Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5) crashbandi


crashbandi
csendes tag

Üdv!

Nekem 1 hónapja van ien routerem,átlagosan megvagyok vele elégedve,csak annyi nem tetszik benne,hogy a pingem kicsit ugrott feljebb átlagosan 5-10 ms-t. (nethez képest) Közvetlen modemmel van 45-50...routerrel 40-60 között ugrál. Nem vészesen,de ugrál. Torrentezést bírja,és nem fagyott még le 1x se. Namost én vettem a bátorságot és feltettem a DD-WRT opensource-os progit amit ajánlanak az emberek,müxött igaz nem ment elsőre,kb. 1,5 órámba tellett mire felvarázsoltam rá,de ment...de nem 100%-osan mert sokszor timedout lett 1-2 oldal az admin menübe amikor kattintottam. (igaz így van ez most is) Szóval azóta újraraktam a routert ...tesztelgettem,hogy miben jobb az alap szoft. + a DD-WRT ...annyi,hogy a pingek stabilabbak DD-WRT-vel,de viszont a menüje instabil,sokszor a beállításokat nem hajtja végre,elszáll az oldal,és ilyenkor kb. 10 másodpercig nem is tudok frissíteni mert folyton fehér képernyő jön be. Picit várok,utána megy. DD-WRT szoft.-el 30 másodperc kereken a bootolás,restart egyéb..míg sima gyári szoft-el kb. 10 másodperc. max 15. Jelenleg wifit építem ki...vettem 9dbi-s külső TP-Link antennát. Kinlodok vele mert kaptam hozzá 19 méter h-155-ös wifi kábelt és nem akartam toldóval megcsinálni a dolgot,így forrasztottunk a cimborával,de balul sült el,valahogy az antenna szart se akar vinni. Előtte gyárilag 5m-es kábellel teszteltem,nem igen vitt át 3-4db 30 centis falat még 9dbi-s külső antenna se :( A baj valszeg a fal..nehezen viszi,annyit sikerült elérnem,hogy tetőre felcsapva kicsit rálátott az OJEKTUMRA..így produkált 300kbit le / 100 kbit fel sávszélességet internet felé. Ez elég gyér. Szóval 1 szó mint száz ..forrasztás nem jött be,így maradt a 2 routeres dolog. Akinek van valami tippje javaslat,hogy mien routert kéne mellé rakni infózzon. :) Jövöhétre akarok venni 1et ...jelenleg a TP-LINK routerrel szemezgetek,ez lessz majd a másik lakásba :) Elvileg a Dir-300-al kéne muzsikálnia,ezzel kapcsiba is várnék valami infót,hogy müködni fog-e..ezzel kapcsolatos infókat várok ,hogy 2 router összedugása :D "naezt jólmegaszontam".

[TP-LINK TL-WR642G Router]

[Infó az antennáról]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.