Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) peetmaster válasza HaZsolt (#3148) üzenetére


peetmaster
senior tag

De például a Cpu-Z 9-9-9-24-et ír ki, csak az Everest ír 11-et az első értéknél. :U 1800Mhz-en CL8-ban (1.580V-al) lefut a LinX 20 kört, Prime95 Blend-et másfél óráig hagytam, de nem hibázott, a MemTest szintén nem hibázott másfél óráig. Elkezdtem GTA EFLC-ezni....15 perc és fagyi. :DDD Úgyhogy ennyit a tesztprogramokról...

(#3152) subaruwrc válasza HaZsolt (#3149) üzenetére


subaruwrc
félisten

minden jó bonyolult.
x58-ra a legjobb ram a corsair dominator gtx2
olyan kéne nekem 6gb :))
az 750 usd :DDD

(#3153) ZIL válasza peetmaster (#3151) üzenetére


ZIL
tag

Az everest skszor nem tudja helyesen követni a szoftveresen beállított tuning paramétereket. Kb. semmit nem jelent.

(#3154) subaruwrc válasza peetmaster (#3151) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem feltétlenül a tesztprogramok hibája ha a játék mást terhel ami addig is instabil volt

(#3155) ZIL válasza Laraxior (#3146) üzenetére


ZIL
tag

Az OCZ bordája nagy tisztaságú alumínium eloxált felülettel. Az ötvözetlen alumínium mechanikai tulajdonságai a béka segge alatt vannak, ezért is tűnhet műanyagnak...
Én is szereltem már ilyet. :P

(#3156) master90


master90
aktív tag

Hali!

Crosair XMS3 DHX 1333MHz 2*1gb menyi a RAM Nak a vége amíg lehet húzni és stabil is?

ne csak nézz láss is

(#3157) subaruwrc válasza master90 (#3156) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerinted ezt valaki meg tudja jósolni előre?
mondjuk 1600 cl9

(#3158) master90


master90
aktív tag

nem de gondoltam hogy valakinek volt van ilyen ramjai és tuningolta már !

ne csak nézz láss is

(#3159) deicide válasza subaruwrc (#3157) üzenetére


deicide
veterán

Kingston 1600as ramokkal van tapasztalatod? Vajon tudná-e az 1850-1900MHz-et (BCLK 185-190) valamilyen időzítéssel, vagy maradjon a 8x-as szorzó a 10x-es helyett?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3160) Vajga


Vajga
tag

Hali!
Most kezdek új gépet összerakni, de kicsit összezavarodtam. Én még s939-nél járok DDR1-el, proci fsb-je 200Mhz, Ramé 200Mhz így 1:1 megy szinkronban. Gondoltam én, hogy phenom II X4 965 BE procit ha megveszem, hozzá DDR3 1600Mhz ramot aminek sejtésem szerint szintén 200Mhz az FSB-je, vagy cellaórajele, vagy mi a búbánat, akkor az is 1:1-hezmegy szinkronban. De valami olyasmit láttam, hogy talán nem, és az 1:4-hez lesz... Ja, és 1333Mhz-en meg 1:1... ezt meg már végképp nem értem, hogy lehet ez. Most akkor hogy van ez, mennyire fontos hogy szinkronban legyenek (én nagyon úgy szeretném), és főleg hogy van intelnél, pl egy I7 860 1156-nál, aminek pl fogalmam sincs mennyi az FSB-je.
Előre is köszi.

(#3161) subaruwrc válasza deicide (#3159) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha cl9/es alapbol akkor szerintem nem tudja ha cl7/es akkor tudhatja mondjuk cl9 ben, de nincs kozvetlen tapasztalatom

(#3162) corba


corba
csendes tag

...talán most a képet is sikerül feltölteni...
Sziasztok, teljesen kezdő vagyok tuningban, és nem is akarok semmi ultra túlhúzást csinálni. MSI alaplapon bekapcsoltam az OC Genie funkciót, de az az érzésem, hogy a RAM beállításai valahogy nem jók.
A RAM-om: G.Skill DDR3 1600MHz 4GB Kit 9-9-9-24-2N 1.5V
CPU-Z-ben ez látszik:

Rendben vannak ezek a RAM adatok ?
Nem értem a max bandwith, a frekvencia adatokat..

