Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dokar


dokar
addikt

Vettem A64 3000+ot s754-be: Venice mag, 51W TDP, E6 rev., 10x200, 512KB L2
1 nap után:
Tuning: 2806MHz-ről sikerült validálnom
Stabilitás:2550MHz-en futott le a 32M SuperPI

Egy hét múlva újra ránézek ezekre az értékekre, hogy javul -e a tuningolhatóság és a stabilitás.

extra - SEXRay

(#52) DeadMeat válasza dokar (#51) üzenetére


DeadMeat
veterán

En igy szoktam:
belosz 1 olyan erteket a procinak,amin meg megy a win,de a prime mar hibazik,es elkezdesz vmi terhelo alkalmazast futtatni.Pl.:Poast napi 8 ora 3 napon keresztul,es voala birja nekem mostmar az adott orajelet a prime is. :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#53) vedini válasza dokar (#51) üzenetére


vedini
őstag

várjuk a tapasztalataidat, sajna jobbulást én nem igazán figyeltem meg eddig, de hátha :DDD
valszeg a javulás a kupak és a közte lévő paszta kapcsolatának javulásával magyarázható

workworkwork...

(#54) mr_ricsi válasza dokar (#51) üzenetére


mr_ricsi
veterán

1, Van-e SATA-s vinyó a gépedben?
2, (gondolom: dobozos procit vettél) A gyári hűtő aljáról azt a hővezető gumit eltávolítottad-e?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#55) dokar válasza mr_ricsi (#54) üzenetére


dokar
addikt

1, Van-e SATA-s vinyó a gépedben?

Van egy 200GB-os SATA II vinyó SATA üzemmódban RAID0-ban egyedül. Mielőtt még megkérdeznéd, hogy miért: mert csak így kap boot partíciót az alaplaptól. ;)

2, (gondolom: dobozos procit vettél) A gyári hűtő aljáról azt a hővezető gumit eltávolítottad-e?

Jól gondolod, tényleg dobozos procit vettem, de gyári hűtő nélkül. ;] Mielőtt megkérdeznéd, hogy hogyan: gyárti hűtőnél kértem a procit dobozban. ;]

Ha lehet, ne a hővezetésre apelláljunk, már csukott szemmel bepasztázom a CPU-t pont a szükséges mennyiséggel. :DDD

extra - SEXRay

(#56) diablo1984 válasza dokar (#55) üzenetére


diablo1984
veterán

van egy zsír új konfigom lásd az adataimnál és alapórajelen újraindulgat! A memók és a táp jó! Mi lehet a baja???? Akkora kékhalállal hal össze mint állat!
Plíííííííííííz help!

(#57) dokar válasza diablo1984 (#56) üzenetére


dokar
addikt

Akkora kékhalállal hal össze mint állat!

Mennyi idő után? Le tudsz futtatni teszteket?

extra - SEXRay

(#58) szicsu válasza diablo1984 (#56) üzenetére


szicsu
őstag

minden gyári beállításon van?
pisszkáltál valamit a biosban?
kisütötted már a biost?
raktál új xp-t?

most csak ennyi kérdés egyenlőre:D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#59) diablo1984 válasza dokar (#57) üzenetére


diablo1984
veterán

hát 4 óra cod 2 után/alatt semmi baj nem volt, a fórumozás közben fél óra alatt 3x indult újra!

