Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Azt csiripelik a verebek, hogy a Daewoo, mint autómárka meg fog szűnni, most hogy megvette a GM. Helyette Chevrolet lesz állítólag. Ez most komoly? Tud valaki valamit róla?

Képzeld el, mennyivel jobban hangzik, hogy ''Van egy Chevym'', mint az, hogy ''Van egy Dévum''. :)

I don't fit in. I fit out.

(#2) simonzé


simonzé
addikt

Nézd meg az első két képet:
http://www.carpage.hu/new030213.html

I don't fit in. I fit out.

(#3) beeboy


beeboy
addikt

nem hiszem.
megtartják mint ''occsó'' kategória nevet.
esetleg ellenkező hatást vált ki, és a chevyt nem fogják venni az ''újgazdagok'', mert kinek kell ha a proli is azzal jár?

pl. szerintem ezért van asrock mobo is.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#4) anaqer válasza beeboy (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Öhm. Tudtommal a Chevy odaát sosem volt az újgazdagok kocsija ( pár modelltől eltekitntve ), sőt...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) beeboy válasza anaqer (#4) üzenetére


beeboy
addikt

lehet, én Magyarországból indultam ki.
azért itt nem népautó (ejtsd volkswagen ;] )

persze ha már ide hoznak valamit, az biztos felső kategóriás chevy.
szóval OK.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#6) _George válasza simonzé (#2) üzenetére


_George
senior tag

link javítva...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#7) strike-force


strike-force
őstag

bizony-bizony a GM felvásárol egy csomó mindent (vagy legalábbis betársul ide-oda). a LADA-ba is....

http://index.hu/gazdasag/vilag/niva031105/

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8) Den válasza beeboy (#3) üzenetére


Den
veterán

szerintem is. Európában a daewoo sokkal jobban bevezetett név mint a chevy, nem lenne értelme átkeresztelni, akkor megvenni sem lett volna értelme

www.simson4t.hu

(#9) behappy válasza anaqer (#4) üzenetére


behappy
aktív tag

igazad van, a chevy a nagykategóriás tipusok kivételével népauto...

(#10) behappy


behappy
aktív tag

nem fogják átkeresztelni, de minőségi javulás lesz. de akkor sem lesz soha ''dévum'' :)

(#11) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Nos úgy tűnik mégis átkeresztelik :)
Október 1-től Chevrolet néven folytatják, a Daewoo honlap is az új chevrolet oldalra ugrik át.
Egyébként mi most akarunk autót venni és pont ma ültem egy Chevrolet (vagy dévu, tök mind1 :) ) Lacetti-ben.
A full felszerelt 1.6-os modell volt, szerintem nagyon pöpec kis autó, külsőre szvsz nagyon szép, belülről is jól néz ki, az anyagok is nagyon jó minőségűnek tűntek.
Olvastam róle pár tesztet, ott is egész jókat írtak róla.
Ezek után komolyan számításba jöhet :)
Az 1.4-es (Elite felszereltségű) kicsit kevesebb mint 3 milla, annyiért egész jó vételnek tűnik.
Csináltam róla képet is :)
Bővebben: link
Fekete színben nagyon bejövős, nekem is ilyen kell :D

(#12) ptiboy válasza behappy (#10) üzenetére


ptiboy
senior tag

nekünk az van (vagyis már sevi :) ) és nincs baj vele
ettől függetlenül a következő kocsi nemhiszem h. sevi lesz

:)

(#13) Integra


Integra
titán

hát a chewy azért marad az usa chewy számomra, de örülök a dévú tulajoknak hogy örülnek hogy most sevijük van:D

ja és a reklám baromi jó!!!!!!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) HaroWerks válasza Integra (#13) üzenetére


HaroWerks
senior tag

A Daewoo tulajok nem nagyon örülhetnek mert nekik attól még Daewoo felirat díszeleg az autójukon :)
Plusz a Kalos és a többiek még mindig Daewoo néven kerülnek forgalomba.

