Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27301) total90 válasza #31757056 (#27299) üzenetére


total90
veterán

Ezt szerintem nyáron mindenképp fotózd le újra, amikor minden szép zöld lesz... de így is tetszetős :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27302) eastsider válasza #31757056 (#27299) üzenetére


eastsider
nagyúr

hmm...
nekem annyira nem tetszik...
az ég fehérje jobboldalt majdhogynem kiégett, vagy ki is égett. A fű/talaj pedig túl sötét.. kellett volna egy erős expokorrekció (látom 0.67)
túl nagy a kontrasztkülönbség a föld és az éeg között.. és bántja a szemet.. talán nem ekkor kellett volna lőni... vagy nem tudom...

(#27303) Balage76


Balage76
senior tag

Újabb képem, ezen egy picit alakítottam hogy élénkebb legyen.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27304) kricsi81 válasza Balage76 (#27303) üzenetére


kricsi81
senior tag

Írtam flickr-re is, hogy nagyon aranyos állatocska, és szép élénkek a színek, illetve, jó éles is a kép! :)

kovacsrichard.hu

(#27305) Balage76 válasza kricsi81 (#27304) üzenetére


Balage76
senior tag

Köszi! :)
Egyébként talán pont az élességgel nem vagyok igazán kibékülve, mert ha jól nézem, akkor a bal "kézfeje" és "könyöke" között éles a kép. Talán ha 10 centivel hátrébb, a szem síkjában lenne igazán éles, akkor jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27306) kricsi81 válasza Balage76 (#27305) üzenetére


kricsi81
senior tag

Az igazi az lenne, ha pontosan a szemén lenne az élesség, L méretben már kicsit látható, hogy nem ott éles, de M-ben még tökéletes :)

kovacsrichard.hu

(#27307) kricsi81


kricsi81
senior tag

Új önportré :)

kovacsrichard.hu

(#27308) sztyui2


sztyui2
őstag

Vélemény?

(#27309) #31757056


#31757056
törölt tag

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat! :R

Ricsike, egész jó a séród :D

(#27310) kricsi81 válasza sztyui2 (#27308) üzenetére


kricsi81
senior tag

A vízilabdások közül nekem egyértelműen ez tetszik a legjobban :)
Azért pár olyat is mondanék, amitől szerintem jobb lenne: jobb oldalt a háttérben szerintem zavaró az a nemtudom micsoda, illetve, a feketéken egy kicsit világosítanék :)

kovacsrichard.hu

(#27311) kricsi81 válasza #31757056 (#27309) üzenetére


kricsi81
senior tag

Háhá, pedig ma egész nap itthon vagyok, és hozzá se nyúltam :D
Most le van vágva viszonylag rövidre, ezért nem kell vacakolni vele, hogy ne nézzek ki nagyon hülyén :))

kovacsrichard.hu

(#27312) sztyui2 válasza kricsi81 (#27310) üzenetére


sztyui2
őstag

Hátteret gyakorlatilag nem én választottam. Épp hogy sikerült elkapni ezeket az embereket, megkérdeztem hogy csinálhatok-e róluk egy portrét, és már nagyon gyorsan léptek is le.
Ez is azonnal ment el, nemhogy még hátteret megváltoztassam meg ilyenek :D
Alapból úgy mentem a meccsekre, hogy akármennyi néger van, azt mindet lefényképezem, mert nekünk európai embereknek ezek "érdekes" arcok :)
Csak 3 volt sajnos(2amcsi+ez az 1 kanadai).
Szóval háttérről nem tehetek.
Fekete meg minek kell neked több? Miért a köpeny szőrszálait akarod nézegetni? Portrénál az arcot kell nézegetni ;)
Mondjuk lehet megint az van, mint az egyik strangernél a kabáttal. Te már tök sötétnek láttad, nálam meg simán jó volt.
Mert pl. ennél a képnél az arc nálam tökéletes, nálad meg lehet a szeménél túl sötét(mert esetleg ott lehet fekete folt az arcánál).

