Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) simonzé válasza Elephant (#3544) üzenetére


simonzé
addikt

Pfff. Ezt nem tudnád újrafogalmazni, hogy legaláb úgy hangozzon, mintha jó hír lenne? ;)

Oké értettem. Azért enyhe órajelnöveléssel megpróbálkozom este, bár ezt a módszert nem kedvelem. Nem vagyok tuningbarát. :)

I don't fit in. I fit out.

(#3552) simonzé válasza KőkorSzaki (#3545) üzenetére


simonzé
addikt

Nem így van. Nekem tényleg nincs fogalmam arról, hogy miféle kártya ez. Azt tudom, hogy a 64MB-s 9500-am jobb volt nála. Ne hidd, hogy nekem bármit elárul a ''Turbo Cache''. Ez jól hangzik, de valami sumákságot simán képesek benyomni mögé.
Amióta az SE, meg XT az egyik gyártónál az überkirálymindentvivőállat kategória, a másiknál ugyanezt a jelet az ipari hulladéknak tartják fenn. Erre nem vagyok kiváncsi.

Eladni úgy tűnik nem fogom, mert elég kevesen kerenek itt alapszintű PCIE-s kártyát. :U

I don't fit in. I fit out.

(#3553) Elephant válasza simonzé (#3552) üzenetére


Elephant
csendes tag

Anno amikor vettem az X300-ast nekem az volt a cél, hogy 128bites legyen, mert akkor tulajdonképpen ott vagyok, mintha vennék egy agp-s 9600 (pro) kártyát, ami annyira még nem rossz mint mondjuk egy 9600SE.
Kínálták nekem is a 6200TC-t de az jóval kevesebbet tudott (64 bit, 16,32,64Mb int. mem) de jóval olcsóbb is volt (Multimedia tower) kb. 6-7 ezer Ft különbség volt anno, most 5 ezer kb.
Simonzé, ami a kari mellett szól :) a 90nm-es gyártástech., keveset eszik, kevésbé melegszik, bár az X300 is már 110nm-en készül.
Volt nálam kb. 2 hónapja egy 6200TC, de valamiért az melegebb volt, de tuninggal nem is próbálkoztam a 4 pipe miatt, érezhető különbség nem nagyon van.
Régebben a 9600XT-m nek is mindegy volt, hogy 500, vagy 530-550 Mhz-en jár a GPU, annyira nagy különbségek nem voltak 100-200 pont 3DMark 03-ban, nem észrevehető.
Nem reklámozni akarom, de sztem jó ár/teljesítményű ez a kis X300-as, PCI-E platformra manapság ilyesmi árban venni kártyát elég nehéz, főleg garral.

Asszem egykori* Sir John (BGYKHARDVER) árlistáján van noname x300-as körül 128 bites 15-16 körül, Dana meg 18 körül.

*rég láttam

KERESEK! Minél több 20000Ft-os bankjegyet lehetőleg aktatáskában előkészítve, de nem gond, ha nincs táska, tudok vinni!

(#3554) KőkorSzaki válasza simonzé (#3552) üzenetére


KőkorSzaki
tag

A ''nyilván jóhiszeműen teszed''-et nem iróniának szántam, hanem komolyan gondoltam. A hasonlat meg szerintem jó, mert a celeron pl. csak a cache méretében különbözött kezdetben a p4-től (most sem különbözik feltétlenül másban), és mégis micsoda különbség. Egyetértek, hogy az nvidia marketingje ezügyben több, mint megtévesztő, és őket tartom én is a hunyónak, ezzel együtt 6200!=6200TC, és szvsz ezt nekünk is tartani kellene. ;)
De azt is tartom, hogy a Ph-n ez nem okoz óriási problémát, mert itt mi történik: bejön a bombaüzlet/olcsóhusi, rárablunk (pl. jön simonzé :D, peace!), közben jól kikérdezik (dobjál már linket/aida dumpot/közeli fotót a nyákról/elektronmikroszkópos felvételt a memóriamodulokról, stb.), ha meg már úgyis interneten ülnek, kikeresik a megfelelő benchmarkot, ezzel bukott is az nvidia marketing.

(#3555) Borosz válasza doktor úr (#3547) üzenetére


Borosz
senior tag

Ma este megnézem neked és, ha télleg halk megbeszéljük a továbbiakat.

(#3556) Borosz válasza TudorVigyor (#3550) üzenetére


Borosz
senior tag

Mennyi idős? Érdekelne...

