Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Aucor


Aucor
senior tag

[link] Na ez érdekes...

(#3002) salapp válasza Aucor (#3001) üzenetére


salapp
addikt

Akkor jöjjön inkább Russel T. Davies és húzzanak egy Bobby Ewing-ot. Simon Pegg testében regenerálódik a doki, végigtapogatja magát és első mondatával azt mondja, "-Huhh, micsoda rémálom! De jó, hogy nem voltam se öreg se nő!" ;]

Amúgy meg oké, hogy ez az utóbbi rész volt eddig a leginkább doktoros, de eléggé lopott ötlet szagú volt - Chibnall-módon (mondjuk, legalább nem volt benne visszaszámlálás, mint eddig minden általa kreált sztoriban...ja, basszus, de volt). Ugyanakkor korábbi emlékeim szerint eléggé gáz, hogy csak úgy be tudott teleportálni egy futár a TARDIS-ba. Kérdés (amire nyilván nem válaszol(hat)na a BBC-nél senki, hogy Chibnall a torkán lenyomott ultragagyin erőltetett PC miatt venné a kalapját, vagy valami más oka van.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3003) Aucor válasza salapp (#3002) üzenetére


Aucor
senior tag

Nyitott kérdés, hogy ki miatt ilyen erőltetett PC ez az évad szerintem. Lehetséges, hogy Chibnall leváltása esetén változna a dolog.

A teleportálás nekem is fura volt, talán megmagyarázható azzal, hogy a TARDIS, mivel értelmes érző lény, eldöntötte hogy ezt be kell engedni. Másrészről történt már hasonló, lásd 1. évad vége, amikor kiteleportáltak mindenkit a TARDIS-ból.

[ Szerkesztve ]

(#3004) janos666 válasza Aucor (#3001) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vicces. Egy hosszú szünet után visszatérve máris lehetetlen stabilan évi 10 gyengébb részt összehozni abból, amiből régen kicsit több is ment szünetek nélkül (12-13). + Ha gúnyolódni akarok, akkor odateszem a mondat végére, hogy: azért, mert a feminista színésznő nem ér rá a gyereknevelés mellett forgatni (rosszmájúan bezárva azzal, hogy: na, tessék, hát ezért nem szabad nőt leszerződtetni fontos pozícióba). :P
[Persze ezt ne vegye senki komolyan, hisz már az is pletyka amit kigúnyolok.]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3005) jonnyjoker01 válasza Aucor (#3001) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hát ez nagyon érdekes :D

Nem bír 10 részt megcsinálni egy év alatt, úgy, hogy az elődeknek több is összejött?

De igazából nem is érdekel. Kapjanak nyugodtan több időt a készítők az évad megírására/forgatására stb..., HA MINŐSÉGI MUNKÁT ADNAK KI A KEZEIK KÖZÜL :C

Üdv. Johnny

(#3006) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na ez a boszorkanyos resz siman jo volt, bar a kiraly neha tultolta szerintem.:D

Live-Die-Respawn

(#3007) Cyber_Bird válasza oriic (#3006) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nem tudom, en vegigszenvedtem, szerintem nagyon remes volt.

(#3008) salapp


salapp
addikt

Ez nem Doctor Who, ez egy darab sz@r. Nagyon elszomorít, hogy mit tesznek az egyik kedvenc sorozatommal. De úgy általában mindennel, ami korábban értékes volt a világ felvilágosultabb felén.
Beteg társadalmakat építeni, mindenáron. Hánynom kell attól, hogy mennyi fiatal gyökér kajolja ezt a sok szemetet.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3009) janos666 válasza salapp (#3008) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha még nem húztad fel magad eléggé, akkor olvasd el ezt is:
The New ‘Buffy’ Can Learn A Lot From the Thirteenth Doctor
Kicsit felfordult tőle a gyomrom (nem elég, hogy fényezi a DW rákfenéit, még a régi, sőt még a leendő új Buffy-t is mind el akarja rontani nekem :P). Viszont kedvem támadt tőle újranézni a régi Buffy-t (szerintem erősen hézagosan néztem annak idején a TV-ben).

