Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Keksz


Keksz
senior tag

Nem trükköznék vele.

Ha lenne hozzá friss FW, akkor itt meglenne:
ftp://ftp.dlink.hu/dir/dir-301/

vagy bármelyik másik D-Link ftp-n:
ftp://ftp.dlink.co.uk/dir_products/dir-301/
ftp://ftp.dlink.de/dir/dir-301/

Viszont ami nekem most nem tetszik a DIR-301 -be hogy vmi miatt nem megy a céges VPN.
Felkerült a laptopmra a nemzetközi, eddig cisco / ikey megoldás ment, de a mostani ipsec -es téma nem akar összejönni.
Másik routerrel, máshol működik, nem a laptop/vagy vpn kliens beállítás rossz.

(#52) Knilee


Knilee
tag

Hello

Pár nap múlva nekem is ilyen routerem lesz:). Az a kérdésem hogy van-e olyan beállítás hogy 1 gépet letilt a netről napközben? Az lenne a cél hogy a hálózatban az egyik gépen ne legyen net 8-17 óráig. Nemértek hozzá lehet hogy egyátalán nincs ilyen beállítás 1 routerben sem.

Köszi :R

(#53) zsolt501 válasza Knilee (#52) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Küldtem privát üzenetet.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#54) floatr válasza Villanyász (#50) üzenetére


floatr
veterán

A DD-WRT egyik fórumáról

"tried to flash dir-301 with the dir-300 flash but no luck."

Bár a D-Link aszongya h ugyanaz a hw, én ezek után kételkedem.
----
Más:

DIR-301em van egy szintén D-Link adsl modemmel. Egy elosztón vannak, és valami öko-indíttatásból esténként lekapcsolom őket elosztóstul. Bekapcsoláskor a ledek szerint minden fasza, viszont nem szórja a SSID-t egy ideig, vagy amíg rá nem kapcsolódok mint rejtett wlan.
Valaki találkozott már hasonlóval?

(#55) zsolt501 válasza floatr (#54) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos a Dlink nincs a szoftver fejlesztés csúcsán mivel az esetek nagy részében a nem tökéletesen megírt szoftver elég sok bosszúságot okoz.
És ezt nem csak a saját tapasztalataimra kell alapoznom mivel jó pár fórumon is elég sokat panaszkodnak ezekre a routerekre.
Nálam is 2db dir300 as járt és sajnos vissza kellett vinnem mert egyáltalán nem volt kibékülve a Tvnetwork LAN net rendszerével, naponta többször is eldobta a netet van hogy óránként, de olyan is volt hogy egyszerűen mindent elfelejtett vagy nem lehetett semmi ként belépni a router kezelő felületére. Szóval ezek a hibák 2 router saját használatú tapasztalatai, de már az ismerőseimnek is meggyűlt a baja a routerrel. Szóval a jelen állás szerint senkinek nem tudom nyugodt szívvel ajánlani ezt a routert.
Nem tudom hogy aki DD-WRT-t rakott rá annak hogy működik, de a gyári szoftver mondhatni 1000 sebből vérzik. Jó lenne tudni azoknak a tapasztalatait azoknak akik feltették rá a DD-WRT hogy náluk vannak e problémák.

Lehet hogy a gyár képviselői ezért a hozzászólásért megfognak kövezni, de ezt felvállalom mert a saját tapasztalataimat (hibákat) idáig nem oldották meg.

Ami kimaradt hogy jár nálam DIR100 as router is és bizony azzal is elég sok gond volt, leginkább az volt a probléma hogy napi rendszerességgel kellett újraindítani hogy használható legyen, mivel egy idő után csak bejövő kapcsolat volt de kimenő nem.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#56) floatr válasza zsolt501 (#55) üzenetére


floatr
veterán

Hát ez elég sajnálatos így, amellett a DD-WRT nem megy fel a 301-re, csak a 300-ra.

(#57) zsolt501 válasza floatr (#56) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen sajnos a DD-WRT csak a 300-as típusra megy fel, de ahhoz is trükközni kell.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#58) smog86


smog86
senior tag

Nem tudjátok hogy torrentnél milyen sebességet bír? 20/10 vagy csak kevesebbet? :R

(#59) smog86 válasza smog86 (#58) üzenetére


smog86
senior tag

:F

(#60) zsolt501 válasza smog86 (#59) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az hogy a 20/10-et viszi e az biztos de hogy minden szolgáltató hálózatán tökéletesen meg hát az bizony már nem biztos, és sajnos elég sok gond van velük.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#61) Gulumaci válasza zsolt501 (#60) üzenetére


Gulumaci
tag

Nekem sajna 301-m van (ezt csak a 300 többletszolgáltatásai miatt mondom) és Digi féle 30/20-s netből Wifi-n 12/15 még antenna nélkül is megvan panelben 2 köztes fallal. Nem dobja le a netet, megy rendesen, mind a 2 gépen torrent + laptopon net, bár nem 2 perc volt mire bekonfigoltam. :W
Ha T-dsl-m lenne, lehet nem menne ilyen szépen. És a saját forumában is olvastam, hogy vannak vele gondok (elfelejt betárcsázni, elfelejt beállításokat, stb).

