Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) biker


biker
nagyúr

alig fél év hibátlan működés után elkezdett ugyanolyan tünetet produkálni a dir-300 mint az előző linksys router.
"kiakad", ergo nincs semmi. összes led folyamatosan világít ami villogna forgalom esetén (tehát nem az előlapi összes, csak ami épp aktív volt kihalás előtt), és admin felület sem érhető el. ekkor reset, és megy pár napot, max hetet, és újra kifagy.

mi a rák lehet ez? vihetem vissza? vagy mipöcs? :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#102) Dago66 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


Dago66
csendes tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek nekem. Egy DIR300-as routert akarok beüzemelni, és amikor a beállítások mentéséhez érek a következő hibaüzenet jelenik meg: DNS IP cím nem létezik. Mit tegyek? Sajnos a géphez elég hülye vagyok és amit tudtam kipróbáltam de mindig ez a hibaüzenet jelenik meg. :W Előre is köszi.

(#103) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Nemrég én is vettem egy ilyet, eleve azzal a céllal, hogy DD-WRT-t tegyek rá, mert több helyről hallottam, hogy a D-Link szoftverek nincsenek a helyzet csúcsán, a hardverspecifikációk viszont kellemesek ezért a pénzért. Gond nélkül felpakoltam a DD-WRT-t, szépen működik a router, a korábbi hálózati hibák mind megszüntek. Viszont a wifi jelerősség jelentősen csökket, a szomszéd szobában lévő notebook, időnként elveszti a jelet, pedig fal sincs köztük. Végigpróbáltam egy rakat beállítás kombinációt, de nem segített igazán semmi. Ötlet valakinek esetleg? :)

(#104) Hochi válasza @tis (#98) üzenetére


Hochi
tag

Nekem 2-3 percenként bontja a kapcsolatot.Elég gáz.

(#105) Major Major válasza @tis (#96) üzenetére


Major Major
őstag

1.05-ös fw-t honnan töltötted? én csak 1.04b1-et találok
nálam is random időközönként szakad a net, olyankor a modem elkezd villogni a szgép leden. azt szoktam kihúzkodni, nem a routert, de nem tartom kizártnak, hogy a router okozza a galibát.

(#106) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok!

lett egy dir 300-s a régi belkin routerem helyett, mert az nem bírta a 30/20-s t-s optikai netet, a net ezzel jól megy, meg a torrent is portforwardal, de az msn nem enged be 81000306-s hibával.

már próbáltam forwardolni az msn portokat, de nem megy, és nem tudom elképzelni miért

win7+ legújabb msn

na bazz, most meg 10-kre bejelentkezett, azért várok javaslatokat...

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#107) beers válasza Major Major (#105) üzenetére


beers
addikt

Tőlem :)!

Vallas:
MSN nálam is szórakozott, de a többi gépről simán ment!
Nem biztos, hogy a router miatt!
Fix ip van beállítva?

[ Szerkesztve ]

M&N

(#108) vallas válasza beers (#107) üzenetére


vallas
senior tag

igen, fix ip van, de most átteszem dhcp-re próbaképpen...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#109) vallas válasza vallas (#108) üzenetére


vallas
senior tag

Bazmeg ,így meg bejött :W :W :W

de miért gond a fix ip?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#110) beers válasza vallas (#109) üzenetére


beers
addikt

Nem tudom, de én is észrevettem!
Próbáld másik LAN portba bedugni!

M&N

(#111) Major Major válasza beers (#107) üzenetére


Major Major
őstag

és az melyik verzió ha szabad kérdeznem? :)
mert azóta találtam egy oldalt, ahonna letöltöttem a 1.05 b07 és 93rb verziókat. a 93rb volt a legújabb, de azt írták, hogy előbb a másikat kell feltenni. az fel is ment, viszont a 93-astól lefagyott, kivártam a 160 mp-et meg még vagy két percet, és semmi nem történt. kihúztam-visszadugtam, és ugyanúgy a b07-es volt rajta :F

(#112) vallas válasza beers (#110) üzenetére


vallas
senior tag

most megpróbálom majd úgy, hogy az ip fix, mag az átjáró, és a dns autómata, mert eddig annak is az átjáró volt megadva....

de legrosszabb esetbe marad a dhcp..

