Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Kép a készülékröl

Nem tudom ki mennyire ismeri ezt a routert és van e itt aki használja is de érdemes többet megtudni mert elég jó kis routernek ígérkezik.

A DIR-300 egy linux alapú opensource router (amely hamarosan megjelenik/megjelent a piacon).
Hasonló adottságokkal rendelkezik mint a linksys vagy az asus routerei - annyiban más, hogy több memória és flash
van benne.

Gedraj jóvoltából most készül hozzá egy magyar nyelvű firmware, ami a gyári alapokra építkezik (a hivatalos gyári firmware-re)
annyival fog többet tudni ennél, hogy egyszer teljes magyar nyelvű webes felülete lesz és képes lesz sávkorlátozni ip, ip-tartomány
szerint.

Az eszközhöz már elérhető a dd-wrt ingyenes firmware-e is, amely pontosan ugyanazokat a funkciókat kínálja mint egy linksys vagy
asus router esetében. Akit bővebben érdekel a firmware, látogasson el a dd-wrt honlapjára.

Magáról az eszközről néhány tech. információ :

1 x 10/100 WAN port
4 x 10/100 LAN port
802.11b/g WLAN
USB port NINCS
16 mb memória
8/16 MB flash
Atheros wlan chipset
WPS támogatás
WEP,WPA,WPA2 támogatás
Qos támogatás
illetve a szokásos router funkciók.

Statikus DHCP tábla : 25
Webfilter tábla : 25
Port forwarding (Virtual server) tábla : 25
Port fw. appl. tábla : 25
MAC cim szűrési tábla : 25
Firewall szűrési tábla : 50
Statikus route : 50
VPN pass-through : max. 6 tunnel
IGMP proxy
max sessions : 4000

És még néhány link ahol többet is meglehet tudni.

Hivatalos oldal

Magyar fejlesztés

Külföldi infók

Szerintem indulásnak ennyi infó elég ha tud valami plusz infót az kérem ne tartas vissza.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Még egy infó 8000 Ft tol már megvehető, szerintem ez egy elég barátságos ár.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Senkinek nincs ilyen routere??
Ha mégis leírhatná a tapasztalatait.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Kimaradt hogy létezik hozzá magyar nyelvű firmware. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) crashbandi


crashbandi
csendes tag

Üdv!

Nekem 1 hónapja van ien routerem,átlagosan megvagyok vele elégedve,csak annyi nem tetszik benne,hogy a pingem kicsit ugrott feljebb átlagosan 5-10 ms-t. (nethez képest) Közvetlen modemmel van 45-50...routerrel 40-60 között ugrál. Nem vészesen,de ugrál. Torrentezést bírja,és nem fagyott még le 1x se. Namost én vettem a bátorságot és feltettem a DD-WRT opensource-os progit amit ajánlanak az emberek,müxött igaz nem ment elsőre,kb. 1,5 órámba tellett mire felvarázsoltam rá,de ment...de nem 100%-osan mert sokszor timedout lett 1-2 oldal az admin menübe amikor kattintottam. (igaz így van ez most is) Szóval azóta újraraktam a routert ...tesztelgettem,hogy miben jobb az alap szoft. + a DD-WRT ...annyi,hogy a pingek stabilabbak DD-WRT-vel,de viszont a menüje instabil,sokszor a beállításokat nem hajtja végre,elszáll az oldal,és ilyenkor kb. 10 másodpercig nem is tudok frissíteni mert folyton fehér képernyő jön be. Picit várok,utána megy. DD-WRT szoft.-el 30 másodperc kereken a bootolás,restart egyéb..míg sima gyári szoft-el kb. 10 másodperc. max 15. Jelenleg wifit építem ki...vettem 9dbi-s külső TP-Link antennát. Kinlodok vele mert kaptam hozzá 19 méter h-155-ös wifi kábelt és nem akartam toldóval megcsinálni a dolgot,így forrasztottunk a cimborával,de balul sült el,valahogy az antenna szart se akar vinni. Előtte gyárilag 5m-es kábellel teszteltem,nem igen vitt át 3-4db 30 centis falat még 9dbi-s külső antenna se :( A baj valszeg a fal..nehezen viszi,annyit sikerült elérnem,hogy tetőre felcsapva kicsit rálátott az OJEKTUMRA..így produkált 300kbit le / 100 kbit fel sávszélességet internet felé. Ez elég gyér. Szóval 1 szó mint száz ..forrasztás nem jött be,így maradt a 2 routeres dolog. Akinek van valami tippje javaslat,hogy mien routert kéne mellé rakni infózzon. :) Jövöhétre akarok venni 1et ...jelenleg a TP-LINK routerrel szemezgetek,ez lessz majd a másik lakásba :) Elvileg a Dir-300-al kéne muzsikálnia,ezzel kapcsiba is várnék valami infót,hogy müködni fog-e..ezzel kapcsolatos infókat várok ,hogy 2 router összedugása :D "naezt jólmegaszontam".

