Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) aldebaran


aldebaran
őstag

Sziasztok!

2 napja vettem használtan a dir-300-at. 1.03 firmware volt rajta, amit azonnal lecseréltem 1.05-re. Digis netem van. Lemértem sebességet és közvetlen mellette wifin ugyanannyit mért, mint kábelen, amire elő is fizetek: 20/10. Távolabb egyelőre nem néztem. (Ubuntu Linuxon mértem google chrome-mal)

Beállítás nagyon egyszerű, bár én az angol verziót használom. (Magyarul lehet, meg se érteném.) Az egész lakásban lehet fogni a jelet a panelban, netezésre tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#202) Dopti


Dopti
csendes tag

Sziasztok!
A problémám annyi hogy a webes felület német... hogy lehet legegyszerűbben átállítani angolra?
Hardware-Version : B1 Firmware-Version : 2.05
Köszi

(#203) thedriver válasza Dopti (#202) üzenetére


thedriver
tag

Ez a kérdés engem is foglalkoztat... :)
Hogy lehet a nyelvet átállítani angolra? :)

[ Szerkesztve ]

The Driver

(#204) BIZ0906 válasza thedriver (#203) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

"Maintenance" majd bal oldalt "Save and Restore" és "Clear Language Pack" és angol lesz.

(#205) thedriver válasza BIZ0906 (#204) üzenetére


thedriver
tag

Köszi, de az egész németül van, maintenance ott nem nagyon van... :)

The Driver

(#206) thedriver válasza BIZ0906 (#204) üzenetére


thedriver
tag

Közben sikerült kisakkozni, köszi a segítséget!

The Driver

(#207) jel1


jel1
aktív tag

Most kaptam egy használtat. Semmi baja sincs, ez biztos. A régi routeremet akarom lecserélni erre a wifisre.

Az a baj, hogy nem tudok kapcsolódni a netre. Mit kell a mac- hoz meg a host name-hoz írni? Amúgy dinamic a kapcsolat, meg mindent beállítottam, a wifi megy, csak nincs net. frisssítettem a modemet is.

(#208) jel1 válasza jel1 (#207) üzenetére


jel1
aktív tag

a frissítést úgy értem, hogy reseteltem.

még annyi, hogy narancsul világít a föld

(#209) dh66e


dh66e
veterán

Segítség kéne.
Előbányásztam ideiglenes jelleggel egy DI-524 routert,de telepítéskor jelszót kér win7 64bit alatt.Réges rég ez a kütyü ment egy XP-s gépen gyönyörűen,de arra már nem emlékszem hogy mi volt a jelszó.Reseteltem a gépet,de telepítéskor megint kéri a jelszót.Beléptem a webes felületre,de ott nem tudom mit kell állítani ill beírni.
Tud valaki segíteni?

(#210) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok! Egy D-Link 300-as routerem van, és mostanában akartam távvezérelni a gépet, illetve felébreszteni, és nem ment :F Régen a D-Link 524-essel minden gond nélkül ment.
Igaz az, hogy a 300 nem támogatja a WOL csomag küldést? :U

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#211) Mr.Peter válasza dh66e (#209) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Reset gomb a hátulján és lehet újra konfigurálni!

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#212) dh66e válasza Mr.Peter (#211) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm :R már megoldódott,segítettek egy másik Dlink topicban+hívtam a dlink Mo-ot és pikk pakk beállítottam a segítségükkel,nagyon segítőkészek..Rossz titkosítás volt elmentve.

(#213) aldebaran válasza Mr.Peter (#210) üzenetére


aldebaran
őstag

Simán megy a wol, csak a 7 és 9 udp csomagot kell kiengedni. Valamint a hálókártyán beállítani a magic pocket -et. Ha ezek megvannak, akkor passz. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#214) retexis


retexis
tag

Sziasztok!

Van egy B1-es DIR-300-asom, amin egy DD-WRT firmware van.
Tudja valaki hogy kell vissza tölteni a gyári, original szoftverét? Mert valamiért nem akarja az igazságot.

(#215) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Most lettem boldog tualjdonosa egy Dir-300 routernek. Szépen végigmentem a cd telepítésén, lan megy is a net, és az androidos teló is simán csatlakozik, de a laptop nem. Segítenétek, hogy mit kell beállítanom?
FS Amilo LI 1718
XP Sp3
Wifi engedélyezve, nincs kapcsolat, tűzfal védi.
Mit kellene beállítanom? Hiába nyomok a háózatnál a felderítésre, nem talál semmit...
Előre is köszi!
Dodo

(#216) gzbotii


gzbotii
veterán

Halis sracok.