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#113) beers válasza Major Major (#111) üzenetére


beers
addikt

dir300_v1.05_91.bin

M&N

(#114) hitoshi


hitoshi
csendes tag

Üdv.

Nemrég vettem a routert, de alig pár hét telt el és már hibajelenséget produkál - random időközönként péntek óta fogja magát és mintha bontaná a netkapcsolatot. Az MSN , Xbox Live nem szakad meg, de a böngésző nem tölt be semmit, kell neki 10-15 másodperc míg magára talál, mintha kapcsolódna ismét a nethez. Egy reboot elvileg megoldotta a dolgot pénteken, de most 15 perce megint előjött a hiba. Valakinek valami ötlet...? Nem állítottam rajta semmit, nincs rajta terhelés, csak MSN fut meg a böngésző két PC-n. Meg néha ugye az X360

(#115) hitoshi válasza hitoshi (#114) üzenetére


hitoshi
csendes tag

A kérdés még mindig áll...

(#116) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

DD-WRT minden bajt megold :) Nem mintha nekem a gyári firmwarrel lett volna bármi bajom. Egyet kivéve, csak a Company of Heroes generált időnként vele hálózati hibákat.

(#117) floatr


floatr
veterán

Minap vicces dologra bukkantam, igaz a router DIR-301-es. Csomagban vettem egy usb-s cuccal, gondoltam mi más lehetne a legautentikusabb, mint a saját gyártású hozzá adott ketyere.
Párszor már előfordult, hogy lekapcsolások utáni visszakapcsoláskor egy csomót kellett masszírozni a routert, de most jöttem rá ennek az okára. Az usb modul nem látja azokat a csatornákat, amiket a router válasz -- legalábbis XP alól egy részét egyáltalán. Ha egy fix csatornára váltok, a problémák megszűnnek.

Eszem megáll...

(#118) hitoshi válasza Uncool Ben (#116) üzenetére


hitoshi
csendes tag

Nem fogom a garanciámat elveszíteni az első hónapban.

A kérdés még mindig áll, ma konkrétan 2 percenként áll le a net, MSN megy tovább de a letöltés, http teljesen megáll és eléggé ideges vagyok

(#119) Uncool Ben válasza hitoshi (#118) üzenetére


Uncool Ben
tag

Ha garanciálisan vissza kell vinni, akkor viszatöltöd a gyárit :)

(#120) hitoshi válasza Uncool Ben (#119) üzenetére


hitoshi
csendes tag

Áh, nem kockáztatnám meg. Maximum azt az 1.5-ös firmwaret ami feljebb lett belinkelve. bár érdekelne más személyes tapasztalata vele. Nagyon fura, hogy sehol sem találtam rá utalást (nemhogy a konkrét filet) csak itt - még a router beépített firmware keresője sem találta meg.

(#121) Major Major


Major Major
őstag

feltettem a dd-wrt-t, hát nagyon nem tetszik a dolog. a gyári firmwarrel random lefagyott a modem, de legalább működött full sebességen mikor jó volt
dd-vel egy idő után teljesen belassul a net. este csináltam rebootot, akkor még 20/3-mal ment a 30/3-as netem speedtest szerint, reggel pedig 2,5/2,5 a sebessége, pedig nem is ment semmi éjszaka, ami túlterhelte volna
szóval szerintem szépen visszarakom rá az origi firmware-t.

(#122) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!
3 szobát kéne átvinnem ezzel a routerrel. A wifi-kártya is D-Link. Szerintetek mire tegyek nagyobb antennát, a routerre (a gyári 2dBi-s van rajta), vagy a wifikártyára (ezen 5 dBi-s TP-Link van)?
Megy most is, csak elég gyenge a jel és nem stabil. Néztem vaterán egy 16 dBi-s antennát 2500-ért. Azzal csak jó lenne nem? Amúgy a routerre bármekkora nyereségű antennát rá lehet tenni, vagy van valami határ?