Egy 300-s jobb választás lehet.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#62) zsolt501 válasza Gulumaci (#61) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ne reménykedj szerintem...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#63) smog86 válasza Gulumaci (#61) üzenetére


smog86
senior tag

És antennával mennyit megy? :U

amúgy meg miért használod antenna nélkül? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64) smog86 válasza smog86 (#63) üzenetére


smog86
senior tag

:F

(#65) Tahion


Tahion
csendes tag

Sziasztok!

Én is egy ilyen routerbe szeretnék beruházni, de nem nagyon vagyok otthon ebben a wifi témában. Elég egy adaptert venni a router mellé, vagy antenna is kell? Melyik a jobb, a PCI vagy az USB adapter? Az internetet a szomszéd szobába szeretném átvenni: nincs messze, csak a fal lehet zavaró tényező. 8 megabites invitel internetem van.

Tahion

(#66) beers válasza Tahion (#65) üzenetére


beers
addikt

Szia!

Vegyél egy usb-s adaptert, azt minden gépre rá tudod dugni!
Ekkora távolságon simán mennie kell!
Az antenna bele van építve az adpterbe, külön nem kell megvenned!
ADSL-el megy gond nélkül!
Ha gondolod van hozzá magyar nyelvű FW is, én is azt használom!
3 hónapja megy gond nélkül!

M&N

(#67) Tahion válasza beers (#66) üzenetére


Tahion
csendes tag

Kösz a választ! Azt a magyar nyelvű FW-t honnan tudnám letölteni?

(#68) beers válasza Tahion (#67) üzenetére


beers
addikt

Innen!

Ezek kellenek neked, ebben a sorrendben:

1.dir300_v1.03_858e.bin
2.hun.lng

M&N

(#69) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Sziasztok !

Nekem is dir-300-am van, direkt azért vettem, hogy dd-wrt-vel használjam, wifi kliensnek.
A gyári firmware-rel nem is használtam, ezért arról nem tudok semmit mondani. A dd-wrt-vel volt némi vesződség, főleg, mivel egész a közelmúltig nem működött stabilan a client bridge mód az Atheros-on. A 2009/03/03- build óta viszont úgy tűnik stabil és normális sebességű a dolog.

(#70) zsolt501 válasza Bálnaborjú (#69) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Tudnál a ide egy olyan leírást eszközölni ami a DD-WRT telepítését mondja el részletesen mert sokan megköszönnék neked szerintem itt.
Előre is köszönjük.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#71) Bálnaborjú válasza zsolt501 (#70) üzenetére


Bálnaborjú
tag

ezt a leírást használtam én is

néhány jótanács:
- a dd-wrt oldalon a "supported hardware" -nél felajánlott DIR-300 v24 SP1 verziójú linux.bin hibás !!! ne használjátok ! helyette ajánlom ezt

- az első flash-elésnél, tehát amikor még a gyári fw van rajta, a linux.bin file-t kell használni, a fent leírt módon, tehát nem szabad a gyári web felületről flashelni !!!

- a későbbi dd-wrt upgrade-eléseknél már használhatod a dd-wrt saját webes fw letöltő oldalát, de a webes flash-eléshez nem a linux.bin -t, hanem a dir300-firmware.bin filet kell használni !

- a fent leírt lépések során valahol megváltoztatod a router IP címét, tehát ne ess kétségbe ha reboot után nem találod az előző IP címen ! :)

[ Szerkesztve ]

(#72) P.O.C.


P.O.C.
tag

halihó!

Miért van az, hogy titkosítás nélkül megy csak a wireless? Amint rárakok akármilyen titkosítást (wep, wpa, wpa2), hálózat megtalál, jelszó bekér, beír, és: nem kapok ip címet...
Mi lehet a megoldás?

Előre is köszi!

(#73) zsolt501 válasza P.O.C. (#72) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Valószínűleg azért mert amivel a routerre csatlakoznál nem kezeli rendesen a titkosítást, vagy túl nagy a távolság.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#74) P.O.C. válasza zsolt501 (#73) üzenetére


P.O.C.
tag

oké, de próbáltunk kétféle géppel is: macbook, vista-s laptop (hp). És egyikkel sem ment. A router nincs messze, kb 30 cm-re a gépektől. Most frissítettem 1.05-ös firmware-re,a így már wep "titkosítás" mellett sikerül ip címet kapni, de bármi mással nem.

