Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

Két dolog miatt hoztam létre a topikot:

1. A következő kérdések megvitatására: CPU stabilitás? Hogyan értelmezzük? Hol van a stabilitás felső határa? Hogyan teszteljünk? Hogyan bizonyítsunk egy stabil tuningot?

2. CPU bejáratása: Létezik, hogy 2-4 hét használat után a CPU tuningpotenciálja és stabilitása magasabb lesz, mint vadonatúj korában?


Először egy Sempron 2800+ esetében sejtettem, hogy a CPU is bejáratható. A mostani Sempron 3300+om 3 hét után már 2400 MHz-en hibátlanul lefuttatja a 32M SuperPI tesztet. Az első pár napban 2250 MHz-en a 4M SuperPI teszt az utolsó pillanatban hibázott, akkor 2400MHz-en az 1M teszt már a legelején megállt.

Itt egy kép a mostani tesztről: [link]

Ez most minősíthető stabilnak?

Az első héten történt hibás stabilitás tesztekről nincsenek képiem, de hamarosan veszek megint egy új procit. Majd az elejétől végigkísérem a stabilitás alakulását, hogy fényt derítsek arra, hogy tényleg bejáratható -e a CPU.

Szóval itt kanyarodnék vissza az 1. dologra: Mi a stabil? Hogyan teszteljünk?

Üdv.

extra - SEXRay

(#2) CocooN-z válasza dokar (#1) üzenetére


CocooN-z
őstag

Támogatom a topicot, upot neki!

Én ugyanezt tapasztaltam de VGA k, ill. Rendszer Memóriák esetében (Ram: bár ez kicsit más volt).

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#3) end73 válasza CocooN-z (#2) üzenetére


end73
aktív tag

jön mindjárt westlake oszt leosztja az észt.

#1 olajcsere cpu-nál :DDD

Intel®

(#4) CocooN-z válasza end73 (#3) üzenetére


CocooN-z
őstag

Na igen westlake okos ember, csak kicsit forrófejű, ami nem gáz, csak másokat zavar néha :)

mod: Ram: Én csak azt vettem észre hogyha 3-3-3-8 on használom a BGA tokozású Samsungjaimat 466 on (2.7 V on), akkor jóval stabilabb -néhol még gyorsabb is- mintha 466 on 2.5-3-3-7 en használnám, mert az már nagyon surolja a határt, igy nem igazán az arany középút fele tendál, hanem kezd átbilleni.

[Szerkesztve]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#5) Bekre Pál válasza dokar (#1) üzenetére


Bekre Pál
tag

Lehet van abban valami, hogy össze kell szokni a gépnek :) Én azt tapasztzaltam, hogy a procimat nem tudtam húzni régen, nem is foglalkoztam a tuninggal, gondoltam az a 30 mhz semit sem ér, bezzeg amikor poénból felraktam az fsb-t 166 -ról 215 re és még mindig csak +0.5 voltot adtam neki akkkor meg lestem... :D Persze ez majd egy évvel később történt. De lehet csak én beszélem be magamnak. :D :D

|Gigabyte EP45-DS3|c2d E8500|CM Hyper TX2|2x1 CSX 1066|ASUS HD4850 Glaciator|CM690|Samsung Spinpoint F1 750|Samsung 203B|Razer Diamondback Plazma|---->>>Mobil:SGS 2.2.1

(#6) end73 válasza Bekre Pál (#5) üzenetére


end73
aktív tag

igaz!! pont azon gondolkoztam bevágom m760-at az eperfa hordóba, hátha ''megérik'' mint a tokaji. :DDD

dokar sry az offért (burkolt up :) )

[Szerkesztve]

Intel®

(#7) Spiderka


Spiderka
csendes tag

Sziasztok !Milyen tesztprogramot érdemes haszn tömörítés konvertálás megállapításának sebességéhezill.összehasonlításához? :R