Egy D-Link DIR300 tipusu routerem van, lassan 1,5 eve hasznalom. Az lenne a kerdesem, mennyi az elettartama egy ilyen eszkoznek (altalaban) Tobbnyire non-stop mukodik, ritkan jut eszmebe ejjelre is kihuzni. Egyaltalan jot tesz neki, a sok ki-be kapcsolgatas:F

Koszonom:R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#217) opr


opr
veterán

Helló!

Látom, eléggé elhalt már a topic, de hátha tudtok segíteni.

A problémám:
Van két gép a routeren jelenleg (két verzió létezik, vagy kábel+wifi, vagy kábel+kábel, a szitu mindkét esetben ugyanaz).
Az egyik gépre felpakoltam egy ftp servert, működik, tök jó, önmagát eléri akár a 127.0.0.1-es címen (még szép), akár a 192.168.0.x címen.
Ezt a másik géppel el szeretném érni. Itt jön a probléma, és már lassan a fejem verem a falba, hogy mit nézek el.

A helyzet:
A két gép látja egymást a hálózaton (totalcmd-ben a cd\\192.168.0.x működik oda-vissza),
ping-re szintén válaszolnak.

Viszont amint az ftp-t szeretném elérni, se kép, se hang :S
A tűzfalon természetesen ki van edgedve az ftp server (FileZilla legújabb) a server oldalon, a kliens pedig a másikon.

Előre is köszönöm! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#218) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Ilyen routerem van. Kb. 3-4 éves. Folyamatosan ment. Az utóbbi hónapokban 2-3 naponta újra kell indítanom és csak így áll helyre a wifi internet. Ennyi éves router tönkremehet?

(#219) stifi82


stifi82
aktív tag

Hali van 1 ilyen routerem d300 1 másik routerel akarom wifin össze hozni van erre lehetőség ? ha igen akkor hogyan ? előre is köszi a segítséget! A másik router t-homnak a fehér routere ami 1ben van a modemmel és az adja az ip tvt is.

[ Szerkesztve ]

(#220) razor01


razor01
csendes tag

Helló!
Látom nem túl aktív a topic, de próba cseresznye :D
Szóval...van nekem egy DIR-300-as routerem amiről olvastam hogy tud wifin 150Mbps-ot is...ám a gyári fw csak 54Mbps-t enged max, viszont a DIR-600-as kb ugyanaz amiben engedi tovább. Kérdés: Megoldható lenne-e hogy valahogy előhozzam belőle a 150Mbps-ot? esetleg DD-WRT-vel ?

[ Szerkesztve ]

...

(#221) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Sávszélmenedzsment elérhető ezen a routeren valamilyen firmware-rel? A gyári nyilván nem támogatja, dd-wrt szintén nem, csak a fizetős, az meg picit drága.
Openwrt szóba jöhetne, csak nem tudom, melyik csomag kell hozzá pluszban, egy GUI sem jönne rosszul, és ráadásul a Linuxhoz sem értek :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#222) Claude Leon válasza razor01 (#220) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ide vagy idemár benéztél?

Dilikutya: Applications & Gaming fülön nem jön elő?

(#223) razor01 válasza Claude Leon (#222) üzenetére


razor01
csendes tag

Ezt a táblázatot eddig nem is tudtam hogy létezik :DD Ha jól látom a B1 es verzióhoz van írva n es wifi. Nekem B hardware-es van, akkor ezek szerint, ha felteszem rá a DD-WRT-t akkor tudom használni is? Mert a gyári fw-ben nem engedi. (Nem akarok nagyon problémázni csak nem akarom hazavágni a routert vagy feleslegesen szenvedni vele, se szerintem megpróbálom felrakni majd)
Köszi a segítséget! :)

...

(#224) Claude Leon válasza razor01 (#223) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Elvileg működik, még nem próbáltam (na persze, nekem nem is d-link a routerem).
Ha véletlenül szertnéd majd visszacserélni gyárira, lehet, macerás lesz, keress rá fórumokon.
Azt mondják, az openwrt jobb, de nem tudom, hogy ehhez a típushoz van-e teljesen összerakott, lehet, hogy arra a guit már konzolból kell majd töltened.

