Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Cpu l2 cache ecc checking? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sebaj


sebaj
tag

Sziasztok!


A biosban van 1 ilyen beallitasi lehetoseg, s nem tudom ennek bekapcsolasa javit-e a sebessegen, vagy celszeru kikapcsolni mer lassit?:) A procim athlon xp1700+.

koszi.

(#2) khalox válasza sebaj (#1) üzenetére


khalox
őstag

Nem nagyon hiszem, hogy érzékelhető lenne a sebességkülönbség, ha egyáltalán van. De miért nem próbálod ki?

(#3) McJames válasza sebaj (#1) üzenetére


McJames
senior tag

ECC (Error Checking & Correction) = hibakeresés és javítás

A félvezetős memóriák adattartalma sugárzás hatására megváltozhat, ezért paritás alapon, vagy a fent említett módszerrel ezt csökkenteni kell/lehet. Ha kikapcsolod, a géped valamelyest (épp' hogy) gyorsulhat, de... Amúgy a memóriának is támogatni kell(ene) a funkciót a használatához.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) LordX válasza sebaj (#1) üzenetére


LordX
veterán

Kikapcs.
Nem 9 (8+paritás), hanem 10 (8+2 db ECC) bitet kell átvinni egy bytehoz (sorosan teszik) -> 10%-al gyorsabb átvitel.

Na jó, ez naaagyon sarkított, de gyorsabb a cache átvitele.

Egyébként az L2 cache mindig támogatja, ha akarod, bekapcsolhatod, mert az L2 diszjunkt a főmemóriával...

(#5) sebaj válasza LordX (#4) üzenetére


sebaj
tag

koszi a valaszokat.


kikapcsoltam:)

(#6) Elrood


Elrood
őstag

Szerintem l2 esetén bekellenne hagyni:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Cpu l2 cache ecc checking? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.