Ha valaki hozzáértő ránézne és "véleményezné" azt megköszönném.

ui.: az i5 760 (2,8ghz) cpu-mat az oc genie 3,7 Ghz-re húzza fel..ez pedig nekem túl soknak tűnik ahhoz képest, hogy elvileg ez a tool a kezdő amatőr és óvatos "tuningosoknak" van kitalálva...

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#3163) HaZsolt válasza corba (#3162) üzenetére


HaZsolt
őstag

A RAM beállításai teljesen jók! Gyári érték! Feszt kap rendesen?

(#3164) toyone válasza corba (#3162) üzenetére


toyone
őstag

Jópofa dolog ez a gyári tuning funkció.Egy dologban azonban mégis hibázik(nem csak ennél a lapnál kb mindegyiknél). Mivel minden proci, ram más tulajdonságokkal bír ezért egy sablont használ az egész, hogy biztosan müködjön a tuning. Ezért van az hogy a processzorod ezt az órajelet minden bizonnyal nevetve bírná jóval kisebb feszültségen is. De mivel az Oc genie sem úgy tesztel hogy a 3,7ghz hez mekkora fesz kell hanem megadja neki ezt az 1.4-et és azon már biztosan tudja.
Ugyan ez a helyzet a memóriádnál is. Ahhoz hogy ne az esetleges gyenge modulok miatt ne legyen stabil a gép a memória szórzóját a legkisebbre veszi vissza.És ha jól sejtem az a gondod hogy az 1600Mhz-s moduljaid csak 1256mhz-n járnak. Ahhoz hogy a gyári értékén vagy azon feljebb ketyegjen bele kell piszkálnod a biosban a beállításokba Ezt a Cell menu-> memory ratio- nál teheted. Azt nem tudom megmondani hogy így nem-e kavarsz bele a Oc Genie saját kis clichejébe, egy próbát azonban megér.

Ezeket a gyári tuning cuccokat általábann érdemes hamar elfelejteni. Ha van kedved és időd foglalkozni vele egy kicsit ITT és ITT és bár kevés a tulaj de ITT is érdemes körülnézned.

Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3165) corba


corba
csendes tag

toyone és Hazsolt köszönöm a válaszokat
A memóriával valóban az a bajom, hogy 1600 helyett 1258-on fut (ráadásul nem tudom mi az a NB Frequency, de hozzá tartozó 3351,5Mhz érték ijesztően magasnak tűnik), miközben a CPU-t a gyári program felhúzza majd 3,8 Ghz-ra, pedig magamtól nem kérnék ekkora tuningot...és ráadásul ezt elég magas feszültséggel teszi, ami ha jól sejtem veszélyes is lehet az eszközre mondjuk hosszabb távon.
Arra már rájöttem, hogy a memóriát addig nem tudom a biosban korrigálni amíg teljesen ki nem kapcsolom az OC Genie-t, mert amíg az aktív, addig semmi manuális beállítást nem lehet tenni.
Ha lenne valahol egy "beállítási útmutató" hogy melyik értéket mire állítsam a biosban egy baráti tuninghoz (mondjuk 3,4-3,5 Ghz cpu), akkor nem haboznék és kikapcsolnám a gyári tuningot...de magamtól csak a cpu base x multiplier = speed részt tudnám beállítani, és félek, hogy a többi tucatnyi elemnél amit szintén állítani kell hogy kiegyensúlyozott rendszer legyen (voltok, memória adatok stb) valahol elrontanám.
Köszönöm

(#3166) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#3167) HaZsolt válasza subaruwrc (#3166) üzenetére


HaZsolt
őstag

subaru, DDR3-nál a CL6-6-6-15 11 90ns 90ns 1T 1333Mhz-en mennyire jó szerinted?

