Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Paranoxer


Paranoxer
csendes tag

Lenne egy nagy problémám. Van egy 240 gb-os vinyóm, oda másoltam a másik vinyóm tartalmát egy külön könyvtárba, mert azt meg le akartam formázni. Formázás előtt rendben látta a cuccokat, ám amikor formázás után betettem a 240eset masterre bootolásnál checkdisk kiírta elősször hogy recovering orphan files... aztán deleting orphan files, mind2nél jó sokat számolgatott. Amikor ezzel végzett megdöbbenve tapasztaltam, hogy a backup könyvtáram 0 mb, és ha bele akarok menni aszonnya acces denied. Magyarul elveszett a leformázott vinyóm kb 120 gigás tartalma. Látott már vki ilyesmit? Van rá vmi gyógyír? Most getdataback-el próbálkozom de nemnaon ismertem még ki éshát elég lassan olvassa be a cuccokat. Vki help mí plz! :(((

Most kérdezed vagy mondod?

(#2) liksoft válasza Paranoxer (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jó lenne többet tudni. Nézz be ide, hátha közelebb visz a hiba okához: [link]. Ha ez történt, akkor csak különböző adatmentő programok fognak tudni segíteni Neked, de a sérülés mértékétől függ, hogy mennyire.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) glacious válasza Paranoxer (#1) üzenetére


glacious
addikt

Remélem nem csináltál vele még semmit!

Gyorsan feldobsz egy sp1/2-t és checkdisk, az vissza fogja hozni elméletben.

(#4) Paranoxer


Paranoxer
csendes tag

Olvasgattam azt a témát, nem állítom, hogy teljesen fel is fogtam, de ha jól vettem ki, akkor nálam nem ez a hiba, mert én egy 120asról másoltam a 240esre. (''jólenne többet tudni'' - milyen paramétert írjak még?)
Egyenlőre annyit csináltam, hogy egy másik particióra a 240esen feltettem a getdataback-ot, és azzal scannelgetek hátha meglelem az elveszett könyvtáramat. De egy 120as partició szkennelése kb 1-1,5 óra, úgyhogy nem mostanában nézem át az egészet...

Most kérdezed vagy mondod?

(#5) liksoft válasza glacious (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a 48 bites LBA hibás kezelése miatt felülírt a felületen, akkor az újabb CHKDSK olyan mint halottnak a csók. Soha NE próbáljunk meg sérült rendszert visszaírással javítani ha fontos adatok vannak rajta! Csak olvasni szabad, hiszen nincs meg mégegyszer!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) Paranoxer válasza glacious (#3) üzenetére


Paranoxer
csendes tag

Ezt a chkdiskes megoldást kipróbálom amint végzett a szkenn. Kösz a tippet. (Bár már lassan jobban félek a checkdisktől mint a vírusoktól :Y )

Most kérdezed vagy mondod?

(#7) Paranoxer válasza liksoft (#5) üzenetére


Paranoxer
csendes tag

Most megnyugtattál! Bár túl sokat már nem veszhetek...

Most kérdezed vagy mondod?

(#8) PpenoO válasza Paranoxer (#6) üzenetére


PpenoO
őstag

Én Liksoftra hallgatnék ;)

(#9) liksoft válasza Paranoxer (#4) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az irány pont jó az adatvesztéshez. Kérdések:

1. A bios látja a winyót korrekt méretben?
2. XP SP mekkora van fennt?
3. Az XP lemezkezelőjével inicializáltad a 240-es winyót?

Inkább a GDB százszor mint a CHKDSK.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) Paranoxer válasza liksoft (#9) üzenetére


Paranoxer
csendes tag

1. Bios úgy emléxem látta, de nemvok benne biztos, és most egy ideig még nemtom megnézni.
2. Alap xp van(semmi sp), miután láttam, hogy elszállt pár év alatt írt/gyüjtögetett cuccom nem gondoltam arra, hogy teszek sp-t gyorsan.
3. Igen

Monnyuk nekem kicsit zavaros eza gdb, tök összevissza látja a cuccokat ha éppen lát vmit.

[Szerkesztve]

Most kérdezed vagy mondod?

(#11) liksoft válasza Paranoxer (#10) üzenetére


liksoft
nagyúr

SP1 vagy 2 nélkül csak akkor van esélyed, hogy korrekten kezelte a lemezt, ha install során már az IDE csatorna driver-ét bekérte. Ugyanis az alap XP winyókezelésének fizikai korlátja a 128GB-nál kimerül. Utána visszaír a lemez elejére. Ha viszont a driver nem az XP sajátja (egyedi chipset vagy bővítőkártya) akkor láthatja korrekt módon. Az adatvesztést figyelve én sajna inkább a hibás kezelésre tippelek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12) Paranoxer válasza liksoft (#11) üzenetére


Paranoxer
csendes tag

Akkor marad a gdb? Vagy érdemes több ilyenfajta progit megpróbálni?

Most kérdezed vagy mondod?

