Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) jugeen válasza Szatesz (#2296) üzenetére


jugeen
addikt

futuremark hotfix-et telepítettél?

(#2302) Szatesz válasza jugeen (#2301) üzenetére


Szatesz
őstag

Igen raktam fel nem az volt a gond hanem az az opengall.......filet kell bemásolni...ÉS igy mar mukodik...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2303) RETRO-G


RETRO-G
tag

Üdv mindenkinek!

Kis segítségre lenne szükségem, új ramot szeretnék vásárolni!
Mit tudnátok ajánlani, ami nem túl drága, és mégis stabilan húzható?? :F Próbáltam már a Kingmaxot (1600as cl7) és az OCZ Platinum szériát is(1600 cl7), de azzal se nagyon boldogul az alaplapom, csak magas feszültségeken (1,9-1,95V), úgy is instabilan ->már 1333on is gondok akadtak vele! :(. Egy MSI lapról van szó P45ös chipsettel. (P45D3 Platinum)
A gyártó honlapján ezek mentek át a teszten: Geil 1600 ultra, kingston 1625 HX, elsősorban ezek jönnének be. Mi a véleményetek?
Többet is ajánl még, itt a link: http://global.msi.eu/uploads/test_report/TR10_1480.pdf

Köszi a segítséget, üdv: R-G

ui: Mit jelent a 2 DIMMs és a 4 DIMMs? Mi a különbség?
uui: A kingmax value ramhoz mit szóltok? mostmár egész jó árban van, és van 1 PH teszt, ahol jobban teljesít, mint a HyperX!!

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#2304) eladohardver válasza RETRO-G (#2303) üzenetére


eladohardver
őstag

Kingmax 1600 cl7-es memória hulladék.... nem lehet vele 1600 at stabilan elérni asus p5e3 asus p5q3 deluxe wifi ap@n gigabyte EP45T-DS3R Alaplapokban...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2305) eladohardver válasza eladohardver (#2304) üzenetére


eladohardver
őstag

mai nap tesztelte vki asus p5kc-ben abban ok...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2306) HSM


HSM
félisten

Kingmax DDR3-1333@1500-CL7 Single channel:[link] :C

(#2307) subaruwrc


subaruwrc
félisten

g. skill pi black 2000 cl9-es dc ramon milyen chipek csücsülnek? (2*1gb)

(#2308) eladohardver válasza subaruwrc (#2307) üzenetére


eladohardver
őstag

tán jnl... mintha ezt olvastam volna róla de nem 100%

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2309) subaruwrc válasza eladohardver (#2308) üzenetére


subaruwrc
félisten

egész jónak hangzik. bár jnm-nek jobban örülnék egy fokkal :))

(#2310) jugeen válasza eladohardver (#2308) üzenetére


jugeen
addikt

nagyon rosszul olvastad. samsunggal szerelik őket.

(#2311) Overlocker


Overlocker
veterán

Valaki esetleg nem vásárolt mostanában CSX 2GB 1333Mhz ramot? Milyen chipes lehet?

(#2312) eladohardver válasza Overlocker (#2311) üzenetére


eladohardver
őstag

Aeneon

Over... valakit itt újpest közelében esetleg nem ismersz akinél lehetne procit lapot tesztelni.... me gázok vannak és csak 1 lapom van perpill

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2313) Overlocker válasza eladohardver (#2312) üzenetére


Overlocker
veterán

Én a borda nélküli 2GB-s stick-re gondoltam, de azért köszi :)

Milyen procit, lapot?

(#2314) Overlocker


Overlocker
veterán

(#2315) subaruwrc válasza Overlocker (#2314) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C

(#2316) Zájec válasza Overlocker (#2313) üzenetére


Zájec
veterán

(#2317) Overlocker válasza Zájec (#2316) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen!

(#2318) Achill3uS válasza Overlocker (#2317) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezekt sem 1 féle ic-vel szerelik, de afaik a legtöbb aneon.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2319) Zájec válasza Overlocker (#2317) üzenetére


Zájec
veterán

gondolom az ára miatt... :K mert olcsóbb mint a kingmax...