Amúgy első hallásra egy friss Buffy reboot is érdekelhet, mert pl. nemrég elkezdtük nézni az új Netflix-es Sabrina-t a húgommal (most 25-30 közt vagyunk) és ő, aki szerette az eredetit is, sem volt csalódott (csak a legelején kellett győzködnöm, hogy nem horror lesz), nekem pedig az volt róla a véleményem, hogy "ez most is nekünk szól egy évtizeddel később, csak ráadásképp most már fiú/férfi szemmel is élvezhető" (az eredetit nagyon nem csíptem, de ez teljesen jó közös főzőcskézés, étkezés, hasonlók mellé). Jobb, mint az új DW.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3010) consono válasza janos666 (#3009) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg szórakoztató a Sabrina :) "Kicsit" sötétebb, mint az eredeti...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3011) salapp válasza janos666 (#3009) üzenetére


salapp
addikt

Ennél a DW-izénél még a Korhatáros szerelem aktuális epizódja is jobb, ami nem feltétlenül emeli magasba a TV2 "igényes" alkotását.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3012) janos666 válasza consono (#3010) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Engem az első rész vége csábított el, mikor akár kiskorúak számára is érthető, mégis csak minimálisan bújtatott formában tárgyalják az intézményes vallások bizonyos árnyoldalait. Hívők felé sem közvetlenül sértő (gondolom nem esik le), nem szájbarágó, mégis benne van egy groteszk ateista konklúzió, hogy milyen hülyeségekre tanítanak néha a szervezett vallások, amit teljes mérték normalizál magában a társadalom (általában még nem-hívő része is, hogy elkerülje a konfliktust), nem kérdőjelez meg többé első hallásra is azonnal problémásnak tűnő dolgokat.

Akár ilyesmik is előjöhettek volna a boszorkányüldözős DW részben is. Helyette minden szinten békén hagyták a vallást. Visszavezették a probléma gyökét a meghatározó személyek gyermekkori sérelmeire, kihagyva a kapcsot, ami a törvényileg és erkölcsileg is legalizált emberkínzás és kivégzések útjára hozta őket össze egy szent ügy érdekében, és magasztosság zászlaja alatt.

(Ugyanakkor néha már Ph-n is félek néha ilyenek leírni én is.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3013) salapp válasza janos666 (#3012) üzenetére


salapp
addikt

"Visszavezették a probléma gyökét a meghatározó személyek gyermekkori sérelmeire": Ha már itt tartunk, a sátán (bármi is az a sátán) legnagyobb találmánya az erkölcsi iránytű kiiktatására maga a lélektan, pszichológia tudományága.
Hányok attól ebben a szép új világban, amit a pofánkba tolnak (I'm too old for this shit), hogy nem lehet már semmiről kimondani, hogy az rossz (kivéve a fehér férfi nyilván, bár azt sem direktben), mindent elmagyaráznak, hogy "miért alakult úgy", miért "nem felel a tetteiért" semmilyen csökött ember.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3014) janos666 válasza salapp (#3013) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már Sátán, a Doctor most azt mondja nem igazán hisz benne, pedig egyszer már találkoztak szemtől szembe (The Beast identified himself as Satan). :D

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3015) janos666 válasza salapp (#3013) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én szeretem a fantáziavilágokban a kifelé mutatott totális morális ambivalenciát (ami tényleg nem szelektív sem kérdéskört, sem személyeket illetően), mely valódi szabadságot nyújt az olvasó/néző / szereplő/játékos számára, hogy a saját morálját vihesse magával (avagy játékos megalkossa a fiktív karaktere "sajátját").
Így nem érzed tolakodónak, ellenben segíthet jobban megismerni, és esetleg apránként csiszolgatni a saját nézeteidet (amiket szerintem nem lehet csak úgy átvenni, vagy beletuszkolni valakibe, mert az nem erkölcsként fog megjelenni, hanem legfeljebb vak fanatizmusként, zombiagyú követőként -> és abból lesznek ilyesmik, mint a boszorkányüldözések...).