(#13) liksoft válasza Paranoxer (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

Először fusson le ez. Ha nem találta meg amit keresel, akkor vagy felül lett írva, vagy másik progit is ki kéne próbálni. A másikkal egyébként mi történt amiről ide másoltál? Ugyanis lehet, hogy a GDB onnan is tudna visszahozni dolgokat. Arra a winyóra se írj a mentés végéig.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14) Paranoxer


Paranoxer
csendes tag

Inkább leírom az egész műveletet részletesen, mert nem vagyok még mindíg biztos benne, hogy a fent említett hiba miatt halt be.
Tehát:
A gépemben volt 2 vinyó, egy 120-as, és egy 240es. A 120as vinyó 4 részre volt osztva, a 240es 2re. (mindegyik ntfs., semelyik nemvolt nagyobb 120 gbnál) Elősszöris a 120as vinyón lévő fontosabb adatokat (kb 90-100gb) átmásoltam a 240es vinyó második particiójára, kiszedtem a kissebb vinyót. Az 240 es első particióját letöröltem, és felosztottam egy 10es és egy 110es particióra(xp cdről). A 10esre raktam egy windowst. Az simán felis ment, utánna még ha jól emléxem jóvolt a backupp könyvtár. Ezután átettem a vinyó jumper-ét masterre, és ezután a bootolásnál írta ki hogy recovering orphan files (és számolgatta a fileokat v bejegyzéseket), majd ugyanezeket leszámolta csak deleting orphan files címszóval. Ezután fel is állt a windows csak a backupp könyvtárt nemtudom megnyitni és 0 mb-ot ír rá. Plusz adalék hogy útközben a kicsi vinyó is formázva lett, és a 4 helyett 2 partició lett rajta.

Minden 5letet várok! :(

Most kérdezed vagy mondod?

(#15) Paranoxer


Paranoxer
csendes tag

Elfogytatok? Help mee! :O

Most kérdezed vagy mondod?

(#16) liksoft válasza Paranoxer (#15) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, elfogytunk, ugyanis éjszaka alszom, nappal dolgozom, és családom is van, akik már így is csak képről ismernek.

Az amit leírtál szép, de nem válasz a kérdésekre teljes mértékben!

Az inicializáláskor (legelőször) az XP partícionálta és formázta 2*120GB-ra winyódat vagy segédprogram (pl;)art.Mag.)?
Milyen controlleren volt ekkor a drive? (Vezérlő típust kérek !!!)
Amikor áttetted MASTER-be nem tetted másik csatornára is? (Esetleg RAID csatornáról standard alaplapira?)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17) Paranoxer válasza liksoft (#16) üzenetére


Paranoxer
csendes tag

Xp formázta és particionálta.
Nemtudom milyen controlleren volt/van, de ha el tudnád mondani annak hogyan járhatnék utánna akkor aztis megköszönném. De átettem másik csatornára is, mert kivettem belőle egy cdromot, így átdugtam annak (master) a helyére. Nem raides a lapom.

Közben annyi fejlemény történt, hogy gdb-el a kisseb vinyóról elkezdtem visszaállítani a cuccokat, úgynézki a legtöbb megvan csak pár helyen eléggé összekutyulta a fájlokat/könyvtárakat. Viszont most a nagy vinyón ami a backup könyvtár mellett volt azis eltűnt, és bár az nemolyan fontos, de nem lenne kellemes ha visszahoznám az elveszett cuccokat és megint elmennének... Kiírta traynél a win, hogy vmi gebasz van a fájlokkal és futtassak chkdisket( ;] ), utánna meg a backupp könyvtárat se látom és a mellette lévőket sem.

Most kérdezed vagy mondod?

(#18) liksoft válasza Paranoxer (#17) üzenetére


liksoft
nagyúr

SP2 , SP2 , SP2 , SP2 , SP2

Amíg az alapproblémát nem oldod meg, folyamatos adatvesztésed lesz.

A 120-ast NE bolygasd addíg, míg az SP2-vel stabil rendszered nincs. Vagy csak a winyó első 120GB-ját használod ki.

Az, hogy a 240-es 2*120-ra volt bontva lényegtelen, ugyanis az XP FIZIKAILAG kell, hogy egybe kezelje a 240-et. Amit csak az SP1 tud a módosított ATAPI driver-rel, vagy az SP2!

Tehát nincs választásod, tessék SP2-t használni. Ha csak sima van, akkor készíts a szűz 240-esre 40GB-os rendszerpartíciót és a többit hagyd teljesen szabadon. SP2 fel, majd utána vedd kezelésbe a maradék 200 gigát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19) Paranoxer válasza liksoft (#18) üzenetére


Paranoxer
csendes tag

Köszi szépen a segtséget! :R Remélem sp2 végleg megoldja. Ha nem akkor még jövök ide értetlenkedni.

Most kérdezed vagy mondod?

(#20) glacious válasza liksoft (#5) üzenetére


glacious
addikt

Nekem működött, minden adat visszajött, de mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.