(#60) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Segítsetek légyszi. A lent látható konfigom van....Most Wanted akad...már újratelepítettem a gépet is...mégis..tudom, hogy az 512 ram nem sok, de az uncsitesóm 2600+Semronjával és a 9600Xt jével, amiben szintén 512 ram van, nem akad, vagyis 800x600ban nem,pedig rajta hagyta a grafikát. Nekem ezzel a konfiggal 1024ben,úgy hogy leszedtem majdnem mindent, az összes csicsát, majdnem fapadosan meg akad....miért?
F10-es bios van rajta, mindent frissitettem amit lehet. Egyébként a lappal nem vagyok megelégedve..vagyis eddig mindig ASUSom volt és az valahogy egyszerűbb volt...ez már nekem asszem kicsit bonyolúlt...ha valakit érdekel, szívesen megválók az alaplaptól, persze csak ASUS érdekel....
A lap elvileg egy tuning lap...én meghűtöttem amit lehetett mindent, nem melegszik annyira, mégis ha húzok rajtva valamit, pl. a hozzá adott progival vagy biosban, akkor fagy.....
Meg nagy bosszúság,hogy ha kettőnél több IDEre csatlakoztatható eszközt csatlakoztatok,akkor be kell kapcsolni BIOSban a RAIDet, hogy lássa....ezzel viszon nagyon hosszú lesz a bootolás ideje....
Kérlek írjatok...akár emailt is....

Konfig: Gigabyte 8I945P-G alaplap.Intel 2,66 Prescott proci(1M L2, 64bit, 533)+Arctic Freezer 7; Asus EN6600GT 128MB, 512 Mb, DDRII-533; 200 Gb Samsung Pata(8M) HDD.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61) diablo1984 válasza szicsu (#58) üzenetére


diablo1984
veterán

már mindent csináltam kivéve az új xp-t! Szerinted lehet az a gond? Mert még hétvégén vettem a cuccot és ez az első windows rajta egy sp2! Melyik a legjobb/legstabilabb?
Húztam a procit(15%)ez húzta a memókat is és 460-on mentek, videókarit(10%). A feszeket nem piszkáltam!

(#62) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A lenti konfigom van...ha bekapcsolom a gépet a proci 35 fok körüli..most viszont megy 3 weboldal és egy zenelejátszó....igy már 45 fokos..normális ezzel a hűtővel egy inteltől????

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63) pg012345 válasza V.Stryker (#60) üzenetére


pg012345
senior tag

hogyha veszel még egy 512mb ramot akkor szerintem biztos jó lessz! ha megnézed pl aida everestel ha megy az nfs akkor látod hogy az 512mb-t simán leszívja azért szaggat!

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#64) szicsu válasza diablo1984 (#61) üzenetére


szicsu
őstag

próbálj meg rakni új xp-t mert előfordulhat hogy az a gondja...
amúgy nekem az sp1 es az ami a legjobban megfelel....
és telepítés előtt próbáld meg kisütni a biost is,, majd ha felraktál mindent és stabil, akkor kezd el húzni... ;)

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#65) KngAlex válasza V.Stryker (#62) üzenetére


KngAlex
tag

Mivel ha a winamp megy, akkor a proci mp3-at kódol ezért igen megengedett a hőmérséklet növekedés.

(#66) V.Stryker válasza pg012345 (#63) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

az everest nem ismeri fel a lapomat..a lap ujabb mint az Everest....sajna...de a másik gépez viszonyítva nem várnám ezt....2600+sempron és 9600XT vel alighogy mögöttem marad a látványban...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67) V.Stryker válasza KngAlex (#65) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem internetes rádió megy éppen.....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68) szicsu válasza V.Stryker (#66) üzenetére


szicsu
őstag

akkor tölts le egy újjabat.... ;)

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#69) szicsu válasza V.Stryker (#66) üzenetére


szicsu
őstag

drivert cserélni próbáltál már a vga-nak?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#70) pg012345 válasza V.Stryker (#66) üzenetére


pg012345
senior tag

ha nem ismeri fel akkor nincs fenn az alaplap driver :)

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#71) Tipi válasza diablo1984 (#61) üzenetére


Tipi
tag

fixáld le a vid kari hercét!!!
persze csak akkor ha a biosba basztattad

[Szerkesztve]

Jealousy - Lucy

(#72) dokar válasza V.Stryker (#60) üzenetére


dokar
addikt

Még 512MB RAM + az új patch a MW-hoz megoldja a problémád.

Amúgy nekem is 9600XT-m van és ez elég a játékhoz.