Amugy a hétvégén fogok pontot hozni a csapatnak, ideális idő van a tuninghoz:)

(#3168) tom_tol


tom_tol
addikt

Hali!

van esetleg valakinek [ilyen] ramja és ha igen mik a tapasztalatok ?
Üdv

(#3169) subaruwrc válasza HaZsolt (#3167) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát a késleltetés kb 1800 cl8-nak felel meg, de mondjuk ha amd nél vesszük ott a cl6 a lényeg

Amugy a hétvégén fogok pontot hozni a csapatnak, ideális idő van a tuninghoz

helyes helyes, toljad amid van :C

(#3170) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem!Van valakinek tapasztalata Kingmax DDR3 1600Mhz-s(FLGD45F),kék bordás, cl9-es memóriával?Az érdekelne,hogy 1333Mhz-n menne e neki a 6-7-6-20-1t esetleg a cl7-7-7-20-1t vagy 2 t?

(#3171) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Még mielőtt lecseszést kapok, nem olvastam vissza, elnézést ezért.
Core2Duo + DDR2 platform után, papíron most tervezgetem a PC-m utódját, tehát semmiben nincs tapasztalatom, ismeretem.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha X58(A) lapba, I7-950 társaságában beleteszek egy 3x2GB 1866MHz-es 9-9-9-24 időzítésű ramot (pl. a kiszemel cucc), és ha nem tudom vagy nem akarom a ramot 1866-on hajtani a proci miatt, akkor ez a ram alacsonyabb Mhz-en fog-e működni alacsonyabb időzítéssel (pl. 7-7-7-20)?
Mert ha nem és soha nem fogom 1866-on tekerni, lehet hogy érdemesebb lenne egy 1600Mhz-es Corsair TR3X6G1600C7D (7-7-7-20) ramot választani és spórolnék vagy 10-15eFt-ot.
:F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3172) toyone válasza VGYke (#3171) üzenetére


toyone
őstag

Ha egyáltalán nem akarod úgy használni a memóriáidat akkor minek akarod megvenni?
Akkor elég bele az 1600Mhz-s is, CL7 es gyári értékkel bőven jó.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3173) VGYke válasza toyone (#3172) üzenetére


VGYke
addikt

Ki tudja mit hoz a jövő (lesz-e pénzem 3 év múlva cserére és akkor a nagyon tuning fog jönni).
Igazi kérdésem az, hogy 1866Mhz-es CL9-es DDR3, 1600Mhz-en (vagy alacsonyabb Mhz-en), hajtható-e CL7, vagy alacsonyabb időzítéssel?
DDR (1) óta abszolút nem vagyok tisztában a Mhz-időzítés összefüggésekkel. Egyáltalán hogy is van ez :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3174) subaruwrc válasza VGYke (#3173) üzenetére


subaruwrc
félisten

Mhz-időzítés összefüggésekkel

a ramon használt chiptől függ hogy mit tud, nem lefektetett fix összefüggésektől

(#3175) VGYke válasza subaruwrc (#3174) üzenetére


VGYke
addikt

:R Akkor ennek a RAM-nak mi az esélye, hogy 1600, vagy "I7 gyári" MHz-en CL7, vagy alacsonyabb időzítéssel hajtható?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3176) vzs


vzs
tag

Sziasztok, vettem 2*2gb Geil evo one 1600mhz cl9 ramot.
Az alaplapom: Asus p5qc. Sehogy sem akar stabilan működni, beállítottam a gyári időzítéseket, feszültséget is emeltem 1,9V-ig, kipróbáltam minden féle beállítást, de csak nem akart stabilan működni windows 7-el. Érdekesség, hogy a gépen levő suse linux gond nélkül kezelte, csak windows alatt nem megy. A win7 üdvözöljük képernyő után néhány másodperccel kék halállal leáll.

ddr2 ramokkal gond nélkül megy,csak ezekkel a ramokkal nem.