(#75) G4b1


G4b1
csendes tag

Hello! Olyan kérdésem lenne, hogy valamelyik FW képes-e kapcsolatokat korlátozni sávszélességileg. Olyanra kéne, hogy rá lenne kötve 1 D-Link DNS 313-as NAS. De ha például gépről akarok netezni akkor akár IP alapján is korlátozza le a NAS-t. Vagy prioritást csak a 655nél lehet így beállítani? Mert nekem nem is protokol a fontos, elég IP alapján, de a lényeg h automatikusan csinálja.
Illetve mennyire meghívható az új FW-kell mert volt eleinte, hogy szakadozott a kapcsolat.

(#76) xcbiker


xcbiker
addikt

Vettem én is egy ilyen routert, de van egy gondom vele.
Anno a DI-524 -nél a noip.org-os DNS cím alapból a listában volt és használható volt rendesen.
Ennél dlinkddns.com és társai szerepelnek. Amivel annyira nem vagyok elégedett.
Jobb lenne a noip-s címem használni.

Van erre mód?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#77) xabolcs válasza xcbiker (#76) üzenetére


xabolcs
őstag

dd-wrt-vel mindenkeppen. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#78) xcbiker válasza xabolcs (#77) üzenetére


xcbiker
addikt

nagyon macera azt feltenni? Vagy kb annyi mint a dlinkest frissíteni?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#79) xabolcs válasza xcbiker (#78) üzenetére


xabolcs
őstag

nem tudom :N

Bálnaborjú forumtars mar leirta #71-ben a menetet.
nem a webfeluleten keresztul kell az elso operaciot elvegezni. ugyhogy macerasabb valamennyivel, mint a dlinkes, de nem veszes. :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#80) @tis


@tis
csendes tag

Hali!

Gondom a következő...
kb 2 hónapja vettem egy ilyen routert: D-Link Dir-300
Idáig ment is rendesen.
Pár napja folyamatosan ledobál. (volt közben alaplapcsere, de újrareggeltem a netet) Chello Gold.
Szal beállítok mindent, megy a net frankón.
Pár óra múlva azt veszem észre hogy msn kilép, oldalak nem jönnek be.
Aztán nagy szívás után (újra reg, beállítások) megy megint....... egy darabig.
Esetleg valakinek ötlet?
Eredeti fw van rajta. Német
A magyart kéne rá feldobnom, de pár sorral feljebb lévő linkről nem tom letölteni a hun.lng-t.
Ez lejött: dir300_v1.03_858e.bin
Valaki segíthetne, mert kezd bevérezni az agyam.
Előre is köszönöm.

(#81) kisszecso


kisszecso
csendes tag

[link]
Én ilyet vásároltam, mert 3 nap alatt megadta magát a DIR-100-s. Nagyon meg vagyok elégedve vele, semmi nehézségbe nem ütköztem beüzemelése során. Egy XBOX360 ELITE van rákötve és egy számítógép. A titkosítása is elég korrekt.
“Works with Windows Vista™“ tanúsítvány
A DIR-655 router kompatibilis az Xbox Live® szolgáltatással is.

(#82) kisszecso válasza @tis (#80) üzenetére


kisszecso
csendes tag

Érdekes nekem UPC-s 30/3 net van és egyszer se dobál le. A DIR-100-nál még be kellett regisztrálni az UPC oldalon, ez (DIR-655) viszon maga megcsinál mindent, meg lett adva a felhasználónév és jelszó. Semmit nem kellettem csinálni. Telepítéskor a kábelest kell kiválasztani, nem a PPPoE-t, a MAC mindent megcsinál, maga másolja.........Tökéletes választás.

[ Szerkesztve ]

(#83) @tis


@tis
csendes tag

Valaki leírhatná hogy lehet magyarrá tenni?!
A német elég gáz.
Előre is köszi

(#84) beers válasza @tis (#80) üzenetére


beers
addikt

Hali!

Ha kell a hun.lng, keress meg msn-en!
Üdv.

M&N

(#85) kokó76


kokó76
csendes tag

Kis segítséget vagy tanácsot szeretnék,mielőtt földhöz vágom a dir-100-as routert!
Upc internetem van és egyszerüen nem tudok kapcsolatot teremteni routeren keresztül!Csak modemmel van!
Hiába megy végig hibátlanul a router telepítés,tükrözi,de még se tudok kapcsolódni!
Ötlet?