[Szerkesztve]

(#15) Male válasza simonzé (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Végülis az Opel Kadett-et, ami később Daewoo Racer lett, árulták már Pontiac márkanéven is (valami sportos neve volt, csak nem jut eszembe), szóval minden elképzelhető.

Most olvastam végig a topicot, hogy mostmár biztos a Chevy név. (innentől nem sok értelme van a hozzászólásomnak, de mostmár mindegy)

[Szerkesztve]

(#16) sharker válasza Male (#15) üzenetére


sharker
aktív tag

Racer

(#17) Integra válasza HaroWerks (#14) üzenetére


Integra
titán

nem figyeled a tévét.... :)
már berendeltek egy tonnányi jelvényt és átalakító eszközt hogy átjelvényezzék az autókat igény szerint!!.D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) HaroWerks válasza Integra (#17) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Mi a fene :D
Akkor szerintem haverom a nyáron vásárolt káloszával vadul fog rohanni átalakításra :D
Dévú kálosszal ment, sevi kálosszal jött :D
Egyébként mi a véleményed a Lacetti-ről? Te nagyon otthon vagy az autó témában! :)

(#19) Integra válasza HaroWerks (#18) üzenetére


Integra
titán

nem vezettem, de szerintem jó árért jó autó.
se több se kevesebb.
kinézetre pedig a 3 ajtós kis kalos nekem tetszik

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) behappy válasza simonzé (#1) üzenetére


behappy
aktív tag

kb nyár elején már chevy lett a daewoo-ból romániában, vmelyik topicban ki is tárgyaltuk asszem...csak reménykedtem, hogy kedvenc automárkám nem süllyed le még jobban le és csak a ''keletnek'' van ilyen ''megtiszteltetésben'' része...

hát ez van

Bővebben: link

(#21) HaroWerks válasza Integra (#19) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Az viszont kicsit fáj, hogy széria felszereltség a klíma de az (a képen is ott figyel) alufelni meg nem egy 3 millás kocsiban :((
Acél felni+dísztárcsa kombó undorító...

(#22) b.bone válasza HaroWerks (#21) üzenetére


b.bone
senior tag

nem muszály ezeket az fantázia nevekkel megáldott konfigokat venni. megmondod nekik hogy milyet szeretnél, mit tegyenek bele/rá (esetleg mit vegyenek ki) és az lesz benne/rajta. kérsz tőlük egy árlistát és aszerint válogatsz.

azt még hozzá teszem hogy vigyázz, mert pl mikor egy haverom vett kocsit nem akart rá alu felnit így azt nem kérte. a keréken át is ugrott. de szerencsére azért az eladó megkérdezte, hogy nem kéne-e rá. mégis csak egy auto, na meg gond lesz elvinni. ugyanis az is 5k/db. külön kérni kellett. mármint a vas felnit.

tehát az egészből azt akartam kihozni, hogy nem értem a felháborodásod. mijaz a kecsegség hogy nincs rajta felni. jahh. van ahol a ''szövet zseb az első ülések támlájára'' meg a vas felni is felár. sőt. nézz meg nyugodtan drágább autókat is. ott is plussz pénzbe kerül.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#23) supercow


supercow
őstag

Chevrolet Matiz? :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#24) PapaMaci válasza Male (#15) üzenetére


PapaMaci
őstag

Pontiac La Manche ha jol emlékszem.

...mint az közismert...

(#25) supercow válasza PapaMaci (#24) üzenetére


supercow
őstag

Le Mans lesz az, a La Manche meg valami teljesen más.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#26) behappy válasza behappy (#20) üzenetére


behappy
aktív tag

bazz, most vettem észre, hogy ebbe a topicba már irtam! lol! :DDD

(#27) Dr. Csernus


Dr. Csernus
újonc

Camarot is lehet majd kapni ugyanolyan kellemes áron, mint USA-ba?

Bevállalja?! Igen vagy nem?