A DW-ben alapvetően a Doctor morálja van ráhúzva az egész világra, ami szerintem azért működött egész jól (bár nem hibátlanul), mert egyszerű és minimalista volt: ne tedd tönkre (vagy rontsd tovább) tudatosan mások életét, és ne avatkozz be feleslegesen (semleges, vagy szerinted jó módon se) --- és (túlnyomó részt) saját magára is alkalmazta, nem csak a környezetére ---, valamint ezt időnként némileg "számon kérték" rajta (a környezete olykor megkérdőjelezte a tetteit, nézeteit, és ő sem volt mindig abszolút bizonyos a saját igazában, hanem őrlődött a problémás dolgok felett).
Ezen túl még elfogadja a környezete (és részben a nézők) azért is, mert emberi léptékben több ezerszer tovább látott és élt, mint mi, így feltételezzük, hogy képes legalább olyan jó, vagy jobb döntéseket hozni, mint bármelyikünk (a "ne árts" alapelvén túlmenően). Annyiból kénytelenek is elfogadni, hogy bármikor bárkit kidob a Tardis-ból, aki nem felel meg az elvárásainak (én ezt éreztem ritkán, de problémának), vagy hadba száll azzal, akivel nem tud békésen megegyezni, melynek erősen valószínű a végkimenetele, mert a story-n belül is "rettegnek" tőle, mint a mumustól (és ehhez hasonlóan ez egy statikus történet passzív nézőkkel, így mi vagy nézzük, vagy elhagyjuk a sorozatot, ha hallgatni sem vagyunk képesek).

Most szerintem túlburjánzott ezen a Doctor szerepe, és mi nézők közt sokkal vitathatóbbá válik, amit képviselni látszik, vagy tolakodóan jön át még akkor is, ha alapvetően egyetértenénk vele.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3016) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

11x09

Olyan semmilyen rész volt, de az a béka, az nagyon gáz volt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#3017) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

11x10

Ez viszont simán jó rész volt, az ilyen stílusuakat szeretem.

Live-Die-Respawn

(#3018) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

12. Evad berendelve.

Live-Die-Respawn

(#3019) salapp


salapp
addikt

Megrendítő volt így az évadzáró után újra szembesülni vele, hogy kiherélték a DW-t.
Gyorsan be is kellett tenni valamit, ami jó. A Silence in the Library és a Blink részeket választottuk nagy hirtelenjében.
Hihetetlen a kontraszt, pedig immár tíz éves részekről beszélünk.
Állati, micsoda dinamikájuk van ezeknek a részeknek. Van dramaturgia, vannak fordulatok, jó vágások (trükkök nélkül is zseniális, ahogy a doktor úgy szembesít a vashta nerada félelmetességével, hogy eldob egy sült combot és csontként esik a padlóra) még a mellékszereplők is érdekesek. Mindenkinek lehet érteni a beszédét. Van humor, van creepy faktor.
Ami viszont nincs: szájbarágós "tanulságok", borzalmas töltelék párbeszédek, erőltetett akcentusok, jellegtelen "pátoszos" aláfestő zene, girl powwa, semmiről-semmit-nem-tud saját sorozatában statiszta doktor, stb.

Nagy igazság, hogy ez az évad olyan szutyok, hogy ha egy induló önálló sorozat lenne, azonnal bukott volna.
Nincs benne semmi jó, semmi érdekes, semmi Doctor Who.
Ez egy köhögős Renault motoros kínai Volvo.
Szégyellje magát, aki részt vett ebben (de nagyjából az is, aki DW-rajongónak tartja magát és komálja ezt)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3020) Cyber_Bird válasza salapp (#3019) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Jah hogy ennyi volt?
Nem tortent semmi az egesz evadban es mar vege is?
durva.