(#27313) kricsi81 válasza sztyui2 (#27312) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nem, a szeménél még jó, és a felsőtestére vetülő árnyék is tetszik, csak nekem egyszerűen sok a fekete :)
Háttér: ha egy lépést arréb állsz, nincs benne ;)

kovacsrichard.hu

(#27314) sztyui2 válasza kricsi81 (#27313) üzenetére


sztyui2
őstag

Mögöttem fal volt, gyakorlatilag egy sarokban álltam, hogy beleférjen a csávó az 50-esbe. Egyébként hiába álltam volna akárhova, benne lett volna. Nameg közbe még jöttek keresztbe emberek, csávó meg már ment is hirtelen. Mondom épp hogy ezt az egy képet meg tudtam róla csinálni.Szinte semmi idő nem volt gondolkozni, főleg nem arra, hogy a fullosan elmosott háttérrel foglalkozzak a keresőben...
Épp csak kattintani tudtam egyet.

(#27315) kricsi81 válasza sztyui2 (#27314) üzenetére


kricsi81
senior tag

Értem.

kovacsrichard.hu

(#27316) forceberg válasza #31757056 (#27299) üzenetére


forceberg
veterán

Nem rossz, olyan itt a tavasz - még sincs itt a tavasz hangulata lett.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27317) máyköl válasza sztyui2 (#27308) üzenetére


máyköl
veterán

Én is ezt akartam írni, hogy szerintem eddig ez a legjobb a sorozatból. :K

(#27318) total90 válasza sztyui2 (#27308) üzenetére


total90
veterán

Ez a sok vízilabdás férfi után igyekezzél nőcis fotókat is lőni, mert még rosszra gondolunk veled kapcsolatban :DDD

Mai egyik fotóm:

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27319) máyköl válasza total90 (#27318) üzenetére


máyköl
veterán

Tudom, hogy direkt ferde, de szerintem már "túlzottan". Jók ezek a ferde képek, de kicsit szerintem már nagyon dől. Nekem is van egy hasonló képem: [link]

(#27320) sztyui2 válasza máyköl (#27319) üzenetére


sztyui2
őstag

(#27321) máyköl válasza sztyui2 (#27320) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, ismerem ezt a képed. Jól látom, hogy JPEG? :)

(#27322) sztyui2 válasza máyköl (#27321) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem. Mióta világ a világ én Raw-ban és Manual-ban fotózok. Jah, raw csak mióta tükrös van :)
Szóval csak annyi hogy jpg-ben van feltöltve ugyebár :) Ettől függetlenül természetesen a képet Raw-ban lőttem.

total90:Jövő hét végefelé lesz csaj is ;)

(#27323) total90 válasza máyköl (#27319) üzenetére


total90
veterán

Lett egy másik nem ennyire ferde, csak ott bemuzdult a kezem... Nem baj, a szobor nem megy el, majd ha legközelebb arra járok fényképezem másik dőlésszöggel is.,

(#27322) sztyui2

:C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27324) máyköl válasza total90 (#27323) üzenetére


máyköl
veterán

Kicsit ez is bemozdult.

Bár nem adtál engedélyt rá, de kicsit belenyúltam a képbe, hogy én hogy gondolnám. El is döntöttem, az említett ferdeségért. :K

Én így képzelem el a képet:

(#27325) BV92NTZ


BV92NTZ
csendes tag

Hetvegi fotozas Erdelyben :) Remelem tetszett...a helyet Pincetetonek hivjak, sajnos az ido nem volt epp tiszta, de amikor tiszta olyankor latni lehet a MAGYARSAGOT jobban mondva a szekely falukat a karpatmedenceben korbe korbe.

www.ntzphotography.com

(#27326) forceberg válasza total90 (#27318) üzenetére


forceberg
veterán

Jó ez a döntöttség, ennek a témának szerintem jól áll, csak annyit változtatnék, hogy mindkét tábla benne legyen teljesen.
Máyköl: én itt inkább jpeg / zajszűrési elmosást látok, nem bemozdulást... de lehet, hogy én látom rosszul.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27327) forceberg


forceberg
veterán

Hiddenter

[Nagyobban itt!]