(#123) CarrGomm válasza CarrGomm (#122) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Senki többet? A legfőbb kérdés ez lenne amúgy: "a routerre bármekkora nyereségű antennát rá lehet tenni, vagy van valami határ?"

(#124) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok, nekem ez a firmware van benne:

"All of your Internet and network connection details are displayed on this page. The firmware version is also displayed here.
Firmware Version : 2.01 , Wed 08 Jul 2009"

Hogy tudnám rátenni a dd wrt-t?

(#125) Noname17


Noname17
csendes tag

Nekünk is van egy ijen routerünk és 60 Mbit/s netünk van és 3 gép van rá kötve!! Hát nem valami jo igy torrentezni! Ha valaki tud nekem egy olyan firmware-t amivel el tudom osztani a netet az irjon nekem egy pü-t ThX

(#126) BIZ0906 válasza Noname17 (#125) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Ide is leírhatja mert mi is tudni akarjuk!

(#127) Gdfath3r


Gdfath3r
tag

Jelent meg uj firmware 1.05 verziószámmal, és letölthető innen: [link]

Hivhato vagyok Viberen

(#128) Gdfath3r válasza horvathkrisz (#124) üzenetére


Gdfath3r
tag

Jobb ha nem teszed rá a dd-wrt-t. Én kiprobáltam, de nem jobb.

Hivhato vagyok Viberen

(#129) Lepi84


Lepi84
csendes tag

Sziasztok!

Nem egészen ide kapcsolódik, de nem akartam érte új topicot nyitni. Van egy D-link DIR-320-as wifi routerem. Müködik is, csak egy gondom van vele. 8MB netem van de valamiért a router nem kezeli csak olyan 1,5MB-nak. Elöször azt hittem, hogy az a gond, hogy a beállitásoknál a sebesség automatikusra van állitva, de ha átállitom 54MB-re akkor valamiért minden meghal, nem érem el a router a laptoppal. Szerintetek mi lehet a gond. Laptop tudja az 54MB:

Elöre is köszi és bocsi az OFF-ért!

(#130) horvathkrisz válasza Lepi84 (#129) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Mekkora sávszélt tud a router WAN-on?

(#131) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Valaki el tudná mesélni röviden, mire jó ez a DD-WRT meg Open WRT? D-Link DIR-300 routerem van, de mitől lesz neki jobb? USB port amúgy sincs rajta, torrent kezelés bukta.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#132) horvathkrisz válasza Dark Archon (#131) üzenetére


horvathkrisz
addikt

hogy érted azt hogy torrent kezelés bukta?

(#133) Alex91 válasza horvathkrisz (#132) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy a routerrel nem fog tudni torrentezni, mondom, a routerrel, pc nelkul... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#134) koxaman


koxaman
tag

valakinek sikerült felrakni a linux alapu fw ? tapasztalatok ?

Ha megcsinálta valaki akkor az angolt leírást kiegészítve pár instrukciót írhatna :) vagy aki talált normális leírást belinkelhetné köszi

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#135) Ferink


Ferink
tag

Helló!

Valaki tudna segíteni a telepítésben? Végigcsinálom a leírt varázslásokat, de nem tudok netet csinálni. A netet jelző földgömb alakú led sárgán villog. ADSL netem van (felh. név + jelszó).

Köszi

(#136) Gabenvagyok


Gabenvagyok
csendes tag

Üdv.

DIR-300-as routerünk van, majd egy éve. Minden tökéletesen megy rajta, kivéve egy dolgot. Munkahelyi hálóra wifin csatlakozóknak megszűnik a helyi hálózat egy kis idő után.. Reset után újra megy természetesen. Az egészben a fura, hogy internetet el tudják érni, de a többi hálózatba kötött gépet és a szervert nem.. (nyomtató megosztás, fájlmegosztásokat nem látnak..)

Ilyet tapasztalt valaki?

(#137) beers válasza Gabenvagyok (#136) üzenetére


beers
addikt

Nálunk a cégnél kb 2 éve megy, de ilyet nem tapasztaltunk!

M&N

(#138) SuperBazar


SuperBazar
csendes tag

Hello!

Ma vettem egy ilyen routert használtan. Viszont cd-nem volt hozzá amivel be tudom üzemelni. Honnan tudok letölteni?