[TP-LINK TL-WR642G Router]

[Infó az antennáról]

(#6) crashbandi válasza zsolt501 (#4) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Ha igen,ahhoz még nem volt szerencsém..

(#7) zsolt501 válasza crashbandi (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azokat az oldalakat is nézd meg amiket belinkeltem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) crashbandi válasza zsolt501 (#7) üzenetére


crashbandi
csendes tag

ismertem mind1iket :) Leis írtam a DD-WRT-vel kapcs. infóimat..antennára a válasz pedig a 24 méter wifi kábel. Elvész a 9dbi ien hosszú kábelen. :) Pláne,hogy forrasztottuk ;) Bár alufólia megtette hatását,úgyláccik nem sokat segített rajta.

(#9) zsolt501 válasza crashbandi (#8) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem lehet hogy a kábel minősége sem az igazi nagy frekvenciás átvitelre??
Mert nekem igaz nem wifinél hanem sat ott volt hasonló problémám kábelminőségével kapcsolatban mert gyenge volt a kábel minősége.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10) zsolt501 válasza crashbandi (#8) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még egy kérdés az antennával kapcsolatban.

A kábelt ami az antennán van azt leszerelted vagy beletoldottál mert nagyon fontos mivel a toldási pontnál képes úgy működni a kábel mint 1 antenna és így a jel nagy része már el sem jut az antennáig szóval javaslom hogy a kábel semmi képen ne legyen toldva illetve megtörve mert azon a pontokon a kábel antenna ként kezd el viselkedni és így a jel nagy része el sem jut az antennáig.
Régebben én is csináltam wifi antennát és ezekbe a hibákba én is beleestem, szóval a kábelt ne told és vigyázz hogy nehogy megtörjön illetve ne legyen benne 90 fokos vagy ennél kisebb szögű hajlítás mert ott is elő jöhet ez a hiba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11) crashbandi


crashbandi
csendes tag

kábeltörés nem volt,vagy hajlítás..inkább csak forrasztás! :) Csatlakozónk nem volt,így forrasztottunk. Nem volt 1 nagy dolog, működött de csak 1 helyen kellett forrasztani és 1 helyen volt toldás (csatlakozóval).

Egyébként tárgytalan a dolog,mert megoldottam routerral.

(#12) zsolt501 válasza crashbandi (#11) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyébként nem arra gondoltam hogy te töröd meg a kábelt hanem van hogy gyári hibás a kábel mert ilyennel már sokat találkoztam volt hogy egy egyész kábeldobnyi ment a szemétbe mert össze visza volt a melegér törve több helyen is, és csak beszereléskor derült ki vagyis amikor meg lett mozgazva. :W

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) crashbandi válasza zsolt501 (#12) üzenetére


crashbandi
csendes tag

hm..nekem nem volt ilyesmi gondom vele. Csak 1etlen észrevétel..de az igen meglepett :) Antenna csatlakozója (SMA) kezembe maradt amikor szétcsavartam őket :) De visszadugtam és ment..szal müxik ..bár tudom,ez nem helyes. Mind1,beltéren marad végül az antenna,megoldottam 2 routerrel ..bár nem d-link lett,hanem TP-link :)