Vélemények?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27328) kricsi81 válasza total90 (#27318) üzenetére


kricsi81
senior tag

total90, szerintem lődd újra. Legyen rajta a képen a tábla (vagy miez) egész része, tehát a jobb oldali szöveges valami se lógjon le. Ennek a témának szerintem jól állna a hdr is.

kovacsrichard.hu

(#27329) kricsi81 válasza BV92NTZ (#27325) üzenetére


kricsi81
senior tag

az első jó lett :)
fekete-fehérben, jó kontrasztosan hogy mutat?

kovacsrichard.hu

(#27330) total90 válasza máyköl (#27324) üzenetére


total90
veterán

Nem baj, hogy belenyúltál a képembe, legalább megláttam a nézeted... Igazából a döntés szög tetszik, de valahogy túl kékes lett így a kép.
Holnap lehet kimegyek megint és újrafotózom, feltéve ha megint jó lesz az idő.

(#27326) forceberg
Az eredeti képen is picit bemozdult a cucc a jobb sarokban, de átmentve jobban látszik... A táblás dologra meg gondoltam még ott, de aztán nem lőttem újat :W

(#27328) kricsi81
Most, hogy említed... meglesz HDR-ben is, aztán meglátjuk milyen lesz :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27331) #31757056 válasza forceberg (#27316) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszi :) Igen, ez lesz az, pontosan ilyesmit akartam vele kifejezni!

(#27332) máyköl válasza total90 (#27330) üzenetére


máyköl
veterán

Oké, kíváncsi vagyok rá. :K

(#27333) máyköl válasza kricsi81 (#27329) üzenetére


máyköl
veterán

Alapelvek:
"ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat."

:)

(#27334) kricsi81 válasza máyköl (#27333) üzenetére


kricsi81
senior tag

csak a két hsz teljesen másról, és másnak szól, így jobban átlátható szerintem ;)
szerintem senki sem halt bele

kovacsrichard.hu

(#27335) máyköl válasza kricsi81 (#27334) üzenetére


máyköl
veterán

Nem halt bele senki, de ilyenkor az a szokás, hogy:

a hsz. tartalma xy-nak

xy: amit írni akarsz, teljesen mindegy, hogy ez másról szól mint az előző, úgyis naggyából a képekről szól.

Ja, és az OFF hsz.-od, légyszíves rakd OFF-ba. :R

(#27336) kricsi81 válasza máyköl (#27335) üzenetére


kricsi81
senior tag

igen főnök.

kovacsrichard.hu

(#27337) máyköl


máyköl
veterán

Itt eg újabb képem. Sajnos balról nem tudtam többet komponálni, mert ott is hóvirágok voltak, tudom, jobb lenne ha az egész szára benne lenne a képben. Ha egyedül lett volna, könnyebb lett volna. :K
De azért várom a véleményeket!

Hóvirág

(#27338) total90


total90
veterán

Ma elég gáz volt erre az idő, de mivel voltam egy hosszabb sétám fotózgattam útközben, meg aztán a lakásban is.

tubik eredeti
tubik felhősen
tubi az úton
( Amikor kicsi voltam valamiért tubinak hívtam a galambokat... azóta is :DDD )
...under construction
józsasín vijág :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27339) Zozzant válasza total90 (#27338) üzenetére


Zozzant
addikt

Erre mondaná a tubi hogy "mérges leszek ha egy balkáni gerlét sem ismersz meg":)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#27340) máyköl válasza total90 (#27338) üzenetére


máyköl
veterán

A tubi felhősen, és a rózsaszín virág tetszik. De a tubin kéne világosítani, nagyonm sötét! A virágnál, hogy csináltad meg a fekete hátteret? Karton? Photoshop? :F

(#27341) #31757056 válasza máyköl (#27337) üzenetére


#31757056
törölt tag

Na, ez már valami, sikerült szűkebbre venni a rekeszt, szerintem látszik már a fejlődés. Ha így folytatod, szeptemberre eléred az F/2.8-at is :DDD Sajna még így is szellemképes lett a virág és a szár is, valamint a bimbó erősen részlettelen, bár szerintem ezek a jelenségek nem csak a tág rekesz, hanem kimozdult fókusz miatt is lehetnek. Így ez összességében nem tetszik nekem, mert nem lett jól megörökítve a főtéma, ami kár mert a fókuszon kívüli területek jók lettek, és szép lágy a bokeh is...