üdv

Üdv

(#139) SuperBazar válasza SuperBazar (#138) üzenetére


SuperBazar
csendes tag

Találtam a gyártó honlapján programot :R

Üdv

(#140) xcbiker válasza SuperBazar (#138) üzenetére


xcbiker
addikt

nem szükséges hozzá semmi.
egyszerűen beírod böngészőbe: 192.168.0.1
fnév: admin jelszó: üresen kell hagyni!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#141) SuperBazar válasza xcbiker (#140) üzenetére


SuperBazar
csendes tag

Köszönöm!
Sikerült :)

Üdv

(#142) djszido


djszido
tag

Üdv!
Én is megpróbáltam DD-WRT-t pakolni rá, de elszállt telepítés közben. Azóta sikerült beszereznem egy J-TAG kábelt. Valaki meg tudja mondani, hogy akkor most hogyan tovább?

(#143) csarli2


csarli2
csendes tag

Nemrég vásároltam én is egy DIR-300-as routert. Minden jól megy rajta, de a programja német nyelvű, ami nekem majdnem kínai. Eredetileg 2.01 B1-es frimware volt rajta. Én frissítés gyanánt letöltöttem rá, egy elvileg angol 2.04-es verziót, de továbbra is német maradt, ráadásul nem engedi visszafelé módosítani a verziót. Tudna-e nekem valaki segíteni abban, hogy ha nem is magyar, de legalább angol verziót letudjak tölteni?
Köszönöm!

(#144) mezis válasza Uncool Ben (#103) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

B1 hw. verziójú routerrel szeretnék IPV6-al kísérletezni. A gyári 2.04 firmware nem ismeri az IPV6-ot.
A DD-WRT kezeli az IPV6-ot ?

mezis

(#145) kkhell


kkhell
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni nekem.Nem vagyok valami nagy PC-s de eddig nem volt problémám.Nekem D-link DIR-300-as rúter-em van.Szeptembertől használom.Kb 1 hete elkezdett ledobni a net-ről de az elött semmi gond nem volt vele.Olyat csinál,hogy fölváltva villog narancssárga és zöld színekbe a netet és bakapcsolást jelző szimbólumok a rúteren. És még le se tudom resetelni,meg nem reagál semmire se. Ha leveszem a feszültséget róla kb 1 óráig,akkor visszakapom kb 10 percre.2 hónapig jó volt és hozzá se lett nyúlva, most meg az idegeimmel játszik.Amikor ismét használható volt akkor reseteltem és újra beállítottam a rútert a cd-jével és ip cím alapján is . Ha valaki tapasztalt már hasonlót,vagy lenne valami jó ötlete azt írjátok már le.
Előre is köszönöm!
Üdv:Krisztián

:)

(#146) beers válasza mezis (#144) üzenetére


beers
addikt

DDWRT kezeli, de szerintem erre a routerre nem megy fel!

kkhell: ha garis vidd vissza, ha nem esetleg firmware csere, bár ez hardveres dolognak tűnik...!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#147) mezis válasza beers (#146) üzenetére


mezis
nagyúr

A DD-WRT honlapon a router adatbázisban szerepel a DIR-300 A1 és B1 is

mezis

(#148) mezis válasza kkhell (#145) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A hűtése rendben van a routerednak ?

mezis

(#149) kkhell


kkhell
csendes tag

A hűtéssel nincsen probléma.Csont hideg rúter.XP rendszer alatt üzemeltetem. Akkor megpróbálom gariba kicseréltetni.
Köszi a fárattságotokat.Ha még ha lenne valakinek valamilyen hozzászólása örömmel várom.
Üdv. Krisztian

:)

(#150) mezis válasza beers (#146) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Felraktam a DIR-300/B1-re a DD-WRT V24 pre Sp2 (14896 2010.08.09).
Sikerült bejelentkeznem, de nem találom, hogy hol lehetne kijelentkezni ! ?
Másik gondom, hogy átfutottam a beállításokon és nem találtam IPV6 beállítására utaló dolgot sehol. Ez hardverfüggő, lenne ?

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.