(#3021) salapp válasza Cyber_Bird (#3020) üzenetére


salapp
addikt

Hogyne történt volna?! Telibesz@rták a világ legrégebben indult sorozatát. ;] :(((

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3022) janos666 válasza salapp (#3019) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 9. rész szerintem talán a pszichedelikus kultúra ellen-kampánya akart lenne.
Most kezdtem nézni az évadzárót, de az első ~5mp után le akartam írni valahova, hogy "ne, már az eredeti Prometheus is elég ****". :)) (De majd meglátjuk. :D)
Amúgy majdnem félbehagytam az évadot, de ma mindenképp valami 25fps anyagot akartam nézni ([link]), és ez volt kéznél, így teret kapott az OCD és befejezem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3023) Armahun


Armahun
addikt

Nocsak nem lesz karácsonyi rész, helyette újévi. Csak nem sérti valamelyik útitárs érzéseit.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3024) salapp válasza Armahun (#3023) üzenetére


salapp
addikt

Jó nyomon jársz...sajnos.
Bár ebből a szégyenszutyokból tulajdonképpen jobb is, ha nem lesz karácsonyi.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3025) qfm


qfm
senior tag

Ez az utolsó rész.. :U Azt kell mondjam bár a színvonal valahol nagyon mélyen van, de szigorúan tartják magukat hozzá. Most először nem várom sem a karácsonyi részt, sem az új évadot. Az egész évadban 1 normálisabb rész volt, az sem ért fel a korábbiakkal. Komolyabb átívelő szál nulla, gondolkodni való nulla, de legalább a doki elvesztette az intelligenciája felét.

Igazából nem is tudom mit kívánjak azoknak, akik ezt a remekművet megalkották. Talán hogy ezentúl csak ilyen színvonalú műveket nézhessenek életükben. Hátha megunnák a saját hülyeségüket.

Ebből a fajból kilehetett volna valami tök jót hozni, de szerencsére megint az átlagembercsapat kivételes erejét és képességeit ismertük meg inkább.

[ Szerkesztve ]

(#3026) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Lehet ma elkezdenénk 0-ról a sorozatot. Élvezetes "A" sorozat vagy inkább csak töltelék? köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3027) consono válasza Land (#3026) üzenetére


consono
nagyúr

Vannak nagyon jó évadok, érdemes belevágni! Legalább is a reboot óta ez a helyzet, a 60-as évek beli részeket nem láttam. Persze itt is ingadozik a színvonal, de az utolsó 2-3 évadot leszámítva szerintem szórakoztató.

"In God we trust. All others must bring data"

(#3028) Aucor válasza Land (#3026) üzenetére


Aucor
senior tag

Megéri, nem bánod meg. A 2005 utáni évakdokról tudok én is nyilatkozni csak, de egy kifejezetten jó sorozat, minden évad elég jó, kivéve talán a legutolsó kettöt, itt most tényleg esett a színvonal, de azért nézhetö az utolsó évad is, ha nem zavar a nagyon erösen túltolt polkorrektség.

(#3029) salapp válasza Land (#3026) üzenetére


salapp
addikt

Szia!

A 2005-től induló évadokat kezdd szerintem. Az első 5 évben jellemzően szuper ötletek, történetvezetés, karakterek, ehhez "stúdiós" környezet, kis költségvetés. Később jobb trükkök és díszlet, valamivel szegényedő ötletesség, de még mindig szuper. Aztán, ha jót akarsz magadnak, addig nézd, amíg Matt Smith a doktor, illetve nézd meg az 50. évfordulós jubileumi részt, mert az szuper és hangulatos.
Azután olyan durván esik a színvonal (unalmas, első percben átlátható történetvezetés, üres mellékszereplők, stb), hogy visszagondolva kuka az egész.
A legutolsó, női doktoros (nem a női főszereplő miatt) évad pedig nem méltó a Doctor Who-hoz, nem méltó az igényes szórakoztatáshoz, nem méltó tulajdonképpen semmihez, ami valamirevaló televíziózáshoz köthető.
Az utolsó évad nézésénél minden egyéb tevékenységgel jobban jársz. Ha van kert és kutyák, akkor még a kutyaszar szedéssel is jobban, tartalmasabban töltöd az időd, mint az utolsó szégyen-évad-valami bámulásával.

Ha ízelítőt szeretnél kapni, milyen is a (nekünk) jó Doctor Who, akkor ajánlom a "Blink", "Forest of the dead" epizódokat előzetesen.