(#14) zsolt501 válasza crashbandi (#13) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyszer egy nagyfrekvenciás kereső műszerrel végignéztünk egy antenna kábelt hát elég érdekes eredményt kaptunk, gyakorlatilag annyira rossz volt a kábel minősége hogy a kiadott jel 25% sem ment el az antennáig pedig új kábel volt csak nem valami minőségi ellenőrzött kábel volt szóval elég nagy különbségek vannak a kábelek között főleg nagyobb távolságoknál 10 méter fölött pláne.
Ezt csak egy példaként hoztam fel, hogy ne lepődj meg, ha kicseréled a kábelt egy jobb minőségre, és a csatlakozókat is megcsinálod rendesen, és akkor jóval nagyobb lesz a lefedett távolság.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) sto1911


sto1911
veterán

Ilyen routert akarok venni, van valakinek tapasztalata? Ha keves a lefedettseg/jelerosseg, akkor antennacserevel lehet novelni?

(#16) zsolt501 válasza sto1911 (#15) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyen hálózatban használnád mármint milyen szolgáltatóval?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17) sto1911 válasza zsolt501 (#16) üzenetére


sto1911
veterán

DIGI-s 30/20-as halohoz kellene, 3-4 gephez. A masik versenyzo a WRT54GL lenne, de arrol azt mondjak a WAN ateresztokepessege keves a 30/20-hoz???

(#18) sto1911 válasza sto1911 (#17) üzenetére


sto1911
veterán

Ja, es PPPoE kapcsolathoz kellene.

(#19) zsolt501 válasza sto1911 (#18) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyébként mind a két típusnak megközelítőleg egyforma a teljesítménye DD-WRT esetén, ha tényleg ki akarod használni a teljes sávszélességet és a jövőben sem akarsz problémát a sávszélességeddel akkor érdemes kicsit mélyebben a zsebbe nyúlni mert igazán ezek a routerek nem egy mai technológiát képviselnek (például nincs rajtuk gigabites lan ,wan ; hozzávetőleg mind a két típusnak ekkora sebességnél szenved a processzora),
Vagyis ha hosszabb távra akarsz gondolkodni, és a megbízhatóan működő hálózatban, akkor olyan routert veszel amelyik már tudja már most a gigabitet is a lan portokon Pl nézz szét a linksys palettáján mert már az újakra is fel lehet rakni a DD-WRT-t és akkor sokkal jobban jársz illetve nem lesz olyan problémád hogy van egy 30-as neted de nem igazán megy annyival mert gyenge a router processzora, és nem lehet mellette használni már a belsőhálózatot sem...
Remélem meggyőztelek azzal kapcsolatban hogy egy 30Mb-es nethez ezeket a routereket már hanyagolni kell és inkább egy magasabb kategóriás routerbe érdemes befektetni hosszabb távra.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20) sto1911 válasza zsolt501 (#19) üzenetére


sto1911
veterán

Tudnal esetleg ajanlani ilyen routert emberi arban? (*-wrt-set) Mert ha csak parezer kulonbseg lenne koztuk, akkor lehet hogy jobban megerne.

De lehet nem erne meg most egy sokkal komolyabb routert vennem, hanem csak akkor ha a gigabiteseknek lemegy az ara, vagy mondjuk 3-4-5 ev mulva. Egyelore ugy erzem, hogy eleg lesz kesobb is a 30-50Mbit, felesleges invesztalni egy routerbe, ha ugysem lesz gyorsabb netem.

(#21) zsolt501 válasza sto1911 (#20) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Belkin és linksys oldalain nézelődj ott találni fogsz olyat ami viszi a gigabitet és tudja a DD-WRT-t és elég erősek ahhoz hogy ne fuldokoljon alattuk net mert gyenge a proci. 25000 ft-tol már biztos találsz Pl. Belkin Vision N ez 25e ft körül már kapható vagy a Linksys WRT310N.
Én mindenesetre nem vennék olyan routert ekkora sebességhez ami csak épp hogy kiszolgálja a netet mert azt megbánnám hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22) sto1911 válasza zsolt501 (#21) üzenetére


sto1911
veterán

Koszonom a tippeket, de sajnos nincs ennyim routerre :( Marad a dir-300 vagy a wrt54gl, egyelore eleg lesz. Ha meg nem, akkor igy jartam, de akkor sincs annyim sajna :(( Remelem nem banom meg :)