(#225) pisteeke


pisteeke
tag

Sziasztok :)
volna egy gondom ezzel a routerel, amit nem igen tudok hova tenni. Az a helyzet, hogy megy rajta a wifi, megtalálja a laptop a hálózatot, csatlakozik is rá, viszont amint megnyitom mondjuk a guglit, lefagy! Se kép, se hang. Ha viszont a tápkábel be van dugva rajta, megy a wifi!!! :@ Találkoztatok már ilyesmivel? Mit lehetne csinálni vele? mi lehet a baja?
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R :R :R

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#226) opr válasza pisteeke (#225) üzenetére


opr
veterán

És ez a hiba csak akkor fordul elő, ha erre a DIR-300 féle wifire csatlakozol a lapossal? :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#227) pisteeke válasza opr (#226) üzenetére


pisteeke
tag

Pontosan! Ép ezért vagyok kicsit elbizonytalanodva. Mások routerren pöpecül megy minden, ezen viszont nem. Tegnap "mit veszthetek" alapon újra telepítettem a routert, és annyi a változás, hogy most már meggyeget rajta a net, de időközönként lefagy. Olyankor kiírja, hogy nincs kapcsolat, majd pár perc múlva akár magától is visszatalál, vagy ha újra csatlakoztatom, csatlakozik, és egy darabig megint megy. Sőt! Van még egy bvajom, ami viszont csak az én lámaságom. Van egy Samu tv-m, amit wifin a netre tudok küldeni, illetve a laposon lévő filmeket tudom rajta wifin keresztül megnézni. Namost megpróbáltam a wifin átengedni a samsungnak az allshare alkalmazását, de nem tudom kiválasztani, csak egy legördülő menüben van pár izé, amikről még csak nem is hallottam. Hol tudnám a kivételek közé ezt az alkalmazást felvenni? :B

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#228) opr válasza pisteeke (#227) üzenetére


opr
veterán

Hát, izé, sajnos erre csak annyit tudok mondani, hogy cserlj routert.
Nézd meg, hogy más eszköznek is van-e vele baja. Ha igen, akkor router -> kuka :(

Ha más eszköznek nincs, akkor írd le a tapasztalatokat és add el hw-aprón olcsón, veszteségminimalizálás címen és vegyél egy olyat, amivel biztosan tudod hogy jól működik.

Esetleg valamelyik hálózatos vagy szervizes topikban tudnak segíteni a népek, de tapasztalatból mondom, az ilyen ghost in the shell hibák általában drágábbak ha megpróbálod kijavítani, mint ha veszel inkább egy másikat oszt kész :DDD

Sorry a rossz hírekért, remélem azért sikerül valahogy megoldani :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#229) pisteeke válasza opr (#228) üzenetére


pisteeke
tag

Hát ez tényleg rossz hír :( De azt hiszem, valahol tartottam ettől. Sejtettem, hogy ez lesz a megoldása a problémának. Mindenesetre köszönöm a segítséged, megerősítettél abban, amit valahol sejtettem. Kicsit bíztam benne, hogy én csinálok valamit rosszul, és van valahol egy checkbox, amit bambaságomban benézek, és emiatt nem működik rendesen... Köszönöm a segítséged, örök hála! :R :R :R

Esetleg tip, milyen típusú Routert érdemes venni? Őszintén szólva még egy ilyet nem kockáztatnék meg :S Köszi még egyszer.

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#230) csarli2


csarli2
csendes tag

Sziasztok!

Van egy DIR 300-as routerem. Eredetileg német nyelvű firmware volt rajta, de mivel nekem ez "kínai", lecseréltem 2.04-es angolra, de így is német maradt. Találtam a neten 1.03-as magyart, de a router nem hajlandó alacsonyabb verziót elfogadni. Tud-e valaki tanácsot adni, hogyan lehetne magyarítani, vagy legalább angol firmware-re váltani?
Minden választ köszönök!!! :(((

(#231) ESP válasza Claude Leon (#222) üzenetére


ESP
senior tag

Nekem A1G van oda írva.