Ja, és ha teheted és érted, eredeti nyelven nézd!

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3030) jonnyjoker01 válasza Land (#3026) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia!

Mindenképp érdemes elkezdeni (2005-ös rebootról tudok nyilatkozni), szerintem az első 5 évad kifejezetten jó, aztán történt egy kis minőségbeli romlás egészen napjainkig, de személy szerint az egyedüli évad amit úgy totál nem érdemes megnézni az a mostani (11.).

Szóval vágjátok bele nyugodtan, szerintem nem fogjátok megbánni. :)

Üdv. Johnny

(#3031) Armahun


Armahun
addikt

Szerintem a 2005-os első évadhoz azért kell egy pici fanatizmus.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3032) consono válasza Armahun (#3031) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem a mai napig az az egyik kedvenc évadom :) Ja és Eccleston a legjobb Doktor :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#3033) salapp válasza consono (#3032) üzenetére


salapp
addikt

Én is bírom füles dokit.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3034) janos666 válasza consono (#3032) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel ő vezetett be minden fiatal újoncot (aki reboot előtt nem ismerte a sorozatot, ahogy pl. én sem), így nyilván sokunknak ő tűnik "eredetinek", de én az öregig minddel ki voltam békülve (neki kellett eldöntenie merre ugrik, és azt láttam, úgy döntött tétovázik amíg tud, majd feladja, félrelelép az alatta süllyedő homokról, hadd nyeljen mindent).

Kétségtelenül az eleje (néhány első évad) volt leginkább (!jó értelemben!) fura sci-fi, de érzelmileg a vörös lánnyal töltött időkhöz tudok leginkább kötődni (ami addig nem baj, ha ez csak egy hullám lett volna a tengerben, aztán megy tovább oda, ahova indult). Ezt követően viszont egyre több a kérdőjel (a szuflés lány korszakot gyakorlatilag mindig kifelejtem, ha DW-ről gondolkozom --- nem utálom, de azért inkább feledtetném), és most a női dokitól sem kaptam meg a régóta áhított megváltást (és emiatt úgy látom az öreg dokit, hogyvégül vele halt meg végelgyengülésben a sorozat).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3035) Cyber_Bird válasza janos666 (#3034) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Szivembol szoltal.
Miss Pond-os evadok abszolut kedvencek voltak.
Rose-t is nagyon birtam termeszetesen, de Amy utan csak masodik lehet.
Clara-t nem birtam kulonosebben, de voltak kiemelkedo reszei azert.
es akkor Donna... Donna... ugh.

A tobbieknek a nevere sem emlekszem..

Sajnos elegge unalomba fulladt szamomra a DW, lehet a kovetkezo evadot egyben daralom majd ha nagyon unatkozom.

(#3036) salapp válasza Cyber_Bird (#3035) üzenetére


salapp
addikt

Én is nagyon bírtam Amy-t és Rory-t, Clara-t még az elején igen, Rose inkább vakarózós volt, de hé, ugye nincs bajod Donnával?
Állati viccesek voltak a tizedikkel.
És akkor még ott van Martha, azok a szép szemek...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3037) jonnyjoker01 válasza janos666 (#3034) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Őszintén nekem a Missy féle sztori vonal is tetszett, szerintem nagyon jó volt a női mester színésze.

Én annyira sajnálom ahova fulladt lassan a sorozat. Peter Capaldit bírtam, jó színész, de a forgatókönyvet elcseszték.

