Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék itthonra (Bp.X.panel) tv adásokat,mert 2 éve lemondtuk a nézhetetlen minőségű kábeltv-s szolgáltatást. Nem valamelyik kábeltv szolgáltató előfízetéses szolgáltatására gondolok és nem is a szobai antenna beüzemelése a célom.
Nem akarok vagyonokat költeni rá csak legyen valami a mostani drót helyett.

Tehát szeretnék egy digitális beltéri egységet vásárolni a szabadon fogható tv adások nézésére amit összekötnék egy házimozi erősítővel a hanghatás végett.

Milyen hangmínőséget kapok ?
Melyik gyártótól, melyik típust érdemes választani ?
Milyen ,mekkora parabola antennát ?
Milyen fejegységgel ,ha több műholdról is szeretném fogni a jeleket ?
Milyen típusú koax kábelt érdemes használni ?
Mennyibe kerülhet a szerelési költsége ,ha mindent én adok hozzá ?
Nézelődtem a neten és láttam usb-s ajzatot is a beltéri dobozán,ezek csak képnézegetésre ,esetleg zene ill. video lejátszására szolgálnak vagy van egyébb oka is az ottlétének ?
Egyéb amit nem árt szem előtt tartani vásárlás előtt ?

A gondom látszik full nem értek a témához (nem volt még ilyenem) és nem szeretném ,hogy rámtukmáljanak valami régebbi kiadású rendszert,ha pár ezer forint különbséggel vehetnék jobbat.
Így kérném a segítségeteket, melyet előre is köszönök.

(#2) zodo


zodo
nagyúr

Ezekkel a beltéri egységekkel szemezgetek vásárlás céljából:

ShowBox S-300
Optibox FTA

Van valakinek ilyen ,esetleg tapasztalata hasonló termékekről?

Globo gold editon monoblock lnb 0.1dB-es fejegységel tervezem kiépíteni a rendszert.

Antennákról még nem találtam részletes leírást,hogy pl.: mi a különbség egy 55 ill. 80 cm között? Aluminíum vagy az acél a jobb?

(#3) zodo


zodo
nagyúr

Időközben nézelődtem,próbáltam megtalálni a nekünk megfelelő típust.
Találtam komplett csomagokat ,de nem találtam megfelelőnek ,mert a hozzáadott fejegységgel lehetnek próblémáink mivel csak egy műholdról lennénk képessek fogni az adásokat. Viszont a beltéri egységet ( Optibox CX PVR ready ) megfelelőnek találtam ezért rákerestem. Találtam is egy rövidke bemutató írást a készülékről,mely meggyűzően hangzik.
Ezt a készüléket kiegészítem egy STRONG 80 cm-es antennával + a már fentiekben említett ( Globo Gold Edition Monoblock Lnb 0.1dB ) 2 műhold vételére alkalmas fejegységgel.
Mindehez szükségem lesz még kábelre, ami nem lehet 50ohm-os nagy a jelvesztesége így az ajánlott ( főleg panel lakásról lévén szó ) 75 ohm Koax kábelt kell vásárolnom + csatlakozókat.

Mára idág jutottam, még a szerelési költségek árainak kell utána nézznem és készen is vagyunk. Szerintem, tippelve az sem lehet több egy 10-esnél ,így kijövünk előzetes költségvetési tervünkből, ami kb. 50.000 ft. Tehát ,ha egy előfízetéses családi csomag árához viszonyítunk akkor kb. egy év alatt visszahozza az árát.

Mit szóltok, jó lesz ez így ?
Bármilyen észrevételt szívessen fogadok!

(#4) zodo


zodo
nagyúr

Hoppá-hoppá egyvalami ,majdnem elkerülte a figyelmemet.

Oké ,hogy 10 emeletes panelházban lakunk,de az ötödiken. Így nem oda forgatjuk a parabola antenna tányérját ,ahová csak szeretnék. Kívéve ,ha felkábelezem a lapostetőre és minden percben figyelhetem,hogy mikor vágja el valaki a kábelem vagy épp mikor tulajdonítsa el a tetőről, cakli-pakk.

Na akkor, merre is lakunk az égtájakhoz viszonyitva ?
Passz.

Beírtam keresőbe a kerület / utcanevet és átkacsoltam műholdas képre. :D
Így megtudtam ,hogy kelet felé nézz az antenna felszerelésre kiszemelt falfelületünk.

Fél siker, mert többször belebotlottam a következő cikkfoszlányba:
ASTRA 1G műholdját a keleti 19,2 fokos pozíciójáról áthelyezte a keleti 23,5 fokra
Ennek tükrében ,úgyvélem nem kerülhetek kínos helyzetbe ,valahogy csak be tudja állítani a szaki mégiscsak ő ért hozzá.
Gyorsan megnézztem egy pár, további szabadon fogható műhold elhelyezkedését:

- Amos 2 / 356.0 kelet
- Hotbird 9 / 013.0 kelet
- Thor 2 / 359.2 kelet

Most,hogy ennek is utánajártam, megnyugodtam.

Viszont továbbra is várom az észrevételeket, tapasztalatokat!
Ne csak egy "bolgszerű" írás sorozat álljon itt,hátha másnak is segítségére lehet a topik.

(#5) SzalaiG válasza zodo (#2) üzenetére


SzalaiG
addikt

Árak? Azt is írd meg, h cakli-pakli mennyibe kerül megcsinálni!

[ Szerkesztve ]

(#6) zodo válasza SzalaiG (#5) üzenetére


zodo
nagyúr

Mint látható csak összeválogattam a magam módján,hozzánemértésem okán,de amit a (#3). hozzászolásban ,elméletben összeraktam kb.: 35.750.- + a szerelési költség ami 10-15.000 forint. Egyedi igényeknél ,persze több is lehet.
Persze az árak áruház és áruház között is eltérhetnek és nem kerestem idáig az olcsóbban fellelhető helyek után ,ezek csak amiket hirtelen találtam.

Beltéri egység: 21.900.-
80 cm-es átmérőjű parabola antenna: 4.850.-
Fali tartó állvány: 1.800.-
Fejegység ( monoblock lnb ): 4.800.-
Koax kábel: 90.-/ fm
Csatlakozók: 150.- /db

Mi ennyit szánunk (kb. 50.000) a projektre, de a fenti termékek csak az énáltalam összeállított szett, amelyhez kérnék segítséget lásd. témaínditó hsz.-ban.

Persze, ahogy az igények is eltérhetnek úgy a költségek is változnak.
Gondolok itt a Szabad ill. Kódolt adókhoz ,Merevlemezes vagy HD műholdvevő egységekre és a minőségi anyagokból készült kellékanyagokra.

[ Szerkesztve ]

(#7) zodo


zodo
nagyúr

Senki nem tud ezekről a készülékekről ,bővebben hozzászólni a témához?