Meg nagy bosszúság,hogy ha kettőnél több IDEre csatlakoztatható eszközt csatlakoztatok,akkor be kell kapcsolni BIOSban a RAIDet, hogy lássa....ezzel viszon nagyon hosszú lesz a bootolás ideje....

Ez semmi, nálam már 1db SATA eszköznél is RAID-be kell tenni.

extra - SEXRay

(#73) dokar válasza KngAlex (#65) üzenetére


dokar
addikt

Mivel ha a winamp megy, akkor a proci mp3-at kódol ezért igen megengedett a hőmérséklet növekedés.

Nem engedett meg! MP3 zenék lejátszása szinte egyáltalán nem terheli a procit. Ha vkinek a gépe ezt megérzi, akkor ott igen komoly szoftveres dolgok vannak.

extra - SEXRay

(#74) mr_ricsi válasza dokar (#55) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha lehet, ne a hővezetésre apelláljunk, már csukott szemmel bepasztázom a CPU-t pont a szükséges mennyiséggel''
Nem értem, miért keresel rögtön hátsó szándékot :F (Főként, hogy én kérdeztem ;) )

A SATÁt azért kérdeztem, mert sok alaplapnál az integrált SATAvezérlő saját, dedikált adatcsatornát kap, aminek az órajele sok esetben nem lockolódik a PCI/AGP-vel együtt. Ezért ha pár nap múlva arról számolsz be, hogy a vinyódról eltűnt a partíció, akkor megkérdezem majd az alaplapod típusát, a neten megnézem a chipsetjét, és magamnak feljegyzem egy ''mínusz'' előjellel.

A gumit pedig azért, mert napok óta nézegetem az én cooleremnek a fenekén. Ugyanis nélküle jobbnak kellene lenni a hátadásnak, kivéve, ha azért van ott, hogy a proci jobban feküdjön fel, azaz valamiféle egyenetlenséget egyenlít ki.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#75) mr_ricsi válasza diablo1984 (#56) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mi lehet a baja?''
Első blikkre: hamisak lehetnek a memóid, mert az eredetit Kingston-nak írják, szóvégi ''e'' nélkül.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#76) mr_ricsi válasza diablo1984 (#59) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a fórumozás közben fél óra alatt 3x indult újra!''
Tehát net: akkor vírus és kémprogi keresés előszőr, aztán pedig a hálózati részleget -beleértve a tűzfalat is- megkukkantani, leellenőrizni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#77) mr_ricsi válasza diablo1984 (#61) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Húztam a procit(15%)ez húzta a memókat is és 460-on mentek, videókarit(10%).''
De mostanra már mindent visszavettél alapra?
XP telepítéskor is túl volt húzva a gép?
Telepítés után kitesztelted a húzott gép stabilitását?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#78) dokar


dokar
addikt

Megnéztem ismét:

Validálni 2806MHz-nél magasabbról nem tudtam, de a stabilitása javult:
2550 helyett már 2600-on is lefutott a 32M SuperPI.
2750-en bootol a gép, előtte 2650 volt a bootolási max.
Előzőleg a teszteket (Cinebench, Sciencemark, Metabench) 2630-2660 között futtattam le, most pedig 2740-2750 között is lementek.

Bővebb infó a tesztekről és az eredményekről: [link]
De akár end73-at is meg lehet kérdezni az előző eredményeimről.

Szal tény, hogy az új CPU stabilitása pár nap után láthatóan javul. Vajon meddig fog? :)
A pasztakinyomódást elvét ismét elvetném, mert tegnap szereltem a gépet és le kellett szednem a cpu hűtőt a normális hozzáférés céljából, továbbá onnan tudom, hogy nem történt jobb hőátadás, mert ugyanúgy, mint ezelőtt, most is 38-39°C-ig ment fel a CPU hőmérséklete.

extra - SEXRay

(#79) brd válasza dokar (#1) üzenetére


brd
nagyúr

Magánvélemény:

1. Legalább 24 óra S&M teszt, 100%-os prociterhelésre állítva. Bár ami kibír 2 long (ez a Loop alatt van eggyel) tesztet ezzel a programmal (ez összesen kb. 4 óra a memóriateszt nélkül), az eddig még stabilnak mondható a továbbiakban is). A bizonyítás pedig pl. úgy oldható meg, ha valaki készít egy programot, amely folyamatosan fut a teszt alatt és rögzíti a processzor órajelét, ill. nehéz legyen meghekkelni a programot, mondjuk készítsen saját magáról egy ellenörző összeget és azt is tegye közzé, ha lefuttatod, vagy használja fel az ellenörző összeg értékét a teszt alatt futtatott számolásban és ha az eredmény nem egyezik egy mintával, akkor írjon ki hibát.
Ezen kívül (pontosabban ez mellett), eddig nekem egy játék vált be nagyon a tesztelésre (bár az inkább az egész gép tesztelésére, nem elsősorban a CPU-ra), a GTA: San Andreas. Ha az egy óra után nem hibázott és az előbbi S&M sorozat is lefutott hibátlanul, akkor stabilnak számít nálam a gép. :D (Bár az újabb VGA-k tesztelésére kevés lenne, lévén nem egy mai 3D motort futtat, ill. egy többmagos rendszeren nem árt, ha vele egy időben fut egy másik teszt is.

2. Ez szerintem hülyeség, mozgó alkatrész nincs a processzorban, így nincs minek összeszoknia. Maximum azt tudom elképzelni, hogy vagy a hőátadás javul, ahogy a többiek már leírták, vagy attól javulhat még a potenciál, hogy a kiszedés/visszarakás az esetleges kontakthibákat megszünteti, esetleg egyszerűen csak a mozgatástól jobban fekszik a foglalatban a CPU, ugyanez a RAM esetében. Megjegyzem, én még nem találkoztam hasonló jelenséggel, és nem ma kezdtem a gyári órajelek feletti CPU használatot. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#80) dokar válasza brd (#79) üzenetére


dokar
addikt

Szervusz!

1. Ez teljesen rendben van! :C Nagyon jól látod a helyzetet. :R Rajta vagyok a dolgon. ;)

2. Persze, hogy nincsen mozgó alkatrész a CPU-ban, de van helyette benne rengeteg tranzisztor, melyeknek a karakterisztikája és veszteségi teljesítménye is változhat. Eddig két procinál figyeltem meg ezt a stabilitás javulást vagy max órajel kitolódást. Bár az igaz, hogy ez nagyon minimális. #78-ban leírtakhoz annyit tudnék még hozzáfűzni, hogy pár nappal később meglett a 2835MHz.

extra - SEXRay

(#81) Traky válasza mr_ricsi (#77) üzenetére


Traky
tag

Bocsi, tudatlan vagyok.
Miért fontos az, hogy a gép húzva van a telepítés alatt, vagy sem ?

Üdv,
Traky

(#82) Flashy válasza Traky (#81) üzenetére


Flashy
veterán

hátha a húzott gép miatt már a telepítéskor félrement valami, pl egy dll-t rosszul másolt fel, ami időnként tök összevissza hibákat dobálhat amikor esetleg nem is játszol vagy nem is teszteled, csak épp az a dll kell valami más proginak.

(#83) Traky válasza Flashy (#82) üzenetére


Traky
tag

Köszönöm a választ.
Esztán' csak alapon telepítek vindózt.

(#84) deter


deter
aktív tag

Helló!

Szerintem, az OCCT egy elég korrekt cpu stress progi. Főleg ha telepítve van, hozzá a speed fan.Pontosan tudott követni a hőmérsékleti és feszültség értékeket, terhelés alatt.

üdv:
Deter

(#85) X800XL


X800XL
csendes tag

Helo van ATHLON 64 3500+-om,gyári coolinkal.Namost ha feteszem az oldallapot akár 6000-et is pörög ami már ''kicsikét'' hangos! Mien hűtőt ajánlotok ami viszonylag olcsó(5k) és esetleg megbízható(pl:Zalman),és jó az én 939-es procimra?