Útálom a Lassúságot és a buta egyéneket.Ezért magamat is.Brrrrr

(#8) westlake


westlake
félisten

a masik topikba mar leirtam, hogy en hogy ertelemezem azt, hogy ''stabil proci''..
az egesznek az a lenyege, hogy az emberfia par ora leforgasa alatt (esetleg nap) ki tudja deriteni, hogy egy processzor (vga,ram) meddig stabil.. nekem erre van egy bevett szokasom, amit eleg sok igy csinal.. ha megvan a stabil vege a procinak, akkor megnyitom a fontosabb progikat, majd csinalok az egeszrol egy ss-t
single core prociknal eleg egy stress test 2004, dual core prociknal termeszetesen ketto szukseget.. kell egy feszultsegmonitorozo progi (ha ilyen nincs pl. az alaplaphoz) akkor a pcu-z.. a crystalcpuid-et a masodik legjobb cpuid proginak tartom.. nagyon jo tulajdonsaga, hogy kiirja %-ban a tuning aranyat.. a vegere maradt egy task manager ablak, ahol az eppen aktualisan futo processzeket lathatjuk.. szerintem ennyi progi kell ahhoz, hogy hitelesnek nevezhessuk a stabil tuningot.. tudom, hogy a stress test 2004-es (prime95) minimum egy napig kell ahhoz futtatni, hogy egy procira azt mondhassuk, stabil.. szeritnem egyezzunk ki egy-egy ora teszben..
itt van ket kep, hogy en hogy csinalom
[link]
[link]
akkor amik kellenek:
clockgen
cpu-z/crystalcpuid (feszmonitorozo progi)
stress test 2004 (1/2 darab)
task manager, processes ful

Play nice!

(#9) westlake válasza westlake (#8) üzenetére


westlake
félisten

bocs, hogy nem tudok irni, de meg fagyosak az ujjaim ;)
mod: es ahogy nezem, meg az elmem is eleg fagyos.. tenyleg jo sok hiba van benne :B

[Szerkesztve]

Play nice!

(#10) Silencer83 válasza westlake (#9) üzenetére


Silencer83
addikt

ehh ezt a postot /ill az elsodet/ elmentem az fix :P , csak ugy nyuzsog a hibatol vazz ;]

(#11) dokar válasza westlake (#8) üzenetére


dokar
addikt

Az első hsz-ben a linken lévő kép minősíthető hitelesnek?
A jobb alsó sarokban van a Speedfan Chart (hőmérsékleti diagram), ezzel bizonyítván, hogy teszt közben nem váltottam frekvenciát. A diagram vége felé van egy letörés, ekkor fejezte be a 32M tesztet a SuperPI. Utána egy gyors emelkedés van, mert el kellett indítanom egy Prime95-öt, hogy felmenjen vissza az órajel (CnQ miatt), hogy screenshotot készíthessek.

A task manager hogyan bizonyítja, hogy teszt közben nem váltottál frekvenciát?

extra - SEXRay

(#12) Motion_Blur válasza westlake (#8) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Smartguardin monitorozónak adnál egy linket? Nem találom :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13) dokar válasza Motion_Blur (#12) üzenetére


dokar
addikt

Hehe, de az csak DFI lapokra van! :)

extra - SEXRay

(#14) Motion_Blur válasza dokar (#13) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen rájöttem...:D

Nyomatom a proci stress-t, keményen izzasztja a sempót :))

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15) westlake válasza dokar (#11) üzenetére


westlake
félisten

a frekvencia eredetiseget nem a task manager bizonyitja, hanem a pont ebbol a celbol ajanlott stress test 2004.. ha megnezed, lathatod, hogy kiirja azt a frekit, amin a teszt elindult
nem az aktualisat, hanem az ''eredetit''!

Play nice!

(#16) Motion_Blur válasza westlake (#15) üzenetére


Motion_Blur
félisten

stress test-et akkor elég 1 óráig futtatni? :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17) westlake válasza Motion_Blur (#16) üzenetére


westlake
félisten

jelen esetben az ''eleg'' szo relativ.. mint emlitettem, ezeket a teszteket napokig kellene ahhoz futtatni, hogy 100%-osan stabil procikat kialthassunk ki.. az egy ora pont eleg arra, hogy nagyjabol kideruljon a proci ''tudasa''.. pont azt nehezmenyeztek sokan, hogy nem akarnak teszteket futtatni 10 orakig.. amelyik proci kibir 1 ora tesztet, azzal mar nagy ''baj'' nem lehet

Play nice!