(#3557) xuldar válasza KőkorSzaki (#3554) üzenetére


xuldar
őstag

FSB-ben, és a cacha késleltetésében is különbözött a Cerka már a kezdeti időkben is (P2, P3). P4-nél ezeken kívül már a cache elérésében (4, majd 2 utas vs. 16 utas) és szervezésében. Nem véletlenül olyan vérszegény a Cerka a P4-hez képest, amikor néha még a P4 is memóriaéhségben szenved.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3558) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ki mennyit adna egy samsung d600-as mobiltelóért.???

-Full dobozos
-minden tartozék
-1 év garancia
-Garantáltan karcmentes állapot.

(#3559) BLiNk3r válasza simonzé (#3504) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

persze, no probz :)
de árat én nem írtam :P

(#3560) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Elképzelhető , hogy egy NorthQ Silent 400 -as táp eladó lesz.Hétfőn jött meg TTS -től , és máris el kell adnom , :O :O .24 ropi volt az ára , ha valakit érdekelne olyan 20.000 huf körül. Szívesen várom itt :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#3561) KőkorSzaki válasza xuldar (#3557) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Nem tudom hogy a hasonlatom ezzel rosszabb lett-e, gyanítom hogy nem. Sőt :U

Ettől függetlenül nademostkéremszépen én csak P4-ről beszéltem, és a kezdeti különbségekről. A Willamette P4 és cerka változata FSB-ben NEM különböztek (400MHz), és tudtommal cache szervezésben sem, de arra konkértan emlékszem, hogy Northwood vs. Northwood-128 cerka összehasonlításban NINCS külöbség a cache asszociativitás tekintetében, és kisebb összegben (10 fillér) lefogadnám hogy a Willamette mag cerkásításánál ugyanez volt a helyzet. Sőt pont az a baj hogy nincs máshogy szervezve az a szerencsétlen l2 cache a kisebb méret ellenére. Namost ha fejből emlékeznék a késleltetési értékekre is, akkor VSZ megkapnám a hardverpiac okostojása címet, de nem; azonban szeretném ezennel kijelenteni, hogy egyetlen hanonlatnak szánt mondatocskámat nem szántam tudományos igényű összehasonlításnak Pentium vs. Celeron témában.

[Szerkesztve]

(#3562) Szancsó válasza Borosz (#3543) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Ezek szerint Matsushita és AddA maradt, ezekre meg én próbálnék rá. (Holnap, mert most rohanok. Bát tel.szám adott...)
Az AddA kellene, a másikon még gondolkodom. Mit takar az, hogy ''de 12 volton üzemeltethető''? Konkrétan mennyit forog így?

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#3563) p2bds2


p2bds2
csendes tag

Tudna nekem valaki ajánlani egy boltot, ahol 5cm-es ventit lehet kapni? Egy switch-be kellene 2 darab, mert nagyon zajos.

(#3564) _seth_


_seth_
veterán

2x 512 MB DDR 500-as ramja nincs vkinek olcsón eladó?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3565) MarKoo válasza MarKoo (#3494) üzenetére


MarKoo
őstag

Nos, senki sem tart igényt erre a Thermaltake vízhűtésre. Amilyen nagy lelkesedés volt az elején... :U :B

(#3566) HWSW


HWSW
tag

Eladó MSI K8N Neo2 Platinum alaplap!!! [link]

[ Szerkesztve ]

(#3567) mycso válasza MarKoo (#3565) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én sajna passzolom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3568) mycso válasza Elephant (#3553) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

a 4 pipe miatt, érezhető különbség nem nagyon van
Ezt most hogyan is érted???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3569) MarKoo válasza mycso (#3567) üzenetére


MarKoo
őstag

Sajnálom. :(

(#3570) TudorVigyor válasza Borosz (#3556) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Küldtem privit.

[Szerkesztve]

(#3571) Elephant válasza mycso (#3568) üzenetére


Elephant
csendes tag

4 pipeos kártyát húzhatsz mint az űrült, egy bizonyos határ után már úgysem lesz jobb, így felesleges húzni. Erre írtam példának a 9600XT-t, ugyanmind1 hogy 500 v. 550 Mhz-en megy a gpu, azon kívül, hogy 3-4 FPS-es gyorsaban megy a játék és csak most mondok egy számot mondjuk tesztben 3500 pont helyett 3600-at kap, nem számít, aki meg erre esküszik az megérdemli, ha elfüstöl a kártyája.

Amivel érdemes volt bütykölészni az még anno a 9500-as ATi volt, már ha szerencséje volt az embernek.
Asus 9550GE kártya is jó volt, hiszen egy olcsó kártyát 9600Pro szintre lehetett húzni, akkor a régi 9800SE+ 4pipe, a már említett 6200 (nem TC!) NV kártya + 4 pipe-al.
Ezekkel érdemes bütykölni, de 64bites kártyákkal, nem érdemes foglalkozni, mert ott aztán tényleg nincs tuningpotenciál.

