szuper űrhajóban van valami kommunikációs berendezés... :D
De ha más nem volt valóban, akkor meg miért nem ölt meg jóval több embert ő maga, hogy gyorsabban legyen erősebb kimenő jele?

Nálam 6/10 a rész.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2205) jonnyjoker01 válasza Ragnar95 (#2204) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem gyorsabban erősebb, hanem hogy egyáltalán legyen jel. De ez mind el lett mondva.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#2206) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Nem volt ez rossz resz, maradok megegyre :)

(#2207) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#2205) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, minél több "szellem" volt, annál erősebb volt a jel.

(#2208) Armahun válasza #54715584 (#2207) üzenetére


Armahun
addikt

De látod, hogy így is túl erősre sikerült, hisz meghallotta a doki is.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2209) Ragnar95 válasza jonnyjoker01 (#2205) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ok, rosszul fogalmaztam, de ettől még ugyanúgy működnie kellett volna a dolognak akkor is, ha ő elkezdi megölni az embereket, akik látták az írást...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2210) Armahun válasza Ragnar95 (#2209) üzenetére


Armahun
addikt

De mondj, hogy ebben a szellemek hatékonyabbak.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2211) Ragnar95 válasza Armahun (#2210) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De pont ezaz, hogy teljesen mindegy, hogyan halnak meg az emberek, elvben ha látták az írást, akkor ha ő öli meg őket, akkor is szellemmé válnak...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2212) #54715584 válasza Ragnar95 (#2209) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt csinálta a múltban, de meghalt, így a jövőben ő már nem ölhette meg az embereket, viszont a szellemek igen, de akkor meg már nem volt sok értelme, mivel halott volt. Ez is paradoxon. :)

(#2213) jonnyjoker01 válasza Ragnar95 (#2211) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem erted a resz lenyeget. Ennek a resznek az volt az ertelme, hogy bemutassa, mi tortenik ha a doki ellentmond a szabalyoknak. Ezert zsenialis ez a resz. Elozo evadban meg azert sirtunk hogy miert ne csinalhatna ezt/azt szabalyokon kivul? Itt a paradoxon kerult bemutatasra ami szerintem zsenialisra sikeredett. Annak a lenynek kb semmi koze nincs ehhez a reszhez azon kívül hogy o inditotta el az egesz folyamatot.

Üdv. Johnny

(#2214) Secunda válasza jonnyjoker01 (#2213) üzenetére


Secunda
csendes tag

Ezzel csak az a probléma, hogy ez a nagy szabálykövetés már ott megbukott, hogy a Doktor ott és akkor szegi meg azokat, amikor és ahol kedve tartja . . . és most nem az időlordos megszegést értem, hanem a "sz*rjuk le az egészet, mert jól hangzik egy történet, és legyen ez a feloldása" értelemben (az írók oldaláról). Lásd Gallifrey visszahozatala és tsai, amiket az évadok alatt elkövettek. . . szabályokról hadoválni azzal a múlttal, amivel rendelkezik, eléggé tökönszúrás. Most is meghaltak jópáran, de csak Clara számított, a többi nem. Miközben Clara megmentésére rohan, meg prédikál egy csávónak arról, hogy nem lehet megmenteni azokat, akiket szeret . . . úúúú, ekkora tökönlövést én nem vártam ettől a résztől, már majdnem undorító volt.

Régebben az ilyen, eszemmegáll részek vége felé volt egy-egy nagy releváció, amikor rádöbben a dolgokra, neki és a nézőnek is helyére kerül az utolsó puzzle, és akkor leesik az áll. Most ez elmaradt, és bár ez a fisher king tényleg csak egy kis bábu szerepben volt, azért jó lett volna legalább valami minimális háttér neki, amivel jobban beleillik a sztoriba . . . ez még megbocsátható, ha az időutazós téma jó, de a fentiek miatt azt is eléggé képmutatónak tartom, azon kívül, hogy óriási csinadrattával egy "egyszerű" ok-okozat hurkot magyaráz. Ami egyébként ötletes, csak a fanoknak kicsit elkoptatott. Ennél pl. a Catherine Belles Bermuda háromszögben sokkal álleejtősebb időanomáliát mutattak be (nem lövöm le a poént, érdemes megnézni!).

Rocksztárkodásra, gitározásra, napszemüvegre van idő és energia. Remélem, a célzása arra, hogy jó lenne regenerálódni, bejön :DDD

[ Szerkesztve ]

Viribus Unitis -- Bernie says: "$$$$$ $$$$$$ $$$ $$$$$."