[ Szerkesztve ]

(#8) atesss válasza zodo (#7) üzenetére


atesss
addikt

Én pár hónapja elég alaposan utánanéztem a műholdvevős témának, de én gépbe szerelt PCI-os DVB-S kártyának is, meg asztali vevőnek is.
Csak egyenlőre nincs pénzem a projectre, úgyhogy mostanában biztos nem csinálom meg.
A digitális műholdvevésnek egy olyan óriási előnye van, mint kiderült, hogy lehet szoftveresen dekódolni kódolt csatornákat !
Meg léteznek "olcsón adott" TV csomagok is ilyen megoldásokon alapulva...
Ehhez természetesen megfelelő dekódert kell választani, amihez vannak módosított Firmware-ek, de ettől önmagában nem drágábbak ezek, csak utána kell jól nézni, hogy miket használnak ilyen célra.
Pl. egy ilyen, aminek van LAN csatlakozója is: Echosmart DSB 792 digitális műholdvevő ethernet porttal

Ha érdekel a dolog, szerintem inkább privátban írj, nem hinném, hogy ezt itt nagyon engednék.

[ Szerkesztve ]

(#9) zodo válasza atesss (#8) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Köszönöm az infókat. :R
Ilyen és ehhez hasonló hozzászólásokra lennék kiváncsi, de nincs túljelenkezés.
Egyenlőre a szabadon fogható adásokra koncentrálunk, de már így is sokat segítettél.
Ídővel (ha már beszereltettük) rákérdezek priviben a másik témára.

(#10) atesss válasza zodo (#9) üzenetére


atesss
addikt

Csak akkor a műhöldvevő kiválasztásánál is egy szempontnak kell ennek lennie ugye.
Ahogy én láttam, ugyan elég sok vevőre létezik ilyen alternatív szoftver, de ezek közül néhány van ami igazán elterjedt (itthon), és azokhoz kaphatsz könnyen segítséget, meg pl. magyar menüvel is van a custom Firmware, meg stb.
És nem drágábbak ezek a vevők, sőt.

Holnapra utánanézek neked még 1-2 dolognak amit összeírogatam a vevőkről, meg megnézem a parabolát + fejet + stb. abból te mire gondoltál.
Pl. a 2 műhold vételére alkalmas fej nem biztos hogy jó ötlet, főleg 80-as parabolával (asszem azt írtad).
Itt egy csatornakereső oldal, ahol mindent megtalálsz:
[link]
Mindenféle szempontok szerint lehet szűrni, csak azért ki kell ismerni a felépítését, ha mindent meg akarsz találni.

Kb. mit lenne jó ha tudna a vevő ? (bár túl nagy különbség nincs köztük egy árkategórián belül, ahogy látom ez a 20e-s körüli kellene, de többért nem is nagyon van, ilyen DreamBox 500-as szintű talán, az kb. annyiban tud csak többet, hogy előfizetéses kártyát neten keresztül meg lehet vele közvetlenül osztani, meg tud LAN-on keresztül PC-re adást felvenni. Csak cserébe baromi drága, asszem 40e körül vannak az "utánzatok" is)

Beszereltetni akarjátok ? Nem tudjátok beszerelni magatoknak ?
Mert szerintem nem bonyolult, én ennek is nagyjából utánanéztem, én biztosan magamnak szerelném.
Kell hozzá 1-2 felszerelés azért, de az árban nem sok. Pl. Sat iránytű, a beállításhoz.
Csak ehhez tudnom kéne részletesebben, hogy milyen házra kell, hol van a TV, kell-e esetleg 2 vevőhöz (vagy pl. a másik egy PC kártya is lehet, egy SkyStar II kb. 15e Ft).

gyiku:
Na igen, tényleg ez az alap "forrás", bár a kezdőket nem nagyon tolerálják a fórumon, legalábbis nekem nem írtak vissza...

[ Szerkesztve ]

(#11) gyiku válasza zodo (#7) üzenetére


gyiku
nagyúr

nezz korul itt, meg a forumjaban ;)

hüllő

(#12) zodo válasza atesss (#10) üzenetére


zodo
nagyúr

Utóljára ezt a beltérit néztem ki magunknak: Optibox CX
max. 50 ezer körül szeretnénk megúszni cakli pakk ezt a projektet, így a beltéri egységre 20-25 ezret szánunk.

Főbb szempontjaim voltak a választás során,fontossági sorrendben:

-Magyar menü
-Digitális (optikai) kimenet , a hi-fi miatt
-Készülék kinézete, (sajnos ezekre háklis vagyok)
-Készülék "közlékeny" kijelzője legyen
-Usb aljzat a képnézegetés végett
-Képarányok állíthatósága
-Csatornák rendezhetőség ,tetszőleges sorrendbe

Többi már nekünk extra: kép a képben, osd ,teletext, szülői zár ,ezek nem fontossak.
Főként a megszokott "kábeltévés csatornákat" nézné a párom , nekem viszont a zenei (mtv-k) ill. sportcsatornák a kedvenceim ,mindezek akár német vagy angol nyelven.

a 2 műhold vételére alkalmas fej nem biztos hogy jó ötlet, főleg 80-as parabolával
Igen, 80-as antennát írtam ,dupla fejegységel.
Miért nem jó választás ?
Olvastam valahol,hogy ajánlják a 80cm-es tányért a dupla fejes rendszerhez.
Legyen inkább 2 db kölünálló fej ,mert azt jobban be lehet állítani ?

Beszereltetni akarjátok ? Igen. Be tudnám kötni, bár még nem probáltam,de talán azzal a "műhold jelző" műszerrel ,sikerülne. De csak az antenna felfúrás miatt nem állok neki magam. ( Panel + 5. emelet és nem vagyok alpinista) Mondjuk épp most szigeteli a házat kivülről ,kiadnám a kötélen logó embernek a falikonzolt és megkérném,hogy fúrja fel nekem. :D Magát a tányért meg csak nem ejteném le.
Szóval még fúrógépem sincs hozzávaló. :(
Ha jól néztem a (google térkép alapján) házunk fekvése keleti irányba nézz ,esetleg mínusz 5-10 fokkal dél -kelet felé. Ettől a faltól kb.: 8-9 méterre van a tv és a későbbiekben lehetséges a pc kártya beszerzése is. (most ilyenem van: Pinnacle 110i )

Köszönöm a linket is ,hétvégén megnézzem.

gyiku:

Köszi a linket. Jártam már az oldalon ,de csak futólag. Most ,majd jobban szétnézek,ha már ketten is ezt az oldalt ajánljátok.

