Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Crysis: Warhead

Hozzászólások

(#801) athomi válasza Silenzio (#797) üzenetére


athomi
veterán

Nemrég vittem végig az első pályát. Nem tudtam az végén üdülőfalut bebarangolni, mert állandóan lőtt rám az útról egy ágyúval felfegyverzett jármű. Ahogy kilőttem, véget is ért a pálya. :W

[ Szerkesztve ]

(#802) nepszter1


nepszter1
addikt

nevetséges másnak rosszab gépe van és fullon megy neki hogy a fenébe van ez ?

(#803) hakos1987 válasza nepszter1 (#802) üzenetére


hakos1987
őstag

nemtudom, mondjuk CoDhoz képest akkor sem értem, mert dx9-ből olyan grafikát hoztak ki, ami eléggé megközelíti ezt, ráadásul az én VGA-mon 150-700 FPS-el megy, annak függvényében, hogy terep, vagy zárt tér... szal optimalizációban még mindig meg sem közelíti ezt a szintet sajnos, de egy fokkal jobb lett az előző elqrt résznél :F ... amúgy valszeg az a baj, hogy annak a másnak nem olyan gépe van, amiben piros a VGA :DD

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#804) Bluegene válasza nepszter1 (#802) üzenetére


Bluegene
addikt

igen az egyik vistát használ a másik XP-t ;)

találd ki melyiken gyorsabb ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#805) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sikerült elindítanom a teszt XP-en 1680X1050-be very highon lassabb mint vistán DX10-be.:D Nemtudom miért 30FPS-el megy ami vistán 40-50, érdekes, viszont itt már nem akadozik a gém és csak 1100megát zabál, holnap rakom fel a 64bites pistát. :K Jah és az, hogy DX9-be uaz a grafesz az egy baromság egyből észrevettem, hogy csúnyább...

(#806) Pala válasza SzlobiG (#805) üzenetére


Pala
veterán

?
Nekem szinte tökéletesen ugyanúgy néz ki DX9-ben és DX10-ben is (very high... vagy enthusiast vagy micsoda....), előbbi viszont legalább másfélszer gyorsabban fut.
Én úgy vettem észre, hogy kicsit gyorsabb is, mint az alapjáték, pl. a nagyobb tereken kevésbé esik vissza az fps. Kivéve az utolsó pályát, mert az bazinagy és sokan lőnek.
Amúgy nem volt túl hosszú, egyhuzamban sikerült végigvinni, cirka 5 és fél óra alatt.
Elég akciódús, élvezetes, filmszerű, szerintem jobb, mint az előző rész.

[ Szerkesztve ]

(#807) SzlobiG válasza Pala (#806) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nemtudom mi okozza, de mintha 30-35FPS közötti limit lenne XP-n.:U Driver mind2 rendszeren 8.9. Ahogy elindítottam az első pályát már észrevettem, hogy DX10-be van, ahol van HDR ott nagyon észrelehet venni sztem, de majd dobok fel képet XP/vista alól.:)

(#808) keIdor


keIdor
titán

4. pályán tartok. :C
A 3. elég durva volt, főleg a végén a szörny... Nehéz módban játszom, nem volt egyszerű... :F
Amúgy gyönyörű ahogy a hullámok is megfagytak meg minden tükröződik. :Y

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#809) Pala válasza SzlobiG (#807) üzenetére


Pala
veterán

Én a DX9-et is Vista alatt próbáltam és nem vettem észre olyan nagy különbséget...igazából kicsit se, de lehet, hogy csak nem vagyok jó megfigyelő. :D DX9 alatt is nagyon szépnek tűnt. 8.8-as catalystot használok, de nem hiszem, hogy ez befolyásolná.
De most hogy mondod....én is csinálok 2 képet ugyanazon a helyen, aztán megnézem.