(#28) adalbert1


adalbert1
veterán

Szerintem ez gáz,hogy a daewoo a chevy nevén fogja folytatni,mivel a kettő nem egy kategória annak ellenére,hogy mindkettő GM termék(asszem)

(#29) Loretto válasza simonzé (#1) üzenetére


Loretto
veterán

igen igy van. nekünk nubiránk van.szal sevi nubi :DDD

Soirée...

(#30) behappy válasza Dr. Csernus (#27) üzenetére


behappy
aktív tag

hát ha igy lenne vmikor biztos az utcán állna a sor :D

(#31) Integra válasza b.bone (#22) üzenetére


Integra
titán

az muszáJ nem muszály:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32) Jam-Master J válasza behappy (#30) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Gondolod?? Én nem hiszem.
Képzeld el: üzemanyagköltség, kötelező biztosítás......

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#33) Csokika válasza behappy (#10) üzenetére


Csokika
tag

És elárulnád hogy mi bajod van neked személy szerint a márkával?
(De ne azzal gyere, hogy a szomszéd, a rokon, a... mittudom én kicsodádnak az autója...) Saját tapasztalatot, véleményt várok! Mert én, személy szerint már baszottul unom a sok előítéletes hülyét, kik mások véleményére alapozva lehordanak valamit, amiről halvány lila fingjuk sincs! Ha volt Daewood és rossz volt, nem voltál vele megelégedve, akkor persze elfogadom az álláspontod, habár szerintem ez esetben nem erről van szó!

(#34) Jam-Master J válasza Csokika (#33) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Ne legyél annyira felháborodva, a Suzukit sokkal többet szidják (általában azzal jönnek, hogy ''szar, mert én azt mondom''). :D

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#35) GyNo


GyNo
csendes tag


Vegyél Daewoo -t a szomszéDae woot

...

(#36) MaUser válasza HaroWerks (#11) üzenetére


MaUser
addikt

A Lacetti árait és felszereltségét elnézve igencsak jó ár/érték arányú kocsi. Egy év múlva nálunk is aktuális lesz a csere és ez igen csak jó ajánlatnak tűnik. A kombi pedig szvsz nagyon szép. (Kicsit a régebbi Vectra kombira emlékeztet.) Egyik ismerősöm használ egy Kalos-t és bizony egy év után sem nyiszereg benne semmi (bár ha gonosz akarok lenni mondhatnám azt is, hogy nincs is minek:) ), ami azért jelent valamit. Csak a műanyagok ne a bakelit különböző variációi lennének.:) Apropó a Lacetti-ben már puha műanyagok vannak?

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#37) HaroWerks válasza MaUser (#36) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Ár/érték arányban tényleg nagyon jó, nállunk most az első helyen áll az új autók között :)
A belső anyagok nagyon jók, egy Kalos után ültem be úgy még ütősebb volt :)
Külsőre is gyönyörű, szerintem fekete színben a legszebb, ha Lacetti-t veszünk akkor biztos, hogy fekete lesz.
A mi 9 éves Suzuki Swift kocsink után maga volt a csoda :)
Haveroméknak is Kalos van (1.4/4 ajtós) és semmi baj nincs vele, nagyon jó kis autó az is az árához képest (igaz belül az anyagok minőségében azért meglátszik, hogy spóroltak itt-ott :) )

(#38) Male válasza supercow (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Le Mans volt igen. Köszi! (passzolt a név a Kadett-hoz...)

Nem tudom, hogy miért mondják itt páran azt, hogy a Daewoo kategória nem passzol a Chevrolethez: az egykori Geo Metro-t is Chevrolet néven árulták egy idő után, ami tulajdonképpen egy Suzuki Swift. Szóval ha az illett a Chevrolet termékpalettájára, akkor a Daewoo-k is illenek.