Milyen beállításokkal próbálkozzak még? Vagy mi lehet a gond?

(#3177) ZIL válasza VGYke (#3175) üzenetére


ZIL
tag

A hozzászólásaid alapján úgy tűnik nem szívbajoskodnál költeni a gépre. Ha már így van, én a helyedben alacsony feszültségű ramokat vennék, mert ugye ki tudja milyen max feszt tolerálnak majd a következő generációs procik, meg aztán az ilyen ramok elég jól tuningolhatóak is általában.

(#3178) Tomate válasza vzs (#3176) üzenetére


Tomate
veterán

Alaplapod ram supportjába benne vannak ezek a ramok?

(#3179) ZIL válasza vzs (#3176) üzenetére


ZIL
tag

A képletben csak kettő hiba van: Az Asus lap meg a Geil ram.
Geil ramokkal szopni rengeteg embert láttam már, egyszer nekem is kínáltak valamilyen Geil ramokat újonnan megvételre, mert nem ment a gépükben (én sem mertem megvenni). :(
Az Asus lapokról is megvan a véleményem... Persze nem azt mondom, hogy szarok, csak Brand Feature, hogy mindig van velük valami, és úgy alapvetően nem azt kapja az ember a legtöbbször amit várna. :Y Nagyon talán egy biosfrissítés segíthet. :U
Tudom ezzel nem segítettem semmit, de sztem Core2-es alá amúgy is fölösleges a DDR3, szóval vagy végezd ki és gariztasd videókártyára, vagy add el.

(#3180) vzs válasza ZIL (#3179) üzenetére


vzs
tag

Igen, kezdem én is úgy érezni, hogy az alaplapom nem támogatja ezt a típusú ramot. Csak azt az egyet nem értem, hogy linuxal akkor miért megy? Az összes létező programot elindítottam, a 4gb-ből 3gb-t le is foglaltam így és sehol sincs egy hiba sem. Nem értem hogy lehetséges ez.

Valamennyire tényleg felesleges, de néhány éven belül úgyis felujítom a gépem, ha kevés lesz már a teljesítménye, akkor viszont nagyon is jól jönne ez a plusz tudás.

(#3181) ZIL válasza vzs (#3180) üzenetére


ZIL
tag

Az alaplapnak semmilyen alkalmazása nincs telepítve windows-on? Értem itt energiatakarékossági, tuningcucc, vagy bármi egyéb ami autorun-ba van téve?

(#3182) vzs válasza ZIL (#3181) üzenetére


vzs
tag

De van: epu 6 engine, ezzel lehet tuningoilni, vagy energiatakarékos módba rakni. Töröljem le?

(#3183) ZIL válasza vzs (#3182) üzenetére


ZIL
tag

Egy próbát talán megér.

(#3184) vzs válasza vzs (#3182) üzenetére


vzs
tag

10-es időzítéssel, megemelt feszültséggel sikerült valamennyire életre kelteni, kb 10 percig ment vele, majd megint kék halál Hétfőn visszaviszem.

Az a vicces, hogy az everest mem olvasási teszten alig 7gb/s-el olvasott.
A sima 667-es ddr2-es ramom ugyanezen tesztel 6gb/s-el olvas, kis tuninggal simán elérem, sőt túl is lépem a 7gb-t:D.