(#810) feka007


feka007
nagyúr

Most vagyok a havas pályánál, mert előről kezdtem (2. pályánál tartottam, de elején nem figyeltem a szövegre és ezért újrakezdtem :D ), szerintem nagyon jó a game, baromi akciódús, jól felépítettek a pályák, jók az átvezetők, sokkal jobb lett az alapnál! Mostanra már Psycho magyar hangjához is hozzászoktam. :D A grafika pedig szebb lett, akárki akármit mond, más a stílusa, de jobb.
Már az egyet is a magyaroknak kellett volna adni :K

(#811) feka007


feka007
nagyúr

Nálam sebességben eddig csak az üdülőhely volt gázos, ott lement 4xAA mellett 17 fps-re is... De a többin 25-35. Most havason 30 felett van javarészt, gyönyörű ez a jégtükör :R

[ Szerkesztve ]

(#812) ElektroShock


ElektroShock
csendes tag

Nem sokkal ezelőtti esemény-csemege:

éppen barátkozunk a Warhead-del. Játszogattam első körben Mainstream-beállításokkal, aztán elkezdtem feljebb tenni a mércét. "Fő a fokozatosság" - gondoltam magamban, úgyhogy a következő lépcső a Gamer... Még mindíg pöpec a dolog: nem szaggat, nem akad... "Szuper!" - mondom - "Végre sikerült megírni ezt a játékot tisztességesen..."

Node! Lássuk a maximumot! Elvégre MAXIMUM GAME vagy mi a fene... :))

Szóval Enthusiast-ra föl...! Nagyrabecsült Corsair tápom úgy döntött, hogy itt az ideje rákapcsolni. Rá is kapcsolt...

...Majd a következő pillanatban levágódott a biztosíték. :DD :DD :DD :DD :DD

Mitagadás: nem csak a gép van abban a konnektorban... Nodehátazért... :DDD :DDD

Szóval, kérem tisztelettel: csak óvatosan lövöldözzünk, mert betalál a játék még a biztosítékszekrénybe is...

Ez ám a Gameplay öcsém... :DD

(#813) fpeter07 válasza feka007 (#810) üzenetére


fpeter07
veterán

Már az egyet is a magyaroknak kellett volna adni
- akkor nem dícsértük volna őket, hanem szidtuk volna :D
ElektroShock: maximum gameplay :D

[ Szerkesztve ]

(#814) ElektroShock válasza fpeter07 (#813) üzenetére


ElektroShock
csendes tag

Azám Hazám!

Na ezt csinálják utánunk! :))

Amihez hozzáérünk, az arannyá változik... :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#815) feka007 válasza fpeter07 (#813) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem, mert sztem ők jobban megcsinálták volna a gameplayt. :)

(#816) nsrking


nsrking
senior tag

Egy kis nosztalgia.(Crysis) :C :R
1
2
3
4
5
6

(#817) Pala válasza SzlobiG (#807) üzenetére


Pala
veterán

No, visszamentem a második pályára és csináltam 2 képet ugyanarról a helyről:

Vista DX9, 1280x1024, very high

Vista DX10, 1280x1024, very high

Szinte teljesen egyformák. DX10 alatt talán a fegyver kicsit sötétebb, de semmi több igazából.

(#818) keIdor válasza nsrking (#816) üzenetére


keIdor
titán

Nem semmi képek, viszont ez a Warhead szerintem is szebb lett. A fákon látszik, hogy más.

Pala: DX9-esben több a növényzet! Nézzétek a dombon!!
Engem még mindig nem győzött meg ez a jelenlegi DX10... csak marketing (by Nvidia)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#819) nsrking válasza keIdor (#818) üzenetére


nsrking
senior tag

:R

Amúgy tényleg több a növényzet.

Pala: Kösz az összehasonlító képeket. Legalább tudjuk hogy a Warhead miatt nem kell vistára váltani. :R

(#820) Silenzio


Silenzio
addikt

No kérem. Remekül alkalmazhatóak a cvarok, az engine nem sokat változott, legalábbis alapvetően minden hasonló elven és beállításokkal működik. Sikerült elérni a 40 fps-t is lényeges látványbeli csökkenés nélkül. A falevelek mozgása zavar már csak kissé, mert azt egyszerűbre vettem, de alapvetően úgy néz ki a játék, ahogy gamer beállításokkal. Lejjebb vettem néhány fityfaszt. Árnyékok részletessége, helyette bekapcsoltam a shadow jitteringet, lejjebb vettem a hdr-t, a növényzet megjelenítését, picit a látótávolságot, egy-két felület shaderét, a vízhullámok és a fényforrások számát... Végül a textúrákat is, gamer szintre. A lejjebb azt jelenti, 2-es 3-as szintű shaderekkel dolgoztam, tehát a full-ból indulok ki, ha azt mondom lejjebb. Nem nagyon vettem low-ra semmit. Viszont az én procim ehhez kevés, Hiába fut már tökéletesen, ha nyugi van, a bombázásoknál pl. annyit értem el, hogy 9 helyett 12 fps-sel fut. A legtöbb ilyen scriptelt dolog, amit csak nézni kell, de sajna a proci a szűk keresztmetszet, szal a grafika finomítgatásával nem nyerek sokat. Ez van. kisajtolok még a prociból pár mhz-et, de sajna lesz itt még pár köröm majd a leendő 9500-as procimmal meg 4870-es vga-mmal :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#821) Pala válasza keIdor (#818) üzenetére