(#2215) Ragnar95 válasza jonnyjoker01 (#2213) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez átjött, de ettől még szerintem elég gyengére sikeredett a dolog. Csomószor megszegte már a szabályokat a Doctor és eddig is megváltoztatta már a múltat emlékeim szerint, eddig csak az volt a kifogás, hogy vannak fix pontok az időben, amiket nem lehet megváltoztatni, de ezeken kívül nem sok minden mást csinált, mint az idő folyásán változtatott...
Én személy szerint az előző évadban pont nem emiatt sírtam és a fórumos hozzászólások nagy részében is inkább amiatt panaszkodtak az emberek, mert elkapkodták az írók a részeken belüli befejezéseket, illetve mert nem volt normális átívelő szál. Jelen évadban egyelőre nincs átívelő szál és ebben a dupla részben elég gagyi lett szerintem a sztori is...
A paradoxon bemutatása pedig egyrészt elnagyolt volt, másrészt kb alig jutott rá idő.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2216) spammer


spammer
veterán

Valóban elnyújtott volt az a dupla rész, oké, rossz nem volt, de annyira erős sem. Az előző évad óta valahogyan nem érzem azt, hogy hú de jó, nem várom már hétről hétre. Megnézem és ennyi. Remélem lesz valami, ami visszahozza számomra is a hangulatot. A főcímnek most legalább volt egy kis ereje, ha már a múltkor úgyis panaszkodtam rá. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2217) jonnyjoker01 válasza spammer (#2216) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Focimdal +999 Bejott ez a kicsit rockos szam :)

Üdv. Johnny

(#2218) Zoli133


Zoli133
őstag

Nah ez a rész is pipa, amúgy csak nekem lett kevésbé szimpatikus Clara erre az évadra? Valahogy az utóbbi 4 részben nem éreztem, hogy meglenne a helye. Azt hiszem tényleg ideje leváltani.

Pedig párhuzamosan nézem a 7. évadot is, ott sokkal szimpatikusabb a karaktere, most valahogy nem igazán.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#2219) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na megnéztem én is a részt. Nem volt ez rossz. :)

Live-Die-Respawn

(#2220) Cyber_Bird válasza Zoli133 (#2218) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nekem pont forditva, eddig nagyon nem szerettem Clarat, foleg a Danny-s picsogassal.

(#2221) Zoli133


Zoli133
őstag

Mostani részhez még:

Szerintetek a Harold Saxon-os utalásból lesz valami később?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#2222) #54715584


#54715584
törölt tag

Ez a rész jó volt, sőt. Úgy tűnik minden sztori dupla epizód lesz, ennek is lesz folytatása.

(#2223) Cyber_Bird válasza #54715584 (#2222) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Igen, ez most nekem is kimondottan tetszett.
foleg, a magyarazat a facere :) ott egy kicsit libaboros lettem, amikor mondta hogy, I'm the doctor, i save people. Vegre olyan igazi doctor feelingje volt.
Varom a kovetkezo reszt.

(#2224) Armahun válasza Cyber_Bird (#2223) üzenetére


Armahun
addikt

Én majd kíváncsi leszek, hogy a következő részben hány ember fog meghalni azért mert ezt az egyet megmentette.
Amikor beértek a faluba megismerte, és azért vacillált a megmentésével, mert tudta, hogy mi fog válni belőle.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2225) spammer


spammer
veterán

Szerintem nagyon lapos volt, de a vége érdekes lett:

Rohadtul nem emlékszem, Tennant hogy jön ide? Mire emlékezett vissza? :F

Nagyon úgy néz ki, minden rész dupla lesz, csak remélem lesz valami izgalmas is, mert 12. dokinál még nem volt odabaszós, libabőrös pillanatom. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2226) PhilBrick válasza spammer (#2225) üzenetére


PhilBrick
őstag

Capaldi már szerepelt a sorozatban mint Pompei lakos. A családjával vendégül látták a Doctort és Donnát. Aztán a vulkán kitörésekor Donna könyörgésére megmentették a családot.

Bővebben itt.

(#2227) spammer válasza PhilBrick (#2226) üzenetére


spammer
veterán

Igen, erre emlékszem, csak azt nem értem, hogy a fenébe kapcsolódik ez ehhez a sztorihoz? Se a szereplők, se a helyszín nem passzol. Miért most jött neki a flash? :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2228) Armahun válasza spammer (#2227) üzenetére


Armahun
addikt

Először nem akart segíteni a lányom, aztán meglátta az arcát a hordó vízben és bumm.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2229) spammer válasza Armahun (#2228) üzenetére


spammer
veterán

Ez is megvan, de akkor ennyi? Tennant dokinak mondta Donna, hogy "save someone", most arra emlékezett és bumm, na jó, akkor megmentjük a kis csajt? Ennyi? :DDD Én valami mélyebb összefüggésre gondoltam. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2230) Armahun válasza spammer (#2229) üzenetére


Armahun
addikt

Az évfordulós résznek a végén mondta az előző dokinak a kurátor ( régebbi dokit alakító színész), hogy olykor vissza fogsz térni régi arcokhoz. Lehet erre is egy utalás.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2231) bambano


bambano
titán

én azt nem értettem, de nagyon, hogy a második rész végén úgy jött rá, hogy a tardist nem lelőtték, hanem lelécelt, hogy elkezdték őket lőni a dalekok és a tardis pajzsa megvédte őket. most meg két koszos viking ócska kardja átment a pajzson???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2232) bambano


bambano
titán

attól félek, hogyha tényleg ki akarják évad közben írni Klárikát a sorozatból, akkor egyre közelebb van az alkalmas időpont...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2233) #54715584 válasza bambano (#2232) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem elhúzzák az évad végéig, már nincsen sok hátra. :)

(#2234) bambano válasza #54715584 (#2233) üzenetére


bambano
titán

13 részes lesz az imdb szerint, ha félúton akarják rontani a nézettséget (hogy legyen ideje az utódjának alakítani valamit), akkor vagy ma, vagy mához egy hétre...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2235) PhilBrick


PhilBrick
őstag

The Woman Who Lived dupla mostantól a legnagyobb kedvenceim közé tartozik. Hihetetlen kemény párbeszédek, jelentések és érzelmek vannak benne. Maisie Williams pedig remekül játszott, nagy szinésznő lehet még belőle.