(#27342) Brumi


Brumi
senior tag

Mai sétám eredménye a következő pár kép:

Bedrótozva:

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#27343) forceberg válasza #31757056 (#27341) üzenetére


forceberg
veterán

Uezt írtam neki kb. flikkeren, csak én F4-et javasoltam... :)) Ha szeptemberre eléri a 2.8-at, akkor jövő ilyenkorra az F4-et is. Nehéz lesz leszoktatni a tág rekeszről...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27344) máyköl válasza #31757056 (#27341) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi! Volt egyszer, mikor már felvittem F3,2-re is! :DDD
Az a baj, hogy nagyon hülye helyen volt ez a hóvirág kupac, egy bokor alatt, na, oda bemászni nem volt semmi. Sőt, hasaltam is, a jó hideg kövön. Ezért lehet, hogy elcsúszott a fókusz. Legközelebb már a kitobival fogom fotózni, rájöttem, az tényleg jobb makróra. De egy makróobi már tényleg kéne! :O

(#27345) total90 válasza Zozzant (#27339) üzenetére


total90
veterán

Hehe :B A kép odaver :DDD

(#27340) máyköl

Én is gondoltam rá, hogy világosítani kellene... majd meg is teszem, de most sietős a dolgom... estefelé meglesz az is. A virágot a nappaliban fényképeztem és a fekete háttér csak PS ;) Erre mondaná BonFire, hogy a Pen Tool csodákra képes :)

(#27342) Brumi

Az utolsó nagyon tetszik, de a többi is jó.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27346) máyköl válasza forceberg (#27343) üzenetére


máyköl
veterán

Az jó lesz, mert mire elérem, hogy veszek egy 70-200-at, az F4L-t fogom megvásárolni, nem az F2,8-at, és így egy csomó pénzt meg fogok spórolni. :D

Nah, megjött a kedvem, kimegyek újrafotózni. Kitobival. Azzal F4,5 alá nem tudok menni. Kíváncsi vagyok, abból mi sül ki. Utoljára 1,5 hónapja használtam a kitobit. :DDD

(#27347) kricsi81 válasza máyköl (#27346) üzenetére


kricsi81
senior tag

5-kor elmész fotózni? Mindjárt tök sötét lesz, és tök szürke lesz az idő...
De amúgy, azért, mert makrózgatsz, minek egyből makróobi? :U :)

Amúgy kb egyetértek a többiekkel, elég részlettelen és életlen lett, illetve nem sok új van a témában/képben :(

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#27348) pdave


pdave
aktív tag

mályköl: nem a szárral van baj, hanem azzal, hogy életlen lett
total90: a rózsaszín virág szép lett, talán még egy kicsit többet hagytam volna alul-felül, egyébként jó a vágás
brumi: a 3. jó lett, jó szögből van fotózva

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#27349) máyköl válasza kricsi81 (#27347) üzenetére


máyköl
veterán

Világosítotam kicsit rajta. Igen, azért mert makrózgatok kell egy makróobi. Mindig is a makró volt a fő fotótémám. De komolyan! Ha 80%-ban makrózok, és kezdem érezni, hogy kevés az 50 1,8 vagy a kitobi a makróra, akkor mit csináljak? Szenvedjek örökké ezzel a két obival? Miért ne vennék inkább egy makróobit? Nyugodj meg, nem a te pénzedből fogom megvenni.

"illetve nem sok új van a témában/képben"

Miért, miben van? Mostanság szinte minden képre ezt írod. Miért ne lenne? Egy hóvirágban? Gyönyörű virág, ráadásul jó ritka, álomképeket lehet róla csinálni. Miért lenne elcsépelt téma? Tényleg nem értelek. :U

többiek: Itt a kép kitobival, na, így már jobb szerintetek? [link]

(#27350) Brumi válasza máyköl (#27337) üzenetére


Brumi
senior tag

Van a flickr-en a hóvirágnak is gyűjtőhelye :)

Annak idején én is minden tavasszal lekaptam a kertben növögető hóvirágokat (nem tudom miért, de évről évre egyre több lett), de az élesség nekem is mindig problémás volt. Jó ha 10 képből 1 sikerült.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.