[ Szerkesztve ]

(#23) lionhearted


lionhearted
őstag

Nekem a régi di-514-es routeremmel pont ez a gond, 20megánál megadja magát. De azért vicces, hogy ennyi év után is, egy ugyanolyan árkategóriájú router alig tudjon valamivel többet (30mbit).
És nekem is 30/20as digim van, nem tudom mi legyen.

Tegnap még működött...

(#24) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Mindenesetre megjegyzem hogy aki 30Mbites nettel rendelkezik (vagy fog rendelkezni) annak mindenképpen érdemes egy olyan router beszerzésén gondolkodni ami nem adja fel egy PPPoE kapcsolat lekezelése esetén mert sajnos a mai 10/100-as routerek esetén (nem gigabites) ez erősen fell ál hogy a bennlévő processzor nem képes kiszolgálni az adatátvitelt ha a szolgáltató PPPoE rendszert használ. Ha viszont nem PPPoE rendszert használ hanem csak MAC azonosítást vagy fix IP-t vagy ezek kombinációját akkor nincs gond mert az nem terheli le annyira a router processzorát ezáltal sokkal nagyobb adatátviteli sebesség is elérhető.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25) smisa


smisa
őstag

:BSziasztok,

Nekem a héten halt meg a 614+ -m :O és most vettem egy DIR-300-t.
Hát mit mondjak nekem a 614+-nak a menüje jobban tetszett. A hozzá adot doksik enyhén szólva .... tudom védjük a fákat meg mi egymás de azért 2 oldalnál többet várnék. Igaz a cd-n van minden(igaz az oldálán lévő gombot nem tudom mire kell hazsnálni, ha megnyomom kéken villog :B )

MÁS: a 614+ egyszer csak elnémúlt szerintem a tápom adat meg magát mert arám ingadozás volt nem tudja vlaki hogy tudnám törés nélkül szétszedni a tápot? :B

[ Szerkesztve ]

(#26) zsolt501 válasza smisa (#25) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Érdemes megnézni a táp adatait mint pl.hány voltos illetve hány milliamperes illetve egyen vagy váltóáramú és akkor venni egy másikat.
A DIR-300-as esetén meg javasolt a legfrissebb szoft felrakása vagy a DD-WRT .

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27) villamos


villamos
őstag

Nos...
nem értek hozzá. Egy kolléga azt állítja, hogy ez a router tud olyat, hogy beállítható, hogy a rákapcsolódó gépek mekkora sávszélességet használhatnak maximum. Tehát ha nekem mondjuk van egy 4mbites netem, és az egyik gépnek mondjuk 512 kbit -et adok ebből, egy másiknak mondjuk 1 megát, egy másiknak 2 megát stb...
tudom hogy kisiskolás módon fogalmazok, de nem tudom hogy ezt hogy hívják...
vagy lényegében ez a Qos? :B

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#28) zsolt501 válasza villamos (#27) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha rávarázsolod a DD-WRT-t akkor igen lehet

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29) gex75 válasza villamos (#27) üzenetére


gex75
tag

Ez a sávkorlátozás, a Qos az nem az.
www.dlinkhelp.eu magyar fórum - ott a magyar firmware rá ami tudja ezt (is),
nem kell a ddwrt rá.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#30) gex75 válasza zsolt501 (#24) üzenetére


gex75
tag

Mi köze van a pppoe authentikációnak ahhoz hogy a routernek mekkora az áteresztőképessége ?