Pala
veterán

Most, hogy mondod, tényleg!
Bár az akció hevében ez a különbség lényegtelen, akkor is fura, ráadásul hogy pont dx9-ben részletesebb. :F
Pedig kétszer is lecsekkoltam a beállításokat, mindkét esetben minden very highon volt (vagyis "csúcs" minőség:) ).
Az fps 23 és 18 volt, természetesen előbbi a dx9.
Nem akarok itt nagy szavakkal dobálózni, de szerintem baromság ezt a játékot dx10-ben futtatni még akkor is, ha izmos gépe van az ember fiának. Ugyanis az fps végig, minden helyen magasabb dx9 alatt, a látvány meg gyakorlatilag ugyanaz (ha nem jobb!:) )
De győzzetek meg, hogy tévedek és csak rossz helyen csináltam a fotókat. :) Illetve az is lehet, hogy a saját videokártyámnál tapasztalom ezt (HD3850) és más kártyáknál (más driverekkel) mások az eltérések.

(#822) feka007 válasza Pala (#821) üzenetére


feka007
nagyúr

Jól tették, hogy betették a maxot DX9 alá, bár így a cvaros trükkök után már nem lett volna sok értelme visszafojtani DX9-ben a grafot.

Nagyon jó ez a jeges rész, amennyire nem tetszett az 1-ben, itt most annyival jobb :C

(#823) mongi_


mongi_
aktív tag

- DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz @ 3,6-ig húzható
- Asus P5ND2-SLI
- 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
- Gainward GeForce 7900 GTS (256 MB)
- Creative Audigy LS
- Seagate HDD (300 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Ezen a PC-n hogyan futna a Warhead? Érdemes megszereznem? :)

booty time booty time across the USA

(#824) Davzone válasza Pala (#821) üzenetére


Davzone
senior tag

És vista 32biten hogy tudnám dx9be futtatni?Vagy csak XP-n lehetséges?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#825) keIdor válasza mongi_ (#823) üzenetére


keIdor
titán

Érdemes, csak akkor húzd fel a procit... Low-Medium között menni fog.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#826) Pala válasza feka007 (#822) üzenetére


Pala
veterán

Csináltam újabb képeket egy sokkal látványosabb helyen (első pálya, lagúna)

DX9

DX10

Ez a két felvétel is szinte tökéletesen egyforma, csak a megvilágítás erősségében (nem pedig minőségében!) mutatkozik némi differencia (a menüben a fényerősség, gamma, kontraszt minden esetben alapon volt).
A két kép között nagyjából 7-8fps a különbség.

Ja és most veszem észre, nézzétek meg a kis szigetecskén lévő fákat: dx9 alatt itt is több van belőlük!!

[ Szerkesztve ]

(#827) Pala válasza Davzone (#824) üzenetére


Pala
veterán

parancsikon -> elérési út mögé bebiggyesztesz egy "-dx9" parancsot, idézőjelek nélkül.

(#828) nsrking válasza Pala (#826) üzenetére


nsrking
senior tag

a háttérben lévő sziklánál több a fa dx9 alatt :P

(#829) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

hülye kérdés: hogyan kell dx9-be elinditani ?:D
mod: 2 vel felettem írták, bocsi hülyevoltam :D

[ Szerkesztve ]

(#830) Pala válasza nsrking (#828) üzenetére


Pala
veterán

Ezt mondom én is. :)

Nem értem, komolyan.
Az egyes üzemmódok között csak megvilágításban van minimális különbség, ez meg a fényerő, gamma, kontraszt (illetve a monitor) állítgatásával kalibrálható, kinek hogy tetszik. Emellett dx9 alatt több az fps, és több a növényzet is (utóbbit csak most vettem észre én is).