(#18) Motion_Blur válasza westlake (#17) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hagyom amíg le nem fexek (~2 óra :D), ha addíg nem görcsöl be, akkor faxa. Nekem az a lényeg, hogy menjen alapfeszen 8*300-on azt csókolom...stabilan :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19) westlake válasza Motion_Blur (#18) üzenetére


westlake
félisten

oke.. ertheto ;)
viszont a topik lenyege nem az, hogy olyan eredmenyeket lassunk, amik a tulajdonosoknak ''pont megfelelnek'', hanem olyanokat, hogy a prociknak hol van a stabil veguk ;)

Play nice!

(#20) Motion_Blur válasza westlake (#19) üzenetére


Motion_Blur
félisten

majd arra is sor kerül...alapfeszen 2480-on már nem fut le a superpí :( 2466-on még minden teszt lefut hibátlanul, szerintem arrafele lesz a vége

1.7-es fesszel meg 2600 körül...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) westlake


westlake
félisten

szivem szerint csinaltatnek mindenkivel egy alapfeszes tesztet is, de akkor mar biztosan meglincselne a nep ;)

Play nice!

(#22) pg012345


pg012345
senior tag

én azt tapasztaltam a bejáratással kapcsolatban hogy egy bizonyos értékig 5-ösével 10-esével lehet emelni az fsb-t de egy idő után nem indul a gép tőle ekkor 1-2-vel emeltem és így stabil szerintem így jobban bejött a procimnak :D

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#23) dokar válasza westlake (#15) üzenetére


dokar
addikt

Szkeptikus vagyok, sztem ez így még nem elég hiteles.
Nézzünk egy példát:
Indítok egy CPU-Z-t. Majd elindítom a stress teszt 2004-et 2500 MHz-en.Elindítom a ClockGen-t. Leveszem az órajelet 2000 MHz-re. Futtatom így vagy öt órát. Visszaveszem az órajelet 2500 MHz-re. Gyorsan bezárom a Clockgen-t, megnyitom a task manager-t, nyomok egy screenshotot mielőtt hibázik a stress teszt. Aztán mondhatom, hogy ''Gyerekek, 5 óra stressz teszt 2500 MHz-en, ott van a képen taskmanager-t is''.

Nos? Mit gondolsz a példámról? Megállná a helyét?

extra - SEXRay

(#24) westlake válasza dokar (#23) üzenetére


westlake
félisten

probald ki, mi tortenik, ha terheles alatt valtoztatod a proci sebesseget

Play nice!

(#25) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Procibejáratás?

Jo5let ez a topik! Mégegyupneki :R

Üdv, Dávid

(#26) oyko


oyko
tag

Üdv mindenkinek!

Tud valaki olyan tesztprogramot mondani amelyik az összes proci utasításkészletét teszteli? P4 650 3.4 2M prescott!
Vagy elég a Prime, superpi stb?
A Stress test 2004 nevü progit honnan lehet letölteni?

Az a problémám hogy Officie 2003 alatt fagy a gép, főleg amikor az egérrel gyorsan görgetem (középső egérgomb lenyomásával), előbb lefagy , aztán sötét képernyő, aztán boot!
Lapot cseréltem, winchit is kábeleket is memóriákat is, de maradt a hiba!
Szerintetek mi a gond!
Azt hiszem azóta van amióta 64bites proci van a gépben!

Márk



[Szerkesztve]

(#27) Silencer83 válasza oyko (#26) üzenetére


Silencer83
addikt

64bites windowst is hasznalsz :U ?

(#28) oyko válasza Silencer83 (#27) üzenetére


oyko
tag

Sajna nincs meg nekem 64-bites változat!
Az a vicc, hogy minden test hibátlanul teljesít, legyen az proci, vga, memo , winchester stb!