(#86) slayer006 válasza X800XL (#85) üzenetére


slayer006
addikt

Arctic Cooling Freezer 64 Pro [link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#87) X800XL


X800XL
csendes tag

Rz mennyire halk? Nem fog elszállni? Jól is hűt?

(#88) slayer006 válasza X800XL (#87) üzenetére


slayer006
addikt

eléggé, ez nem repülő, jól

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#89) X800XL


X800XL
csendes tag

Köszönöm szépen...MO-n iet hol lehet kapni? Mondjuk pesten?

(#90) dobost válasza slayer006 (#86) üzenetére


dobost
senior tag

Szia! Ezt a hűtőt socket A-ra fel lehet pakolni?
Venni akarok egy A64-et, és azon úgyis ez lenne..., de addig legalább jobban lehűtené az Athlon XP-t. :DDD

(#91) slayer006 válasza X800XL (#89) üzenetére


slayer006
addikt

én itt vettem ,mivel nekem Blaha mindig útba esik [link]
de biztos van másfelé is ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#92) slayer006 válasza dobost (#90) üzenetére


slayer006
addikt

socket A -ra ez van a honlap szerint: [link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#93) dobost válasza slayer006 (#92) üzenetére


dobost
senior tag

Néztem én is a honlapot..
Reménykedtem abban, hogy rá lehet valahogy erőszakolni! :DDD
Köszi azért.

(#94) dokar


dokar
addikt

Hiteles stabilitás:

Min fél óra SP2004, Prime95, SuperPI teszt a CPU Clock Checker programmal párhuzamosan futtatva és a maximálisan megengedett bandwidth 20MHz!
Futás közben kell screenshotot készíteni, melyen látszódni a kell:
az adott stabilitástesztelő programnak és a CPU Clock Checker-nek!

A CPU Clock Checker innen tölthető le: [link]
75KB :)

Ötleteket, javaslatokat szívesen várok a témával kapcsolatban.

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#95) brd válasza dokar (#94) üzenetére


brd
nagyúr

Alakul, bár ez a módszer sem az igazi, 1 perc alatt rájöttem, hogyan lehet csalni, bár a kezdőknek jó lesz. ;) Elküldöm priviben.

The only real valuable thing is intuition.

(#96) AtHoS válasza dokar (#94) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Min fél óra SP2004, Prime95, SuperPI teszt

Mindet párhuzamosan futtatva vagy egyszerre csak egyet a CPU Clock Checker programmal ?

Úgy vettem észre (egyik barátomnak voltak videotömörítéses probémái, mert belefagyott a gép), hogy több (Én 2-vel próbáltam) prociterhelő progit egyszerre futtatva csökkent a proci hőmérséklete, mint ha csak 1 progi futott.

read-only mode on the forum

(#97) AtHoS válasza brd (#95) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Minek csalni?

Attól nem lesz stabil a rendszer!

read-only mode on the forum

(#98) brd válasza AtHoS (#96) üzenetére


brd
nagyúr

Egymagos processzornál csak egyet kell (érdemes) futtatni, mert valóban az lesz a helyzet, amit írtál. Kétmagosnál viszont kettő példányt érdemes futtatni, lehetőleg ugyanabból a tesztprogramból (ha nem támogatja a több thread-es működést). Mellettük természetesen a linkelt program.

The only real valuable thing is intuition.

(#99) brd válasza AtHoS (#97) üzenetére


brd
nagyúr

Sokan vannak, akik attól nagyobbnak érzik a farkukat, hogy magasabb órajelen jár a processzoruk. Egyébként idézet az #1-ből: Hogyan bizonyítsunk egy stabil tuningot?. A hibák (pl. rosszul beállított RMClock, egy kétmagos processzoron) kiszűrésére is megfelelő lenne egy ilyen eljárás, nem csak a csalás elkerülésére.

The only real valuable thing is intuition.

(#100) AtHoS válasza brd (#99) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hogyan bizonyítsunk egy stabil tuningot?

Na igen! A kérkedésnek valami alap is kell az igaz :D

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.