Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  CPI személyiségtesztet keresek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pet_i


Pet_i
senior tag

Ma írtam egy úgynevezett CPI személyiségtesztet, ami 300 kérdésből áll. Meg szeretném mutatni néhány embernek, de sajnos nem találom sehol a neten. :(Tudna valaki segíteni?

(#2) Pet_i válasza Pet_i (#1) üzenetére


Pet_i
senior tag

Senki?:(

(#3) Zsu_ válasza Pet_i (#2) üzenetére


Zsu_
senior tag

Keresem, de még nem találtam semmi :(

(#4) Pet_i válasza Zsu_ (#3) üzenetére


Pet_i
senior tag

Köszi!:)

(#5) Zsu_


Zsu_
senior tag

[L]http://www.staffing.hu/tests.asp?a=b[/L]
Ezt találtam csak :( Itt mindenféle tetszek vannak, amiket online lehet kitölteni.
Konkrétan CPI (California Psychological Inventory) tesztet nem sikerült fellelnem a neten. Mindenhol csak részletezi, hogy tulajdonképpen milyen, de sehol sincs fent maga a kérdéssor. :(
mod: először regisztrálni kell, sajnos csak úgy működik

[Szerkesztve]

(#6) szucsi válasza Pet_i (#1) üzenetére


szucsi
őstag

Miért akarod megmutatni? Nem elég, ha elmeséled?

(#7) Pet_i válasza szucsi (#6) üzenetére


Pet_i
senior tag

Nem

(#8) szucsi válasza Pet_i (#7) üzenetére


szucsi
őstag

Aggódsz az eredmény miatt, mi?

Van benne egy-két izgalmas faktor, hehe... :DDD

(#9) Pet_i válasza szucsi (#8) üzenetére


Pet_i
senior tag

Nem, egyszerűen meg szeretném mutatni a barátnőmnek, hogy mik vannak benne. Van néhány (igen sok) elég érdekes kérdés. Pl.: Mit szeretsz jobban: zuhanyozni vagy kádban fürdeni?

[Szerkesztve]

(#10) Zsu_ válasza Pet_i (#9) üzenetére


Zsu_
senior tag

Így van. :)
Én pedig szívesen megnézném, de sajnos nem találtam tesztsort :(

(#11) szucsi válasza Pet_i (#9) üzenetére


szucsi
őstag

Komolyra: nem szokták kiadani, mert:

1) végzettség kell a kiértékeléséhez (elég bonyi, úgy rémlik, több mint egy tucat faktorral, és ezek konstellációival + hazugságfaktorokkal dolgozik)
2) kiba magas jogdíjat kell érte fizetni, aki használni akarja
3) ha kikerül, boldog-boldogtalan fölveszi egymással a kocsmában, anélkül, hogy értené, hogy miről van szó.
4) a magyar változat különösen nehéz téma, egy darab arc forgalmazza, ha jól tudom. Cégek gyakran nyomulnak vele, mert csak oda kell baszni a delikvensnek, hogy nesze vazzeg karikázzá, majd visszajövök, :DDD aztán be a gépbe, és már ott is egy rahedli adat, lehet okoskodni, meg homlokot ráncolni fölötte.

(#12) szucsi válasza Zsu_ (#10) üzenetére


szucsi
őstag

Te vagy a barátnője?

Gondolhattam volna a_ -ből. :)

(#13) Pet_i válasza szucsi (#11) üzenetére


Pet_i
senior tag

Kár!:(
Azért kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak majd ki belőle. Azt tudom, hogy egy válaszra egy előzőnek ellentmondót karikáztam be, de már nem volt kedvem visszakeresni. Majd kidobják, hogy kiforratlan vagyok.:D

(#14) szucsi válasza Pet_i (#13) üzenetére


szucsi
őstag

Szerintem csak azt lesik, hogy a normálértékől van-e ami nagyon eltér, illetve, ha igen, akkor ez ez eltérés megfelel-e a munkakör kívánalmainak, vagy független attól, esetleg ellenkező irányú. Pl: nagyon impulzív embert nem ültetünk telefonos ügyfélszolgálatba, stb... De önmagában ez az egy teszt még nem pszichológiai vizsgálat. A többi legalább olyan fontos. Nagyon elbaszni szvsz nem lehet, de nem tudom, mert én nem használom.