(#13) atesss válasza zodo (#12) üzenetére


atesss
addikt

"Mondjuk épp most szigeteli a házat kivülről"
Hűha, ezzel viszont baj lesz, mert ezekre a panelszigetelésekre szoktak vállalni garanciát.
És ha te abba belefúrsz valamit, akkor elveszik a garancia. :(
Bár talán meg lehet dumálni a kivitelezővel, kérdezz rájuk minnél elöbb ! (Illetve nemtudom mit csinálnak a már a falon fentlévő cuccokkal, de gondolom leszedetik őket)

(#14) zodo válasza atesss (#13) üzenetére


zodo
nagyúr

Fentlévő cuccok fent maradnak ,nem szedetik le őket ,ez tuti.
27 háztömbből áll a felújítás és mi lakunk a 13-as házban. Eddig nem láttam,hogy leszedtek volna egyett is. Amúgy ,szépen körré rakják a szigetelőanyagot és kész.
Nagyon sok helyen van ilyen antenna ill. a klimának a hűtője.
Igazad van beszélek velük és elkapom a köteles csávót, felfúratatom vele a konzolt. :D

(#15) atesss válasza zodo (#14) üzenetére


atesss
addikt

Hát nemtudom, akkor kérdezd meg.
Ezt nekem két helyen is mondták antennás szaküzletben, én csak onnan tudom ezt, hogy ez probléma szokott lenni.
De akkor az a legbiztosabb, hogy ha még mielőtt felrakják a szigetelést, felrakatod a konzolt, és akkor már mintha régóta ottlenne. :)

(#16) zodo válasza atesss (#15) üzenetére


zodo
nagyúr

Úgylesz. :K

Mit mondanál a kiszemelt beltéri egységre ? (#12) hsz.
Ez kb. megfelel a mai követelményeknek,ha nem vesszük ide a HD-s és merevlemezes társait ?

(#17) zodo


zodo
nagyúr

Mai nap ,mint igértem beleolvastam a Sat-hu forumába azonbelül is az Optibox műholdvevők hozzászólásaiba.
Mivel sok új infóra sikerült szert tennem a kiszemelt Optibox CX PVR készülékről úgy döntöttem,hogy ő lesz a nyeretes. :K

Pár példa a jellemzői közül:

Gyors, bootolás 5mp ill. standby-ból 1mp
Okosítható
Usb csatlakózon keresztül nem csak pendrive-ot kezel ,hanem akár 160gb-os hdd-t is Time-shift funkciónak köszönhetően ,lehet oda-vissza játszós tv-nk is.

Más:
Barátnőm beszélt a házszigetelő munkásokkal csak annyit mondtak neki,hogy hosszab csavarral tegyük fel ,majd a parabolát. (ha később tesszük fel) Amúgy bevallották,hogy nem tudnak mit csinálni a fent lévő antennákal,klimákkal, (mint sejthető volt) megpróbálják minnél jobban körbeszigetelni, de a klimás dobozoknál ez nem mindig sikerül.

(#18) atesss válasza zodo (#17) üzenetére


atesss
addikt

Hát ebben az árkategóriában kb. mindegyik tudja ezeket, nem olyan nagy extrák ezek ám már. Mert ami extra, az a HD, azt adják baromi drágán, ezekbe meg minden szolgáltatást beleraknak már olcsón, szerintem hogy azért vegyék még ezeket is.
Úgyhogy a leginkább csak az "ingyenes vételi lehetőségekre" érdemes odafigyelni, abban lehet a gyakorlatban különbség.
Ez is okosítható, úgyhogy annyira nem lehet rossz a helyzet, de nemtudom milyen itthon a fórumos támogatása az okosítás szempontjából.
Írnak valamelyik tesztben (pl. sat.hu-n ezeket mindig leírják róluk), hogy lehet vele csinálni ilyet ?
MOD: most látom hogy beleolvastál a sat.hu fórumába is, akkor ebből a szempontból is pozitív volt a tapasztalat ?

De pl. megnézted az Echosmart 792 LAN-t amit mutattam a múltkor ?
Szerintem az is tudja ugyanezeket, és annak biztosan jó az okosítás támogatottsága.
De ami extra, és ebben az árkategóriában nem láttam másban, az a LAN csatlakozó.
Ezzel neten keresztül tudod megosztott kártya dekódolási adatát fogni (ismerősét, vagy vannak fizetős szolgáltatások is, de ahogy olvastam, ezzel tényleg vigyázni kell, mert ugye nem legális...)
De viszont egy háztartáson belül megosztani a kártyádat az teljesen legális, ezt soros porton összekötött Nullmodem kábellel szokták, de vannak vezeték nélküliek is.
Ehhez a témához néhány kulcsszó: softcam (vagy írják softc@m-nak is), cardsharing, netcardsharing.

A bootolási ideje mondjuk nemtudom mennyi, de kb. ugyanebben a tartományban van, sokkal több nem lehet. Vinyót minden kezel már, Time-Shift viszont tényleg nincs mindegyikben ezt meg kell nézni.
Mindjárt megkeresem a kigészített magyar kézikönyvét ennek a 792 LAN-nak.
Még az a kérdés, hogy milyen TV-d van otthon / ha nincs LCD /plazmád, akkor mekkora esélye van hogy 1-2 éven belül vesztek ?
Mert van különbség kimenetekben is, RGB (kb. mint a VGA), és CVBS (komponens) tipusú kimenet (az RGB álltalában az egyik Scart-ban van benne, ha van) nincsen mindegyiken, pedig analógon ezek adják a legjobb képminőséget, de ennek főleg LCD / Plazmánál van értelme.

Sajnos a jelenlegi magyar szolgáltatók kárytája nem igazán működik már az ilyen saját vevőkben, mert rögzítve van az adott set-top-box-hoz amit a szolg. ad. Korábban ment a UPC Direct-el, de ők most cserélik le a kártyákat (a vevőkkel együtt), új úgyfélként már biztos nem kapsz régi kártyát. Elvileg a rögzített kártáykkal is megoldható hogy menjen egy saját vevőben, de az nagyon bonyolult, neked kell valami SmartCard-os programozóban megírni, és ez még árban sem kevés. + kell hozzá egy CAM modul is (~ 14-20e ft); amik be vannak építve a kártyafogadós műholdvevőkbe, azzal biztosan nem megy. Találni olyat aki meg megcsinálná ez neked, nem fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#19) atesss


atesss
addikt

Na itt van egy kis infó az Echosmart DSB-792 LAN-ról, meg a kódolt csatornák vételéről:
Tud Timeshiftet ez is.
Két boltban:
[link] és [link]
Két oldal, ahol a kódolt csatornák vételéről kb. minden le van írva ezen a beltérin keresztül, érdemes elolvasni:
himi.hu - Echosmart SC1 792 LAN
Mint kiderült, USB-ről is lehet csatornalistát és kulcsfájlokat feltölteni.
Innen egy kiegészített leírás: [link]
Másik oldal echosmart beltériekről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20) zodo válasza atesss (#18) üzenetére