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#31) zsolt501 válasza gex75 (#30) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nézz utána majd rájössz.
Egyébként sok router PPPoE esetén sokkal kisebb sebességet tud lekezelni mint statikus wan kapcsolat esetén.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32) gex75 válasza zsolt501 (#31) üzenetére


gex75
tag

Ja, az én dir-300-am is feladta 75 mega körül - pppoe-vel.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#33) coce


coce
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy ilyen routert, mert egy régi smc-m volt ami bekrepált (nem működött az upload). Ezt megvettem, beüzemeltem, 3 gép van rajta, 2 kábelen, 1 wifi. Már az elejétől fogva produkált érdekes dolgokat.... Akadozik a net, van hogy tökéletes az upload/download, van hogy alig tudok uploadolni, van hogy nem hoz be oldalakat, ledob msnről...szóval váltakozó és kiszámíthatalan. Van hogy fél órán át tökéletes, aztán 5 percig nem,majd jó majd nem...nagyon idegesítő. Nem értem, hogy mi van vele, mert mind 3 gépen ezt a jelenséget produkálja...firmware frissítés segíthet? vagy tudok valami más ötletet? előre is köszi!

(#34) zsolt501 válasza coce (#33) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Őszintén szólva nekem is ugyanezt produkált a Tvnetwork hálózatán Lan net esetén és sajnos vissza kellett vigyem mert nem szerette ezt a hálózatot és le kellett cserélnem más típusra ami megy is a tvnetworkkal.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35) beers válasza zsolt501 (#34) üzenetére


beers
addikt

Mire cserélted, ha nem titok?
Sajnos nálam is vannak gondok, pedig megkedveltem :( !

M&N

(#36) zsolt501 válasza beers (#35) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem titok egyáltalán miért is lenne az Linksys WRT54GL Tomato szoftverral mert sajnos a magyarított DD-WRT nem igazán vált be nekem, mert túl sokat tudott fölöslegesen.
Ez 2 hónapja megy gond nélkül.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37) xcbiker


xcbiker
addikt

Érdemes a DI-524-et erre cserélni vagy van jobb alternatíva?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#38) beers válasza xcbiker (#37) üzenetére


beers
addikt

Érdemes!

M&N

(#39) xcbiker válasza beers (#38) üzenetére


xcbiker
addikt

bővebben?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#40) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv.
Le tudja nekem vki írni, h hogyan kell dir-300 -on firmware-t frissíteni (német van rajta gyárilag és rühellem a németet) [szokás szerint rájöttem miután írtam ide a fórumba, de a többi kérdés aktuális marad], hol találok hozzá stabil angol nyelvű fw-t???
Mekkora a kockázata annak h vmi balul sül el és kidobhatom?
Annyit tudok, h kábellel kell összekötni a gépet a routerrel a biztonság kedvéért...
Ja és mennyi időt vesz igénybe maga a szoftverfrissítés?
ennyi asszem
Thx!

[ Szerkesztve ]

(#41) CarrGomm válasza CarrGomm (#40) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

már nem aktuális, szal véletlenül se válaszoljon már senki!
Megoldottam...

(#42) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

DIR-300-as routerem van már több mint két hónapja. Eddig semmi gondom nem volt vele az apróbb szakadások kivételével. Ma viszont hazajöttem, bekapcsoltam a gépet, és se kép se hang azóta (kb 9-óta) próbálkozok vele eredménytelenül. Reset, firmware frissítés, beállítások módosítgatása, gyári beállítások visszaállítása, stb, de semmi eredmény.

Most eljutottam odáig, hogy a webes felületre sem enged fel. a 192.168.0.1 címre hibát dob fel a Firefox. Valaki tapasztalt már hasonl problémát vele? Esetleg van valakinek ötlete,hogy mit csináljak vele?
Egyszerűen már ötletem sincs...

Előre is köszi a helpet!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#43) zsolt501 válasza Burki (#42) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ebbe a hibába én is bele futottam csak nekem ezt a 2. nap produkálta úgy hogy vissza is vittem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44) gyurma_85 válasza zsolt501 (#43) üzenetére


gyurma_85
csendes tag

Sziasztok! Mikrohullámu netet osztanék meg vele, access point be a routerbe, PPPoE beállítva, de valamiért nem érzékeli az adatokat! Ha a statusra kattintok IP DNS és mindenhol 0.0.0.0 szerepel... Valakinek ötlet? Esetleg próbáljak más frimeware-t? Jelenleg a legfrissebb gyári van fent! Előre is köszi!