Mattes: #827

mod: nekem csak Vistám van, de érdemes lenne megnézni az XP DX9 vs. Vista DX9 felállást is, van-e látvány vagy sebesség területén egyik-másik javára valami eltérés.
Annak idején ezt az alapjátékkal eljátszottam, ott arra jutottam, hogy a legnagyobb sebességet (ugyanolyan látvány mellett) a Vista DX9-es üzemmód adja. Egy hangyaf@sznyival gyorsabb volt, mint XP-vel. :D De hangsúlyozom, hogy ez valószínűleg vga és driverfüggő is!

[ Szerkesztve ]

(#831) feka007 válasza Pala (#826) üzenetére


feka007
nagyúr

Zsír, de javaslom, hogy inkább a http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/-ra tölts fel, sokkal gyorsabb, és megbízhatóbb, mint az az oldal

(#832) feka007 válasza Pala (#830) üzenetére


feka007
nagyúr

Szerintem olyan szar a DX10, hogy a távolabbi objektumok leredukálásával gyorsítottak rajta. Belegondolva szégyen a DX10-re nézve, hogy két éves léte ellenére még mindig ugyanott (sehol) van, mint mikor megjelent... Az oprendszerrel együtt. :U Na de erről ne nyissunk off-ot, majd a DX11 remélhetőleg jobb lesz (ATi-val csinálja az MS, ez már jónak tűnik)

(#833) Pala válasza feka007 (#831) üzenetére


Pala
veterán

oks, köszi :R

De ezeket most már nem akarom átpakolgatni. :)
A jelenség viszont elgondolkodtató
Jelenleg körülbelül 20 darab olyan játék létezik pc-re, amelyik OPCIÓKÉNT támogatja a dx10-et.
A legnagyobb különbséget én eddig a Call of Juarezben láttam, bár ott sem estem hanyat tőle. Illetve Bioshock alatt a volumetrikus effektek szebbek lesznek tőle, "háromdésebb" a köd és a vízfolyás. Tekintettel arra, hogy a sebességbeli hátrányért cserébe nem jár ugyanilyen arányú képjavulás, a dx10-nek még mindig (így két év után is!) semmi értelme nincsen, vagyis nem sok. Azaz annyi, hogy elvileg viszi előre a fejlődést....pontosabban kéne, hogy vigye.

(#834) feka007 válasza Pala (#833) üzenetére


feka007
nagyúr

Ja, az egy éves Bioshockban volt talán a legjobb a DX10, talán még gyorsabb is volt a DX9-nél, szval abba jól megcsinálták, de a többibe...

Közbe én játszogatok singleben, most itt tartok [link]. Tudom, más már végigvitte, de én nem szeretek rohanni. :D

(#835) Silenzio válasza Pala (#826) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem lehet hogy összecserélted a képeket? Nálam mindig adx10 volt a sötétebb és kontrasztosabb, nálad meg a dx9-es képen erősebbek a kontrasztok... Irtó hülye kérdés, de nem lehetséges ez? :F :DD

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#836) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek ezek az eredmények jók? : Beállítások Beállítások2 Crysis1 Crysis2

konfig gyorsban: 2 GB ram 800 mhz, Sapphire 4850, 1280x1024, E8400 3.0GHz @ 3.8GHz 6 Mb cache.

(#837) Pala válasza Silenzio (#835) üzenetére


Pala
veterán

Nem, írtam is korábban, hogy többször leellenőriztem a beállításokat és az eredményt is. Akárhogy is néztem, ez lett a vége.
A dx9 részletesebb mivolta számomra is meglepő. Én igazából arra számítottam, hogy a két kép 100%-osan egyforma lesz, erre kiderül, hogy a "fejlettebb" még rondább is. :(

Ha akarod, csinálok 2 olyan képet, amelyeken látszik a dx mód felül.