zodo
nagyúr

Sejtettem,hogy ezek már nem akkora extrának számító szolgáltatások, de nekem mivel még mp3 lejátszóm sincs, így igen.
Sat.hu forumában 129 oldal / 3224 hsz-ből elolvastam kb. a felét.
Jónak találom az Optibox forumát , támogatotság ügyileg. Vannak elsőként vásárló (ahogy mejelenik a készülék) ,tesztelő ( fényképes élménybeszámoló ),okosításhoz való "akármi" beszerző és közzétevő emberek + van egy Sat.hu-s dolgozó is aki másodsorban gyűjti a jó és rossz tapasztalatokat a beltérikről,hogy mit kell javítani a következő frissítésben.
Van linkelt oldal az elérhető key-hez , sw-hez. (ezek nem tudom mik, most még)
Rejtett extra szolgáltatások előcsalogatását is megosszák egymás között.
Olvastam valami olyasmit is ,hogy a Digitv-s beltérit is ki lehet vele váltani,persze trükkel.
Bár ez engem nem hat meg. Szóval, szerintem jó a foruma.

Nem ,nem néztem meg a Echosmart 792 LAN-t,de most már igen.
Tényleg ígéretesebb készülék és róla is jókat olvastam (mármint a gyártóról) ,ahogy írtad.

Sajnos tv-nk egyenlőre egy 55-ös Thomson (crt) ,de ha meglesz az antenna ,következő a lcd tv lesz. :)

(#21) atesss válasza zodo (#20) üzenetére


atesss
addikt

Akkor úgytűnik, hogy ennek is elég jó a támogatottsága, ugyanúgy mint a 792 LAN-nak.
De az azért 792 LAN-ban mégiscsak benne van a LAN csatlakozás, interneten keresztüli netcardsharing-hoz. Ez egy elég ritka tulajdoság, legalábbis ebben az árkategóriában mindenképpen. Úgyhogy (ha van egy kis esélye is, hogy használnád ezt rajta) az Optiboxhoz képest emiatt megfontolandó. Én ha már lenne ilyen lehetőségem, biztos kihasználnám. ;]

"Olvastam valami olyasmit is ,hogy a Digitv-s beltérit is ki lehet vele váltani,persze trükkel."
Na ez viszont engem is érdekelne ! Tudsz linkelni esetleg erről valamit ?

A paraboláról meg nekem az a véleményem, azt szűrtem le sok helyről, hogy ez a 2 műhold befogása (akár ilyen monoblock fejjel, akár két fejjel) mindig problémásabb.
Meg kéne nézni, hogy mit is akarsz befogni, van-e egyáltalán értelme a másik műholdnak.
Amit korábban linkeltem KingOfSat oldal, pont erre való.
Főleg ez a 80cm-es parabola a problémás, egy két műholdat vevő fejjel, mert a dupla vétel miatt alapból mindkettőt gyengébben vesz, + a 80cm azért nem olyan nagy. Legalábbis ha abba gondolsz bele, hogy nem sokkal drágább szerintem egy 90-100-110cm-es.
Monoblock fejhez nem értek annyira, de én inkább egy mondjuk 100cm-es tányért javasolnák, és ahhoz egy kettős fejtartót. Ugyanis ha ez nem menne megfelelően, csak leveszed az egyik (a monoblock-oshoz képest sokkal olcsóbb ) fejet, és visszarakod a sima fejtartót, és az egy fejet, az a 100cm-el együtt baromi jól fog venni, az biztos.
Míg a monoblock-al nem tudsz variálni, mivel csak max. 80cm-es parabola jó hozzá, azt lecserélni pedig drágább és nehezebb.

Bár nemtudom milyen műholdon mit akarsz fogni, vannak oldalak (pl. az Astra saját oldalán, de univerzális oldalak is vannak) ahol a műhold vételi erősségét tudod megnézni egy adott földrajzi helyen, vagyis hogy mekkora parabola kell hozzá minimum.
Lehet aztán arra amit akarnál fogni pont bőven elég a 80cm-es, de szerintem nem árt bebiztosítani magad. Ha DiSeC motorod van, akkor meg ez végképp igaz.
Bár arab meg hasonló csatornák befogásának is nemtudom mekkora értelme van. :U
De ha épp kedved szottyan arabul tanulni, akkor legalább meg lesz a lehetőség. :D

De ha tényleg annyira több műholdat akarsz fogni, akkor egy DiSeC forgatómotor lenne a legjobb, bár az kb. 12e árban. Bár ha úgy számolod, hogy akkor nem kell monoblock vagy két fej, úgy már kevesebb.
A két fej jelét lehet eggyesíteni, asszem diplexernek hivják az eszközt, kis doboz, kb. 1500Ft.

De szerintem egy boltban kéne megkérdezned ezt az egészet, ők azok akik tényleg jól értenek hozzá, az biztos, hogy jobban mint én.
És a kódolt csatornák vételében (mármint hogy milyen eszközt vegyél) is segítenek szerintem, ismerik ám is ők a dörgést...
Én korábban jópár alkatrészt a Kon-pat SAT-nál néztem [link] és [webshop], olcsó, és viszonylag nagy választék van. Műholdvevőből talán nem annyira, de kiegészítők közül pár dolgot (pl. ezt a SAT iránytűt) meg csak itt találtam itthon. Vagy Bramac cseréphez antenna árbóc kibúvót is csak itt lehetett kapni normális árban. Bár tányérokból asszem pont nem volt nagy választékuk.
De van még más ilyen üzlet BP-n, túl sok nem de még talán 2-3 ilyen hasonló nagyobb.
Szóval szerintem mindenképp menj el egy ilyen üzletbe, és kérdezd ki őket, mit ajánlanak, aztán még lehet gondolkodni a lehetőségeken.

Ja és ha második vevő (akár pl. számítógép) is lesz lehethogy, ahhoz dupla kimenetű fej kell, de ez minimálisan drágább, mondjuk a 3000 helyett 4000 ft. Ugyanis nem lehet csak úgy szétosztani a jelet, ezt a két kimenetet viszont lehet diplexerrel kint egyesíteni, majd bent újra szétosztani. Legalábbis így rémlik.

(#22) zodo válasza atesss (#21) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem semmi, jódarabig egy hozzásolás sem érkezett a topikba ,de te egymagad máris több infóval szolgálsz, mint amire számítottam. :R
Igen ,szerintem is jobban járok,ha benézek egy boltba. (közelbe amit tudok az a Satsystem) Lan -os beltérin is elgondolkozom a másik melett,jó döntés lehet a későbbiekre nézve.

"Na ez viszont engem is érdekelne ! Tudsz linkelni esetleg erről valamit ?"
Megtaláltam az olvasmányt, de csak e-mail-ben kérték-adták egymásnak az infot és nem is Optibox beltéri volt ,hanem ECHOSMART DSB-791-es. Sorry.
Itt pl. a lap közepe táján , hirdetnek egy ilyett.

