Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dma beállítva mégis: pio. miéé... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gaskin


Gaskin
aktív tag

A vinyóm meglehetősen lassan kezdett működni. A DMA be van állítva, mégis azt írja ki, hogy Current transfer mode PIO mode. Miért van ez?

(#2) zsocy


zsocy
őstag

Sajnos a ''miértet'' nem tudom, de a megoldást lehet. Nekem a cdiróm csinálta ugyanezt, akkor megcseréltem az ide kábelen a másik egységgel, most az iró a slave, és ettől úgy tünik meg is javult. Ha van rá lehetőséged akkor tedd máshová a vinyót, mondjuk a másik IDE csatira, aztán ha ott jó, akkor megpróbálhatod visszarakni eredeti helyére. Mondjuk a jelenség oka engem is érdekelne :)

(#3) Gaskin válasza zsocy (#2) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Egyébként egy 40Gigás Maxtor a delikvens. Csak annyi volt vele, hogy elvittem rack-estöl, és más gépben slave-ként ment, és persze nyomtam rá adatokat. Jóformán tele lett. Gondoltam a defregmentálásra is, hogy tán az hiányzik neki, de annyira képtelenségnek tűnt, hogy inkább neki sem láttam. Vagy mégis az kell neki? Win2000prof alatt megy. Mondjuk újabban az is elég fura dolgokat művel...

(#4) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Úgy néz ki, hogy a Win2000 bug-ja. Kicsit átrendezgettem az IDE kábelen a ''srácokat'', meg a master/slave prioritásokat, és jó lett. Mondjuk az eredeti állapotot még nem próbáltam ki, hogy hátha jó lesz úgy ismét... Azért ha valaki tudja a magyarázatot, akkor csak tessék irogatni.!!

(#5) tocsa válasza Gaskin (#4) üzenetére


tocsa
senior tag

Akkor lenne egy tippem.
Rossz az IDE kábel. Majnem biztos vagyok benne. Már találkoztam ilyen esettel, ahol a vinyó így belassult.

Ha ráerszted a vinyód gyártójának hivatalos SMART utility-jét, akkor abban valszeg van kábel ellenőrző rész is, és az kimutatja.

Erre a hibára utal, hogy megnézegetted, és attól jó lett. Az IDE kábel valamelyik csatlakozórésznél, vagy valahol picit érintkezési hibás, zajt vesz fel. Ahogy megmozgattad, éppen jól helyreállt.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#6) Gaskin válasza tocsa (#5) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Lehet, hogy igazad van. De mindenesetre elgondolkodtató, hogy ha a DMA-t beállítom, akkor ugye az a felirat jelenik meg, hogy ''DMA if available'' és nem csodálkoznék, hogy a ennek a feltételes módnak lennének más okai is...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dma beállítva mégis: pio. miéé... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.