(#29) Silencer83 válasza oyko (#28) üzenetére


Silencer83
addikt

ha nagyon szepen megkersz :D , elhozhatod a cpud, v elviszem en az enyem h leteszteljuk tenyleg az e a ludas :U

(#30) oyko válasza Silencer83 (#29) üzenetére


oyko
tag

Köszi , de itthon is van olyan akinél ki tudnám próbálni! De ahogy már irtam egyik tesztben sem hibázik a proci, se más alkatrész!
De ha tudnál 64 bites winfost szerezni az jó lenne!

(#31) Silencer83 válasza oyko (#30) üzenetére


Silencer83
addikt

oks!
telcsizek egyet majd olyan 10-korul,sztem meglesz a 64bites cucc, havernak egyik winyojan az van, azon testelget :D

(#32) oyko válasza Silencer83 (#31) üzenetére


oyko
tag

Köcci!

(#33) dokar válasza westlake (#24) üzenetére


dokar
addikt

kipróbáltam, sajnos lehet csalni
2400MHz-en indítottam el a tesztet, közben levettem ClockGen-el a frekit, nem történt semmi, futott tovább a teszt. :(
itt a kép róla: [link]

extra - SEXRay

(#34) vedini válasza dokar (#33) üzenetére


vedini
őstag

freki helyett szerintem egyszerűbb a szorzóval variálni,
egyébként terhelés közben tényleg lehet variálni a mhz-ekkel
egy olyan progi kellene,mint a cpu-z verified, csak azt is elraktározná, hogy mondjuk az utolsó 12 órában hány mhz-en ment a proci, hőmérséklettel együtt.

workworkwork...

(#35) dokar válasza vedini (#34) üzenetére


dokar
addikt

freki helyett szerintem egyszerűbb a szorzóval variálni

az előbb sikeresen ''megleptem'' a CPU-mat :DDD
8x300 FSB-n indítottam a gépet. tesztelgettem meg egyebek. aztán el is felejtkeztem szépen róla és véletlen felvátottam 10x-re (a 300FSB mellett!). akkorát resetelt a gép, hogy még postolni sem postolt elsőre. kicsit megijedtem.

egy olyan progi kellene,mint a cpu-z verified, csak azt is elraktározná, hogy mondjuk az utolsó 12 órában hány mhz-en ment a proci, hőmérséklettel együtt.

pontosan, de ilyen van?

extra - SEXRay

(#36) vedini válasza dokar (#35) üzenetére


vedini
őstag

jó, hátha én is felváltok 11*300-ra nekem is csúnyán befagyna a gép;
ha viszont a frekit nyomod feljebb, akkor lehet a ramod nem bírja, illetőleg a biosban akkor előre vissza kell venni a ramot, na mindegy;
jelenleg ilyen jellegű verified-ról nem tudok

workworkwork...

(#37) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Hmm... Mivel az alaplapom i915-ös, ezért 260-as FSB-nél kiakad minden a procit és a ramot kivéve. 258-on még elindul az xp, de kb 2perc után a winyó kiakad, és fagy. 256-on ment egy darabig a saját stressz-teszttel, de előbb meguntam, mint ahogy bármi baja lett volna. Akkor végülis 3840MHz-en még stabilnak tekinthetem a procit(531)? :DDD Ja, de stabilitás szempontjából mindegy volt, hogy 1,425V-ot adtam neki és onnan esik terhelés alatt 1,336-ra, vagy 1,375-ről 1,3V-ra.
Egyébként a teszt: SuperPI 32M, CPU-Burn-In 45perc, majd mikor ezek már futnak, elindítom a Winampot egy keményebb 3D-s visualizerrel, Elindítok egy avi-t a Mediaplayerben, és megnyitom a Google-Earth-öt úgy, hogy kb 2+nyit ráközelítek, és megforgatom(meglendítem). Na ez így általában jobban megfogja a procit is, gépet is, mint két Prime, de azért felváltva szoktam néha azt is. Mikor már minden fut, akkor még az egér is 3másodpercenként moccan meg. Na és akkor végülis ezt kétszer lenyomva hiba nélkül, stabilnak tekinthető a proci?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#38) westlake válasza dokar (#33) üzenetére


westlake
félisten

erdekes.. nekem szethal a rendszer, ha ''menet'' kozben valtoztatom a frekit

Play nice!