Parabolából azért nézztem a 80-ast (mondjuk lehet,hogy hülyeség) ,mert gondoltam itt az 5.emeleten egy 100-ast talán hamarabb lekap a szél. :U
Fejügyileg, csak örültem,hogy ilyen is van. Mármint a monoblock ,gondoltam az egyiket beállítom valami német a másikat angol nyelvterületre az ismertebb kábeltévés csatornák helyére és kész. De ilyet is találtam, habár nem olvastam bele csak gondoltam,ha megy 9 fej egy antennával akkor a kettőnek meg se kellene kottyannia. Az lesz amit épp befogunk és majd később variálunk,hogy melyik műhold adásia lesznek a nyerők. Nincsenek követelményeink,hogy milyen adókat szeretnénk nézzni csak valami legyen ,lásd 1.hsz-ban. Kb. a szokásos kábeltv-s csatornák, de elsősorban a sport ,természet film, rajzfilm ill. zenei csatornák kellenének. Onnantól jöhet akár német rtl -től az olasz rai uno-ig bármi.

Ahogy egyre több infohoz jutok és van amit nem is értek,mit jelent :B ,így tényleg jobb ha bemegyek egy boltba. Köszönöm a tanulságos hozzászólásaid, egyenlőre!

(#23) zodo


zodo
nagyúr

Eltelt néhány nap, de ezídő alatt sem ültem tétlenül !?

Szóval,gondoltam eggyett hisz eggyel több regisztárcíó belefér még az életembe.
Kicsitt érdeklődtem volna egy mégiscsak nagyobb és tudálékosabb topikban.
Regisztráltam magam az ajánlott oldal eggyikére, símán ment ahogy szokott lenni jött szépen a levél, katt a hivatkozásra. Üdvőzlünk meg minden, belépek írom a kis hozzászólásomat katt az elküld gombra ééésssss ,hoppá nemúgyvanazkisgyerek.
Nem írógatunk csak úgy felelütlenül bele a topikba előbb kivárjuk a sorrunkat. Merthogy az elküld gombra kattintva , átkerülsz egy oldalra ahol elolvashatod,hogy melyik topikhoz akartál hozzászólni és melyik Csoporthoz tartózik az a oldal. Továbbá,hogy akár 48 órát is eltőlthetsz azon a bízonyos várólistán amire,ha akarsz felíratkozhatsz, de lehet,hogy életed végéig ,ha a moderrátor másként nem ítéli meg a helyzetedet,hogy egyálltalán hozzászólhass a témához. Illeteve szó esik még az oldalon a szokásos figyelmeztetésekről,hogy mit tiltanak a hozzászólásokban ( politikai vita, többszöri ugyanazon hsz. különböző topikokba,stb. )
Nos ott tartok,hogy 21.-én ( Kedd) 17:00-kor regisztráltam és még a várólistán figyelek.

Szerintetek ez normális ? , ha hülye vagyok úgyis bannolnak,vagy nem ?

Tovább megyek, Segítség menüpontba bementem How to-ba ,na mondom ezaz okosabb leszek mindjárt. Feltettem (mert oda lehet írógatni) kb. ue. a kérdést ,hogy miért figyelek a várólistán mikor már lejárt a "némely esetben akár 48 óra is lehet" ídőtartam.
Vagy legalább magyarázza el valaki,hogy most mi is történik velem.

Ez volt tegnap este 19 óra tájban , szerintetek válaszolt valaki ? A válasz: Nem

Lehet,hogy csak ahogy szokták mondani: "minden kezdet nehéz" ,de hogy egy olyan nagy kaliberű oldalnak a forumába így keljen bejutni az már vicckategória.

Így nem lettem okosabb egy hét elteltével. Viszont elhoztam otthonról az antennatartó konzolt, ami régóta megvan csak sose volt még használva. Valahonnan szereztem,hogy majd egyszer bíztos jó lesz valamire. Talán holnap fel is kerül a helyére, ha sikerül elkapnom a kötélen lógo szigetelőember valamelyikét, hogy fúrja már fel nekem.
Résen kell legyek,mert már csak a homlokzat színezése van hátra. :)

(#24) atesss válasza zodo (#23) üzenetére


atesss
addikt

"Nem semmi, jódarabig egy hozzásolás sem érkezett a topikba ,de te egymagad máris több infóval szolgálsz, mint amire számítottam. "
Ezért van a fórum, nem ? ;)
Engem is eléggé érdekel a téma, csak sajnos most pénzhiány miatt nem tudom megvalósítani. Cserébe majd én is várom ám a tapasztalataidat, hogyha egyszer megcsinálom majd a kivitelezést, akkor még jobban tudjam, hogy mit is érdemes venni, mire kell odafigyelni, stb. ;)

Igen ez a sat.hu fórum sajnos ilyen. :(
Nekem is vagy 5 nap volt, mire visszaigazoltak.
És utána meg nem válaszolt senki a kérdésemre...

"Így nem lettem okosabb egy hét elteltével. Viszont elhoztam otthonról az antennatartó konzolt, ami régóta megvan csak sose volt még használva."
A konzol méretétől függően nem tudsz ám akarmilyen méretű parabolát felszerelni rá !
Ha a fallal párhuzamosan lenne csak a parabola, akkor oké lenne, de ha el akarod forgatni, akár amiatt, hogy szereljél rajta pl. egy fejet, akár amiatt hogy beforgasd a műhold felé, akkor már rövid lehet a karja.
Hogyan kéne majd állnia a kiválasztott műhold felé a parabolának a falon, mennyire kellene elforgatni ?

"Parabolából azért nézztem a 80-ast (mondjuk lehet,hogy hülyeség) ,mert gondoltam itt az 5.emeleten egy 100-ast talán hamarabb lekap a szél." Ha az normálisan van rögzítve, akkor ennek nem kell gondnak lennie. A 100cm amúgy annyira nem nagy azért, vannak ám nagyobbak is, otthoni használatra is. Mondjuk a 8. emeletre azért nem szerelnek ilyet olyan sűrűn szerintem. :U

"Fejügyileg, csak örültem,hogy ilyen is van. Mármint a monoblock ,gondoltam az egyiket beállítom valami német a másikat angol nyelvterületre az ismertebb kábeltévés csatornák helyére és kész"
Hát igen elvileg jónak tűnne, de szerintem az ilyen megoldások sosem tökéletesek. A fókuszon kívülre helyezett dolgok azért mindig jóval gyengébben jönnek be (pl. az elég részletes fizika tanulmányaimból is gondolok erre). Ezért mondom, hogy egy 80cm-es parabolával a duplás fej már könnyen kevés lehet, de egy 100cm-essel már oké lesz.
Csak az általad linkelt monoblock fejet meg max. 80cm-eshez írják.
Ha találsz olyan monblockot, ami jó nagyobb tányérhoz is, akkor az jó lehet, de a korábban írtak miatt én inkább a két fejet javasolnám. Egymástól távolabb lévő műholdakat azzal sem lehet fogni persze, de könnyebben lehet variálni vele. Pl. a monoblock csak egy adott műholdpárra van, vagy legalábbis fix szögkülönbséggel, míg a külön fejeket te állítgathatod ("gondoltam az egyiket beállítom" - pont ez az, hogy ezt nem beállítod, hanem megveszed, és ha másik kettőre kéne, akkor egy másik monoblock kell). [link] és [link]
De inkább ezt is kérdezd meg a boltban, lehethogy csak én gondolom, hogy ennyire rontja a vételt egy dupla fejes megoldás. Gyakorlati tapasztalatom ugyanis sajnos nekem sincs.