KERESEK! Minél több 20000Ft-os bankjegyet lehetőleg aktatáskában előkészítve, de nem gond, ha nincs táska, tudok vinni!

(#3572) dantej


dantej
tag

Hy mindenkinek!Eladó egy JNC Enjoy ATX-es Fekete számítógépház!NAgyon jó állapotban nem kopott sehol a festés!NAgy hely benn elől hátul 8cm-es venit foglalat!
Az ára:5000 Ft érd.:itt a fórumban vagy e-mail-ben:gefusz@citromail.hu
vagy privát üzenetben is lehet!

[Szerkesztve]

''Tedd vagy ne tedd de soha ne próbáld!!''

(#3573) dantej


dantej
tag

Hy!Eladó egy Abit NF7-es alaplap!Ár:5000 Ft érd.:gefusz@citromail.hu
vagy privát üzenetben is lehet!

[Szerkesztve]

''Tedd vagy ne tedd de soha ne próbáld!!''

(#3574) Nite


Nite
őstag

szevasztok srácok! van egy eladó 400W-os Mercury tápom homemade-dualfanosítva :) , egyik molex csatijából hiányzik az egyik föld, de attól függetlenül tökéletesen üzemel, mindenesetre egy winyóhűtőt hajtottam róla, amit szintén adok vele...

ja, és a tápban és a winyóhűtőn is van egy-egy szintén homemade feszültségosztó, egy billenőkapcsolóra kivezetve, és lehet a 3 ventit együtt 12V-ra vagy 8V-ra kapcsolni vele... 3000 pénz, ha érdekel esetleg valakit... :) [link]

[Szerkesztve]

Paid my dues!

(#3575) fei


fei
csendes tag

Keresek 40 v. 60 GB-os vinyót, max. 10e Ft-ért

(#3576) simonzé válasza MarKoo (#3565) üzenetére


simonzé
addikt

6k-ért elviszem a komplett rendszert.

I don't fit in. I fit out.

(#3577) MarKoo válasza simonzé (#3576) üzenetére


MarKoo
őstag

Pénteken kiderül, hogy mycso viszi-e, de a 6k az kevés lenne. :U

(#3578) jani71


jani71
csendes tag

ELADÓ CUCCOK!:
(Frissítve!!)

- TRENDNET WI-FI kártya PCI(11Mb/s)Modellszám: TEW-228PI -3.5K

- Asus P4C800-E Deluxe lap(doboz+bontatlan kábelek) -20K

- GF4 MX440 64M 128bit TV VGA(Hűtője cserélve,réz TITAN hűtő került rá) -4.5K

- LG GDR-8163B DVD olvasó -2.5K

- INNO 3D GF2 MX400 64M 128bit TV VGA -3.5K

A cuccokra természetesen 3 nap gar. érvényes! :)

....Hja kérem! Az élet nem egy habostorta....

(#3579) simonzé válasza MarKoo (#3577) üzenetére


simonzé
addikt

Megvárom a pénteket.

Csak megemlítem, hogy kompromittáló fényképeket készítettem rólad a PH talin. :U Sörösüvegek, miegymás...

I don't fit in. I fit out.

(#3580) HWSW


HWSW
tag

Keresek Zalman VF700 Cu/AlCu-t!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#3581) Borosz válasza Szancsó (#3562) üzenetére


Borosz
senior tag

Azt jelenti, hogy alapból 24V-os, fordulatszámmérős, háromcsatlakozós venti - 24V=baromi erősen képes pörögni ha megkapja a 24V-ot ergo naggyon erős és tartós motorja van. :DDD Csapágyas és nagy fordulatra van tervezve. 12V-on kb 1000-et vagy az alatt pörög. Azért nem tudom, hogy mennyi pontosan mert az ASUS 1000rpm alatt nem jelzi ki, hogy pörög. Lévén, hogy csapágyas, alacsony fordulaton közelről hallható enyhe motorhangja van, légzaj szinte semmi. Az AddA-nak meg már van egy kis légzaj is, de simán betehető rendszerhűtőnek vagy OP1 venti helyére. Mindkettő kiválóan pörög.

(#3582) MarKoo válasza simonzé (#3579) üzenetére


MarKoo
őstag

Azokat közzé is tettük... :P

(#3583) Borosz válasza p2bds2 (#3563) üzenetére


Borosz
senior tag

Mester-Csemet sarok: M@teriálteszt. Ott van mindenféle. Példa értékű a ventikészletük.