[Szerkesztve]

(#39) joola


joola
aktív tag

Úgy látom, hogy van Daewoo-s topic, ezért elkerülöm a már megint egy iqblaster topic szerű hozzászólásokat :) , ezért ide írom mi a gondom.
Először is, most szeretnék venni autót mert most trabantom van :) . Az egyik munkatársam éppen el akarja adni a Daewoo Nexiáját. 1996-os évjárat, tehát még nem is annyira öreg.
Egész jó árat kér érte, vagyis neki kp-ban kifizetek 50ezret, ÉS átvállalom a kocsin levő hitelt. 5x0ezer van még rajta hitel, és 30 hónap van még a törlesztési időszakból. Ő 17ezret fizet havonta.
Tehát az első kérésem az lenne, hogy ha valakinek ilyen autója van, akkor írja már le, hogy mik a tapasztalatai. Ez nem a kis Nexia ami olyan mint egy kadett, hanem a hosszú (sedan gondolom).
A második pedig az, hogyha valaki már csinált ilyen hitelátvállalást akkor írja már le, hogy hogy megy ennek a folymata nagyjából. (ugyanannyi marad a törlesztőrészlet pl? )

Köszi előre is!

(végülis ez még elmegy ide mert a Daewoonak hardverei is vannak :) )

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#40) joola


joola
aktív tag

up

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#42) joola


joola
aktív tag

up

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#43) vizslakutya válasza joola (#39) üzenetére


vizslakutya
senior tag

nem tudom 100% ban de azt hiszem ilyenkor újra variálják a hitelt.de ez lehet kereskedő függő is.mindenesetre előbb tájékozódj,mielőtt beleugrassz.:U

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#44) Suliro válasza joola (#39) üzenetére


Suliro
senior tag

Én inkább egy Nissan Primerat ajánlanék. 1992-est már 6-700ezer körül be lehet szerezni jó állapotban és nem lehet széthajtani. Nekünk egy 1994-es van , és semmi gond nem volt vele soha, pedig már 170000 km-t megtett. Keveset fogyaszt (1000 km-t gond nélkül elmegy nyáron egy tank benzinnel, a rekord 1145 volt), télen 7 litert fogyaszt (ez mind a benzines, a dízel még kevesebbet), nyáron pedig 5-t. Volt olyan, hogy autópályatempóban 5 emberrel, megpakolva, tetőbox-al, 4.9-et fogyasztott.:Y

I believe in Dodge power!

(#45) vizslakutya válasza joola (#39) üzenetére


vizslakutya
senior tag

én sokáig kacérkodtam egy esperoval.szerintem ha arra használod amire való/dolgozni járni,bevásárlás,néha egy kis víkend/ akkor nem fogsz csalódni.:C

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#46) Rover623 válasza Suliro (#44) üzenetére


Rover623
félisten

És ezt a 10''-os LCD-vel szerelt fedkompi jelezte, ugye...?;]

primus inter pares

(#47) behappy válasza Csokika (#33) üzenetére


behappy
aktív tag

szánalmas, lehet több autom volt már mint neked....

(#48) behappy válasza Suliro (#44) üzenetére


behappy
aktív tag

ez hihető

(#49) behappy válasza joola (#39) üzenetére


behappy
aktív tag

Nexia-t SOHA!! egy kalap szar!

(#50) Rover623 válasza behappy (#48) üzenetére


Rover623
félisten

Megszánhatnál engem szegény tudatlant...
Mert hogy én nem igazán tudom elképzelni hogy az a nyomorult GA16DE a 130-as tempóhoz tartozó 3500-3600 körüli fordulaton beérte 4.9 lityivel...:F
Amikor a gyári értéke 90-es tempónál is 5.4, de 120-nál már 6.9....és ugyebár ott az a fránya légellenállás...
Arról nem is beszélve hogy a jó büdös fenébe mérték ezt ki?
Telenyomták a tankot aztán 20-30km után (mert ennél többet a büdös életben nem autózik konstans 130-al senki, max. a Rábaringen) beálltak a következő kútra és kiderült hogy 1-1.5 lityi benya fogyott...?
Életszerű...és halálpontos...;]

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.