"ha megy 9 fej egy antennával " de azért ehhez olyan parabola is kell ám, multifókuszos.

"Megtaláltam az olvasmányt, de csak e-mail-ben kérték-adták egymásnak az infot és nem is Optibox beltéri volt ,hanem ECHOSMART DSB-791-es. Sorry. "
"Itt pl. a lap közepe táján , hirdetnek egy ilyett."
Köszi, ennek majd akkor alkalmadtán utánanézek, egyenlőre biztos nem sürgős, mert még jópár hónapig úgysem lesz pénz a projectre.
Meg az a fontos még, hogy ezt akkor ugyanúgy tudná-e a 792 LAN is, de valószinű. Bár elsőnek úgyis PC kártyát (SkyStar II) vennék.
Esetleg az olvasmányt (ahol az e-mailről beszéltek), ha megvan még hogy hol volt, tudnád linkelni ?

[ Szerkesztve ]

(#25) zodo válasza atesss (#24) üzenetére


zodo
nagyúr

Szombaton meg reggel meg is érkeztek a köteles emberek, de végül rájöttem,hogy nem is bíztos ,hogy jó ötlet velük felrakatni az antenna tartókonzolt. Most ,hogy jobban kinéztem az ablakon ,elég veszélyesnek ítélem meg helyzetet a magam általi szerelés további teendőinek végrehajtásával kapcsolatban. Pedig nem vagyok félős, de az 5. az mégis csak az 5. Szóval nagyon ki kellene hajolnom,hogy feltegyem az antennát és még be is állítsam a fejet ,amit még sosem csináltam. Tuti leverne a víz vagy én az antennát.
A másik, hogy gondolom csak adnak garanciát az antenna felrakására is ,mert az mégiscsak tutibb ,ha egy gyakorlott szerelő rakja fel, igaz drágább is.

Elég szomorú , ha neked is hasonló tapasztalataid vannak a Sat.hu-ról.

A konzol méretétől függően nem tudsz ám akarmilyen méretű parabolát felszerelni rá !
Így nézz ki: Kép

Hogyan kéne majd állnia a kiválasztott műhold felé a parabolának a falon, mennyire kellene elforgatni ?

Így kellene állnia ,fallal párhuzamos helyzettől kb. 45 fokal balra. Kép

A 100cm amúgy annyira nem nagy azért, vannak ám nagyobbak is, otthoni használatra is.
Persze tudom , de akármerre néztem a környező falakon ,tetőkön nem láttam max. 80-ast.
Egy háznál láttam nagyobbat, de az legalább 120-as. Ezért gondoltam,hogy nekem is jó lesz méretben a 80-as.

Fejegység kérdésben sem lettem okosabb (lásd. Sat.hu) ,majd a szakember véleményét kérem és meglátjuk.

Esetleg az olvasmányt (ahol az e-mailről beszéltek), ha megvan még hogy hol volt, tudnád linkelni ?
Valamelyik a Sat.hu-s forumba botlottam bele, ha megtalálom linkelem.

Végül úgy nézz ki ,nekünk is ráér a projekt őszig ,mert addig lakásfelújjítást végzünk.

(#26) zodo válasza zodo (#23) üzenetére


zodo
nagyúr

Na végül ezt is megéltem:
tegnap megérkezett az értesítő e-mail ,hogy tagja lettem a Sat.hu csapatnak,
így 146 óra és 18 perc elteltével már hozzá is szólhatok a kiválasztott topikhoz. :D

(#27) zodo válasza atesss (#24) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia

Esetleg az olvasmányt (ahol az e-mailről beszéltek), ha megvan még hogy hol volt, tudnád linkelni ?
Nem találtam meg ,de megkérdeztem neked ezt a digi tv-s dolgot.
Ezeket a válaszokat kaptam:

1. Átmenetileg lehetséges.
Softweresen lehet dekodolni az adást.
Ha arra gondolsz,hogy a kártyát berakni a beltéribe,akkor az nem működik,mert hozzá van rendelve a digi-s beltérihez.
Az csak a UPC-nél lehetséges,de ott is csak a cryptoworks-ös kártyával.

2. Kártya áthelyezés nem működik.
átmeneti,azt jelenti,hogy addig lehet softweresen dekodolni a digit,amig át nem állnak a nagra 3-ra ( kodolási rendszer,ami nincs feltörve) valamikor szeptember elejére igérik.
ezek un. okositható beltérik,vagyis van hozzá olyan softwer,amivel lehet dekodolni.
optiboxokat USB pendrive-ról és pc-ről lehet Softwerezni

Illetve válaszolt még valaki ezekre a hozzászólásokra.

3. Kártya megy másban is ezt tudjuk és azt is ,hogy 2 dolog kell ehhez a box és rsa kulcs ismerete ezt oldja meg mindenki maga.

(#28) csibor


csibor
őstag

Globo 7010 1CI 14K.Érdemes megvenni?

(#29) zodo válasza zodo (#27) üzenetére


zodo
nagyúr

Ja , találtam egy ilyet ,szerintem ez is kellhet a digi tv-s varázsláshoz. Link

(#30) bdlackoo


bdlackoo
tag

hali mindenkinek!

azt szeretném megkérdezni ,h ezek a "cuccok" :F (bocs de nem vagyok szakavatott) szóval ,hogy ezekkel lehet fogni a "hagyományos" módon sugárzott csatornákat?

A kérdés azért merült fel bennem mert pl rtlklub,tv2 stb... még nincsenek digitális szórásban ha jól tudom.

válaszotokért hála előre

dinosaurs are jesus ponies

(#31) zodo válasza bdlackoo (#30) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Megpróbálok válaszolni,de mint láthatod én is csak mostanság kezdtem a témával ismerkedni.
Szóval szeretnél egy beltéri egységet parabola antennával ,stb. ,de nem tudod,hogy nézheted -e továbbiakban is az rtl klub, tv2 és társai adókat ezzel a rendszerel,ha jól értem. A válasz, igen nézheted.