(#45) xcbiker válasza gyurma_85 (#44) üzenetére


xcbiker
addikt

mikrohullámú nethez miért PPPoE? az nem a DSL-hez való?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#46) gyurma_85 válasza xcbiker (#45) üzenetére


gyurma_85
csendes tag

Van egy access point az veszi a mikrohullamu jelet és kábelen közvetiti a géphez! Na ide bekötöttem a routert, beírtam a felhasználónevet és a jelszót! Elvileg a routernek fel kéne ismerni a DNSt és miután azonosított a jelszó alapján ipt is kapna! De itt csak 0.0.0.0 van mindenhol! Egy másik router PPPoE beálításokkal műkődik, ez nem! Van olyan hogy access point, ha azt kipipálom akkor nem állít semmit csak a router funkcio müködik! a gépen kell csatlakozni a netre! Ez azért nem jó mert egyszerre csak egy gépen megy így a net! Valakinek ötlet?

(#47) xcbiker válasza gyurma_85 (#46) üzenetére


xcbiker
addikt

nekem dsl-nél van ugyanez és a logban ezek vannak:

Feb 5 22:46:07 PPPoE: Received PADS for session1. (Session ID: 574)
Feb 5 22:46:07 PPPoE: Sending PADR for session1.
Feb 5 22:46:07 PPPoE: Received PADO for session1, from 00:90:1a:43:17:21.
Feb 5 22:46:07 PPPoE: Sending PADI for session1.
Feb 5 22:46:07 PAP authentication failed.
Feb 5 22:46:07 PPPoE: Received PADS for session1. (Session ID: 573)
Feb 5 22:46:07 PPPoE: Sending PADR for session1.
Feb 5 22:46:07 PPPoE: Received PADO for session1, from 00:90:1a:43:17:21.
Feb 5 22:46:07 PPPoE: Sending PADI for session1.
Feb 5 22:46:02 PPPoE: Sending PADT for session1. (Session ID: 555)
Feb 5 22:46:01 PPPoE: Sending PADT for session1. (Session ID: c12)
Feb 5 22:46:01 PPP: Connection terminated.
Feb 5 22:46:01 PAP authentication failed.
Feb 5 22:46:00 PPP: Connection terminated.
Feb 5 22:46:00 PPPoE: Received PADS for session1. (Session ID: 555)
Feb 5 22:46:00 PPPoE: Sending PADR for session1.
Feb 5 22:46:00 PPPoE: Received PADO for session1, from 00:90:1a:43:17:21.
Feb 5 22:46:00 PAP authentication failed.
Feb 5 22:46:00 PPPoE: Sending PADI for session1.
Feb 5 22:46:00 PPPoE: Received PADS for session1. (Session ID: c12)
Feb 5 22:46:00 PPPoE: Sending PADR for session1.
Feb 5 22:46:00 PPPoE: Received PADO for session1, from 00:90:1a:43:13:17.
Feb 5 22:46:00 PPPoE: Sending PADI for session1.
Feb 5 22:45:42 Log message was cleared.

Asszem visszaviszem a routert, mert sehogyan sem sikerül beüzemelni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#48) gyurma_85


gyurma_85
csendes tag

Hm... Hagytam a fenébe, másnap nyomtam egy resetet, beállítottam mindent ugyan úgy, mint eddig és csodák csodájára működik... Ki érti ezt?

(#49) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem akarok totál általánosítani de mostanában (pár éve) nincs igazán a toppon a Dlink a szoftver fejlesztéssel, lehet hogy alapból valami nyílt forrású szoftvert kéne a routerekre pakolni (pl.DD-WRT) és akkor lehet hogy ezek a hibák is minimalizálódnának, mivel most nem igazán fest túl szépen az a kép ami bennem és pár ismerősömben kialakult az utóbbi időben a Dlink-röl.
Ez az írás nem azt jelenti hogy valakinél nem működhet rendesen ezek a cuccok.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50) Villanyász


Villanyász
tag

Meg tudja valaki mondani hogy a DIR-301 re fel lehet tenni a DIR-300 magyar FW-jét?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.