(#2318) Achill3uS :: milyen órajel várható el tölük ? mennek nagyjából ?
jobbak mint a kingmax ? de látok 1333mhz samsungot is az árlistán azok milyenek ?

ha a 3 közül kellene választani melyiket lenne érdemes ?

(#2320) Achill3uS válasza Zájec (#2319) üzenetére


Achill3uS
veterán

aeneon (előbb elirtam) még a quimonda-nál is gyengébb, legalábbis c2d alatt az volt - utóbbi van a gskill-jeiden.

1333-as bordás CEC jórészt samsung hch széria, 1600 szintúgy. hch9 elég jól megy x58-ban, jobban mint a kingmaxok~ 2000c9 is elérhető egy jobb darabbal (persze 1GB-s modullal, 2GB-sek sokkal gyengébben muzsikálnak)

hát mivel CSX feltüntei az ic-ket (90-95%-ban) a bordák cimkéin, érdemes megnézni fizikailag egy-egy 1333 kitet (mind1 dual vagy tri-ch) és amelyiken samsung kódot láttok azt vegyétek meg, mással nem igazán érdemes kisérletezni.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2321) Zájec válasza Achill3uS (#2320) üzenetére


Zájec
veterán

értem :) aeneon.....
akkor ez rosszabb vagy jobb a kingmaxnál ... ? azon milyenek vanak ?

a kingmaxok szépen mennek 1600 körül is , ezek is mennének annyit ?
mondjuk 1500-t mennének cl8-ba ?

( a bordás CEC nem jöhet most szóba ... mert az drágább.. ez van jó áron most .. ezért erröl a CSX cucról szeretném megtudni mit mehet kb.. :) :R )

(#2322) Zájec válasza Zájec (#2321) üzenetére


Zájec
veterán

" Micro 8ED22D9JNM " -vel szerelik a kingmaxokat ha jól láttam ...

(#2323) Achill3uS válasza Zájec (#2321) üzenetére


Achill3uS
veterán

igen a kingmaxok jórésze d9jnm. ezek mindenféleképpen jobbak mint az aeneon szvsz, nem éri meg lecserélni a ramjaidat maximum tuti samsung-os csx-re, ami pedig bordás és drágább, valamint a 6GB abból se nagyon fog 1600cl8-nál sokkal többet menni, max 1800~

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2324) HSM válasza Achill3uS (#2323) üzenetére


HSM
félisten

az 1gb-s kingmax először jnm volt, aztán elpida, most meg nanya csipes elixir. Az elpida nálam 1600@CL7-et ment P35-ben beton stabilan, az elixir 1500@cl8-at, de elvileg az tud többet is... :F Sajnos a Kingmax mindig azzal szereli a moduljait, amit éppen talál... :DDD Nem véletlen az a legolcsóbb....

[ Szerkesztve ]

(#2325) Achill3uS válasza HSM (#2324) üzenetére


Achill3uS
veterán

amivel én találkoztam az jórészt jnm volt, de ez valoszinüleg persze időszak/gyártásihét függő, náluk valóban merész kijelentés hogy nem legalább 3 féle ic-vel szerelnék ugyanazt a ratinget. :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2326) eladohardver


eladohardver
őstag

ddr3 hoz melyik az a lap amelyik a legfrankóbb... 2x2 Diablo gtr +e8500 e0

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2327) jugeen válasza eladohardver (#2326) üzenetére


jugeen
addikt

rampage extreme

(#2328) eladohardver válasza jugeen (#2327) üzenetére


eladohardver
őstag

vélemény Striker II Extreme-ről?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2329) jugeen válasza eladohardver (#2328) üzenetére


jugeen
addikt

én nem azt választanám...

(#2330) Zájec válasza Achill3uS (#2323) üzenetére


Zájec
veterán

akkor az lesz, kingmax... 2gb modulok..jóárasitva :)

nézegettem még a samsung 1600-s mezitlábasokat amik 11k/2gb egységárba vannak..

de végül nem mert nem irja a lapom ramkompatibilitási listáján...de a kingmaxot igen.