Ugye létezik az előfízetéses verzió pl.: Digi , Upc ,stb.

Magyar nyelvű adók közül,szinte mind fent van valamelyik műholdon pl.: Amos 3 (4.0W)-on.

Innentől kezdve már csak egy fő lényeges kérdés van ,hogy rálátsz-e erre a műholdra!

Ezt hozzávetőlegesen kideritheted ezen az oldalon,de mindenképp ajánlatos egy hozzáértő véleményét kikérni!

(#32) atesss válasza bdlackoo (#30) üzenetére


atesss
addikt

Van egy kis kavarás itt ebben a témában, amit a média is csak erősít azzal, hogy a sokat tárgyalt digitális földfelszini sugárzást az egyetlen elérhető digitális formájú sugárzásnak írják (vagy sugallják) sok cikkben.

Nos 2 csoport szerint lehet csoportosítani a TV adásokat.
1.) Vétel módja szerint:
- KábelTV (kiépített kábel a központból minden lakásba)
- Műholdas TV (nagy előnye, hogy csak egy nem észak felé néző falfelület kell hozzá, azaz gyakorlatilag mindenhol elérhető)
- Földfelszini adás (TV-adótornyokból)

2.) Adás "típusa" szerint"
- Analóg
- Digitális

A digitális sugárzásokat egy DVB (Digital Video Broadcasting) rövidítéssel jelölik, így lehet DVB-T (Terrestrial - Földfelszíni), DVB-S (Satelite - műholdas), DVB-C (kábeles).
A digitális sugárzás előnye a jobb képminőség, nincsenek a jellemző analóg hibák (bolhafoci, szellemkép,...).
És a képminőség mindig állandó, a digitális jellegből adódóan.
A sugárzott adatok álltalában közel fele hibajavító kód, ha így sem tudja kijavítani a képet, akkor nem lesz adás. Ez ugye bizonyos szempontból hátrány is, mert lehet olyan, hogy valahol nagyon rossz minőségben még bejött egy csatorna analógban, ott digitálisan már valószinüleg nem fog bejönni; de ugye a minőség mindenek előtt.

Még pár dolog (ezeknek ugye csak digitálisnál van értelme)
- HD és SD adás:
A HD adás sokkal jobb képminőséget ad megfelelő (LCD vagy Plazma) TV-n, de emiatt, meg az ujdonsága miatt sokkal drágább is.
Eleve ugye olyan TV kell hozzá, és az eszközök is sokkal drágábbak (ha magadnak építenéd ki), vagy az előfizetések is sokkal drágábbak (a szolgáltatónak is drágább természetesen a dekóder, ezt is beleépíti az árba).
- Kódolás:
Van a régebbi MPEG2 alapú (ezt használja amúgy a DVD is)
És az újabb, MPEG4, ez ugyanolyan képminőségnél kb. feleakkora sávszélességet foglal, HD adásnál talán még kevesebbet az MPEG2 HD-hez képest.
MPEG4 alapoú szinte minden modern számítógépes kódolás: DIVX, XVID, és a HD filmek, a Bluray is (H264).
Az újabb kódolást az eszköznek (Dekódernek azaz Set-Top-Box-nak vagy egy LCD / Plazma beépített tunerének) is támogatnia kell, kivéve számítógépes vevőkártyánál, ott csak letöltesz egy új TV néző programot, és már megy is. Ugye megint bejön a PC előnye, az univerzalitás !

A HD adáshoz HD felbontásban felvett anyag is szükséges (TV műsor esetében) !
Ebben vannak eléggé elmaradva a magyar TV-k...
A filmek viszont analóg módon, "cellulózra" készültek (kb. mintha minden képkocka egy normál analóg fotó lenne, aminek ugye nincsen felbontása). Így lehet egy régi filmből, pl. egy Terminátor I.-ből is HD változatot készíteni.

Magyarországon már mind a 6 kombináció elérhető, ugye a digitális földfelszíni adás (DVB-T) jelent meg nemrég itthon, ezzel van a legtöbb probléma. A probléma oka elég egyszerű: ez az ingyenesen elérhető, és vitatkoznak, hogy mégis ki és hogyan fizessen. :U
És ugye az állami támogatások miatt a politika is eléggé beleszól ebbe, így már kész is van a káosz. :F
Mert a kiépítésnek - karbantartásnak - üzemeltetésnek itt is van ám költsége.

Az analóg műholdas adás viszont már szinte kihalt.
Ebből is látszik, hogy ez az "új" "digitális adás" egy nagy hülyítés, műholdon már vagy 7-8 éve vannak digitális csatornák, sőt a szintén "modern"-nek mondott DVB-T MPEG4-HD adások műholdas változatai (DVB-S) is elérhetőek már évek óta.
A DVB-S már annyira régi, hogy már megjelent a DVB-S2 is, amelyben nem csak a kódolás a más legtöbbször, hanem a jel struktúrája is teljesen, ezért új eszközök kellenek a vételéhez, ezek viszont természetesen visszafelé kompatibilisek. DVB-S2-ben is
lehetséges HD és SD adás is, elvileg mindkét kódolással, de én DVB-S2-t már asszem csak MPEG4 kódolással láttam.
Az új itt azt jelenti, hogy számítógépbe is új kártyát kell venni (ami sokkal drágább sajnos), mert nem csak egy számítógépben könnyen frissíthető codec-et (vagyis a TV-néző programot) "változtatták", hanem a jel struktúráját is.
A HD adások többsége már MPEG4 kódolással, DVB-S2-ben jön, de azért van kivétel, műholdak Promó csatornái (pl. ASTRA HD), és az MTV2 is elérhető műholdról HD-ben (DVB-S-ben MPEG2-vel, ami a használt sávszélességet nézve nem lehet egy olcsó dolog, de úgytünik erre meg van pénze a köztvnek...).
A DVB-S2 előnye a jobb zavartűrés, de főleg a ~30%-al kisseb sávszélesség használat.
Ha ez a sokkal jobb tömörítésű MPEG4 kódolással kombinálják, akkor egy DVB-S MPEG2 SD csatorna helyén kb. elfér egy DVB-S2 MPEG4 HD csatorna !

A kérdésedre is válaszolva:
A "nincsenek digitális szórásban" -ből látszik, hogy téged is megkavartak, a digitális a média számára a DVB-T-t jelenti manapság.
Mondjuk az tény, hogy ez az a platform, ahol ingyenesen lehet (vagy inkább lehetne) fogni magyar csatornákat, "digitális minőségben".
A magyar kábelszolgáltatóknál álltalában nincsen olyan, hogy ingyenesen fogható digitális adás, meg ha lenne is, úgyis csak egy meglévő előfizetéshez lenne az, hogy pár csatornát nem kódolnak le.
Műholdon többezer ingyenes csatorna is elérhető, csak az a gond, hogy magyar gyakorlatilag nincs közte, az MTV 2 meg a DunaTV vannak csak az ismertebbek közül.
Viszont műholdnál van mód csatornák "dekódolására" is esetleg, olvasgasd át a korábbi HSZ-eket, ott már irogattam azért róla, hogy mi is ez.