(#86) beers válasza kokó76 (#85) üzenetére


beers
addikt

Firmware verzió?

M&N

(#87) kokó76 válasza beers (#86) üzenetére


kokó76
csendes tag

Őőő az a beépített szoftveres ugye? Azt hogy lehet megtudni?
Telepító lemez van hozzá, arról telepítettem!

(#88) beers válasza kokó76 (#87) üzenetére


beers
addikt

(#89) xcbiker válasza kokó76 (#85) üzenetére


xcbiker
addikt

ha kell segitek msn-en vagy skype-on.
nem érdemes a telepitő lemezt használni, biztosabb és hatékonyabb a manuális állitás.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#90) @tis


@tis
csendes tag

Hali!

Lenne 1 problémám, hátha valaki tud segíteni.
Chello Goldom van.
Vettem 1 D-Link dir 300-as routert.
Beállítottam, 1 asztaligép kábelen, 1 laptop meg 1 psp wi-fin ment róla.
Ez tökéletesen működött másfél hónapig.
Aztán 1x csak pákk. :D
Elment a net.
Újra beállítás megint ment, fél napot.
Azóta folyamatosan ledobál.
Próbáltam más routerrel is, az is ezt csinálja. Ha kihúzom a gépből a routert és kábel be a gépbe akkor nem szakad meg a net.
Viszont mikor routeren megszakad a net statuszban mindent renben talál. Ott van ip meg átjáró meg minden a net is aktív (csak mégse).ilyenkor a laptopról is elszáll a net.
Szerintem a router és a modem között van gebasz, de inkább a modemre vagy a szolgáltatóra gyanakszom.
Esetleg valakinek ötlete?
Előre is köszi...

(#91) beers válasza @tis (#90) üzenetére


beers
addikt

Próbáld ki máshol a routert!
Router nélkül stabil a neted?
Milyen firmware van rajta?

M&N

(#92) @tis válasza beers (#91) üzenetére


@tis
csendes tag

Kipróbáltam.
Haverral cseréltünk 5 napra.
Nálam egyből kidobott az ővé is (kb 15 perc).
Nála jó volt az enyém, azt mondta az utolsó napon dobta ki valamiért.
1.03+ ráraktam a magyar nyelvet mert német volt.
A frissítés előtt is szarakodott már. Azért raktam rá a magyar nyelvet hogy értsem.
Ha a modem egyből a gépembe van dugva , akkor stabil. Ezért nem értem hogy miért dobja le mind2 routert.
Ha bekötöm a routert akkor is megy a net. Hol fél napig, hol 20 perc. Mikor milyen kedve van.
Megszűnik a netkapcsolat, bár semmi nem jelzi. Minden rendben van, csak nincs net a laptopon se.
Aztán kihúzom a routert modem be a gépbe. Így se megy. Áramtalanítom a modemet, visszadugom és jóóóó.
Már megőrülök.
Másfél hónapig ment rendesen.
Aztán begajdult.

(#93) @tis


@tis
csendes tag

Senkinek semmi ötlete?
Asszem rakok 1 új rendszert is.
Aztán tesztelem tovább... :((

(#94) beers válasza @tis (#92) üzenetére


beers
addikt

Rakd rá az 1.05-öt!

M&N

(#95) @tis válasza beers (#94) üzenetére


@tis
csendes tag

Azon működik a magyarítás?
Esetleg dobhatnál 1 linket.
THX

(#96) @tis


@tis
csendes tag

Megvan!
Magyar maradt...
Majd most kiderül.
Lehet olyan hogy a modem meg a router nem csipázza egymást?
Upc-s motorola modemem van.
Sokan panaszkodtak rá, nekem eddig nem volt gondom vele.

(#97) beers válasza @tis (#96) üzenetére


beers
addikt

Igen, nekem is magyar maradt!
Esetleg cserélj kábelt a modem és a router között!

M&N

(#98) @tis válasza beers (#97) üzenetére


@tis
csendes tag

mind2 kábelt kipróbáltam simán a modemmel. (nem volt gond velük)
Majd holnap kiderül.
fél napnál tovább nem húzta idáig. :(
Olvastam hogy másnak is volt ilyen gondja.
Remélem válaszol az írásomra.
Csak az az érdekes hogy a másik modem is ezt csinálta.
Keverhet a régi rendszer? (win vista homebasic SP1)
Esetleg valami netes progi?

(#99) @tis


@tis
csendes tag

Idáig minden ok!
Csak el ne kiabáljam....
1 teljes napot kibírt. :D
Ez nem mostanában volt!

(#100) beers válasza @tis (#99) üzenetére


beers
addikt

:C

M&N

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.