(#2331) HSM válasza Zájec (#2330) üzenetére


HSM
félisten

A friss beszerzésű kingmax 2gb-s 1333-s modulok nanya csipes elixir modulok. Nálam P35 ben 1500@cl8-at mentek, 1,5V-on, cserébe a feszemelés egy centit se segített rajta. Csak hogy kb. mire számíts... :DDD

(#2332) Zájec válasza HSM (#2331) üzenetére


Zájec
veterán

"A friss beszerzésű kingmax 2gb-s 1333-s modulok nanya csipes elixir modulok"

akkor a chipen milyen felirat vagy számsor található ? tehát rá van irva hogy "nanya" vagy hogy "elixir" :F vagy mit nézzek ?

(#2333) HSM válasza Zájec (#2332) üzenetére


HSM
félisten

Kék színű a nyák, és kingmax feliratú a csip rajta. De annyira lusták voltak, hogy az SPD-jét se programozták át, onnan tudom, hogy micsoda.... :DDD
A legrégebbi moduljaikon micron JNM modulok voltak, zöld nyákon, gyári felirattal, majd asszem a 2gb-sekből is jött egy rövidebb elpida feliratos/csipes verzsön (szintén zöld), ami nekem is van, linkeltem is róla, majd ez a nanya/elixires kék nyákos kingmaxfeliratos csoda. De szerintem ez se olyan rossz... :U Attól függ, mi a célod vele. :K

Szerk.: találtam róla képet... A 2GB-s nem is kék... :B [link] [link]
Mind a két modulpár 1500@cl8 körül ért véget a P35-ömben, 1,5V-on. És asszem ugyanaz a csip van rajtuk, de erre nem esküszöm meg. Általában a típus végéből derül ki, milyen csipes. (Itt B8KG9/B8KG9B) De hogy konkrétan az 1gb-s vagy 2gb-st néztem meg konkrétan, asszem az 1gb-s volt, kicsit belezavarodtam a sokféle kingmaxba,.... :DDD De szerintem 99% hogy ugyanaz van rajtuk....

[ Szerkesztve ]

(#2334) Zájec válasza HSM (#2333) üzenetére


Zájec
veterán

nekem ez van a cpu-z spd-be " B8KG9 " ... és zöld szinü a nyák... :F

(#2335) HSM válasza Zájec (#2334) üzenetére


HSM
félisten

Stimmel... Ha nálad az SPD-ben ez a típus van, akkor az 1gb-s SPD-jét felejtették el testreszabni... :DDD Csak volt nálam ebből a szériából 1GB-s és 2GB-s is, de egyik se tovább egy hétnél...Nagyon tetszett az elpidás, olyat akartam, végül sikerült is... Kicsit belezavarodtam csak amúgy az előző postomnál... De be van linkelve a kék 1GB-s és a zöld 2GB-s is. :DDD Nálad amúgy mennyit megy?

(#2336) Zájec válasza HSM (#2335) üzenetére


Zájec
veterán

még nem teszteltem mit megy, friss szerzemények... :)

nincsenek nagyravágyó elvárásaim : a 6-giga menjen 1500-1600 mhz-n , feszemelés nélkül (1.50v), és hozzá egy jó qpi link / uncore beállitás.... :)
nekem böségesen elég..... :R

(#2337) Zájec válasza HSM (#2335) üzenetére


Zájec
veterán

igy elsö próbálkozásra 1720mhz a 3db 2gigás , 1.500v -n.....

(#2338) HSM válasza Zájec (#2337) üzenetére


HSM
félisten

Nem rossz, de milyen időzítésen?

(#2339) Zájec válasza HSM (#2338) üzenetére


Zájec
veterán

9-9-9-24 -en.... de ott még nem prájm stabil , inkább 1650körül..

(#2340) Overlocker válasza Zájec (#2339) üzenetére


Overlocker
veterán

Nemrossz az..