Viszont friss hír, hogy az RTLKlub is csatlakozott a DVB-T platformra (és a TV2 is valószinűleg rövid időn belül szintén csatlakozik), így már érdemes lehet gondolkodni ezen is, bár a dekóderek továbbra is drágák hozzá.
Index hír
Viszont az újabb LCD TV-k már nagyrészt tudják a DVB-T MPEG4-et, a 2009-es modellek közül szinte mindegyik !
Még mindig drágábbak az ilyen tunerrel szerelt TV-k, de azért már az árkülönbség is csökkent. És az érdeklődést jól mutatja, amit pont most láttam a Cora katalógusban:
82cm Orion LCD T32-D - 1366*768, DVB-T mpeg4 digitális tuner - 119990 Ft

A legolcsóbb DVB-T vételi mód egy PC-s USB-s vevő, kb. 8-9e ft, és azzal egy megfelelő szoftverrel bármilyen kódolású és felbontású adást tudsz venni. Bár HD adás nézéséhez viszont erősebb gép kell, mondjuk egy kétmagos procival.

MOD: jó hosszú lett a hsz, de így legalább szerepel itt egy komplett leírás a digitális adásról. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) Magnat válasza atesss (#32) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

van esetleg gyakorlati tapasztalatod azzal kapcsolatban, h mekkora antenna kell a vételhez? Konkrétan Ferihegy-Vecsés magasságában érdekelne a dolog ... ugyanis régebben kiemelték, h a digi adás nagy előnye az is, h nem kell hozzá nagy antenna, most meg olvasom, h ezek a férgek direkt úgy csinálták meg a rendszert, h tetőantennával legyen csak jó a vétel, nehogy a mobiltv kihasználatlan maradjon ... röhej. Csakhogy ahova nekem kellene, ott nem nagyon lehet a tetőre antennát tenni, így szobaantennával kéne vhogy kivitelezni a dolgot.
És akkor a tisztánlátás kedvéért: ha veszek egy DVB-T tunert, ami szoftveresen dekódol, akkor a szoftveres dekód miatt nem kell foglalkoznom azzal, h mpeg2 vagy mpeg4 támogatása van-e, ugye?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34) Vajga


Vajga
tag

Sziasztok, Szeretnék venni egy beltéri egységet, ami okosítható, fogja a d**i hd-s adóit, fogja a földfelszíni hd-s adókat (tehát dvb-t, dvb-s combo), és van hdmi kimenete (külömben mi értelme lenne ugye), de annyira elkavarodtam, hogy semmit nem találok. Valaki Jártas ebben? Tud valaki tanácsot adni, hogy melyik a legolcsóbb, vagy hogy létezik-e ilyen?
Köszönöm előre is

(#35) koszapocok


koszapocok
csendes tag

OPTIBOX CX PV READY készülékemet már egy éve vásároltam, egy 32Gb pen-driveot használva szépen működik. Több topicban olvastam, hogy kezel HDD-t. Nos ez nekem a 160Gb külön tápegységes HDD-val nem működik. Lehet, hogy a fájlrendszer (FAT?) beállításával van a gond, vagy a készülék valójában nem kezeli a HDD-t? Van valakinek erről tapasztalata, ötlete?

(#36) bulgesz


bulgesz
tag

Helló!

van egy T-Home-os beltérim: http://dtvnews.hu/content/intek-s50cx-belt-ri

Van benne kártya is! működik biztos,mert nemrég volt használva! (egy haveromtól hoztam át)

de nincs t-home-os előfizetésem. Működésre tudom bírni ennek ellenére valahogy?

van Digi-s beltérink itthon és előfizetés is van, meg antenna is (nem kábel, hanem műholdas!). Ha esetleg kihúzom az antenna kábelét és beledugom a t-home-osba akkor működhet?

és ha működne akkor nem kaphatnék semmilyen büntetést, nem lenne következménye?

(#37) bulejko


bulejko
csendes tag

sziasztok
a lényeg az hogy most egy nem túl jó minőségű kábeles adásunk van Zsámbék Fibernet.
Bár most megvette az Invitel és csillagpontot emlegetnek csak nem tudom mikorra.
És a fő lényeg tervezem egy legolcsóbb DVBT vagy szatos vétel lehetőségét.
Már láttam a napokban ismerősnél olyat ami netről szed le kódokat és vesz UPS + DIGI nagy részét igaz állítólag akadozva néha.
Talán legjobb lenne ha a mailemre írnátok, bulejko@freemail.hu, skpe nevem azon :bulejko1 a MSN-n a mailcímem.
Ide nem nagyon járok azért, előre is köszi !!! Feri

Itt elérsz mai és a 30/3915596 ha nem kapcsolható SMS vagy később hívj.

(#38) ramiz88


ramiz88
újonc

Sziasztok!
Nekem van egy Opticum 4050C beltéri egységem, arra lennék kíváncsi, hogy rendelkezik-e DVB-C tunerrel, illetve tudja-e a 256QAM-ot vagy telepíthetőek rá ezek valami szoftverfrissítéssel ???? Sajnos nekem ezek az adatok nem mondanak semmit!!!! Válaszokat előre is köszönöm!!

(#39) bozso073


bozso073
tag

Sziasztok! A hét végén hozott nekem a TV-s szerelő egy DIGI-s beltéri egységet (műholdas), ami HD-s, optikai, USB csatis és képes a TV-adások rögzítésére. Mivel első körben nem volt otthon szabad külső vinyó, így egy 16 GB-s pendrive-ot dugtam rá; ezt leformázta (EXT2-re?) és máris látható volt a menüjében.
Próbaképp a tegnapi német-portugál meccset beállítottam, hogy vegye fel az M1HD-ről, mert éppen más teendők miatt úgysem tudtam nézni élőben. Este leültem, hogy megnézzem a felvett adást. Létre is hozott egy 7,1 GB-os fájlt az egyébként üres pendrájvra, el is indult, gyönyörű a minősége, de 1 percenként szakadozik, szétesik a kép és hang 1-2 másodpercre. Valami olvasási hibája lehet? Utólag olvastam valahol, hogy 32GB alatt nem tudják a beltérik rendesen kezelni a stickeket. Akkor lehet, hogy a "csak" 16 GB-tal van baja? Esetleg az olvasási sebességgel lehet valami? Vagy próbálkozzam inkább egy vinyóval?
várom a válaszokat, ha további infóra van szükség a probléma megoldásához, megírom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.