(#3584) Borosz válasza MarKoo (#3565) üzenetére


Borosz
senior tag

Én szeretnék pár képet azért...hátha. :)

(#3585) MarKoo válasza Borosz (#3584) üzenetére


MarKoo
őstag

(#3586) probizz


probizz
tag

256 Mb SD 133 Mhz eladó

(#3587) mycso válasza MarKoo (#3577) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mi van velem meg a péntekkel???????? :F
Már az előző oldalon írtam, hogy sajna mégsem jó --> válaszoltál is rá. :))

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3588) _seth_ válasza mycso (#3587) üzenetére


_seth_
veterán

Nem kell kérdezősködni, pénteken megveszed és kész, vita nincs! :DDD

Sztem összekevert veled mert én mondtam neki a pénteket :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3589) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

eladó 400W-os Mercury táp

Resistencia eterna

(#3590) Foxi


Foxi
senior tag

Eladó Siemens ID mouse (ujjlenyomat érzékelős) dobozában újonnan 10k. Érdeklódni privátban.

(#3591) kissfe válasza dantej (#3572) üzenetére


kissfe
csendes tag

hello!

pontosan milyen ház ez, alku 4eFt?

(#3592) Borosz válasza probizz (#3586) üzenetére


Borosz
senior tag

Márkát tudsz? Micron? Infineon? Nanya...? Engem érdekelne, ha első kettő közül valamelyik.

(#3593) simonzé válasza MarKoo (#3582) üzenetére


simonzé
addikt

Fracba, tényleg. :B

I don't fit in. I fit out.

(#3594) Borosz válasza MarKoo (#3585) üzenetére


Borosz
senior tag

Köszi, de ma melóhelyen nem látom a linkeket. :( Majd este otthon.

(#3595) beencee válasza vadfanta (#3540) üzenetére


beencee
senior tag

Köszi, utánanézek. :R Lehetne szó 1-2 nap kipróbálásról?

(#3596) Szancsó válasza Borosz (#3581) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Ok, jöhet az is. Legfeljebb szobadísz lesz, ha mégsem használom.
Mikor, hol?

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#3597) beencee válasza MarKoo (#3565) üzenetére


beencee
senior tag

Nekem tárgytalan lett :(

(#3598) Borosz válasza doktor úr (#3547) üzenetére


Borosz
senior tag

A venti Yate Loon. Kb annyi hangja van mint a 8 centis AddA ventinek. Kicsit talán hangosabb, de a Zalman 9 centisemtől LÉNYEGESEN halkabb. A Zalman csapágyas és 2200-at forog, de maxon iszonyat hangos. Pörgése is jó a Yate-nak. Asszem ilyen márkájú ventiket tesznek nevesebb tápokba is.

(#3599) beencee


beencee
senior tag

ELADÓAK az alábbi cuccok, mind jó állapotú, működőképes, ahol nincs feltüntetve külön a garancia, ott a szokásos 3 nap, az árak irányárak, vigyétek

HP NetServer E50 teljesen kitakarítva, újszerű állapotban -- 10k
Intel Natoma 82440FX chipset alaplap
Intel Pentium II 333MHz - Deschutes Slot1 processzor
128MB ECC EDO RAM
Cirrus Logic 5446 2MB video
Adaptec AHA-2940i PCI Ultra SCSI vezérlő
HP 9.1GB SCSI HDD
HP SureStore 4-8GB DAT
Sony 24x CD-ROM, 1,44 FDD
Cabletron DE500B PCI 10/100 hálózat
szerver ház, 300W táp [link]

HP Vectra VE7 teljesen kitakarítva, újszerű állapotban -- 7k
Intel 82440LX/EX chipset alaplap
Celeron 300/128/66/2V Mendocino processzor + passzív hűtő
128MB PC100 SDRAM
ATI 3D-RAGE IIC AGP 2 MB video
Seagate ST34311A 4GB, 5400RPM HDD, gyárilag gumírozott ház
SONY 24x CD-ROM, 1,44 FDD
Creative SB 16 hang
3Com 3C905B-TX Fast EtherLink XL 10/100 LAN
desktop ház,táp [link]

V-Data 256MB DDR266 RAM, bizonyos alaplapokban nyűgös -- 3k

V-Data 128MB DDR266 RAM -- 2k

Pentium III 500/512/100/2.0V Slot1 Katmai processzor, CoolerMaster passzív bordával -- 3k

Epson LX-300 mátrixnyomtató -- 5k

HP C6578 (No. 78) tintapatron, színes 19ml, 2db -- 3k/db


KERESEK
slimline (notebook) CD --> IDE átalakítót [link]

(#3600) szandisas


szandisas
senior tag

Még mindíg keresek 256mb 400 as ramot...

aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.