Jodie Whittakert is imádom, mint színész, de ez az új évad valami új mélységekbe helyezte a sorozatot. Itt sem magával a doktor színészével van a bajom, hanem a drága rendező / forgatókönyv írókkal. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3038) bambano válasza jonnyjoker01 (#3037) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Itt sem magával a doktor színészével van a bajom": azt gondolni, hogy egy felvállaltan feminista főszereplő semmilyen hatással nincs a történetvezetésre téves elképzelés.

nekem az a véleményem, hogy ebben az évadban összefutott egy új, rutintalan showrunner egy saját elképzelésekkel rendelkező főszereplővel, és az egyik nem tudja, mit akarjon, a másik meg pontosan tudta, mit akar. ennek eredménye, hogy a szakadék aljából pislog felfelé a sorozat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3039) jonnyjoker01 válasza bambano (#3038) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hát nem tudom. Az erős nő szerepét simán jól is el lehetett volna adni jó történetvezetéssel. Sőt még a sok egyéb (nem feminizmushoz köthető) PC szarságot is bele lehetett volna rakni jól megírt részekbe, senki sem nyavajogna. Simán szarul írták meg a részeket és kész.

Jodie Whittaker BTW csak színész, a részekbe 100%, hogy nem volt beleszólása (maga a történetbe). A saját szerepét valamilyen szinten biztos tudta variálni, de teljesen biztos vagyok benne, hogy a részek totális elb@szása csakis a showrunnerekhez vezethető vissza.

Üdv. Johnny

(#3040) salapp válasza jonnyjoker01 (#3039) üzenetére


salapp
addikt

Jodie bevallottan neofeminista (bármit jelentsen is ez), okkal és céllal vállalta a szerepet, nagyon is jól elvolt egy takaró alatt a gyökér showrunnerrel, szóval így utólag azért nem mentegetném őt sem.
Ha nagyon őszintén nézzük őt ebben a szerepben, és ez alapján akarnánk színészmesterségbeli tudását megítélni, akkor azt látjuk, hogy csapnivaló, korábbi doktor-megformálóktól random lopkodó, "a más az jó" erőltetésével (pl. túltolt és funkciótlan akcentus) operáló, szándékosan önmaga halvány paródiájává váló történetben jelen-nem-létével.
Ha csak ezt láttam volna tőle, rendezőként soha, semmilyen szerepre nem kérném fel, messze elkerülném. Ha a saját pocsékságára és a DW-szétqrására történt nyilatkozatait is nézem, akkor meg még vendégségbe se hívnám, mert magánemberként is igen komoly aggályaim vannak már vele kapcsolatban.
Ő már a legújabb, legagresszívabb szórakoztatóipari éra lovagjainak egyike.
"-Ezt akartátok, megkapjátok! Ja, nem, leszarom, ez igenis jó. Zabáld, még meg is sértődöm, ha nem ízlik neked!"
Ez látszik a fiatalokat célzó zeneiparban, filmiparban, vlogokban mindenhol.
Sok pénzből gőzölgő kutyaszarok, nagy adag tejszínhabbal és M&M cukorkákkal a tetején.
És taaaps!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3041) Narxis


Narxis
nagyúr

Én ezt csak most vettem észre amúgy nem szoktam nézni rottentomatoes-t: Link

Matt Smith távozása óta számomra lejtmenetben van ez a sorozat de nekem nem az számít, hogy ki a Doktor, szerintem az jó ha 20%-ot ad az élményhez. Jó sztorik kellenek, olyanok amik olyan csavarokat tartogattak mint Smith vagy előtte Tennant idejében, sőt Tennant-os sztorik számomra nem csak áll leejtőek voltak hanem iszonyoúan bizarr némelyik már horror/thriller kategória. Emlékszünk az űrkönyvtáros részre? Vagy a Mars-osra?

Ezek olyanok voltak, hogy a fejemet fogtam miután megnéztem és vagy fél percet bámultam, hogy feldolgozzam amit láttam annyira elmerültem az epizódba.

Na ez hiányzik most. Teszek rá, hogy most nő vagy férfi a doktor de nagyon kellenének a jó epizódok.