(#15) Zsu_ válasza szucsi (#12) üzenetére


Zsu_
senior tag

Igen :)

(#16) Pet_i válasza szucsi (#14) üzenetére


Pet_i
senior tag

Te mit csinálsz, hogy ennyire ismered ezt?:)

(#17) Integra válasza Pet_i (#1) üzenetére


Integra
titán

csak 300 kérdés?
a legnagyobb amit írtam az 480 meg 580 kérdéses volt, passzolom a nevét:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Integra válasza Pet_i (#13) üzenetére


Integra
titán

szerintem nem kell hogy tarts tőle.
ált mindenkinek ugyanazt hozza ki, ha nincsen valami kirívó személyiségzavarod, amiről amúgy tudnál (:) ) akkor csak a szokásos menü szöveget hozza ki úgyis.
szvsz sokat nem érnek ezek a tesztek. a szkeptikusoknak egy támaszpont, ennyi

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) Pet_i válasza Integra (#17) üzenetére


Pet_i
senior tag

Igen, úgy tudom van 300-as és 480-as. Nem tartok tőle, csak kíváncsi vagyok, hogy mit dob ki. Úgy tűnik sok helyen használják, mert kérdezték, hogy írtunk-e már ilyet.
Nekem amúgy elég volt a 300 is...:D

[Szerkesztve]

(#20) Integra válasza Pet_i (#19) üzenetére


Integra
titán

reméljük hogy nem szcientológiás cég értékeli a teszted.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) Pet_i válasza Integra (#20) üzenetére


Pet_i
senior tag

Nem úgy tűntek...:)))

(#22) MasOyama


MasOyama
őstag

A blahán töltöttem ki egy ilyet az ORG-ban, de ott csak 200 kérdés volt...ŰNa meg ha ott voltam, akkor egy IQ tesztet is kitöltöttem, de az eredmény lényegtelen.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#23) Integra válasza Pet_i (#21) üzenetére


Integra
titán

akkor nem hiszem hogy átbaszás illetve beszervezés gyanús lenne:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) WN31RD


WN31RD
addikt

Ilyen CPI tesztet még nem töltöttem ki, viszont másfajtát már igen, de utálom a teszteket, mert nagyon gyakran vagy egyik előre megadott válasz sem fedi le azt, amit gondolok (olyan sincs, ami legjellemzőbb lenne), vagy több választ is megjelölnék. :(((
Ez mit jelent? :DDD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#25) Pet_i válasza WN31RD (#24) üzenetére


Pet_i
senior tag

A CPI-ben csak igaz vagy hamis válasz van. IS válasz sajnos nincs. :( Szívem szerint odaírtam volna mellé, hogy igen, de....

(#26) staffing.hu válasza Zsu_ (#5) üzenetére


staffing.hu
újonc

Hello.
A CPI egy 16 vagy 18 faktort mérő teszt, a hosszabb változata 500, a rövidebb 300 kérdésből áll. Magyarországon nagyon elterjedt, mivel anyag az egyetemi alapképzésen, így az is ismeri, aki nem akarja. (A pszichológusok, természetesen.)
A gond az vele, hogy bár túlzás lenne azt mondani rá, hogy egy rossz teszt, azért azt sem nagyon lehet, hogy jó. Különösen idehaza, ahol nem évek, de évtizedek óta nem foglalkoznak azzal, hogy a standardokat utánalőjék az életnek és a valóságnak.

(L.)

(#27) staffing.hu válasza MasOyama (#22) üzenetére


staffing.hu
újonc

Elképzelhető, ha valakit csak egyes faktorok érdekelnek, akkor eszerint válogatja ki a kérdéseket. Az elterjedt mégis a ''hagyományos'' hosszú és rövid változat.

(L.)

(#28) szucsi válasza staffing.hu (#27) üzenetére


szucsi
őstag

Te is mókus? :C

Merre nyomod?

Látom, toborzol.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  CPI személyiségtesztet keresek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.