(#2341) HSM válasza Zájec (#2339) üzenetére


HSM
félisten

Alakul... :K

(#2342) okay


okay
aktív tag

Hello!
Azt szeretném kérdezni hogy van egy DDR3 1066MHz-s ram ami 17.1GB/s bandwidth-re képes,és van az összes proci(Intel) ameik 10.6GB/s tud fogadni 333fsb-n.Mondjuk 500fsb-n 16GB/s kb.Akkor mi értelme van a nagyobb MHz-ü ramoknak mikor a procinak böven elég az 1066-os is.Meg egyáltalán bármeik CPU-ra gondolok hogy annak a keresztmetszeténél nagyobb ram menjen bele.Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#2343) HSM válasza okay (#2342) üzenetére


HSM
félisten

Mert így szépen le lehet húzni jó sok pénzt a tudatlan emberektől. "DéDéR3 2500 ramom van, teccikérteni? :DDD
Nézd ezt: 450-es FSB, 1500-CL7 ram single channel: [link] és dual channel: [link]
No comment....
Amúgy annyi értelme van a proci kapacitásánál némileg nagyobb ramnak, hogy vannak "egyéb" fogyasztók is, mint pl. a VGA, ami azért bőven használ ramot is. De azért asszem bőven túlzás 1333-as CL7 ramnál gyorsabbat használni/venni....

(#2344) okay válasza HSM (#2343) üzenetére


okay
aktív tag

Akkor jol gondoltam :D Van rá valami képlet hogy kiszámoljam a teljes igényét a gépnek?Vagy az mindenféleképpen kijön egy 1333MHz-s rambol. Ebböl kiindulva [link] ami a procin átmegy annyi a max.

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#2345) HSM válasza okay (#2344) üzenetére


HSM
félisten

[link]
Nekem nem gyorsult észrevehetően a gép, 1333-CL7 felett.... Pedig csak 333-on volt az FSB-m, Q6600-al. (A magasabb FSB se sokat segített... :DDD )

(#2346) HSM válasza okay (#2344) üzenetére


HSM
félisten

Sőt, kicsit ferde is az Intel-féle ábra... :W Gyanús is volt... A 16X PCIe a vidkarinak csak 8GB/sec, full duplex, ami nagyon nem 16GB/sec.... :W :W Így már asszem elméletileg is igaz, hogy sehová se juthat a plussz sávszél....

(#2347) okay válasza HSM (#2346) üzenetére


okay
aktív tag

Na de ezzel nem azt akarod mondani hogy össze kell adni a PCIe befogadoképességét és a CPU-ét 8GB/s + 10.6GB/s?És ekkor a ram kell?Ez nem igy van ugye?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#2348) HSM válasza okay (#2347) üzenetére


HSM
félisten

Figy, ha ezt összeadod, annál több nem tud hova menni, ergó gyakorlatilag felesleges.... Persze gyakorlatilag esélytelen, hogy egyszerre legyen maxon mind a cpu, mind a grafkari igénye.. Meg játszik picit a késleltetési idő is.
Amúgy a modern lapok kétcsatornás módban, 1333-as rammal 21GB/sec elméleti adatátviteli sebességgel rendelkeznek, gyakorlatilag ennek úgy 60%-a érhető el. És ez a legrosszabb esetben is majdnem elég mindkét eszköz etetésére.

[ Szerkesztve ]

(#2349) Cula


Cula
csendes tag

Sziasztok. Egy kérdés. Az új ddr3-mas tri chanel ramok amiket az x58-as lapokhoz adtak ki mennek a régi ddr3-mas lapokban is?

Thermaltake Kandalf,Gigabyte GA-P55-UD3 , Intel i5-750, 2*2Gb G.Skill DDR3 2000Mhz,Gainward GTX 560Ti 1024MB Golden Sample ,Corsair TX650W

(#2350) jugeen válasza Cula (#2349) üzenetére


jugeen
addikt

mennek, de a gyár átlal megadott fesz és időzítés értékek nem garantáltak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.