Hehe, most olvastam vissza, látom nem vagyok egyedül. :D

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#3042) jonnyjoker01 válasza Narxis (#3041) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Jaj ezt én sem láttam még. Kritikusok el vannak ájulva tőle miközben a közönség 20 %-ának tetszik csak? Szép :((( :W :C

Üdv. Johnny

(#3043) abridabri válasza jonnyjoker01 (#3042) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem tetszett az uj evad , de en meg nem szavaztam ,lesz az tobb is mint 20% :)

(#3044) salapp


salapp
addikt

Végre írhatok valami jót is DW kapcsán.
Láttuk a Christmas New Year's Special részt és voltak benne pozitívumok. A narrátor hangja nagyon tetszett benne. A Dalek-szolga csaj is jó volt. És - mivel az eddigiektől eltérő eredettörténettel, így nem piszkáltak bele a mitológiába - a Dalek is tetszett. Ahogy egymaga is "uralkodott", aztán meg Tony Starkot játszott használt alkatrészekkel.
A többi sajnos változatlan:
Jodie ugyanazt a két arckifejezést tudja csak váltogatni. (Az egyiktől szabályosan megijedek, úgy, mint Wynona Ryder esetében). Nem hiszem el Jodienak, hogy ő valóban a Doktor.
Megint egy "keveredős" love couple.
És persze már röhögök, mert ha feltűnik egy fehér karakter, az minimum alsóbbrendű stupid, de inkább várhatóan a következő egy percben elpusztul.
Megjelent egy újabb, totál felesleges, totál feledhető karakter, mintha nem gázolnánk már szügyig a még-a-nevüket-sem-tudom-de-"hagyjad-bazdmeg-leszarom"* útitársakban.

Amúgy nem tudom, de az a szél sem tetszett, amit a TARDIS kavart, amikor megjelent, na meg, hogy összetörte f@szomtudja-fehér-pótapu székét, holott elvileg a belsőben kellett volna megjelenjen, nem?

Bár, ha azt nézem, hogy holmi jöttment ni-t mondhat egy öregasszonynak és egy intergalaktikus futár csak úgy beleteleportálhat a Doktor járművébe, akkor nincs több kérdésem.
És utálom, ahogyan megvariálták a belsejét és a bejáratnál csináltak egy box-inside-the-box részt, gaaagyi.

Ja, és persze kapunk "jól elhelyezett" Brexit-kritikát is, mer' az nagyon kell a DW-be.

És az a szivárványos sál a "Doktor" nyaka körül.

Arról meg rögtön az ikonikus Kill Bill jelenet ugrott be, amikor Larry aszongya Buddnak:
"- I'm not the boss of the customers, but I'm the boss of you, and I'm telling you to keep that shit kicker hat at home."

Az álmom továbbra is, hogy a Doktor (akár Matt Smith is lehet, nem kell rögtön Tennant, ne legyünk telhetetlenek) kiszabadul valamely ellenségétől és eljut a nőci-Doktorhoz, majd elveszi tőle az infostamp-et és csak úgy bobbieewingosan folytatótik az igazi DW.

*hommage to Csoki from GlassTiger

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3045) bambano válasza jonnyjoker01 (#3042) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert a kritikusok nem merik elmondani a véleményüket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3046) Armahun válasza salapp (#3044) üzenetére


Armahun
addikt

Amilyen össze visszaság volt ebben az évadban simán el bírnám képzelni, hogy a
következő évad elején az előző doki felriad, hogy hű milyen rémálmom volt. (nekem legalábbis ez az évad az)

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3047) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ez az újévi rész olyan semmilyen volt. :( Már megint dalek...

Live-Die-Respawn

(#3048) Land


Land
veterán

Üdv!

Elkezdtük nézni a sorozatot a 2005-ös első évadtól. 5 részt láttunk eddig és fájdalmasan gagyi (nulla költségvetéssel csinálták?). Olyan mintha 10-15 évvel azelőtt készült volna, mint a valós gyártása... Mikortól lesz vállalhatóbb?
Amúgy kitartok mellette, mert sokan szeretitek, dicséritek (csak egyelőre nem látom mi a jó benne).

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3049) oriic válasza Land (#3048) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nézd tovább. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a Doctor Who eredetileg egy családi sorozatnak indult.

Live-Die-Respawn

(#3050) consono válasza Land (#3048) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ez a sorozat nem a látványról fog szólni később sem... Azért lesz fejlődés, de kell 3-4 évad, hogy "szebb" legyen. De addigra ez már nem fog zavani, mert vagy beleszeretsz, vagy elengeded :)

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.