(#2236) spammer válasza PhilBrick (#2235) üzenetére


spammer
veterán

Én cseszettül untam ezt a két részt. Igazából az évad sem elég jó, ha így folytatják, gyengébb lesz, mint az előző. Ha nem hozzák vissza a csavarhúzót és nem vágják ki a francba ezt a rohadt szemüveget, azt sosem bocsátom meg. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2237) Armahun


Armahun
addikt

Sokkal gyengébb mint az előző.
Igazából nem is szól semmiről és az egész hangulata eltűnt a sorozatnak.
Ha ezt igy folytatják, és sanszos mert már leforgatták, akkor félek ez az utolsó évad.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2238) #54715584 válasza spammer (#2236) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez a szemüveg borzalmas.

(#2239) jonnyjoker01 válasza #54715584 (#2238) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

+1 A csavarhúzó szinte jelkép lett már a sorozatban, ezt azért ne vegyék el tőlünk :)

Üdv. Johnny

(#2240) Zoli133 válasza jonnyjoker01 (#2239) üzenetére


Zoli133
őstag

Amúgy elsőre fure volt nekem is a szemüveg, de így, hogy kb részenként van 10mp-e így bőven elmegy. Bizonyos szempontból a csavarhúzó kicsit túlhasznált volt, így legalább van hely egyéb kütyüknek is akár.
(persze a csavarhúzó jó dolog, de hát volt már jópár évad nélküle, igaz, az még nagyon más korszak volt még)

Amúgy a mostani rész szerintem kifejezetten jóra sikeredett. Nem jött át Maisie alakítása az előző részben most viszont most nagyon jól helyt állt szerintem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#2241) bambano válasza Zoli133 (#2240) üzenetére


bambano
titán

azután majd legközelebb trabanttal jár a doki, nem rendőrségi fülkével...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2242) PhilBrick válasza bambano (#2241) üzenetére


PhilBrick
őstag

A TARDIS akármilyen formát felvehet, szóval miért is ne!? ;]

(#2243) Armahun válasza bambano (#2241) üzenetére


Armahun
addikt

Már az előző évad felvétele előtt pedzegettek, hogy nem kék fülke lesz, hanem fél fog venni mindenféle alakot.
Szerencsére ezt még nem léptek meg.
Most viszont a szonikus napszemüveg után egy női doktor sem tartok kizártnak, aki probafulke formájú tardiszal jár. ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2244) Cyber_Bird válasza Armahun (#2243) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Azt magyaraztak az elejen, hogy beragadt az alcazoja, azert van telefonfulke alakban mar joideje.

(#2245) #54715584 válasza Armahun (#2243) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mondjuk az nem lenne rossz dolog, ha változtatná az alakját. Elég fura a középkorban vagy 4500-ban egy kék telefonfülke. Cseppet sem feltűnő. :DDD

(#2246) Zoli133 válasza Cyber_Bird (#2244) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem néztem végig a klasszikus évadokat de ott talán egyszer ott megjavította, majd nem tetszett neki ezért visszatért a kék fülkéhez.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#2247) bambano válasza Armahun (#2243) üzenetére


bambano
titán

oké, de dramaturgiailag a csavarhúzó meg a kék tardis fix pont, az tartja össze a részeket.
ráadásul képzeld el, hogy a frencsájzból veszel karácsonyra magadnak valamit, például egy sivítozó tardist, és másnap már nem is olyannal jár. ott törném össze mérgemben az egészet :P

női doktorra volt bőven jelentkező, pl. a felesége meg Missi, szóval elvileg nem lehetetlen...
de nem mindegy, ki lenne. kst-t el tudnám képzelni női dokinak :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2248) jonnyjoker01 válasza bambano (#2247) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Missi

NEM

a felesége :U :DDD

Üdv. Johnny

(#2249) PhilBrick válasza bambano (#2247) üzenetére


PhilBrick
őstag

Végül is már most is van valahol egy női Doktor. A lánya.

#2248
Ő sem azt írta, az egy felsorolás.

[ Szerkesztve ]

(#2250) bambano válasza PhilBrick (#2249) üzenetére


bambano
titán

tényleg, a lányáról meg is felejtkeztem... csöcsfaktornak király lenne :)
de ott van még River Song is, aki annyira ugrált össze-vissza a doki idővonalához képest, hogy jegyzetelnie kellett, ergo az, hogy egyszer már meghalt, egy időutazónál kb. semmit nem jelent...

meg a Bo arcának történetét sem ártana már kifejteni és lezárni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.