[ Szerkesztve ]

(#3185) subaruwrc válasza VGYke (#3175) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezek a modulok még elképzelhető hogy tudják

(#3186) VGYke válasza ZIL (#3177) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm!
alacsony feszültségű ramokat vennék:
Teljesen elvesztettem a fonalat a DDR3 ramok között. Tudnál ajánlani típust? X58 lap (I7) esetén mit jelent illetve mennyi az alacsony feszültség, az 1,65V-hoz képest?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3187) subaruwrc válasza VGYke (#3186) üzenetére


subaruwrc
félisten

az 1.65v már alacsony feszesnek számít
tudsz még 1.6-1.5 és 1.35v-ra hitelesítetteket venni

(#3188) ZIL válasza VGYke (#3186) üzenetére


ZIL
tag

Ha az utolsó három lapot visszaolvasod, megvilágosodsz. ;)

(#3189) VGYke válasza ZIL (#3188) üzenetére


VGYke
addikt

Feladtam a visszaolvasást és keresést. Lehet vak vagyok, vagy szétszórt :W !
Konkrétan: Gigabyte GA-X58A-UD7 laphoz e helyett milyen DDR3-at javasoltok?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3190) subaruwrc válasza VGYke (#3189) üzenetére


subaruwrc
félisten

miért kéne más ehelyett?

én sem olvastam vissza

(#3191) VGYke válasza subaruwrc (#3190) üzenetére


VGYke
addikt

ZIL fülembe tette a bogarat, de nem tudok a végére járni.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3192) ZIL válasza VGYke (#3191) üzenetére


ZIL
tag

Szóval, én vagyok a ludas... :F
Na akkor vegyél 1333-as Samsung original modulokat. 1333 CL-9 gyárilag 1,5 V-on. Ezzel szemben nekem 1600 CL-8 on megy, Kisza kollégának 1800 CL-9-en ment. Kurva olcsó, nincs rajta magas borda (konkrétan semilyen) és a ventik zajával sem kell számolnod. Ha ügyes vagy 30 alatt kijön belőle 6GB. És persze takarékos is! :D

[ Szerkesztve ]

(#3193) ZIL


ZIL
tag

De, ha ez nem elég, a G-Skil ECO series ramok némelyike megy 1800 CL-7-et is 1,4V körüli feszen. És a Kigston is kínál néhány érdekesebb ramot a kategóriában. Kérdezd csak SubaruWRC kollégát!

(#3194) Overlocker


Overlocker
veterán

(#3195) subaruwrc válasza Overlocker (#3194) üzenetére


subaruwrc
félisten

és az everest ? :DDD

(#3196) VGYke válasza ZIL (#3192) üzenetére


VGYke
addikt

Dehogy vagy a Ludas! :D , nagyon köszönöm az információidat! Én vagyok a nagyon tájékozatlan, mert eddig DDR2 konfigom volt, és most tervezem még csak papíron az új összeállítást (és ez az opció csak akkor lép életbe, ha a régi cuccost jóárasítva eladom :O )

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3197) VGYke


VGYke
addikt

Lehet itt 1000-szer megrágott téma volt, akkor bocs hogy ismét felteszem:
X58 lapba, Win7 64bit mellett, van értelme, gyakorlati haszna, bármilyen előnye 2 x 3db x 2GB, azaz kétszer 6GB Three (Triple) Channel memóriáknak?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3198) ZIL válasza VGYke (#3197) üzenetére


ZIL
tag

Nincs.

(#3199) VGYke válasza ZIL (#3198) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Mert elgondolkodtam hogy sok nagyon olcsó gyenge, vagy kevesebb gyorsabb jobb RAM. Ezek szerint utóbbi.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3200) peete88


peete88
tag

Üdvözlet!

Gigyabyte x58a-ud3r rev 2.0 hogy tudom elérni hogy a KINGSTON HyperX 6144Mb DDR3 1600Mhz CL9 XMP HS memóriáim 9-9-9-27 menjenek 1600 MHz-n. Mert most a biosban nem találtam pontosan 1.65 v csak 1.66 v és 10 késleltetésre lőtte be magát alapból.
vagy valahol erről az időzítés memória húzásról valami átfogó leírás tutorial azt is megköszönöm.

Köszi előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.