Ez nem tudja igaz?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#232) pisteeke


pisteeke
tag

Sziasztok

Azt hiszem, bajban vagyok, és szeretném a segítségeteket kérni. :( Próbáltam keresgélni a fórumon, hogy járt e valaki hozzám hasonlóan, de vagy nem járt így senki, vagy én nem találtam a forumon meg a cikket.
megpróbálkoztam a DD-WRT felrakásával ennek az oldalnak a leírása alapján. Hátha orvosolható volna a fentebb leírt problémám. Nem csináltam még ilyet, úgyhogy zöldfülű láma vagyok a téren, de annyira egyszerűnek tűnt a leírás, hogy gondoltam kipróbálom. A HW verziója a routernek B1, meg is találtam hozzá az image-et a DD-WRT oldalán, és el kezdtem a feltöltést. Ki is írta, hogy kb 160 másodperc kell a telepítéshez. Kivártan, és ahogy a leírásban is van, frissítettem az oldalt.
Itt kezdődtek a bajok. Semmi nem jön be, csak a fehér üres lap. A NOD sikitozik, hogy ARP Gyórsítótár mérgezést észletl, és ennyi. :( Már kezdek azon tűnődni, hogy talán azzal, hogy lement a számláló 0ra, még nem volt meg a FW frissítése, és ideje korán próbálkoztam az böngésző frissitésével? Nem tudom, lehetséges. Mindenesetre megpróbáltam utána még egy resetet is rajta, de hiába. Pingre sincs válasz.
Nem tudom, mit értettek fentebb a leírásban az alatt, hogy "Ha megtörtént akkor a böngészőnkben frissítsük a címet (alapértelmezett router címén kell a művelete elvégezni, mert a frissítést követően erre áll be az eszköz)." az alapértelmezett cím a 192.168.0.1 nem? ezen kellene frissülnie, nem?
Lélekben készülök rá, hogy van egy féltéglám :( De hátha van még valami, amivel életre lehetne kelteni a kis dobozt.
Minden javaslatot örömmel fogadok, és végtelenül hálás volnék a segítségért. :R

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#233) pisteeke


pisteeke
tag

ja, és ami még furi, hogy wifin látok egy dd-wrt kapcsolatot, ami ha kihúzom a routeremből a tápot, eltűnik. Tehát gondolom az én routeremről van szó. Viszont hiába csatlakozom rá, nem érek el semmit :( :W

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#234) djszido


djszido
tag

Sziasztok!

Van egy A1-es eszközöm, ami DD-WRT telepítés közben elszállt. Redboot nem jelentkezik,
a serial flashinghez pedig nincsenek megfelelő eszközeim.
Így úgy döntöttem egy jelképes ezresért megválnék az eszköztől. Aki meg tudja hegeszteni,
az jól járhat vele.

(#235) kiskutya0 válasza pisteeke (#232) üzenetére


kiskutya0
tag

Sziasztok

Mindenki írja, linkeli, hogy "ennek az oldalnak". De nekem hozzáférés megtagadva jön.

(#236) adise


adise
őstag

hello ilyen routerem van a legfrissebb firmware-el és az lenne a gondom, hogy wifin nem oszt ipt a dhcp. probaltam fix ipvel akkor sem jo. kábelen minden rendben csak a wifi nem jo
koszi

(#237) pisteeke válasza adise (#236) üzenetére


pisteeke
tag

Most már nekem is az jön. De eddig elérhető volt az oldal. kár, hogy már nem az. :(

Egyébként találtam egy érdekes leírást, ahol egy TP-link routert keltenek életre. vajon lehet ilyet a Dlink esetében is? Csinált már ilyet valaki? esetleg tapasztalatait megosztaná? Mivel gyakorlatilag nincs veszteni valóm a routerrel kapcsolatban, bele vágnék, hátha sikerülne életet lehelni bele :D

@adise szívesen segítenék, ha sejteném, mi okozhatja a bajt. De sajna lövésem sincs róla ... :U

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#238) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!
Nekem van egy DIR-300 A1em.
Ez tud WDSt? Illetve OpenWRTt ralehet durni webes feluletbol ugy mint a TP-Linkekre??

DokY | www.zsolti.hu

(#239) lali...


lali...
csendes tag

Helló:Ha tud valaki segitsen.D LINK DIR 300 B1 routerem van szeretném a ddr firmwarét felteni,probálom a le irás szerint ,de el indulás után ki irja hogy nem tud kapcsolódni.
Tipp van valakinek?

(#240) lali... válasza lali... (#239) üzenetére


lali...
csendes tag

Válasz saját magamnak,meg oldva már nem kell segítség.

(#241) Doky1988


Doky1988
senior tag

Jelentem, mivel senki nem valaszolt, megprobaltam feltenni A1esemre a DD-WRT-t.Es siker!

A topik kihalt, így zárom.

Ha valakinek kérdése lenne, itt felteheti!

[ Módosította: Mate ]

DokY | www.zsolti.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dlink DIR-300 Opensource Router (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.