(#838) keIdor válasza feka007 (#834) üzenetére


keIdor
titán

Én is ott tartok, 2 órája...:DDD szüneteltem, de készülök folytatni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#839) Pala válasza Vasinger! (#836) üzenetére


Pala
veterán

DX10 vagy DX9? Mert ha előbbi, akkor szerintem okés lehet, ha utóbbi, akkor az elvileg érezhetően lassabb gépem majdnem ugyanolyan gyors, mint a tiéd:D

Keldor: izgi lesz onnantól is. De nem akarok lelőni semmit. A vége mondjuk elég durva, minden szempontból (ott bizony fps-zuhanás várható)

[ Szerkesztve ]

(#840) Vasinger! válasza Pala (#839) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

DX9

(#841) nepszter1


nepszter1
addikt

kezdeléggé vicces lenni ez a crysis :Y
far cry 2 re leszek a kiváncsi és az hogy fog futni ...

(#842) keIdor


keIdor
titán

Aki majd jönni akar Wars-ozni: Szerintem mindenki olyan néven csináljon profilt, hogy "PH! nick". Így mindenki tudni fogja ki-kicsoda, de mindenki a PH!-s nickét használja.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#843) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

lol, letöltöttem, kiprobáltam, holnap megveszem eredetiben...akkor most hülye vagyok :DD
ez a magyar szinkron K***A jóóó :))

szerintem jobban fut HD4850el, mint a alap játék a volt 8800GTmel, de majd ha megvettem akkor jobban összetudom hasonlítani
és ami a legnagyobb poén, a refi vgam nem ment fel 80fok főlé :)) stabil 76-78fokos

nepszter1 jah, a fejlesztők elhozták nekünk a dzsungelt az biztos :)) dzsungel szavanna, óóó Afrika.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#844) Zjunior válasza Vasinger! (#836) üzenetére


Zjunior
veterán

Vasinger!

Nekem nincs húzva és ugyanannyi az FPS-ünk!

Sztem rendben van, ha csak nem az Ati kártya miatt kapunk kevesebb FPS-t...

Ez van, majd vmi hotfix vagy nemtom..

Nyugodj meg énis több FPS re számítottam :U

ÜDV!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#845) Pala válasza Vasinger! (#840) üzenetére


Pala
veterán

Hát akkor nem tudom, de én is hasonló beállításokkal vágtam neki a játéknak és az első képeden lévő jelenetnél alig volt lassab a sebesség.

(#846) Pala válasza ProEvoFan (#843) üzenetére


Pala
veterán

A szinkronon én is beszartam néhol. :)
Kedvencem: " Azt a proteinen hízlalt k*rva anyátokat...." :D

(#847) Silenzio válasza Vasinger! (#836) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem az eredmény siralmas, a kültéri képen nálam kb. 28 fps volt minden játékos beállítás esetén. A procim kb. harmad annyira erős mint a tiéd, a vga-m feleannyira. De attól tartok nem a gépeddel van gond, hanem a játékkal...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#848) Pala válasza Silenzio (#847) üzenetére


Pala
veterán

Vedd vissza közepesre az árnyékokat (csak egy hajszállal lesz rondább, a harc hevében nem fogod észrevenni), ha dx10-ben használod akkor tedd át dx9-be. Ha csak ezt a kettőt megcsinálod, máris sok fps-t nyerhetsz. Bár ami azt illeti nálad is a proci a szűk keresztmetszet, csakúgy, mint nálam; elég hasonló gépünk van.

[ Szerkesztve ]

(#849) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megcsináltam én is a tesztképeket.

Beállítások: 1680X1050 Ultra High, Motion Blur kikapcsolva. Mind2 rendszeren ezekkel teszteltem. Valóban nem nagy a különbség, kivéve az 5. és 6. kép között ott észrevenni, hogy melyik a DX10.:) A többi képen nem nagyon látszik max a kezén venni észre, hogy kicsit másabb meg pár textúrán látni, de nem biztos, hogy szebb értelembe.

1. DX9
1. DX10

2. DX9
2. DX10

3. DX9
3. DX10

4. DX9
4. DX10

5. DX9
5. DX10

(#850) feka007 válasza keIdor (#842) üzenetére


feka007
nagyúr

Okés fater, 10:30-11 körül lökheted a szervert, addig mindenki szedje össze magát :DDD :C Vagy felőlem előbb is, én ekkor kapcsolódok majd. Addig viszem a singlet :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Crysis: Warhead
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.