(#39) westlake


westlake
félisten

jelen allas szerint a bizonyithato stabilitas nem kivitelezheto..
sajnos nincs olyan program, ami megmondana, hogy az elmult 1 oraban mennyin ment a proci..

mod: hoppa-hoppa... eszembe jutott egy progi.. mindjart utananezek

Play nice!

(#40) westlake


westlake
félisten

ugy nez ki, hogy egy ismerossel sikerul iratnom egy egyszeru progit, ami csak a proci sebesseget monitorozza ;)

Play nice!

(#41) dokar válasza westlake (#40) üzenetére


dokar
addikt

ide vele :C :DD
akkor úgy már teljes is lesz a kör :))

extra - SEXRay

(#42) westlake válasza dokar (#41) üzenetére


westlake
félisten

sajnos csak jovo het vegen tudja prezentalni a progit.. akkor viszont nem lehet majd kijatszani a stabil tuning bizonyitasat ;)

Play nice!

(#43) dokar válasza westlake (#42) üzenetére


dokar
addikt

okés

akkor most hogy is állunk? mi kell a bionyításhoz?
1.Egy óra Stress teszt 2004? A fél órás OCCT nem lenne jó? Nálam messze az ízzasztja meg a legjobban a procit, sokan mások is ezen a véleményen vannak.
2. A haverod órajel monitorozó programja.
3. __________________ <- Itt mi legyen? ;]

Üdv.

extra - SEXRay

(#44) westlake válasza dokar (#43) üzenetére


westlake
félisten

szerintem az occt egy kamu progi.. meg vagyok rola gyozodve, hogy nagysagrendekkel megbizhatatlanabb mint a prime..
a #8-ban leirtam, hogy mik kellenek

Play nice!

(#45) dokar válasza westlake (#44) üzenetére


dokar
addikt

de a task manager az minek? anélkül is látszik, hogy fut a teszt.

extra - SEXRay

(#46) westlake válasza dokar (#45) üzenetére


westlake
félisten

oke, nincs ra szukseg..

Play nice!

(#47) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Kérdezném: adott egy 11,5x200 működni hajlandó 2600+ Barton, Stress teszt 2004 2 órát megy vele hibátlanul, aztán kiléptem. De a sajna Super Pi 1.5 32m számítása közben valahol jön az üzenet, hogy ''not convergent in SQR5''. Ezek után bármilyen kis számolásigényes pi-t futtatok (pl 16k) rögtön ugyanez történik. Ha bezárom és újra a akkor a rövidebbeket, megcsinálja, a 16m most próbálom majd.

Gondolom ilyenkor a proci nem bírja a hajtást? Mit tegyek? Esetleg Prime 95 torture 1 napig :) Feszültsége 1,725, Abit NF7 2.0-ban

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#48) dokar válasza Oreg_Nene (#47) üzenetére


dokar
addikt

Ez akkor szokott előfordulni, ha szoftveresen állítasz órajelet, mert az FSB-t nem tudja a szoftver olyan pontosan belőni, mint a BIOS. Pl.: BIOS-ba FSB: 245MHZ, ClockGen: 246,83 MHz.
Bár nem látok arra utalást, hogy szoftveresen húznád.

extra - SEXRay

(#49) mr_ricsi válasza dokar (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''2. CPU bejáratása: Létezik, hogy 2-4 hét használat után a CPU tuningpotenciálja és stabilitása magasabb lesz, mint vadonatúj korában?''
Az AMD honlapján volt régebben egy rendszerépítőknek szóló hírlevél, aki a K7-es (kupaktalan) procikkal foglalkozott.
Ebben azt írták az AMD mérnökei, hogy a cooler felszerelése után idővel a felesleges hővezető paszta kinyomódik, ezért a legjobb hőátadás 100-200 órával a felszerelés után jön csak létre.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) dokar válasza mr_ricsi (#49) üzenetére


dokar
addikt

Ebben lehet némi igazság, sőt elég jó magyarázatul szolgál, de sztem ez a pasztakinyomódás minimálisat segít (max 4-5°C). Kell még lennie vminek, nem?

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.